سازمان راه کارگر
یاد یاران


سایت موبایل

کارگری

ناصر اصغری : چگونه می شود به بردگی مدرن پایان داد؟
    
دو تن از افراد شناخته شده در جنبش کارگری، شارن بارو (Sharan Burrow)، دبیر کنفدراسیون بین المللی اتحادیه‌های کارگری (ITUC) و اریک لی (Eric Lee)، مسئول سایت کارگری لیبرستارت نامه‌ای را به لیستی فرستاده‌اند تا امضا کنند و از دولتها بخواهند تا کمک کنند به بردگی مدرن خاتمه داده شود.

از دست¬فروشان مترو حمایت می کنیم (ادامه ی امضاها)
    
دست‌فروشان مترو غریبه نیستند. آن‌ها دوست ما، همشهری ما، همسایه ما هستند. قصدشان آزار ما نیست، هرگز این نبوده است. تنها شرایط ناگوار اقتصادی حاکم بر ایران که وزرای دولت نیز زبان اعتراف بدان گشوده‌اند، دست‌‌فروشی را به‌عنوان یک گزینه و گاه تنها گزینه پیش روی آن‌ها گذاشته است.

بهرام (کارگر آبادانی ساکن اهواز): تحلیلی بر یک مقدمه
    
اسطوره های فکری بشر در پروسه های تاریخی، بن مایه های خود را نمایان می سازند، متجلی می شوند، راه گشا می شوند، به عبارتی دیگر به یک پدیده علمی بدل می گردند. تا زمانی که آراء در خدمت انکشاف و تحلیل واقعیات قرار نگیرد، در قالب ذهن باقی خواهد ماند، به خواب می رود، یا با ریشخند تاریخی فراموش می شوند.

ناصر اصغری : خانواده‌های کارگران؛ دو موضوع
    
درگیر شدن خانواده‌های کارگری در موضوعات مهمی که اکنون کارگران و خانواده های آنها را تمام عیار در خود فرو برده‌اند، حیاتی است. معضلاتی که جلوی پای کارگران قرار می‌گیرند مسائلی هستند که تأثیر مستقیم و یا غیرمستقیمی بر کل جامعه دارند.

مسعود حسینی : "سنگواره"
    
به تازگی از کارش اخراج شده بود. باید کاری می کرد. شکم ها که با دلداری سیر نمی شوند. از آنجایی که هیچ پولی در بساط نداشت ، تعدادی سنگ را رنگ آمیزی کرد و برای فروختن آنها کنار خیابان ایستاد. شب شده بود و ازدحام خیابان به آرامی ناپدید می شد. هنوز هیچ کدام از سنگ های رنگ شده را نفروخته بود. کیسه ی سنگ ها را جمع کرد و روبروی یک بانک ایستاد

ویژه نامه اعتراض به تبصره های 33و24 پیش‌نویس برنامه ششم
    
با اعتراض متحد وهماهنگ مانع ازتصویب تبصره های 33و24 پیش‌نویس برنامه ششم شویم!
همراه شویم وازتحمیل وضعیت وخیمتر معیشتی و بی حقوقی مطلق به کارگران وزحمتکشان جلوگیری کنیم!
دست در دست هم مقاومت دربرابرهجوم به دستاوردهای تاریخی کارگران را سازمان دهیم!
سکوت جایز نیست! از حقوق نسل آینده کارگران دفاع کنیم!

مازیار گیلانی نژاد : انتخابات و سندیکاهای کارگری
    
مسئلهٔ حیاتی این نیست که در انتخابات شرکت کنیم یا نکنیم. مهم این است که بیندیشیم چه بکنیم که راه مطرح شدن و برجسته‌تر شدن مطالبات کارگران و زحمتکشان و عملی شدن آنها را هموار کنیم. در این مهم مُیان‌بُری وجود ندارد.

ناصر اصغری : کارگران طرح "استاد – شاگردی" را نمی پذیرند
    
بار دیگر بحث "تعیین حداقل دستمزد" در جامعه و در بین کارگران و فعالین کارگری داغ شده است. تا آنجا که به دولت جمهوری اسلامی برمی گردد، مسئله حداقل دستمزد امسال در دو معضل دیگر ضرب شده است.

بهنام ابراهيم زاده زندان رجایی شهر
تهران پایتخت کارتن خوابها

    
پدیده کودکان کار و بی سرپرست و کارتن خوابی علامت نابسامانی و بحرانهای خاموش زیر پوست شهر و زخم سرباز شکاف عمیق طبقاتی است. که از گرسنگی تا شک سیری بالای شهر، از لرزیدندر سرما تا آب گرم استخرهای بالای شهر، از پاهای پینه بسته تا پوشه سواران، از انتهای فقر تا ابتدای اختلاس های نجومی خود را نشان می دهد.

در حاشیه میزگرد کارگری تلویزیون برابری
نقد علیرضا بیانی و پاسخ های حسن حسام و آرش کمانگر در فیس بوک

    
اگر منظور از تشکل مستقل کارگری تشکل توده ای است و نه محفل یا کمیسیون یا کمیته کارگری این حزب یا آن سازمان سیاسی ، آنگاه باید گفت و پذرفت که چنین تشکلی نه تنها از دولت و کارفمایان بلکه از احزاب ، ایدئولوزیها و ادیان نیز جدا هستند . این اما بدین معنا نیست و نبوده که اسنانها و فعالین درگیر در تشکل توده ای طبقه کارگر .....

بهمن پرتوی : تشکل مستقل معلمان
حقی گرفتنی! تاملی بر یک نوشته و طرح چند نکته

    
جناح های سیاسی معمولا میل دارند نیروی اجتماعی موثری چون معلمان را به نوعی به دنبالچه ی منافع سیاسی خود بدل کنند تا در بزنگاه های سیاسی بتوانند از موجودیت و اثر آن به نفع جریان سیاسی خود بهره ببرند. اساسا آن منافعی که ما برای خود حق میدانیم و به واقع حق ماست، برای بالادستی ها منافع خودشان محسوب میشود. متشکل میشویم که این حق را کسب کنیم، ...

ستار رحمانی : مبارزه صنفی یا نفی آن
    
قبل از اینکه به مبارزه صنفی بپردازم می خواهم تصویری از مجموعه شرایطی که مفهوم و عملکرد مبارزه صنفی را تحت تاثیر قرار می هند ارائه بدهم تا تصویر روشنتری از مفهوم واقعی مبارزه صنفی در شرایط معین ایران را داشته باشیم

رضا رخشان : از سوگند بقراط تا دم خروس
    
یک پزشک نباید در مورد نجات جان آدمی قضاوتگر باشد.با این همه، آنچه درین سنوات گذشته در رفتار پزشکان درایران نسبت به بیماران شاهد بوده ایم وجود روابط شدیدا کاسبکارانه و پول محور در بین اطبا که گاها آنچنان رو به افراط می میرود که از تمامی مرزهای اخلاقی وانسانی عبور میکند.

اخباروگزارشات کارگری25آذر1394
    
- تجمع ساکنان روستای شهرویی مقابل پالایشگاه گاز بید بلند2 بهبان برای کارو کشته وزخمی شدن3نفر!
دم خروس مسئولین طراز اول شهرستان بهبان واستان خوزستان:
تجمع کنندگان بسوی نیروهای انتظامی تیراندازی کردند و3نفرشان کشته وزخمی شدند.
......

معرفی فیلمی درباره جان‌باختن شاهرخ زمانی در زندان حکومت اسلامی ایران
    
شاهرخ زمانی، فعال کارگری روز یک‌شنبه 22شهریورماه 1394، در زندان رجائی شهر کرج درگذشت. مسئولین زندان دلیل مرگ وی را سکته مغزی اعلام کردند. در حالی که در مورد بیماری و دلیل مرگ شاهرخ، هیچ‌گونه تحقیق پزشکی مستقل صورت نگرفته است.

*نمونه اي از حراج كارخانه ها با نام خصوصي سازي*
مصاحبه با نماینده ی سندیکای کارخانه لوله سازی خوزستان*

    
کانون مدافعان حقوق کارگر - کارخانه لوله سازی خوزستان با قدمت چهل ساله، یکی از بزرگترین کارخانه های صنایع فلزی در کشور بوده است. زمانی نه چندان دور این کارخانه با داشتن بیش از دوهزار پرسنل و بيست و دو هکتار زمین و کوره های بزرگ، در هفت كيلومتري جاده اهواز به خرمشهر به ساخت لوله مشغول بود.

اخباروگزارشات کارگری22آذر1394
    
- تجمع اعتراضی کارکنان آتش نشانی تهران مقابل شهرداری و شورای شهر پایتخت با سرو روی بسته!؟
- اعتراض کارگران صنایع پتروشیمی به خصوصی سازی ها وسکوت مسئولین!
- تجمع کارگران حمل و نقل پالایشگاه آبادان دراعتراض به فشار کارفرما برای عقد قرار داد کار جدید!
- تجمع بازنشستگان دانشگاه‌ها مقابل مجلس در اعتراض به تبعیض‌ درپرداخت حقوق و مزایای خود!
......

اخباروگزارشات کارگری20آذر1394
    
- کارکنان آتش نشانی تهران روز22آذردست به تجمع اعتراضی خواهندزد!
تهدید به اخراج ،ایجاد جو ارعاب وگرفتن تعهدکتبی برای جلوگیری ازبرپایی این تجمع اعتراضی!
- پیاده روی دستجمعی فرهنگیان در همبستگی با محمود بهشتی لنگرودی
- اعتصاب کارگران پتروشیمی بندر ماهشهر

ناهید خداجو : حق جعفر عظیم زاده و هیچ انسانی زندان نیست
    
جعفر عظیم زاده دبیرهیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و یکی از فعالین و رهبران جنبش کارگری را به اتهامات واهی از قرار اجتماع وتبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی وبرهم زدن نظم عمومی ونیز تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به 6 سال حبس و 2 سال محرومیت ازفعالیتهای اجتماعی و صنفی سیاسی محکوم کردند

هاله صفرزاده : حاشیه های گم شده در حاشیه ها
    
" حتا روی نقشه ها هم اثری از پیش آهنگی نیست."
"گفته یکی از ساکنان پیشاهنگی"
خیلی نباید از تهران دور شد تا به این حاشیه ی حاشیه های کرج برسی. از پل حصارک که می گذری، جاده ی زندان قزلحصار را باید پشت سر بگذاری. مرکزی که بیشتر زندانیان آن کسانی هستند که به جرم قاچاق، قتل و... در زندان هستند. هر چند دور نیستند اما رسیدن به این حاشیه های حاشیه ها آسان نیست، باید چند ماشین و اتوبوس سوار شوی. برای رفتن به پیشاهنگی، از کرج با اتوبوس تا حصارک و بعد دوباره سوار شوی تا برسی. همیشه هم ماشین نیست. دختر جوان می گفت:

ناصر اصغری : "اعتصاب ممنوع"!
    
رئیس "حوزه قضائی دادگاه بندر امام خمینی" روز ١٩ آبان ٩٤ بخشنامه‌ای صادر کرد که طبق آن تجمعات و اعتراضات کارگری در "منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی" "ممنوع" اعلام شده‌اند. صدور چنین احکامی برای جمهوری اسلامی نه مالیات بردار است و نه به روی مبارک می‌آورند که کارگران بیش از ٣٠ سال بی اعتنا به قوانین این رژیم و فتواهای آیت الله و حجت الاسلام‌هایش اعتراضات خود را به پیش برده و

شهناز نیکوروان : حاشیه نشینان
مهار یا اعتماد؟

    
مشکل مسکن و بی خانمانی همانند سایر مشکلات جامعه بشری دوران سرمایهداری مانند فقر، جنگ (اعم از داخلی به دلایل فرقه ای و قومیتی و یا جنگ خارجی)، اعتیاد، تن فروشی، بیکاری، خودکشی، فروش اعضای بدن، قاچاق انسان، مواد مخدر و اسلحه، مهاجرت اجباری و آوارگی و ...

امیرجواهری لنگرودی : غارت دیگر باره سازمان تامین اجتماعی
    
ما اگر قدرت داشتیم ، اگرتشکل مستقل و سراسری خودمان را داشتیم ، اگر رسانه های قدرتمند خودمان را داشتیم ، در این صورت گروه بندی های حکومتی هم به خودشان اجازه نمی دادند این گونه بی شرمانه برای بالا کشیدن دسترنج طبقه ما کیسه بدوزند.

سعید جهانگیری: انحراف و ضربه زدن به سازماندهی در دوران خودکامگی
از سلسله مقالات مربوط به سازماندهی (بخش سوم)

    
با نگاهی به عملکرد تاریخی کشورهای دیکتاتوری در جهان که اساسا از الفبای سرمایه داری بهره مند میباشند و در تکامل دیکتاتوری های نظامی و تغییر آنها در چهار دهه گذشته منسوب به سیستم اقتصادی مکتب شیکاگو (میلتون فریدمن) و دکترین شوک را بشناسند[1] می دانند که در مواجه با جمع گرایی و زندگی جمعی مردم میتوان دریافت که ...

ناصر اصغری: وقتی مدیریت مخارج اتحادیه را می پردازد!
    
مهمترین بحث احزاب پارلمانی در پارلمان استان انتاریو در ماه اکتبر ٢٠١٥، موضوع پولی بود که دولت این استان به سه اتحادیه معلمان داده بود تا مخارج پروسه مذاکره را پوشانده باشد.

ناصر اصغری - یونان:کارگران VIOME از ما حمایت خواسته‌اند!
    
کارگران کارخانه VIOME در یکی از شهرهای یونان که تولید در این کارخانه را خود کنترل می کنند، از همه کارگران و مردم آزادیخواه در سراسر جهان خواسته‌اند که از روز ۱۷ تا ۲۴ نوامبر در اعتراض به تصمیم دولت که می‌خواهد زمین این کارخانه را به حراج گذاشته و در نتیجه کارگران را از آن کارخانه اخراج کند اعلام همبستگی کنند.

مجید پهلوان : با یاد کوروش بخشنده - تشکلات مخفی علنی یا راه
    
داغ جان فشانی شاهرخ زمانی بردلمان بود که خبر درگذشت رزمنده راه رهایی کارگران رفیق همه خوبان وانقلابیون چپ کوروش بخشنده رسید. کوروش چون همتای خود شاهرخ بواقع در سنگر استواری چون کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری جان فدا نمود.

مصاحبه با ناصر اصغری : جایگاه روزکار ۶ ساعته برای کارگران
    

شورای نمایندگان احزاب ، سازمانها و نیروهای چپ و کمونیست
جنبش کارگری ایران یکی دیگر از چهره های مبارزش را از دست داد

    
فقدان کوروش برای جنبش کارگری ضایعه ای بزرگ است. کوروش تا آخرین لحطات زندگی مورد پیگرد رژیم سرمایه داری اسلامی ایران بود و زیر تیغ تهدید وبازداشت بسر میبرد. با این همه او علیرغم بیماری ذره ای در مقابل این جنایتکاران عقب ننشست ، مبارزه متشکل را یاری وتبلیغ نمود وبا فداکاری وشجاعت به سازمانیابی طبقه اش یاری رساند.

سیامک بهاری : چرا در افغانستان کار نیست؟!
ما همه بیکاریم، از دولت بیزاریم
نگاهی به جنبش اعتراضی علیه بیکاری در افغانستان

    
طی دو ماه گذشته جنبش اعتراضی علیه بیکاری با برگزاری سلسله تجمع ها و تحصن های اعتراضی در مقابل پارلمان افغانستان، سپس در مقابل وزارت کار با خواست ایجاد اشتغال و بیمه بیکاری نه تنها فاجعه بیکاری در افغانستان که عدم تأمین اجتماعی را در سطح وسیعی منعکس کرده است.

نامه سرگشاده محمود صالحی به احمد شهید
جرم کارگران در ایران تلاش برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری است

    
«محمود صالحی» فعال کارگری، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران نوشته: «ما کارگران هیچ‌گونه جرمی مرتکب نشده‌ایم و تنها جرم ما تلاش برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری است.»

واله زمانی : پیرامون مباحث حاشیه ای در مورد شاهرخ زمان
    
مرگ شاهرخ زمانی در زندان رجائی شهر یکی از شوک آورترین و دردناک ترین مسائلی بود که بر جنبش کارگری ایران تحمیل شد. اما مسائلی که حول و حوش مرگ شاهرخ در میان برخی محافل و افراد پیش آمده است حاکی از حاشیه ای و بی ربط بودن آنان به جنبش کارگری ایران است.

به مناسبت درگذشت نابهنگام رفیق مبارز کوروش بخشنده
    
متاسفانه امروزباخبر شدیم که رفیق مبارز و دوست قدیمی مان کوروش بخشنده (نادر) در پی ایجاد عارضه قلبی و به دلیل استرس های همیشگی مبارزه وفشار نیروهای سرکوبگر اطلاعاتی که در این سالها بارها این انسان شریف را دستگیر وزندانی کرده بودند بدرود حیات گفته است ....

ناصر اصغری: اعتراضات کارگری از کجا شروع می شوند؟
    
سئوالی که در برابر جامعه و مشخصا فعالین و رهبران کارگری قرار دارد، که تقریبا در قریب به اتفاق نوشته ها و مصاحبه های آنها هم مطرح می شود، این است که کارگران را چطور به اعتراض بر سر خواسته هایشان بکشانیم.

دلنوشته اى براى زنده ياد شاهرخ زمانى از طرف بهنام ابراهيم زاده فعال كارگرى وزندانى سياسى بند ٢ دارالقرآن
    
فراموش نمی كنيم كه همواره ميگفتى دشمن اصلى ما حاكميتى است كه بر هيچ يك از قوانين حقوق بشرى پايبند نيست و تا ريشه كن كردن اين غده سرطانى از سرزمينمان بايد بر اصل اتحاد بكوبيم و از نشانه هاى اختلاف پرهيز كنيم .

ناصر اصغری : روز کار ۶ ساعته
    
بدنبال یک تحقیق درباره تأثیر ساعات کار طولانی بر سلامتی افراد، سایت sciencealert.com مطلبی (۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵)، عموما از منظری علمی، منتشر کرده که نشان می‌دهد بسیاری از مردم بیش از ۵۰ ساعت در هفته کار می کنند؛

مجید پهلوان : آی شاهرخ - نگاه کارگر قهرمان به مسئله حزب طبقه
    
رژیم اسلامی سرمایه کپک زده و پیرامونی میخواهد دربازی جدید به اربابان غربی بگوید که آرامش درایران برقرار و میهن ما آماده ورود سرمایه های آنان است. مرگ شاهرخ زمانی حبس های مستمر امثال ابراهیم زاده ها و زجرکش کردن محمود صالحی ها دراین چهارچوب تبیین میشود. تنها حضور یک جنبش اجتماعی و فراگیر میتواند بستر مادیت بخشیدن حتی به تلاش های این مبارزین باشد و بدون آن ، یک پای جنبش کارگری در غل و زنجیر میماند.

مجید پهلوان : آی شاهرخ - نگاه کارگر قهرمان به مسئله حزب طبقه
    
رژیم اسلامی سرمایه کپک زده و پیرامونی میخواهد دربازی جدید به اربابان غربی بگوید که آرامش درایران برقرار و میهن ما آماده ورود سرمایه های آنان است. مرگ شاهرخ زمانی حبس های مستمر امثال ابراهیم زاده ها و زجرکش کردن محمود صالحی ها دراین چهارچوب تبیین میشود. تنها حضور یک جنبش اجتماعی و فراگیر میتواند بستر مادیت بخشیدن حتی به تلاش های این مبارزین باشد و بدون آن ، یک پای جنبش کارگری در غل و زنجیر میماند.

خصوصی سازی و شورش کارگران در راه آهن مکزیک*
دان لا بوتز** / ترجمه هاله صفرزاده

    
در ماه‌های فوریه و مارس سال جاری میلادی، کارگران راه آهن مکزیک با از خود‌گذشتگی، در برابر نیروهای جهانی‌سازی و نئولیبرالیسم ایستادند و برای حفظ شغل خود، قرارداد دسته‌جمعی، دستمزد و بهبود شرایط کار دست به اقداماتی جدی زدند

سعید جهانگیری : سازماندهي و ضرورت ان در دوره كنوني(قسمت دوم )
دوران پس از سرنگوني شاه

    
بسياري از فعالینی که در امر سازماندهی کارگری دهه شصت و قبل از آن شرکت داشته و تجربه فعالیت در شرایط خفقان‌آور آن دوره را دارند به دلایل متعددی از پرداختن به گذشته و بیان تجربیات و راه‌کارهای خود امتناع می‌کنند و هنوز هم عزیزانی را به ياد می‌آورند که چگونه شوربختانه از شورآبادها و زندان‌ها سر در آورده اند و يا در خاوران‌ها آرميده اند. حتی برخی این حوزه را ترک و دیگر مایل به فعالیت در آن نیستند اما هنوز دغدغه‌شان مبارزات کارگری است .

محسن رضوانی : در راهی که شاهرخ نشان می دهد متحد شویم
    
مرتجعان جهان ، سراسر براین باورند که با سرکوب وکشتار میتوانند به زندگی نکبت بار خود که به چرک وخون آلوده است ، ادامه دهند.آنها بهیچوجه نمی توانند منطق ستمد ید گان ، پابرهنگان واستثمار شوندگان را درک کنند ،آنها به دیا لکتیک مقاومت ومبارزه ی طبقا تی در جامعه که نیروی محرکه ی تاریخ است ،

سعيد جهانگيري : سازماندهی و ضرورت آن در دوره کنونی
بخش اول

    
اين نوشته در دو بخش ارائه مي‌شود. بخش اول آن فعاليت‌هاي كارگري تا مقطع سال 1375 و بخش دوم فعاليت‌هاي كارگري را تا امروز مورد بررسی قرار می‌دهد و هر دو بخش در پيوست با يكديگر مي‌باشد.
امر سازماندهي طبقه كارگر و فعالان حقوق كارگري همواره از مسائلي بحث انگيز و مورد مناقشه بوده است. آيا اساسا فعاليت‌هاي كارگري نياز به سازماندهي ويژه اي دارند و سازماندهي كارگري امري جدا از مبارزات روزمره است. .....

اکبر یگانه : زیر آسمان کبود
به یاد شاهرخ زمانی وآن گمنام ها دیگر در سراسر زندانهای ایران.

    
وقتی خورشید را
در آسمان کبود
دران
تابستان سوزان
درغروبی
خونین

تقی روزبه : رژیم فعالان کارگری و مدنی را هدف گرفته است، با پیوستن به یکدیگر صدای اعتراض خود را بلندترکنیم!
    
وجدان بیدارجامعه باشیم و با تمام قوا از آن حمایت کنیم!
درونمایه تئوری«نرمالیزاسیون»حجاریان، جز اعلام مرگ«اصلاح طلبی» و شعار«اصلاح طلبی مرد، زنده باداعتدال» و دامن زدن به کرختی جامعه نسبت به سرکوب نیست!.

اعلامیه
برای رفیق شاهرخ زمانی : داغی که پرچم ماست
شعر: حسن حسام

    
هلا
بنفشه ی رخشان
گلِ همیشه بهاران
در این شبانه ی تاریک
و سنگلاخ و جاده ی باریک
با مایی
در مایی
ستاره ی راه

فراخوان گزارشگران: به افکار عمومی جهانیان, به اتحادیه ها و سندیکاهای کارگری, به نهادهای دمکراتیک و مدافع حقوق بشر و حامی زندانیان سیاسی - لیست جدید
موج اعتراضی فعالین سیاسی اجتماعی, نهادها و رسانه ها!

    
ما فعالان سیاسی و اجتماعی جمهوری اسلامی را مسئول مستقیم مرگ فعالان کارگری همانند افشین اسانلو و شاهرخ زمانی و جمیل سویدی میدانیم.

محسن رضوانی: پر طبل تر از حیات،
او
مرگ را سرودی کرد

    
تاریخ گواهی معتبریست که کارگران سوسياليست ايران، پس از تقریبا یک قرن، یعنی از زمانی که هسته ی غيبی کمونيستی، در اوائل قرن بيستم بوجود آمد و حزب کمونيست ایران بنياد گذاشته شد، بار دیگر در مرکز جنبش کارگری قرار گرفته اند.

شجاع ابراهیمی : تقدیم به یاد و خاطره کارگر کمونیست شاهرخ زمانی
    
قطعا دنیای پس از شاهرخ برای یارانش دنیای سختی خواهد بود اما در راه پرولتاریا صد ها هزار تن در خون خود غلتیدند و هر کدام چراغی شدند برای ایندگان ، شاهرخ هم برای ما دفتری گشود و برای پرولتاریا دریچه ای باز کرد تا ببینند زمانی ملتی چگونه میزیسته است ،قطعا پیروزی نهایی از ان طبقه کارگر ایران است .

اطلاعیه مشترک تشکلهای کارگری
ما مرگ شاهرخ زمانی را به پرچمی برای اتحاد و همبستگی کارگری که او پیشتازش بود تبدیل خواهیم کرد

    
شاهرخ زمانی هیچ جرمی جز دفاع از حقوق هم طبقه ای هایش مرتکب نشده بود. او نه صاحب منصب بود، نه اختلاس کرده بود، نه کوچکترین لطمه ای به کسی زده بود و نه شریک دزدان و غارتگران بود. او یک کارگر نقاش، از اعضای شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری، عضو هیات بازگشائی سندیکای کارگران نقاش و عضو افتخاری سندیکای کارگران نقاش استان البرز و از بنیان گذاران معنوی این سندیکا بود

کارگر مبارز ، رفیق شاهرخ زمانی را در زندان کشتند
مرگ این رهبر کارگری نباید بی واکنش بماند

    
ما مرگ رفیق شاهرخ زمانی توسط رژیم جنایتکار اسلامی را محکوم میکنیم و کشتن شاهرخ را در راستای سیاست رژیم اسلامی در سرکوب فعالان و رهبران تشکلهای کارگری میدانیم. سیاستی که در دوره دولت روحانی تشدید شده است. ما فقدان این رهبر شریف کارگری را به خانواده شاهرخ، به سندیکای کارگران ساختمان و نقاشان، به همه فعالان جنبش کارگری ، به همه فعالان جنبش چپ و کارگری و همه هم بندان و یاران شاهرخ تسلیت میگوییم .ما با همه توان خواهیم کوشید راه و امیدهای بزرگ و شریف شاهرخ زمانی را پیگیریم.

محمود صالحی: طبقه کارگر ایران برای رسیدن به مطالباتش جز مبارزه راه دیگری ندارد
    
«محمود صالحی» فعال کارگری پس از دو جلسه محاکمه در دادگاه انقلاب، در گفتگویی به آخرین وضعیت پرونده‌اش و همچنین وضعیت کارگران کردستان و ایران پرداخته است.

رضامسلمی- حقوق معلم و کارگر
جناب رییس جمهور! مرحمت فرموده ما را مس کنيد

    
جناب آقای روحانی! فرهنگ امنیتی قبل را به ما برگردانید، امنیت فرهنگی شما را نمی خواهیم.
دوسال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد. علیرغم وعده های دولت مبنی بر آزادی تشکل ها و رفع فضای امنیتی و… نه تنها این وعده ها عملی نشده، بلکه فشار ها بر تشکل های صنفی فزونی یافته و در وضعیت معیشتی فرهنگیان تغییری که بتواند جامعه معلمان را راضی کند، اتفاق نیافتاده است.

امیرجواهری لنگرودی : یادداشت کارگری ... باردیگر ممنوعیت کار برای کارگران افغانستانی ها در ۱۶ استان کشور
    
می گویند: کارگران خارجی فرصت های شغلی را از بین بردند و قدرت چانه زنی نیروی کار را پائین آوردند. ازاینرو برای انحراف افکارعمومی، به سرکوب مهاجرین متمرکز شدند.

شهناز نيكوروان : نقش فراموش شده امنیت شغلی در ایمنی کار
آسیب‌های روانی ناشی از عدم امنیت شغلی

    
در کنار اخبار حوادث کار* که هر روزه منتشر می‌شود، هر از گاهی نیز خبرهای دردناکی از خودکشی کارگران در محیط کار در روزنامه‌ها و رسانه‌ها منتشر می‌شود:” کارگری خود را در محل کار به دار آویخت”،”کارگری اقدام به خودسوزی کرد”. اقدامی که نشان بارز افسردگی شدید است.

روشهای حکومتی مستاصل برای مقابله با اعتراضات
ناصر اصغری     
در شرایط تازه‌ای قرار داریم که پر است از اعتراضات. جمهوری اسلامی و مجریانش بندهای جداگانه‌ای را در قراردادهای کارگران به این نکته اختصاص داده‌اند که اگر اعتراض بکنید ال و بل می‌شود! یعنی فرض را بر این گذاشته‌اند که کارگران به این شرایط کاری تن نخواهند داد. فرض را بر این گذاشته‌اند که اعتراضات معلمان ادامه خواهند داشت. که پرستاران باز هم اعتراض خواهند کرد و همین افرادی که دفعات پیش اعتراضات را رهبری می‌کردند، اینبار هم جلو خواهند افتاد. این نقطه قوت جنبش ماست. جمهوری اسلامی می‌داند که کارگران اعتراض خواهند کرد و درست به همین دلیل هم دارد خودش را برای آن روز آماده می‌کند

ناصر اصغری : هیلاری کلینتون و سیاه پوستان مخوف!
    
این یادداشت در واکنش به اظهارنظری از هیلاری کلینتون، کاندید اصلی حزب دمکرات برای ریاست جمهوری سال ٢٠١٦ درباره سیاهان آمریکاست. اما قبل از پرداختن به آن، گفتن یک نکته مهم دیگر خالی از لطف نیست. و آنهم اینکه برای من که دوستان و رفقای زیادی در جنبش کارگری آمریکا، و در اتحادیه‌ها و فدراسیون کار آمریکا دارم،

شهناز نیکوروان : نگاهی طبقاتی به توافق هسته‌ای
    
بر خوان تحریم‌ها چه کسانی نشسته بودند و اکنون چه کسانی بر خوان توافق هسته‌ای می‌نشینند؟ به ياد بياوريم قطعنامه‌های شورای امنیت که در ۲۹ تیر ۱۳۶۶، برای پایان دادن به جنگ ایران و عراق صادر شد اما با یک سال تاخیر از سوی حاکمان پذیرفته شد

از اسناد سیاسی پیشنهادی به کنگره سازمان راه کارگر : پیش نویس قطعنامه: در رابطه با
جنبش کارگری ایران در سال گذشته و تشکل مستقل سراسری کارگری

    
سرمایه­ داری در شرایط کنونی، بحرانی ساختاری را از سر می­گذراند که پس از گذشت نه سال، راهی به جز تشدید اقدام­های نئولیبرالی برای برون ­رفت از آن نمی ­یابد؛ یعنی توسل به همان طرح­ها و سیاست­هایی که سرمایه­داری را به گرداب همین بحران کشانده است.

یحیی رحیمی : ضرورت و چگونگی تعاونی‌های تولید و پژوهشی خودگردان
    
کانون مدافعان حقوق کارگر – در پی انتشار مطلبی در مورد معرفی تعاونی موندراگون در باسک اسپانیا، این مطلب برای سایت کانون ارسال شده است که تجربه‌ی عملی تشکیل تعاونی در ایران را نقادانه مورد بررسی قرار داده است و از این نظر بسیار ارزشمند است

هاله صفرزاده : حکایت‌های اجلاس‌های سازمان جهانی کار و کارگران ایران
    
زمانی که اسم سازمان جهانی کار مطرح می‌شود بسیاری بر این باور هستند که این سازمان نهادی است که در دفاع از کارگران بنیان گذاشته است. سازمان بین‌المللی کار یکی از موسسات تخصصی سازمان ملل متحد است که به امور مربوط به کار و کارگران می‌پردازد و

یاسر ریکی : بررسی مفهوم طبقه‌ی اجتماعی و تحلیل جایگاه طبقاتی معلمان در ایران
    
یکی از مباحثی که به تازگی در زمینه مسائل معلمان مطرح گردیده بحث طبقه‌ی اجتماعی معلمان است که تعابیر مختلف گاه متضاد در این زمینه پرداختن به این مسئله را ضروری می‌گرداند.

حسین نقی پور : گفت و گو با چارلی براون
از فعالان جنبش های اجتماعی و سندیکائی در هانوفر(آلمان)

    
وقتی در هانوفر و حومۀ آن از جنبش های اجتماعی، جنبش ضدفاشیستی و مبارزۀ سندیکائی سخن به میان آید اغلب توأم خواهد بود با نام کسی که همواره با عمل و اندیشه اش این جنبش ها را همراهی می کند: هاینس دیتر براون ......

ناصر اصغری : زنان کارگر باید جمهوری اسلامی را سرنگون کنند
    
جمهوری اسلامی که هویتش تلاش برای به حاشیهای راندن و به کنج خانه فرستادن زنان و بخصوص کنار گذشتن آنها از حوزه کار و اشتغال است، در زیر واقعیات و فشارهای خرد کننده آن جامعه نمی‌تواند از کنار این فشار و این واقعیتها با بی‌اعتنائی بگذرد.

خطر بیماری‌های شغلی و کارگران
از طرف یک کارگر آبادانی ساکن اهواز

    
کانون مدافعان حقوق کارگر - دوستان در اینجا قصد دارم که درخصوص سروصدای غیر مجاز مبحث کوتاهی را ارایه داده تا آن چه را که در پروسه تولید اتفاق می‌افتد و تاثیرات مخربی را که بر روی روان و جسم کارگر ایجاد می‌کند، در حد اطلاعات محدود خود بیان نمایم. در اینجا لازم می‌دانم برای درک بهتر، از مباحث طب صنعتی و بهداشت کار فاکت‌هایی را ارایه نمایم تا خواننده متوجه این مطلب گردد که بیماری‌های شغلی چه مخاطراتی را برای نیروی کار به ارمغان می‌آورد و چگونه کارگر را تا آخر عمر مبتلا می‌کند. بیماری‌های شغلی غیر قابل درمان وبازگشت ناپذیرند

نامه ی خبرنگاران اخراج شده ی بخش کارگری خبرگزاری ایلنا
چرا اخراج شدیم؟

    
دلیل اخراج دسته جمعی گروه کارگری ایلنا محدود به یک خبر مشخص نمی شود. اما مقاومت در برابر سانسور خبر تجمع کارگران کارخانه «فارسیت دورود» مقابل ساختمان وزارت کار، نقطه اوج اختلافات گروه کارگری با مدیرعامل ایلنا بود که به اخراج ما ختم شد

تقی روزبه : اخراج دسته جمعی خبرنگاران بخش کارگری ایلنا و نقش مافیائی "خانه کارگر"!
    
سیاست حاکمیت و دولت روحانی برای خروج از بحران، غیر ازسیاست معروف به نئولیبرالیستی واز جمله رهاساختن کامل نیروی کار از قیدوبندهای حمایت های قانونی و باصطلاح انعطاف پذیرساختن آن جهت افزایش سودسرمایه و راضی کردن صاحبان سرمایه نیست.

گرامی باد یاد وخاطره سعید سلطان پور
تاتر کارگری : عباس آقا، کارگر ایران ناسیونال

    
سعید سلطانپور و یارانش، نمایشی از زندگی و کار یک کارگر ناسیونال را به روی صحنه تاتر بردند. او این تاتر را با شرکت دسته دوره‌گردان نمایش مستند، در دانشگاه پلی‌تکنیک، پارک‌ها و همه جا به اجرا در آورد، این نمایش مستندی بود متکی بر ضبط سخنان عباس آقا و زنش با عکس‌هایی از خانواده عباس آقا، خانه‌شان و اسباب خانه‌شان

مصاحبه با محمود صالحی پیرامون دستگیری های کارگران و فعالین کارگری در ماه های اخیر و مسایل جنبش کارگری
    
موج دستگیری و فشار بر کارگران و فعالین کارگری در چند روز مانده به اول ماه مه با بازداشت عثمان اسماعیلی، ابراهیم مددی، داوود رضوی، محمود صالحی، پدرام نصرالهی و.... به اوج خود رسید، همچنین طی ماه های اخیر دهها تن از کارگران وفعالین کارگری از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و تهدید شدند که بسیاری از آنان در محاکم قضایی یا به زندان محکوم شده اند و یا در انتظار صدور احکام علیه خود هستند.

موج اعتصابات کارگری در آلمان
مارک برگفلد برگردان : پروین اشرفی

    
بزرگترین موج اعتصاب در چند دهه اخیر: تا همین سال جاری بیش از 350 هزار روز کاری اعتصاب وجود داشته است. این رقم سال گذشته فقط 156 هزار روز و در سال 2010 فقط 28 هزار روز بود.

ناصر اصغری : به قوانین ضدکارگری تعظیم کنیم؟
    
چهار موضوع شایان توجه در یکی دو سه هفته گذشته یکبار دیگر پرداختن به جایگاه قانون و قانونگرائی در جنبش کارگری و فشار گرایش راست درون جنبش کارگری را الزامی کرده است. یکی از این چهار موضوع نامه نوشتن‌های هیأت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد به وزارت کار جمهوری اسلامی و جواب آنهاست که تا بحال مورد نقد هم قرار گرفته است.

شهلا دانشفر : تشکل کارگری یک عرصه مهم نبرد کارگران
    
جنب و جوش برای تشکل در میان کارگران شرکت واحد از سال ٨٣ شروع و در سال ٨۴ شدت یافت. در خرداد ٨۴ به خواست تعدادی از رانندگان شرکت واحد، هیات موسس سندیکا مجمع عمومی برای تاریخ ١٩ خرداد فراخواند و از رانندگان جهت حضور در مجمع عمومی و انتخاب هیات مدیره سندیکا دعوت به عمل آورد.

نبرد کارگران کشاورزی باخا کالیفرنیا درمکزیک(1)
دن لا بوتز ترجمه‌هاله صفرزاده

    
هزاران کارگران کشاورزی باخای کالیفرنیا از 17 مارس 2015 برای افزایش دستمزد روزانه به 200 پزو یا حدود 13 دلار دست به اعتصاب و راهپیمایی در بزرگراه (Trans- Peninsular ) زدند، بزرگراهی که مرز مکزیک و ایالات متحده را به بازارهای امریکا متصل می‌کند.

ناصر اصغری : زندگی کارگر افغان، انتخاب کارگر افغان
    
برخورد به پناهندگان و مهاجران افغان مقیم ایران تا سر حد راسیسم (نژادپرستی) پیش رفته است. به مسئله کارگران افغان حتی از سر راسیسم هم نمی توان نگاه کرد. مسئله تبعیض است که تا سر حد یک نژادپرستی کور و حاد پیشروی کرده است.

بهرام قدیمی : “اینجا،روشنائی باقی می‌ماند" در سوگ پزشک انقلابی و انترناسیونالیست، کریستا باتس(ویکتوریا)
    
تجربه پزشکی مردمی در السالوادور یکی از این تجربیات گرانبهاست که با یاری هزاران مبارز و انقلابی از سراسر جهان امکان‌پذیر شده است.

یاسر ریگی : لزوم اتحاد معلمان با کارگران (وظیفه فعالین صنفی معلمان چیست؟ )
    
بعد از اعتراضات اسفند 93 حرکت صنفی معلمان وارد مرحله‌ای جدیدی شده است و طیف وسیعی از معلمان را به انجام حرکات صنفی در جهت خواسته‌های صنفی‌شان از حقوق و دستمزد تا شرایط کار کشانده است که در تاریخ اعتراضات صنفی معلمان از دو جهت بی‌سابقه است: اول از نظر تعداد و گستره‌ی معلمان شرکت‌کننده در این اعتراضات و حرکت صنفی و دوم از نظر تعداد افراد فعال که خودشان را به عنوان فعال صنفی چه به صورت مستقل یا در قالب کانون صنفی معلمان در استان‌های مختلف معرفی کردند

واحد تحقیق و پژوهش کانون مدافعان حقوق کارگر : از جنبش تعاونی‌ها‌ی کارگری امریکای لاتین تا مجتمع‌ها‌ی موندرگون باسک اسپانیا
    
"ما از اسپانیای دوران فرانکو صحبت می‌کنیم زمانی که فرانکو باسک را به شدیدترین شکل سرکوب می‌کرد. برای مثال بمباران گرنیکا، در سال 1937( 75 سال پیش .

ناصر اصغری : کارگران مجرم‌اند!
    
ما عدالت اسلامی اینها را با پوست و گوشت خود لمس کرده‌ایم. مجراهای قانونی اینها را می شناسیم. از یاد نبرده‌ایم که جمهوری اسلامی کارگران معترض در شهرک خاتون آباد کرمان را از زمین و هوا به گلوله بست. از یاد نبرده‌ایم که کارگرانی را که می‌خواستند اول ماه مه را در شهر سنندج جشن بگیرند شلاق زد.

شهناز نیکوروان : کارگران و معضل اعتیاد در ایران
    
اعتیاد در ایران نه تنها در میان بیکاران بلکه در میان شاغلین نیز آمار بالایی دارد، در واقع اعتیاد مشکلی است که گریبان تمامی اقشار جامعه از جمله دانشجویان، کارگران را گرفته است. مجموعه اخبار رسانه‌های حکومتی و گزارشات علیرضا جزینی قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر تنها گوشه‌ای از عمق تباهی نسل جدید را به نمایش می‌گذارد.

سایت پروسه: کارگرانِ پروژه‌ای - جمعی از کارگران پروژه‌ایِ جنوب
    

راست می گویید، ما زیادیم!
    
در تاریخ ٢٧ فروردین ۱٣٩۴ معلمان معترض در پی فراخوان عمومی «کانون صنفی معلمان ایران» در بیش از ۱۴۰ شهر کوچک و بزرگ به «اعتراض سکوت» دست زدند. آنها در این تجمعات سراسری با بالا بردن پلاکارت ها، هم مطالبات و خواسته های برحق خود را طرح نمودند و هم قطعنامۀ خویش را خواندند.

تحادیه آزاد کارگران ایران - شاپور احسانی راد: سرکوب پنهان با دستمزدهای 712 هزارتومانی و جنبش به پا خاسته کارگری
    
در فرهنگ عمومی جامعه به درستی " سرکوب " به خشونت آشکار و عریان که با داغ، تیغ، درفش، شلاق، زندان و... همراه است معنی می شود. امروز سرکوب این خوی غیر انسانی به طور عینی و تمام عیار در بربریت و توحش مناسبات نظام سرمایه‌داری متجلی گشته است.

ویژه نامه کانون مدافعان حقوق کارگر به مناسبت روز جهانی کارگر
    

آیت نیافر: چرا دستمزدها هرگز از افزایش چشمگیری برخوردار نمی‌شود؟

    
ویژه نامه تشکل‌های مستقل کارگر به مناسبت اول ماه مه 1394
کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری ایران
عدم کسب پیروزی و موفقیت طبقه کارگر را در کدام نقطه از جنبش کارگری باید جستجو کرد!!؟ سوالی که ما فعالان کارگری و کارگران آگاه و پیشرو باید به آن پاسخ دهیم.

جعفر عظیم زاده : شبح پیشروان، کارگران بی سر - یک مقاله با دو تیتر – قسمت اول
    
چندی پیش مقاله ای با نام مستعار آقای غلامحسین حسینی تحت عنوان "شبح پیشروان، کارگران بی سر"، در سایت سازمان راه کارگر(کمیته مرکزی) منتشر شده بود. پس از چند روز از آنجا که این مقاله به جز سایت "سازمان راه کارگر(کمیته مرکزی)" مورد توجه سایتهای دیگر قرار نگرفت، این بار تحت عنوان "نظریه پردازان بی عمل، کارگران بی سر"، باز انتشار پیدا کرد! و با اصلاحاتی در برخی سایتهای دیگر نیز منتشر شد.

تقی روزبه: اوج گیری جنبش مطالباتی و اهمیت هم بستگی بخش های مختلف نیروی کار!- بخش دوم
    
نگاهی به بیانیه های انشاریافته تشکل های کارگری به مناسبت ماه مه و نقاط قوت و ضعف آن ها*
بیانیه های تشکل ها و فعالان کارگری مستقل در مجموع، حاکی از طرح مطالبات عمده کارگری و آگاهی آن ها نسبت به اوضاع و احوال حاکم برجنبش کارگری است.

کانون مدافعان حقوق کارگر : سایه روشن‌های یک چشم انداز
    
نوید سعادت - سالی جدی آغاز شده است. در بیم‌ها و امیدها، برای مردم جامعه‌ی ما عموما و برای طبقه‌ی کارگر، خصوصا این بیم‌ها و امیدها به شدت شکل مشترکی می‌یابند.

غلامحسین حسینی : شبح پیشروان، کارگران بی سر
بررسی تظاهرات کارگران در اول ماه مه 94

    
روزنامه مردم سالاری در 26 آبان 93 به نقل از حسینعلی امیری سخن‌گوی وزارت کشور حکومت اسلامی، گفته است: «تجمعات برای مطالبه حقوق و مزایا اگر بگویم سالانه حدود 3000 تجمع کارگری از این قبیل در سطح کشور برگزار می‌شود».

اطلاعیه شورای نمایندگان احزاب ، سازمان ها و نیروهای چپ و کمونیست
در حمایت از حرکت سراسری معلمان در هفته معلم
و آزادی بی قید و شرط معلمان زندانی!

    
اطلاعیه شورای نمایندگان احزاب ، سازمان ها و نیروهای چپ و کمونیست در حمایت از حرکت سراسری معلمان در هفته معلم و آزادی بی قید و شرط معلمان زندانی! درتاریخ مبارزات مردم ایران علیه استبدادوبرای آزادی ، آموزگاران از جایگاه ویژه ای برخوردارند. در تاریک ترین ادوار، آنها بذرآگاهی و آزادیخواهی را در میان جوانان و مردم کوچه وخیابان افشانده اند.

ویژه نامه ي روز جهانی کارگر تشکل هاي مستقل کارگري
    

آیا طبقه‌ی کارگر طبقه‌ای انقلابی است؟
هنری لوفور ترجمه‌ی ایمان واقفی

    
آیا طبقه‌ی کارگر طبقه‌ای انقلابی است؟
تعمداً این پرسش را به صورت تحریک‌آمیز مطرح کرده‌ام – برخی ممکن است بگویند کل سنت تجدیدنظرطلبی در این پرسش به میان آمده است. این سوال می‌توانست خیلی زبردستانه‌تر پرسیده شود.

اطلاعیه شورای نمایندگان احزاب و سازمان ها و نیروهای چپ و کمونیست
درمحکومیت دستگیری و زندانی ساختن فعالان جنبش کارگری در ایران

    
کارگران، زحمتکشان
مردم آزادیخواه ایران!
در بامداد روز چهارشنبه٩اردیبهشت( بیست وهفتم آوریل) مامورین وزارت اطلاعات در تهران ابراهیم مددی رئیس هیئت مدیره، داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، درشهرستان سقز محمود صالحی ازچهره های شناخته شده سندیکای خبازان سقزو ازاعضاء کمیته هماهنگی و عثمان اسماعیلی سخنگوی کمیته دفاع از کارگران مهاباد را دستگیر کردند.

اطلاعيه سنديکاهاى کارگرى فرانسه در مورد بازداشت فعالين کارگرى
    
بازداشت های خودسرانه در آستانه اول ماه مه در ایران !

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری: شدت دستگیری ها نشان از اوج گیری نبرد طبقاتی است!!!
    
اول ماه مه باید تعطیل شود،این تعطیلی هرج ومرج نیست،این تعطیل انقلاب هم نیست.این روز دادخواهی است»

تقی روزبه : اوج گیری جنبش های مطالباتی و اهمیت هم بستگی بخش های مختلف نیروی کار!
    
در آستانه روزجهانی کارگر، رژیم ایران نگران از جنبش کارگری و جوش و خروش آن با توسل به ایجادفضای رعب و امنیتی، دست به اقدامات بازدارنده زده است.

پروین اشرفی : به بهانه اول ماه مه
عصر ریاضت کشی و تشدید شکاف جنسیتی

    
در دنیایی که ما در آن زندگی میکنیم دو روند کاملا متفاوت، در نقطه مقابل هم و عکس یکدیگر در جریان است. یکی روند نابود کردن جوامع ، محیط زیست و همه دستاوردهای پیشرفته بشریت مترقی توسط نظام سرمایه داری، ... و دیگری روند مقاومت و مقابله برای واژگون ساختن این نظام .

پرویز صداقت : ایدئولوژی برنامه‌های توسعه در ایران و سرنوشت و رسالت طبقه‌ی کارگر
    
موضوع بحث حاضر بررسی تأثیر برنامه‌های توسعه‌ی بعد از انقلاب در وضعیت طبقه‌ی کارگر و دستمزدبگیران و نیز پی‌آمدهای آن در نقشی است که این طبقه به‌عنوان سوژه‌ی تغییر اجتماعی می‌توانسته ایفا کند.*

کارزار پشتیبانی از کارگران ایران : گفتگو با مرتضی فاتح پیرامون شرایط حاضر و جنبش کارگری
    
در بیانیه کارزار تحت عنوان" شرایط حاضر ونیازهای جنبش کارگری" عنوان شده است که شرایط اقتصادی و اجتماعی کنونی، به دلیل فعل و انفعالات طبقاتی درونی جامعه ایران است، به نظر شما بحران اقتصادی عمومی جهان و یا مشکلات حکومت ایران با کشورهای غربی در ایجاد این شرایط بی تاثیر بوده است؟

شورای نمایندگان احزاب و سازمان ها و نیروهای چپ و کمونیست
بزرگداشت اول ماه مه

    
ما برآنیم که امروز طبقه کارگرایران برای دستیابی به مطالبات بیشمارخود همچون گذشته ، نیازمند سازمانیابی تشکل مستقل وطبقاتی خود است. برای موفقیت درمبارزه پیش روی و وحدت همه بخش های طبقه کارگر( کارگران مناطق و بخش های مختلف اقتصاد، کارگران زن و مرد، کارگران ملیت های مختلف و مهاجر) وهمکاری همه تشکل های کارگری ایران، یک ضرورت حتمی و غیرقابل اجتناب است.

حشمت محسنی : ضرورت توجه به الزامهای مبارزه برای تشکل سراسری کارگری
    
هسته ی ثابت سیاست جمهوری اسلامی در تمامی دوره ی پس از انقلاب ۵۷ در قبال سازمانیابی جنبش کارگری سرکوب اراده ی معطوف به سازمانیابی مستقل کارکران از طریق درهم شکستن هر شکل از اعتراض و مبارزهی مستقل کارگری، و شناسایی و دستگیری رهبران عملی و کارگران پیشرو بوده است.

چرا تعظیم میکنند؟
گفتگوی خبرگزاری کار ایران با محمد مالجو

    
ارزیابی شما از نقش تشکل های رسمی کارگری در سقوط معیشتی کارگران که حداقل در ۲۰ سال گذشته به وقوع پوسته است، چیست؟ نمایندگان رسمی کارگری در این دو دهه چه قصوری داشته اند که معیشت کارگران سال به سال بد تر شده و آنها هر سال فقیر تر شده اند؟

سهراب بهداد و فرهاد نعمانی : سی سال جابه جایی طبقات اجتماعی در ایران
    
انقلاب سال ۱۳۵۷ در ایران نظم سیاسی موجود را واژگون کرد. مناسبات و نهادهای موجود اجتماعی را از هم گسیخت تا بدانها سرشت و قالبی تازه بخشد

بیانیه شورای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر- ایران سال 94
    
در حالی که فقر و فلاکت ، گرانی ، تورم ، قدرت خرید بسیار پایین مردم ، حقوق های چندین برابر زیر خط فقر، سرکوب فعالین ، سرکوب بیان و اندیشه و نبود آزادی های اجتماعی وسیاسی هر روز بیش از پیش چهره ی واقعی نظام استثمار و سرکوب سرمایه داری را به طبقه کارگر نشان میدهد با این حال مبارزات کارگران در ایران نیز روز به روز روندی رو به افزایش داشته است؛

پیام سندیکاهای فرانسه به کارگران ایران
    
چندین سال است که ما سازمان های سندیکائی فرانسوی س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، سولیدر، او ان اس آ، مشترکاً از مبارزات شما در دفاع از حقوق و آزادی های حمایت می کنیم. ما بخوبی واقفیم که شما تحت شرایط سرکوب شدید اعمال شده توسط دولت ایران،

قطعنامه تشکلها و نهادهای مستقل کارگری به مناسبت اول ماه مه ٢٠١۵ – ١١ اردیبهشت ١٣٩٤
    
1-اتحادیه آزاد کارگران ایران
2- انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
3- سندیکای کارگران نیشکر هفته تپه
4- سندیکای کارگران نقاش استان البرز
5- کانون مدافعان حقوق کارگر
6- کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری
7- کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری

کانون مدافعان حقوق کارگراقتصاد سیاسی بشر دوستانه “جامعه باز” نهادهاي سرمايه‌داري و توطئه عليه كارگران
    
اين تحقيق به ما نشان مي‌دهد كه براي كارگران و فعالان كارگري هيچ راهي جز استقلال و تكيه به نيروي خود در جهت ايجاد تشكل هاي سراسري باقي نمانده و هر گونه چشمداشتي به نهادها يا جناح‌هایي از سرمايه‌داري ره به ناكجاآباد است.

نگاهی به مبارزات و اعتراض های کارگری در سال 1393
    
سال 1393 سال افزایش و گسترش دامنه اعتصاب ها، اعتراضات ومبارزات کارگری بود. علل و خواست های کارگران در این مبارزات و اعتصاب ها را می توان بطور خلاصه بصورت زیر دسته بندی کرد:

آزاده حسینی : مبارزه طبقاتی ، اسطوره‌ها و فضیلت‌های اخلاقی
    
در هیچ عصری از تاریخ حکومتگران و طبقه‌ی حاکم فقط با سرباز و زندان و ترساندن مردم ستم‌دیده حکومت نکرده‌اند، بلکه کوشیده‌اند اینان را به طرق دیگری نیز به اطاعت از فرامین و قوانین وا دارند.

فراخوان فعالین کارگری در بند به مناسبت روز جهانی کارگر
    
هم زنجیران سلام و دورد های آتشین ما کارگران و فعالین زندانی را از زندانهای جهنمی جمهوری اسلامی بپذیرید.
در شرایطی به روز رزم و اتحاد جهانی کارگران علیه بهره کشی و استبداد سرمایه داری و روز لغو استثمار و ایجاد حاکمیت شورایی و دمکراتیک کارگران و زحمتکشان نزدیک می شویم

اخباروگزارشات کارگری1 تا 22 فروردین 1394
    
- شعر رسول بداقی از زندان گوهردشت (نوروز 94)
- محمود صالحی :به بهانه تبریک سال نو به همرزمانم
- برنده واقعی پایین بودن حداقل دستمزد و پایه حقوق در کشور کیست؟
- کارگران کرمان در سالی که گذشت - حوادث مرگبار در معادن زغال سنگ کرمان
- قطر حقوق کارگران پروژه‌های فوتبالی جام ۲۰۲۲ را رعایت نمی‌کند
- اخراج گسترده کارگران معدن در استرالیا

کانون مدافعان حقوق کارگر : کودک و استثمار
    
استفاده از نیروی کار ارزان کودکان برای کسب سود بیشتر قدمتی بسیار دارد. در طول سده‌ها شرایط کار کودکان به نسبتپیشرفت های اجتماعی در جامعه انسانی، بسیار کم تغییر کرده و اکنون در دهه‌ی دوم قرن بیست و یکم ما باز هم شاهد کار کودکان در شرایطی هستیم که بیشتر شبیه بردگی است و این شرایط در کشورهای متختلف تفاوت چندانی ندارد

شهنازنیکوروان : سیر صعودی تعطیلی کارخانه‌ها و تهی‌تر شدن سفره کارگران کمیسیون صنایع مجلس: "50درصد کارخانه‌ها تعطیل شده‌اند"
    
وضعیت اقتصادی و اجتماعی ایران به سمتی می‌رود که یک فروپاشیدگی اقتصادی در آن مشهود است. از زمان شروع جنگ ایران و عراق اقتصاد ایران بیشتر گرایش به سنت اقتصاد بازاری یا واسطه گری داشته است، این دلال منشی که ساده ترین نوع فعالیت اقتصادی است تمامی ابعاد اقتصاد جامعه را در برگرفته است

اخباروگزارشات کارگری 26ـ 27 ـ 28 ـ 29اسفند1393
    

-۱۷ کارگرمعترض 2روزپس ازخاتمه اعتصاب کارگران معدن کوشک بافق برای بازگشت بکارهمکارانشان، دوباره اخراج شدند
- سندیکای کارگران فلزکارمکانیک:فقر بیشتر برای خانواده های کارگری
- ایفای نقش شریک دزد ورفیق قافله توسط نمایندگان تشکل های وابسته کارگری درشورای عالی کار

رضا مقدم : مبارزه برای افزایش دستمزد در فاز تازه
    
افزایش هفده درصدی حداقل دستمزد و بیانیه شش تشکل کارگری برای حداقل دستمزد سه میلیون تومانی نقطه پایانی بود بر اتکا و استناد جنبش کارگری ایران بر ماده چهل و یک قانون کار در مبارزه برای حداقل دستمزد.

اخباروگزارشات کارگری16 تا 25 اسفند1393
    
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:فریاد حق طلبی را خاموشی نیست!
-۳۱ کارگر معدن چادرملو ۲۰ اسفند ماه محاکمه می‌شوند
- اعتصاب کارگران پایانه و مخازن عسلویه در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان
.....

مصاحبه با يكي از معلمان در مورد اعتراضات اخير
    
كانون مدافعان حقوق كارگر - در ماه هاي اخير اعتراضات سراسري كارگران و پرستاران و به خصوص معلمان در شهر هاي مختلف براي داشتن يك زندگي مناسب و مقابله با فقر روز افزون مزد و حقوق بگيران ادامه داشته است

اخباروگزارشات کارگری از4 تا 15 اسفند1393
    
- اعتصاب کارگران معدن کوشک در اعتراض به اخراج همکاران خود سومین روزراپشت سرگذاشت
- تجمع کارگران آبفای اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن ۵ ماه مزد معوقه
- ........

فعالان کارگری جنوب – احیاگران تشکل سندیکائی
نقدي بر تشكل هاي كارگري

    
یکی از معضلات سازمانیابی کارگران ، شقه شقه شدن فعالان عرصه جنبش کارگری است. این مسئله و موضوع که هرچند نفری درقالب یک تشکل و محفل برای خودشان برنامه و دیدگاه نظری تدوین نموده اند وحاضر نیستند از چارچوب این مجموعه‌های ناکارآمد خود ساخته، اندکی فراتر روند،

قطعنامه پایانی تجمع معلمان تهران در اعتراض به وضعیت اسف‌بار آموزش و پرورش
    
ما معلمان امروز در مقابل خانه ملت گرد آمده‌ایم تا قوی‌ترین هشدارها را پیرامون مسایل حادی که آموزش و پرورش کشور را زمین‌گیر نموده و نفس‌های آن را به شماره انداخته است، اعلام نماییم.

بهرام رحمانی : جنبش کارگری ایران و نقش کارگران در ملی کردن صنایع نفت ایران
    
با فرا رسیدن بیست و نهم اسفند ماه، شصت و پنجمین سالگرد ملی شدن صنعت نفت ایران است. اما با گذشت 105 سال از اکتشاف طلای سیاه در چاه‌های مسجد سلیمان، نفت کماکان نقش تعیین کننده‌ای در اقتصاد ایران دارد و هم‌چنان سهم بزرگی از درآمد کشور حاصل از استخراج و صادرات نفت است

آزاده حسینی : معمای تعیین حداقل دستمزد و موضوع خط فقر
    
محتوای سیاست اقتصادی پشت پرده‌ی آن که دست‌پخت شورای عالی کار و نمایندگان سه جانبه‌ی آن ( نه سه گروه دولت ، کارفرمایان و کارگران، بلکه سه گروه دولت سرمایه‌داری، کارفرمایان و نمایندگان کارفرمایان در میان کارگران) می‌باشد چیزی جز فقیرتر کردن کارگران و حقوق‌بگیران نسبت یه سال‌های قبل از آن نیست.

اخباروگزارشات کارگری 1 ـ 2 ـ 3 اسفند1393
    
احضار علیرضا خانزادپور از اعضای کمیته هماهنگی
- عدم پرداخت 9ماه حقوق کارگران سدهای مارون و نازمکان شهرستان کهگیلویه
- رکودپروژه های عمرانی ومسکن،تعطیلی کارخانه های مصالح ساختمان سازی وبیکاری کارگران
- اجرای چراغ خاموش فاز سوم هدفمندی/ فروردین "ماه‌گرانی‌ها" نام گرفت

اخباروگزارشات کارگری 28ـ 29 ـ30 بهمن1393
    
-18فوریه2015روزجهانی دفاع از حق اعتصاب
- اذیت و آزار و تبعید بهنام از زندانی به زندان دیگر همچنان ادامه دارد
- بهنام ابراهیم زاده به قرنطینه زندان گوهردشت منتقل شد
-" تحرکات عناصر مشکوک را افشا کنیم! - بیانیه اتحادیه آزاد کارگران
-ایران پیرامون اعتراضات معلمان کشور

کانون مدافعان حقوق کارگر : جنبش کارگری ترکیه و تشکل های سراسری بخش 6ـ 7 ـ 8
    
آشنایی با برخی اتحادیه‌های کارگری ترکیه

اعتراضات کارگری و اقدامات مشترک اتحادیه‌های کارگری در ترکیه

روابط بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری ترکیه


بیانیه مشترک شش تشکل مستقل کارگری ایران
پیرامون تعیین حداقل مزد برای سال جدید

    
امروز هر انسان شریف و منصفی بر این واقعیت غیر قابل انکار واقف است که میلیونها کارگر و انسان زحمتکش از کارگران صنایع بزرگ و کوچک تا معلمان و پرستاران و بازنشستگان در بدترین وضعیت معیشتی ممکن در تاریخ ۵۰ ساله اخیر کشور قرار دارند،

جنبش کارگری ترکیه و تشکل های سراسری (5)
اتحادیه‌های کارگری ترکیه

    
کانون مدافعان حقوق کارگر – تاریخچه جنبش اتحادیه‌ای ترکیه را می‌توان در دو بخش قبل از کودتای 1980 و پس از آن بررسی کرد. نسل اول این جنبش مربوط به کارگران ماهر بود.

جنبش کارگری ترکیه و تشکل های سراسری (4)
قانون کار ترکیه و تغییرات آن

    
کانون مدافعان حقوق کارگر - اولین قانون در مورد فعالیت اتحادیه‌های کارگری در سال 1947 تدوین شد. در این قانون برای اتحادیه‌های کارگری حق مداخله در چانه‌زنی جمعی یا حق اعتصاب در نظر گرفته نشده بود و موقعیت کنفدراسیون بالاتر از سیاست‌های حزبی بود و در واقع یک رویکرد مسالمت‌جویانه رو در رو با دولت را داشت.

اخبار و گزارشات کارگری 24ـ 25ـ26 و 27 بهمن 1393
    
- نامه سرگشاده اعتراضی جمعی از فرهنگیان استان البرزبه وزیر آموزش وپرورش!
- با کلیدروحانی دری برروی کارگران باز نشد!
- با کلیدروحانی دری برروی کارگران باز نشد!
- حوادث کار و کارگران ساختمانی

جنبش کارگری ترکیه و تشکل های سراسری (بخش3)
زنان یک سوم نیروی کار در ترکیه

    
کانون مدافعان حقوق کارگر - زنان ترک مانند زنان تمام نقاط جهان، نقش مهمی در تولید و بازتولید نیروی کار دارند و در کنار ستم طبقاتی از انواع تبعیض‌های جنسیتی و قومی و... رنج می‌برند.

اخبار و گزارشات کارگری از 16 تا 23 بهمن
    
ادامه مذاکرات کارگران ایرانخودرو با مدیریت شرکت به روزهای آینده موکول شد.امروز افزایش آکورد اعمال و به حساب کارگران واریز شد
- اعتصاب کارگران کارخانه موتوژن
- دومین شماره ماهنامه ” کارگر ساختمان ”منتشرشد!
- .....................

کانون مدافعان حقوق کارگر : جنبش کارگری ترکیه و تشکل های سراسری (بخش دوم)
موقیعت جغرافیایی ترکیه

    
کانون مدافعان حقوق کارگر - ترکیه از نظر جغرافیای سیاسی جایگاه ویژه‌ای دارد. بخشی از این کشور در آسیا (97درصد) و بقیه در اروپا واقع شده است و می‌توان گفت پلی است میان خاورمیانه و اروپا.

آسیب های طبقاتی
مایکل دی ییتس برگردان محمود رضا عبداللهی

    
مایکل دی ییتس از نویسندگان ثابت ماهنامه مانثلی رویو و عضو شورای دبیران آن است. او سالها استاد اقتصاد در دانشگاه پیتسبورگ در جیمز تاون بوده است. ییتس در عین حال سالهای زیادی در چندین ایالت آمریکا به آموزش کارگران در زمینه علم اقتصاد پرداخته و

سلسله گفتگوهای گزارشگران با فعالین کارگری: تشکل سراسری کارگران, ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس! - گفتگو با بهروز فراهانی
    
باید توجه داشت که به جز سندیکای شرکت واحد و نیشکر هفت تپه ، اکثریت قاطع این نهادهای کارگری در خارج از محیطهای کار تشکیل شدند. ضربات پلیس در محیطهای کار بیرحمانه است. هرچه نفوذ تشکلات دست ساخته رژیم در میان کارگران کمتر شده ، شدت سرکوب پلیسی علیه فعالان مستقل کارگری بیشترشده و

جنبش کارگری ترکیه وتشکل های سراسری
واحد تحقیق و پژوهش کانون مدافعان حقوق کارگر

    
جنبش کارگری ترکیه ویژگی‌های خاص خود را دارد. در دهه‌ی گذشته ترکیه رشد اقتصادی بسیاری نسبت به سایر کشورهای منطقه داشته است. البته در کنار این رشد، از تبعات بحران اقتصادی نظام سرمایه‌داری نیز برکنار نبوده است. بی‌تردید پیامد اجتناب‌ناپذیر رشد اقتصاد و صنعت ترکیه در سه دهه گذشته، رشد زحمتکشان ترکیه است و بحران‌ها نیز بر فشارهایی که به این زحمتکشان وارد شده، افزوده است.

پیام و قدر دانی شاهرخ زمانی از ابراز همدردی تشکلها و فعالین
جهت بزرگداشت مرگ خانم زرین نجاتی( مادر شاهرخ)

    
رفقا ، دوستان و کارگران
با تشکر از غمخواری و بر گذاری مراسم خوب بزرگ داشت مرگ مادرم، سلام و درود های گرم و آتشین مرا از زندان جهنمی رجایی شهر بپذیرید.

اخبار و گزارشات کارگری از 4 بهمن تا 15 بهمن 1393
    
زنده با یاد بخون خفتگان 4 بهمن 1382 شهربابک
روز چهارم بهمن ماه 1382 ،نیروهای امنیتی- نظامی دولت هشتم(دولت اصلاحات) بر روی تجمع اعتراضی کارگران اخراجی مس خاتون آباد وخانواده هایشان آتش گشودند وجمعی ازمعترضین بخون درغلطیدند و4کارگر (جاویدی،ریاحی،مومنی ومهدوی) ویک نوجوان(پورامینی)جان باختند.
یادشان زنده باد

علي اكبر نظري : دستمزد كارگران بايد چقدر باشد؟
    
با نزديك شدن به ماه هاي پاياني سال همه ي اميدها به اعلام دستمزد كارگران است . هر چند تا امروز افزايش دستمزدها هيچ گونه هم خواني با شرايط موجود اقتصادي جامعه نداشته است و سفره هاي خالي كارگران هر روز كم رنگ و كم رنگ تر مي شود. به اعتقاد نگارنده گوشه اي از معضلات كارگران (در خانواده و جامعه) كه در ذيل به آن مي پردازم را به اختصار توضيح مي دهم

غلامحسین حسینی : نگاهی به مصاحبه رفیق حسن حسام در خصوص ایجاد تشکل سراسری کارگران
    
رفیق حسام در مصاحبه ای با تلویزیون برابری ضمن بررسی ضرورت ارتقاء سطح کیفی مبارزات طبقه کارگر به طرح ایجاد تشکل سراسری کارگری می پردازد . ایشان راه گسترش همبستگی و اتحاد فعالین پیشرو کارگری و سوسیالیستی را گفتگو و گفتگو می داند و از اینرو ما هم نسبت به مصاحبه ایشان از همین زاویه «گفتگو» وارد می شویم .

بهرام رحمانی : نقش کارگران ایران در سی و پنج سال گذشته!
    
کارگران ایران، به خصوص کارگران صنایع نفت در سرنگونی 22 بهمن 1357 حکومت پهلوی، نقش اصلی و سرنوشت‌سازی را در آن دوران پرتلاطم ایفا کردند.

اخباروگزارشات کارگری30 - دی 1 و 2 بهمن1393(همراه با ضمیمه اعتصاب واعتراض سراسری معلمان درروزهای سه شنبه و چهارشنبه ۳۰ دی و اول بهمن)
    

- سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه:تکذیب یک خبر جعلی
- تجمع 35 نفر از بازنشستگان در شعبه تامین اجتماعی سقز
- تجمع اعتراضی کارگران اخراجی فولاد آذربایجان مقابل فرمانداری میانه
- کارکنان ۱۱۸ خوزستان ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند
- کارگران کشتی‌های لایروبی بندر عباس سه سال بدون بیمه کار کرده‌اند

کمیته هماهنگی و بحث "ایجاد تشکل سراسری کارگران"
    
بحث "ایجاد تشکل سراسری کارگری" این روزها نقل هر مجلس و محفلی است. این بحث از آن زمان شروع شد که "کانون مدافعان حقوق کارگر"، طی اطلاعیه ای، "سومین نشست" خود را ــ ظاهراً با تنی چند از "فعالین منفرد کارگری" که به طور تصادفی همگی از اعضای "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری" از آب درآمدند؟! ــ جهت ایجاد این نوع تشکل اعلام نموده و ضمن تأکید بر"فعالیت های قبلی خود در دو نشست گذشته وضرورت تداوم آن، ايجاد این نوع تشکل را در اين مرحله از پيشرفت جنبش كارگري اجتناب‌ناپذير دانستند".

امير پيام -یادداشت های جنبش کارگری:کدام صفبندی سیاسی؟
    
آن صفبندی سیاسی تعیین کننده ای که جنبش کارگری ایران در آن قرار دارد و مبارزات اش در متن آن پیش می رود کدام است؟ عرصه نبرد اصلی در مقابل این جنبش چیست و در مصاف با کدام نیروی سیاسی قرار دارد؟

علیرضا ثقفی : در ضرورت ايجاد تشكل سراسري - قسمت دوم
گسست ميان نسل گذشته و نسل امروز فعالان كارگري را با تلاش بيشتر جبران كنيم

    
مي‌توان قتل عام فعالان كارگري را در دهه شصت آغازي براي ايجاد گسست نسل گذشته فعالان كارگري با نسل بعدي دانست. اين قتل‌عام زمينه را براي باز پس‌گيري تمام دست‌آوردهاي مبارزات گذشته كارگران آماده كرد و از درون آن يك سرمايه داري نو رسيده كه به تدريج در وحدت با سوداگران گذشته قرار گرفتند، به جامعه ما ارزاني شد.

اخباروگزارشات کارگری 20 تا 29 دی1393
    
- یورش نیروهای اطلاعاتی به منزل فعال کارگری جلیل محمدی
- در محکومیت قتل روزنامه نگاران فرانسوی
- حکم ۹ سال و نیم زندان علیه بهنام ابراهیم زاده را محکوم می‌کنیم
- اخراج ۲کارگرو قرار بازداشت ۲۴ ساعته برایشان در پی اعتصاب کارگران معدن چشمه پودنه دراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوقشان!
.......

گفتگوهای گزارشگران با فعالین کارگری : گفتگو با سعید مقدم !
تشکل سراسری کارگران, ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس!

    
من هم یکی از دستگیر شدگان کمیته هماهنگی در کرج بودم. نیروهای اطلاعاتی، معلوم نیست که آن روز با چه نوع گزارشی و چه فکر و برنامه ای به آن خانه، و خانه که چه عرض کنم ، به آن مجتمع حمله کرده بودند؟ چرا که از پایین تا بالا یکی بعد از دیگری تمام درهای خانه های افراد آن مجتمع را با فریاد و لگد و قنداق تفنگ باز می کردند.

امير عباسي : به نام كارگران، به كام كارفرمايان
    
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، در نشست با مديران اتحاديه‌هاي سراسر كشور پرده از طرح جديد وزارتخانه خود برداشت. وزير كار از اعتبار دو هزار ميليارد توماني صندوق بيمه بيكاري خبر داد و گفت:

خسرو صادقی بروجنی: تغییر قانون کار به کام کارفرما
    
دولت برای خروج از رکودتورمی مدتی پیش برنامه‌ای را تدوین کرد تا طی اصلاحاتی اوضاع اقتصادی کشور بهبود بیابد. در جریان تصویب لایحه «رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور»، اصلاح قانون کار نیز از جمله موارد پیشنهادی دولت به مجلس بوده است

عليرضا ثقفي : باز هم در ضرورت ايجاد تشكل‌هاي سراسري كارگران
    
سلسله مقالاتي در مورد وضعيت اقتصادي ايران و ارتباط ان با سيستم جهاني سرمايه‌داري در چند قسمت ارائه مي‌شود و در انتها ضرورت ايجاد تشكل سراسري كارگران با توجه به وضعيت كلي نيز به خوانند گان ارائه خواهد شد.

فراخوان گزارشگران: با دفاع از اعلامیه جمعی زندانیان سیاسی زندان گوهردشت, فریاد اعتراض بهنام ابراهیم زاده را رساتر کنیم! - لیست جدید
    
بیداد و سرکوب افسارگسیخته درزندان های کشورمان همزاد با روی کار آمدن جمهوری اسلامی است و دستگاه قضائی آن ابزار کشتار و حبس و شکنجه آزادیخواهانی بوده است که جز آینده ای بهتر برای مردم در سر نداشته اند. بهنام ابراهیم زاده بیش از 4 سال در زندانهای مخوف رژیم و بجرم تلاش برای احقاق حقوق کارگران و زحمتکشان بسر برده است و بعلت اعتراض به شرایط طاقت فرسای زندان در بیدادگاهی مجددا به نه سال و نیم حبس محکوم شده است.

اخباروگزارشات کارگری 17 ـ 18 ـ 19 دی1393
    
- بیش از ۱۰۰ کارگر معدن سنگرود دست به اعتصاب وحبس خودشان درمعدن زدند!
- درباره تجمع اعتراضی دیروزصدها تن از رانندگان شرکت واحد مقابل شهرداری تهران
- شکل گیری زنجیره ای از اعتصاب غذا در بخشهای مختلف شرکت ایران خودرو با خواست افزایش مزد
- حمایت سندیکای کارگران فلزکارمکانیک از اعتصاب کارگران ایران خودرو
- اعتصاب غذا در ایران خودرو

مروری بر اعتراضات و تشکل‌های کارگران معدن
حبس کردن خود در تونل معدن، راهی برای نشان دادن اعتراض

    
حبس کردن خود در تونل معدن، راهی برای نشان دادن اعتراض پس از خودزنی یکی از کارگران معدن طلای آقدره، این بار صد نفر کارگران معدن سنگرود به طور گروهی دست به تحصن در تونلی زدند که به دلیل وجود گاز احتمال انفجار آن بالاست. شاید این حرکت را بتوان نمادی از اقدام به خودکشی دسته جمعی دانست. انحلال معدن، حل نشدن مشکل بیمه بیکاری و بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور عدم دریافت حقوق به مدت 8 ماه و... سبب شد که کارگران معدن زغال سنگ سنگرود (البرز غربی) این بار برای تحصن یکی از تونل های معدن را انتخاب کنند.

از سلسله گفتگوهای گزارشگران با فعالین کارگری: تشکل سراسری کارگران, ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس! - گفتگو با عمر مینائی
    
ابتدا باید بگویم که وجود فقر و فلاکت روزافزون کارگران تنها به وجود تحریمها مربوط نمی شود، بلکه رژیم سرمایه داری ایران مانند هر نظام بردگی مزدی دیگر برای ماندگاریش محتاج انباشت و افزایش سرمایه و ارزش اضافه ناشی از استثمار نیروی کار کارگر می باشد.

اخبار و گزارشات کارگری 11 ـ 12ـ13ـ14ـ15ـ16 دی 1393
    

- نامه نیما ابراهیم زاده به پدر زندانیش بهنام ابراهیم زاده
- احضار مجدد ۸ کارگر معترض معدن طلای آق دره به دادگاه
- کارفرما لغو حکم اخراج رئیس حراست و شورای اسلامی کارکارخانه واگن پارس اراک را نپذیرفت
- ما در آمار هیچ دستگاهی نمی گنجیم
- ........

سینا کرباسی : دستمزدهای معوقه و
راهکارهای ابداعی کارفرمایان برای شانه خالی کردن از پرداخت آن و کسب سودهای کلان

    
اخبار مربوط به حقوق‌های معوقه و اعتراض کارگران بر ای دریافت حقوق حقه‌ی خود، به یکی از تیترهای دائمی خبرهای کارگری منتشره در رسانه‌ها تبدیل شده است.

سندیکای کارگران فلزکار مکانیک : آنچه پیشروان سندیکایی بایدبدانند
    
درشرایط کنونی آموزش وسازماندهی ازمهمترین امورسندیکایی می باشد.اگرپیشروان سندیکایی ازآموزش کافی برخوردارنباشند،یک سازماندهنده ویارگیرمناسب نخواهندبود.به همین خاطرسعی می کنم باتوسل به اسنادسندیکایی،برخی ازنکات مهم واولیه سندیکایی راطرح نمایم

از سلسله گفتگوهای گزارشگران با فعالین کارگری:
تشکل سراسری کارگران, ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس! گفتگو با مازیار مهرپور

    
تشکل یابی طبقه کارگر نه تنها یک نیاز واقعی، بلکه ضمانتی برای تثبیت دستاوردها و سنت های مبارزاتی گذشته طبقه کارگر است. فقدان کدام پارامترها در شرایط کنونی موجب شده است تا برخی از فعالین کارگری و نهادهای کارگری با این کوشش کانون مدافعان و فعالین شناخته شده کارگری دیگر در توافق نباشند؟

اخباروگزارشات کارگری 9 10- دی 1393
    

پیام جمعی نهادهای کارگری به کارگران صنعت نفت
    
رفقای کارگر صنعت نفت
طبقۀ کارگر مبارزۀ شما را در تاریخ جنبش کارگری از یاد نبرده و نخواهد بُرد. مبارزه کارگران صنعت نفت نمونه های درخشانی را به تاریخ جنبش کارگری ایران افزوده است. از نطفه های مبارزه برای به دست آوردن ابتدایی ترین مطالبات از دوران شروع اعتراضات کارگری در سال های نخست ۱٣۰۰،صدور نفت برای قطع منابع مالی رژیم شاه در انقلاب ۱٣٥٧.

گفتگو با محمد عبدی پور
تشکل سراسری کارگران، ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس!

    
گزارشگران: محمد عبدی پور چهره ای شناخته شده از فعالین کارگری سقز است و بدلیل فعالیت های کارگری اش دستگیر شده و تحت فشار و تعقیب امنیتی قرار داشته است که یکی از این دشواری ها را بزبان خودش در اینجا خواهید دید. با او گفتگو می کنیم.

اخباروگزارشات کارگری6 - 7 - 8 دی1393
    
- سؤپیشینه برای لقمه ای نان
- طرح اشتغال بکار کارگران مشمول بیمه بیکاری در تعاونیها یک اختلاس بزرگ و چپاولی بی سابقه از صندوق بیمه بیکاری است
- اولین شماره ماهنامه “ کارگر ساختمان “منتشرشد!
- تاریخچه اتحادیه کارگران معدن شمشک
- تجمع مهاجرین افغانستانی در پی افزایش شهریه تحصیلی در قم
- تجمع کارگران معدن طلای آق دره در اعتراض به اخراج ۳۵۰ نفر از همکارانشان

گزارشگران: گفتگو با فتاح سلیمانی
تشکل سراسری کارگران, ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس!

    
,هوا بس ناجوانمردانه, برای کارگران و زحمتکشان کشورمان سرد است,. سرمایه و سرمایه دار همچنان که تا کنون بر سفره حقیر آنان میتازند و آن سفره تهی تر از هر زمان دیگر است.

اخباروگزارشات کارگری 5 - 4 - 3 - 2 دی1393
    
- بهنام در نوزدهمین روز اعتصاب غذا مجددا بی‌ هوش و به بهداری زندان منتقل شد
- گفتگوی راديو ندا بامحمودصالحی درباره بهنام ابراهیم زاده
- به رفتارهای نژادپرستانه نسبت به مهاجران درایران اعتراض کنیم!
- همبستگی با دانش آموزان افغان و پاکستانی

هاله صفرزاده : نان در آذر 93چگونه گران شد؟ و مروری بر “بلوای نان” آذر 1321
    
نان ماده‌ی غذایی اصلی کارگران، زحمتکشان، مزد و حقوق بگیران است و در سفره‌ی آنان، جایگزین مواد غذایی‌ای می‌شود که صاحبان آن سفره‌ها، توان خرید و تهیه‌ی آن مواد را ندارند، موادی مانند گوشت، لبنیات، میوه و سبزیجات و…

روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکار مکانیک : علی امید، الگوی کوشندگان کارگری ایران
    
درتاریخ 3/10/1352 طبقه ایران یکی ازفرزندان فداکارخود راازدست داد. علی امید از اولین اعضای اتحادیه مخفی کارگران نفت جنوب درسال 1304 بود.با تلاش های بی وقفه او و همکارانش،و با آگاهی بخشی به زحمتکشان صنعت نفت،اتحادیه مخفی کارگران نفت جنوب درمیان کارگران گسترش یافت.

سلسله گفتگوهای گزارشگران با فعالین کارگری: گفتگو با صدیق اسماعیلی
تشکل سراسری کارگران, ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس!

    
گسترش ارتباط فعالین و پیشروان کارگری بخش های مختلف جنبش کارگری با یکدیگر، بطوریکه بتوانند مبارزات کارگران را در محدوده های هرچه وسیعتری به هم مربوط سازند، هم پیش درآمد ایجاد تشکل های نیرومند کارگری است و هم راه را برای سراسری شدن این مبارزات هموارتر می سازد.

کارزار پشتیبانی از کارگران ایران : درباره تعیین حداقل دستمزدها
    
در ماههای پایانی هر سال مهم ترین موضوع برای کارگران و سرمایه داران، موضوع تعیین حداقل دستمزد برای سال آتی است. هر طبقه اجتماعی از زاویه منافع طبقاتی و اجتماعی خود به این مسئله می نگرد. طبقه کارگر اما در این جدال و دل نگرانی، اکثریت قاطع جامعه را نمایندگی میکند. چرا که میزان دستمزد تعیین شده، تعیین کننده میزان رفاه و سهم ۹۹ درصد مردم از ثروت اجتماعی و آسایش است.

اخباروگزارشات کارگری 25 30 - 29 - 28 - 27 - 26 - آذر1393
    

یاد جان باختگان خاتون‌آباد شهر بابک
گرامی باد

    
کار در معدن همواره یکی از سخت‌ترین کارها بوده است. علاوه بر آن کارگران معدن همواره در معرض خطرات جانی، نقص عضو، زنده به گور شدن و انواع خطرات دیگر قرار دارند. هنوز مدت زیادی از کشته شدن بیش از 700 صد تن در معدن سومای ترکیه نمی‌گذرد. فاجعه‌ای که نظام سرمایه‌داری به راحتی از کنار آن گذشت. اما یکی از بدترین وقایع برای این کارگرانی که همواره در معرض خطر جانی هستند، عبارت است از سرکوب پلیسی و نیروی‌های امنیتی.

گفتگو با محمود صالحی : تشکل سراسری کارگران, ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس!
    
شما یکی از شرکت کنندگان در نشست هایی که هدف خود را “ایجاد تشکل سراسری کارگری” اعلام کرده,بوده اید. در مورد این نشست ها بگوئید. با چه مشکلاتی برای انجام این نشست ها روبرو شدید؟ و دستاورد آن چیست؟

محمود صالحی: کارگران مبارز،فعالين کارگری و مردم آزاديخواه!
    
نهاد وابستە به امپرياليسم آمريکا "سوليداريتی سنتر" با استفاده از امکانات نا محدود مالی خود که حاصل خون کارگران در گوشە و کنار جهان است، تلاش دارد در تشکلات کارگری نفوذ کرده تا طبقه کارگر را برای پيش برد اهداف ضد کارگری سازمانهای اطلاعاتی و جاسوسی دولت امپرياليستی آمريکا بە خدمت در آورد.

گفتگو با جهانگیر محمود ویسی:تشکل سراسری کارگران, ضرورتی عینی یا اقدامی زودرس!
گفتگوهای گزارشگران با فعالین کارگری

    
هوا بس ناجوانمردانه, برای کارگران و زحمتکشان کشورمان سرد است,. سرمایه و سرمایه دار همچنان که تا کنون بر سفره حقیر آنان میتازند و آن سفره تهی تر از هر زمان دیگر است. بر طبق امار و گزارشات منتشر شده اکثریت کارگران ایران زیر خط فقر چند برابری بسر میبرند و اهرم های دفاعی آنان که همانا تشکل و همبستگی است کفاف مقابله با دوران خاکستری کنونی را نمیدهد.

پاسخ شاهرخ زمانی به کانون مدافعان حقوق کارگر از زندان گوهر دشت
آقای ثقفی ، زندانیان سیاسی را دست کم نگیرید!!!

    
در شرایطی که مجامع جهانی و انسانهای آزاده و شریف، رژیم جمهوری اسلامی را به خاطر نقض ابتدایی ترین اشکال قانونی فعالیت، سرکوب ابتدایی ترین اشکال تشکل و اعتصاب، دستگیری ، شکنجه ، صدورحکم حبسهای طولانی مدت و اعدامهای فله ای و ... زیر منگنه قرار داده است.

اخباروگزارشات کارگری 24 - 23 - 22 آذر1393
    
- ریبوار عبداللهی بر اثر ضرب و شتم مامورین امنیتی به بیمارستان منتقل گردید!
- دستگيري تعدادي از فعالان كارگري در سنندج
- گفتگو با همسر کارگر زندانی ریبوار عبدالهی
- درخواست ازدادسرا جهت احضاربیش از 100 نفر دررابطه با پرونده تخلفات سازمان تامین اجتماعی!
- اعتصاب مجدد در بزرگترین معدن مس پرو

مرتضی فاتح : بودجه سرمایه داران و دستمزد کارگران
    
دو موضوع درماههای پایانی هر سال شکل و شمایل زندگی در سال بعد را ترسیم میکنند. بودجه دولتی و تعیین حداقل دستمزد. این دو موضوع ،جدای از وقایع غیر منتظره، عواملی هستند که اگر چه ظاهرا دغدغه طبقات متفاوتی از جامعه هستند، اما مستقیما به مشغله عمومی تبدیل شده اند

فراخوان کارگران و نیروی کار در ایران
    
کارگران و زحمتکشان ایران در اعتراض به مقررات زدایی از قانون کار مطالبه خود را علنی کنید.
حذف عجولانه ی قانون کار از مناطق مختلف و کارگاه های بیشمار و مقررات زدایی از مناسبات کار با سرعت هر چه بیشتر علیه کارگران در جریان است.

کاوه بنائی : اعتصاب عمومی در ایتالیا
    
اتحادیه ها می گویند: ما در شرایط دشوار قرار داریم.تغییر سیاست دولت در محل کار,قانون ثبات بر اقدامات افزایش اشتغال و اقتصاد فراهم نیست. شعار انتخاب شده توسط کنفدراسیون ” راه بازگشتی نیست” به بیان اختلاف , بین دولت و طرح های اتحادیه کارگری در اصلاح عمده قانون مشاغل و سیاست اقتصادی است.

اخباروگزارشات کارگری 17 ـ 18 ـ 19 ـ20 ـ 21 آذر1393
    
بازداشت فرزاد مرادی نیا ، آخرین خبر از وضعیت فردین میرکی و آزادی غالب حسینی
- تشدید فشار بر فعالین کارگری و اجتماعی شهر سنندج
- اعتصاب کارگران معدن کوشک وارد سومین روز شد
- تهدید به اخراج کارگران توسط کارفرمای شرکت بانتا آبیدر سنندج
- اعمال فشار بر کارگران شرکت واحد اصفهان برای تبدیل قراردادمستقیم به پیمانی

پیام شاهرخ زمانی به دانشجویان :از زندان گوهر دشت کرج
حماسه ١٦ آذر، اوج پیوند آگاهانه جنبش سوسیالیستی دانشجویی با جنبش کارگری – دمکراتیک گرامی باد

    
جنبش آگاهانه سوسیالیستی عمدتاً در دانشگاه ها و جنبش مبارزاتی مستمر کارگران در مراکز تولیدی دو نیروی سازنده ابزاری هستند که هموار کننده راه آزادی می باشد، و این ابزار حزب طبقه کارگر است که می تواند با سازماندهی و هدایت طبقه کارگر و نیروهای همپیمان آن چنان قدرت و توازونی را نسیب کارگران کند که طبقه کارگر ستم و بهره کشی را از جامعه محو کرده و حاکمیت شورایی و دمکراتیک کارگران را مستقر نماید.

سهراب شباهنگ : بخش 2 - ساختار طبقاتی جامعۀ ایران
    
آنچه در مورد طبقات مختلف جامعۀ سرمایه داری گفتیم و مبنای روش ما در مورد محاسبۀ وزن نسبی طبقات جامعۀ آمریکا قرار گرفت، در خطوط کلی خود در مورد ایران نیز صادق است. یعنی در جامعۀ سرمایه داری ایران نیز طبقۀ کارگر و طبقۀ سرمایه دار طبقات اصلی جامعه را تشکیل می دهند و برای توصیف کامل جامعۀ ایران و ترکیب طبقاتی آن باید وزن و جایگاه خرده بورژوازی (شهر و روستا) و زمینداران را نیز در این جامعه تعیین کرد. طبیعتا وزن نسبی طبقات از نظر جمعیت نگاری و نیز به لحاظ اقتصادی – اجتماعی و سیاسی در کشورهای مختلف سرمایه داری متفاوت اند.

کارزار پشتیبانی از کارگران ایران : طبقه کارگر و اوضاع اقتصادی: گفتگو با مرتضی فاتح
    
گرانی نرخ نان و وعده مسئولان دولتی برای افزایش قریب الوقوع قیمت حامل های انرژی، لبنیات و سایر مواد غذائی، نشانه هائی از وخامت تشدید شونده شرایط اقتصادی کشور است.

اخباروگزارشات کارگری 13ـ 14 ـ 15ـ 16 آذر1393
    
- راهپیمایی وتجمعات اعتراضی کارگران بازنشسته نساجی مازندران
- اخراج۳۰ کارگرکارخانه لوله و ماشین سازی ایران – تهدید بقیه کارگران قراردادی به اخراج!
- عدم پرداخت3ماه حقوق کارگران کارخانه ریسندگی و بافندگی پاکان
- افزايش 18درصدي مصدومين حوادث كاردراستان کهگیلویه و بویراحمد
- جان باختن یک کارگر در انبار سیلوی ذرت کاشمر
- مرگ کارگر پتروشیمی رازی بر اثر سقوط از ارتفاع ۱۰ متری
- دومین اعتصاب خلبانان لوفت هانزا در هفته جاری
- سنای ایتالیا طرح سهل الوصولترکردن اخراج کارگران توسط کارفرمایان رابتصویب رساند

اخباروگزارشات کارگری 10 و11 آذر1393
    

دردنامه یک کارگر
احمد ناب دل : تبریز جهنم کارگران

    
با توجه به وضعیت سرسام آور گرانی ها و تورم در سالهای اخیر وضعیت معیشتی کارگران واقعا" اسفناک است وقتی حقوق کارگری چند برابرکمتر از خط فقر است حتی آن تعداد از کارگرانی را که کار میکنند با وجود کارکردن قادر به تامین اولیه ترین و اساسی ترین نیازهای زندگی خود نیستند و

اخباروگزارشات کارگری 89 - آذر1393
    

- در محکومیت بازداشت فردین میرکی و منیژه صادقی
- اخراج تعدادی ازکارگران سد آزاد (بنیر) مریوان
-۱۴۰۰ کارگر معادن البرز شرقی ۲ ماه حقوق نگرفته‌اند
- تامین اجتماعی بیمه ۱۰۰۰ کارگر ساختمانی زنجان را قطع کرد
- .......

محمد حبیبی: مربیان پیش دبستانی قربانیان سیاست‌های انقباضی دولت روحانی
    
شاید مربیان پیش دبستانی اولین قربانیان سیاست‌های انقباضی دولت جدید باشند اما به طور حتم آخرین آنها نخواهند بود. نشانه‌هایی از برنامه ریزی‌هایی از حذف بخش دیگری از معلمان از چرخه آموزشی کشور به بهانه های مختلف وجود دارد که زنگ خطر را برای معلمان و درکل ساختار آموزشی کشوربه صدا در می‌آورد.

اخباروگزارشات کارگری 6 ـ 7 آذر1393
    
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: جان شریفی باز هم قربانی ناهنجاری های خشنوت زا شد
- به مناسبت 25 نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
- شمار کارگران کارخانه آزمایش تهران از ۱۸۰۰ کارگر به ۳۰ نفر رسیده است
-

اخباروگزارشات کارگری 3 ـ 4 ـ 5 آذر1393
    

علی‌رضا ثقفی : ضرورت ایجاد تشكل سراسری
    
جنبش كارگری ایران كه دور جدید فعالیت خود را از ابتدای دهه هشتاد آغاز كرد تا كنون با مشكلات خاصی مواجه بوده كه البته اكنون اكثر آنها را یكی پس از دیگری پشت سر گذارده است و می‌رود تا فصل جدیدی را آغاز كند.

اخباروگزارشات کارگری30آبان- 1آذر 1393
    

بهنام ابراهیم زاده :بیست نوامبر روز مبارزه با کودک آزاری و لزوم حمایت از کودکان
    
بیست نوامبر روز مبارزه با کودک آزاری بهانه ای شد تا بار دیگر مثل همه سالهای گذشته از درون زندان اما این بار نه از درون زندان اوین، بلکه از تبعید گاه و مخوف ترین و فوق امنیتی ترین زندان کشور، از زندان رجایی شهر از کودکان و از درد و رنج این قشر ضعیف جامعه بنویسم. خشونتی که هم اکنون با دور بودن ما زندانیان از خانواده هایمان توسط دولتمردان ایران در مورد فرزندانمان اعمال میشود .

اخباروگزارشات کارگری27 29 - 28 - آبان1393
    
ابراهیم مددی:دستمزدها واقعی نیستند
- گزارش کارگرفلزکار از ایران خودرو:
- بخش چهارم مصاحبه‌ی سایت اتحاد کارگری با رفیق محمود صالحی فعال جنبش کارگری ایران
-350کارگر کارخانه راک سرامیک شهرضا درآستانه اخراج!
- دستمزد کارگران روستاها دربهارسال1393!
- تجمع ساکنان مسکن مهر اسلامشهر در اعتراض به وضعیت نامطلوب این شهرک

حشمت محسنی: نکاتی در باره مصوبه نشست فعالان جنبش کارگری در شهر سقز
    
بعد از انتشار قطعنامه فعالان کارگری در اجلاس سقز ما با آهنگی کُند با واکنش فعالان چپ و کارگری پیرامون مصوبه این نشست روبه رو می شویم که اگر چه انتظار می رفت این مصوبه بازخورد وسیعی داشته باشد، با این وجود با آهستگی این مساله دارد در میان انبوه مسایل کارگری جایگاه شایسته خود را پیدا میکند.

فواد فتحی : چگونه تشکل سراسری مطرح شد؟
    
در بهار 1390 با حضور محمود صالحی و جمعی از اعضای کمیته هماهنگی و دیگر فعالان مستقل کارگری، در آبیدر سنندج جلسه ای برگزار شد. بحث اصلی این جلسه بر سر ایجاد تشکلی کارگری جدید باشیوه کارجدید بود. استناد فعالان حاضر در این جلسه به بندهای 1،2 و 3 ماده چهارم اساسنامه "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری" بود و در همین راستا بحث ایجاد چنین تشکلی برای اول بار مطرح شد.

شهناز نیکوروان : چه کسانی از اتحاد تشکلهای کارگری در ایران به وحشت افتاده اند؟
    
تجربه چند سال گذشته مبارزات کارگران ایران نشان داده است که حرکتهای جدا از هم و در بسیاری از موارد مشابه بهم نهادهای مستقل کارگری مانند اضافه دستمزد، دستمزد عقب افتاده، قانون کار، مبارزه با نهادهای امنیتی – حراستی دست ساز دولت مانند خانه کارگر و شورای اسلامی کار، ایمنی کار، دفاع از فعالین اخراجی سندیکای یا کارگران اخراج شده،..

اخباروگزارشات کارگری25 و 26 آبان1393
    

جمعی از فعالین کارگری : ریشه استبداد کهن و مطلق آسیایی
مانع عمده در ایجاد تشکل سراسری کارگران

    
اخیراَ طرح ایجاد تشکل سراسری از ناحیه بخش های مختلف فعالان کارگران در داخل و خارج از ایران مطرح شده است . شاهرخ زمانی در زندان طی اطلاعیه های مختلفی تشکیل یک فدراسیون و یا تشکل سراسری را مطرح و پیگیری کرده است .

اخباروگزارشات کارگری 23 و24 آبان1393
    
- آزادی خالد حسینی و یدالله صمدی
- تبریک به مناسبت آزادی یدالله صمدی و سید خالد حسینی‌
- حمایت از زنان کارگر در دستور کار مسئولان نیست
- حمایت 340 تومانی قوانین کار کشور از دو بند انگشت یک کارگر
- مصدومیت شدید 2کارگرساختمانی بدنبال سقوط از ارتفاع 10 متری
- گفتگوى محمد راستى با علی زیدونی* در باره انجمن کارگران مهاجر در کردستان عراق

اخباروگزارشات کارگری21 22 - آبان1393
    

محمود صالحی در گفتگو با سایت کانون مدافعان حقوق کارگر:
سکتاریستها برعلیه تشکل سراسری تبلیغات منفی می کنند

    
جنبش کارگری ایران در چند سال گذشته با توجه با سرکوب های عریانی که توسط نیروهای امنیتی علیه او صورت گرفته دچار فراز و نشیب های زیادی شده و هر بار خود را سازماندهی کرده و به مبارزه علیه نظم سرمایه ادامه داده است؛ طبقه کارگر می رود تا تشکل های خود را تشکیل و برای مقابله با نظم سرمایه آماده ترشود.


کد خبر : 7929                   2016-02-08 15:34:10
ادامه اعتصاب وتجمع کارگران شرکت ایران صدرا مقابل استانداری بوشهر!
امروز19بهمن ما،برای سومین روزمتوالی جمعی از کارگران و کارمندان شرکت صنایع دریایی ایران در استان بوشهر در اعتراض به عدم پرداخت هشت ماه حقوق مقابل استانداری تجمع کردند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7928                   2016-02-07 10:11:47
تحصن کارگران کارخانه نساجی با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.
کارگران نساجی مازندران بارها با شعارهای خود خواستار دیدار با یکی از مسئولان شورای تأمین استانداری مازندران شدند.
کارگران کارخانه نساجی انتقاد شدیدی نسبت به عملکرد سرمایه‌گذار جدید این کارخانه داشتند و بارها علیه این سرمایه‌گذار شعار «.... حیا کن نساجی را رها کن» سر دادند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7925                   2016-01-31 14:41:32
اخباروگزارشات کارگری11بهمن1394
کارگران بازداشتی کارخانه مس خاتون آباد آزاد باید گردند - کارگران شرکت نیشکر هفت تپه دست به تجمع اعترض زدند
- کارگران معدن زغال سنگ طزره درششمین روز اعتصاب راهی شاهرود شدند!
- پنجمین روزاعتصاب کارگران معدن زمستان یورت وتجمعشان همراه خانواده مقابل فرمانداری آزاد شهر!
....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7920                   2016-01-27 17:04:55
یورش یگان ویژه به تجمع کارگران بیکارشده کارخانه ذوب خاتون آبادوبازداشت20کارگر!
ادامه وگسترش تجمع اعتراضی با پیوستن خانواده های کارگران معترض بازداشت شده!
اخبار وگزارشات کارگری:طی چندروزگذشته کارگران بیکارشده کارخانه ذوب خاتون آباد برای بازگشت بکارمقابل کارخانه تجمع می کنند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7918                   2016-01-25 15:05:41
نشست چهارم صندوق همبستگی با کارگران ایران در ونکوور
زمان : شنبه ۳۰ ژانویه ساعت ۳ تا ۵ بعدازظهر
مکان : داون تاون ونکوور - شماره ۶۵ خیابان کوردووای غربی
65 West Cordova St.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7915                   2016-01-23 12:27:40
کانون مدافعان حقوق کارگر
ياد کارگران به خون خفته خاتون آباد گرامي باد
چهارم بهمن 1382یاد آور خاطره تلخ به خاک و خون کشیده شدن اعتراض کارگران مس خاتون آباد است. در این روز نیروهای نظامی و انتتظامی و حافظان منافع کارفرمایان به جای آنکه دزدان وغارتگران اموال مردم و پایمال کنندگان حقوق کارگران را مورد تعرض قرار دهند، بر روی کارگراني آتش گشودند كه تنها حق و حقوقشان را مي خواستند و 5 تن از کارگران و خانواده هایشان را به قتل رساندند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7913                   2016-01-21 12:10:04
نامه سر گشاده محمود صالحی به مسئولان وزارت اطلاعات کردستان
این نامه سرگشاده را انتشار می دهم تا اینکه مردم و اذهان عمومی مطلع باشند که نیروهای تحت امر وزارت اطلاعات استان کردستان، وقتی وارد منزل شخصی ما شدند چکار کردند. اگر نامه را خصوصی می فرستادم، هیچ وقت نامه به دست شما ها نمی رسید و یا اگر هم می رسید به آن جواب نمی دادید.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7912                   2016-01-20 14:10:59
بیانیه اتحاد بین المللی : در مورد نشستهای کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری با "مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران"
طبق اطلاعات موجود، در یکی دو سال گذشته تلاشهایی از طرف تشکل حکومتی "مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران" برای ارتباط و همکاری با بخش آسیا و اقیانوسیه " کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری" ( آی تی یو سی - آسیا و اقیانوسیه) صورت گرفته است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7908                   2016-01-17 14:50:42
اخباروگزارشات کارگری27دی1394
- اولین جلسه دادگاه9کارگرمعترض معدن سنگ آهن بافق برگزارشد!
- تجمع اعتراضی مشترک کارکنان پتروشیمی های اراک،اصفهان،تبریز وماهشهر مقابل وزارت نفت!
- با تجمعات اعتراضی برخورد امنیتی وپلیسی خواهد شد!
- اعتصاب کارگران پروژه راه آهن ورزنه بیست و یکمین روز را پشت سرگذاشت!
....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7904                   2016-01-16 15:14:05
اخباروگزارشات کارگری25و26دی1394
- حمله پلیس و نیروی ضد شورش به تجمع اعتراضی رادیولوژیست های سراسرکشورمقابل وزارت بهداشت وبازداشت تعدادی از معترضین!
- اخراج یک کارگرمعترض کارخانه دیار خودرو گلپایگان!
تجمع کارگران کارخانه دیار خودروگلپایگان مقابل کارخانه دراعتراض به ادامه بلاتکلیفی با 5ماه حقوق معوقه!
.....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7899                   2016-01-11 10:27:53
از دست فروشان مترو حمایت می کنیم
جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی ایران تبلیغات دستگاه های حکومتی علیه دستفروشان متروها را محکوم کرده و نوشته اند حمایتِ ما از آن‌ها حمایتِ ما از حیاتِ فردی و اجتماعیِ تک‌تکِ همشهریان است      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7898                   2016-01-10 15:41:10
تجمع اعتراضی کارکنان پتروشیمی بندر امام
بیش از 300 نفر از کارکنان شرکت‌های تابعه پتروشیمی بندر امام پیش از ظهر امروز در اعتراض به تبعیض‌های موجود و عدم رسیدگی اداره کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به دادخواست‌ آنها دست به تجمع زدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7896                   2016-01-09 13:58:48
اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران پیرامون شرایط ایجاد شده برای اسماعیل عبدی
حدود هفت ماه است که اسماعیل عبدی دبیرکل کانون‌ صنفی معلمان در بازداشت موقت به سر می برد و در تمام این مدت چه در انفرادی چه در بند عمومی از دیدار با وکیل محروم بوده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7894                   2016-01-08 14:13:01
اخباروگزارشات کارگری18دی1394(همراه با ضمیمه)
ضمیمه:ویژه نامه اعتراض به تبصره های 33و24 پیش‌نویس برنامه ششم
- قِصه پر غُصه کارگران معادن البرز‌ شرقی پس از خصوصی سازی!
- فرزاد مرادی نیا بعد از عمل جراحی با دستبند به بخش منتقل شد!
- تجمع دانشجویان صنعت نفت آبادان و اهواز وارد سومین روز شد
- مرد سالاری      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7893                   2016-01-07 13:49:20
همبستگی برای آزادی جعفر عظیم زاده
اتحادیه آزاد کارگران ایران، ضمن استقبال و قدردانی از تلاش همه این عزیزان چه بصورت فعالیتهای عینی و حضوری و چه بصورت تلاشهای تاثیرگذار در کارزارهای جهانی در دفاع از رهبران و چهره های فعال جنبش کارگری اعلام میدارد که      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7892                   2016-01-07 06:21:07
اطلاعیه نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران
درپشتیبانی ازمنیژه صادقی ودیگرفعالین جنبش کارگری
منیژه صادقی، فعا ل کارگری، فعا ل حقوق کودکان خیابانی کار، فعا ل جنبش زنان وعضو " کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری " بارها دستگیر و زندانی شد، ولی هیچگاه دست ازمبارزه علیه رژیم اسلامی سرما یه داری برنداشت وهمچنان به دفاع ازمنافع محرومان جامعه ادامه داد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7889                   2016-01-05 14:45:02
اخباروگزارشات کارگری15دی1394
- کارگران معدن هشونی کوهبنان هم دراعتراض به حقوق معوقه دست به اعتصاب زدند!
پایان اعتصاب کارگران معدن اصلی ، پابدانای جنوبی و چشمه پودنه با وعده پرداخت50درصد معوقه شان!
- اعتصاب کارگران پروژه شبنم –مشک ورزنه(شرکت کیسون) نهمین روز خود را پشت سرگذاشت!
- تجمع دوباره کارگران خدماتی مترو تهران دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان!
.........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7883                   2016-01-02 14:55:31
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران
به محاکمه و پیگرد کوشندگان سندیکایی پایان دهید!
فردا با دادگاهی کردن آموزگاران کانون صنفی معلمان ایران آقایان محمدرضا نیک نژاد، محمود بهشتی لنگرودی، مهدی بهلولی در دادگاه انقلاب در روز 13 دیماه و همچنین احضار کوشندگان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران آقایان ابراهیم مددی رییس هیات مدیره و داود رضوی ...      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7882                   2016-01-02 14:35:35
اخباروگزارشات کارگری12دی1394
- اعتصاب همزمان 2000 کارگر معادن اصلی زغال سنگ شهرستان کوهبنان!
- انتقال فرزاد مرادی نیا به درمانگاه بیمارستان توحید سنندج
- تجمع کارگران معدن زغال سنگ شمال شرق شاهرود مقابل فرمانداری شهرستان رامیان دراعتراض به عدم پرداخت 11 ماه حقوق!
- پنجمین روز اعتصاب کارگران ایستگاه راه آهن شهر ورزنه(شرکت کیسون)دراعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق!
- اعتصاب کارگران پیمانکاری فازهای 20 و 21 عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوق!
.......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7881                   2016-01-01 11:37:38
تشكر و قدرداني محمد جراحي از كليه نهاد ها و كساني كه از ايشان حمايت كرده اند
جراحي كارگر نقاش و عضو سنديكاي نقاشان ساختمان و همچنين عضو كميته پيگيري ايجاد تشكلهاي مستقل كارگري است، پنج سال پيش همراه با شاهرخ زماني، ديگر فعال كارگري در دادگاهی در تبريز به جرم فعاليت به نفع كارگران و دفاع از حقوق آنان محاكمه شد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7878                   2015-12-29 13:17:48
یورش پلیس ترکیه به تحصن‌کنندگان!
دو سندیکای کارگری که بزرگترین سندیکای ترکیه هستند در شهرستان قوسر استان ماردین شمال کردستان به منظور محکوم کردن قتل‌عام‌های ارتش و پلیس ترکیه در کردستان به تحصن اعتراضی دست زدند و بیانیه‌ای قرائت کردند. پلیس ترکیه هم با استفاده از گلوله‌های گازی و ماشین‌های آبپاش به آنها یورش برد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7868                   2015-12-26 12:27:57
اخباروگزارشات کارگری5دی1394
- تجمع گسترده و شبانه وروزی کارگران پست‌های فشار قوی برق مقابل مجلس و سازمان مديريت وبرنامه ریزی ازفردا !
- در محکومیت سرکوب کارگران بیکار شهرویی بهبهان
تسلیت به خانواده و یاران کارگر جان باخته مرتضی فرج نیا
- تجمع کارگران کارخانه کنستانتره سنگ‌آهن شهرستان اسدآباد مقابل فرمانداری دراعتراض به اخراج!
.....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7865                   2015-12-24 03:28:29
پدری که به خاطر نان... جان داد.
گزارشی از جریان تیراندازی به تجمع کارگران بیکار در بهبهان
٧٠٠٠ نفر از مردم شهرویی و بهبهان و اطرافش در مراسم گرامیداشت مرتضی فرج نیا شرکت داشتند.
روز سه شنبه ۲۴ آذرماه، در سومین روز تجمع جوانان و کارگران بیکار در منطقه شهرویی در بهبهان، نیروی انتظامی دست به سرکوب معترضین زد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7864                   2015-12-23 14:41:06
اخباروگزارشات کارگری2دی1394
- تجمع کارگران پیمانی مقابل ساختمان شرکت حمل ونقلی رجاء برای امنیت شغلی واعتراض به گروکشی چند ماه حقوقشان!
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
اعتراضات رانندگان تا زمان پرداخت حقوق ادامه یافت
- گزارشی از تجمع اول دی کارگران ورزشگاه آزادی در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت! ...
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7863                   2015-12-23 13:09:30
سنديکاى کارگران شرکت واحد: اعتراضات رانندگان تا زمان پرداخت حقوق ادامه یافت‎
دوشنبه سی ام آذر رانندگان صبکار و عصر کار خط ۷ بی آر تی و رانندگانی در دیگر خطوط بی آر تی با روشن کردن چراغ اتوبوس ها نسبت به تاخیر پرداخت حقوق اعتراض کردند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7862                   2015-12-22 13:54:39
جعفر عظیم زاده : جان باختن مرتضی فرج نیا جنبش کارگری ایران را طوفنده تر از هر زمانی پیش خواهد راند
من از کنج اسارت گاه اوین، همچون دیگر هم طبقه ای هایم در سرتاسر کشور در غم جان باختن مرتضی فرج نیای عزیز،سوگوارم و از همین جا مراتب همدردی عمیق و همیشگی ام را به خانواده،یاران مرتضی و کارگران شهرویی اعلام می دارم و....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7854                   2015-12-19 16:23:43
ششمین روزاعتصاب کارگران یک شرکت پیمانکاری فازهای ۲۰ و ۲۱ عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق!
حدود ۵۰ نفر از کارگران پیمانکاری فازهای۲۰ و ۲۱ عسلویه در اعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق ازروزچهارشنبه پیش دست از کار کشیدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7853                   2015-12-18 16:20:18
اخباروگزارشات کارگری27آذر1394
- تکرار سرکوب خونین کارگران خاتون آباد در بهبهان - پیشنهاد بی شرمانه
هر دم از این باغ بری می رسد!
- حداقل دستمزدکارگران، عرياني تضاد طبقاتي وانتخابات مجلس!
- بیکاری1500کارگر درپی تعطیلی 200کارگاه آهنسازی!
- بستری شدن حداقل 2کارگربراثرسوختگی بدنبال انفجار در واحد پتروشیمی مارون بندرامام
- کشته شدن36کارگر در دو حادثه معدن چين      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7852                   2015-12-17 14:29:48
اخباروگزارشات کارگری26آذر1394
- اخراج و جابه‌جايي و تنزل شغلي آتش‌نشانان معترض خلاف قانون است! - اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران:
آزادی مشروط محمود بهشتی لنگرودی بدنبال اعتصاب غذا و اعتراضات داخلی و بین المللی
-پیام تشکر محمود بهشتی لنگرودی بعد از آزادی
- گزارشی از اعتصاب کارگران کارخانه کاغذ سازی پارس
- تجمع اعتراضی کارگران خطی راه‌آهن در زنجان برای دومین‌بار
- نگرانی بیش از1000کارگر کارخانه نساجی بروجرداز نداشتن امنیت شغلی!
- تجمع فرهنگیان معترض فولادشهر به پروژه هزار واحدی!<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7850                   2015-12-16 15:32:35
تجمع ساکنان روستای شهرویی مقابل پالایشگاه گاز بید بلند2 بهبان برای کارو کشته وزخمی شدن3نفر!
اخباروگزارشات کارگری:بنا به گزارشات منتشره بتاریخ25آذر،روز24آذر ساکنان روستای شهرویی بهبهان در اعتراض به روند استخدام وبرای کاردست به تجمع مقابل پالایشگاه گاز بید بلند2،زدند.بنا بهمین گزارشات متقاضیان کاربرای رساندن صدای اعتراضشان اجتماعشان را به مسیر بهبهان به رامهرمزکشاندند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7849                   2015-12-16 09:57:20
بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در مورد لایحه پیشنهادی برنامه توسعه ششم
اگر تاکنون کارفرمایان به ظاهر قوانین را نقض کرده و کارگران را به خاک سیاه نشانده اند و دراین میان دولت یا جانبداری کرده ویا سکوت کرده، اما در دور جدید دولت تدبیر وامید با تکیه بر قوانین و با احساس پشت گرمیهای قانونی، تسمه از گرده کارگر خواهد کشید.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7848                   2015-12-16 09:53:59
سندیکا ی کارگران شرکت واحد آزادی آموزگار دربند را شاد باش میگوید‎
معلم زندانی محمود بهشتی لنگرودی با پایداری خود و حمایت های سراسری معلمان ،کارگران ،فعالان مدنی و تشکل های کارگری بین المللی پس از بیست روز اعتصاب غذا آزاد شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7847                   2015-12-15 14:25:11
اعتصاب هماهنگ و تشکیل زنجیره انسانی در چندین شرکت پتروشیمی در جنوب ایران
صبح رورز دوشنبه ۲٣ آذر، بیش از ۱۵۰۰ نفر از کارکنان پتروشیمی های واگذار شده به بخش خصوصی با تشکیل زنجیره انسانی در ماهشهر و عسلویه به اعتراضشان نسبت به مصوبه پنهانی دولت در زمینه قطع رابطه استخدامی شرکت های واگذار شده پتروشیمی به بخش خصوصی، وضعیت نامعلوم شغلی و....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7844                   2015-12-14 09:08:41
اتحادیه آزاد کارگران ایران : تجمع کارکنان پتروشیمی بندرامام درماهشهر
از امروز صبح بوقت اداری پرسنل رسمی پتروشیمی بندرامام درمقابل درب اصلی این مجتمع بزرگ درادامه اعتراض به سیاست های تغییرموقعیت وجایگاه پرسنلی ومتزلزل کردن امنیت شغلی شان دست به تجمع گسترده زدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7843                   2015-12-14 09:05:39
سنديکاى کارگران شرکت واحد : احضار داود رضوی به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب‎
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهدید، احضارو زندان کارگران را محکوم کرده و خواهان منع پیگرد قضایی و آزادی بی قید و شرط ایشان می باشد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7842                   2015-12-13 23:03:31
کارزار پشتیبانی از کارگران ایران
با اقدامی مشترک میتوان فشار بر فعالین کارگری را کاهش داد
اجرایی کردن حکم زندان جعفر عظیم زاده، بازداشت و بلاتکلیفی اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان، دستگیری و اجرای حکم زندان محمود بهشتی، صدور حکم زندان طولانی مدت برای محمود صالحی و تمدیدی دوره زندان رسول بداقی و سایر فشارها بر فعالین کارگری و اجتماعی، از جمله مواردی است که اگر هم اکنون به مقابله با آنها اقدام نشود، توسط حکومت به سایر فعالین جنبش مزدبگیران نیز گسترش خواهد یافت.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7840                   2015-12-13 15:08:58
پیام منیژه صادقی به همه کسانی که برای آزادی وی و دیگر زندانیان سیاسی تلاش کردند و صدای زندانیان سیاسی در بند هستند
من زنی زحمتکش و مادری که همراه با نوزاد چند ماهه ام در زندان بودیم و راه رفتن را به نوزادم در زندان آموختم ,
بله مادری زحمتکش که دیدن هر لحظه نوزادم در چهار دیواری زندان برایم مرگی بود ولی تسلیم نشدم .<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7839                   2015-12-13 07:22:24
بیانیه پایانی وانحلال کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد
اعلام می داریم که بعد از انتشار این اطلاعیه، کمیته ای بنام کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد وجود نخواهد داشت و هیچ شخص یا اشخاصی حق استفاده از این نام را ندارد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7837                   2015-12-12 12:29:54
اخباروگزارشات کارگری21آذر1394
- تعرض به حق طبیعی کارگران با دخالتگری غیرمسئولانه!
(پیرامون بخشنامه اخیرحوزه قضائی بندرامام درممنوعیت تجمعات کارگران پتروشیمی)
- بیانیه پایانی وانحلال کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد
- فریاد بیصدای کارگران صدرا
......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7836                   2015-12-11 13:20:32
حقوق کارگر و معلم:پیاده روی دستجمعی فرهنگیان در حمایت از محمود بهشتی لنگرودی
امروز جمعه (۲۰ آبان) ، همزمان با هفدمین روز اعتصاب غذای محمود بهشتی، جامعه ی فرهنگیان در بسیاری از شهرهای کشوردر حمایت از این فعال صنفی و دیگر معلمان زندانی در پیاده روی گسترده ای شرکت کردند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7835                   2015-12-11 00:32:12
اعتصاب غذا تنها راه بیان اعتراض زندانیان سیاسی نسبت به بی عدالتی، چرا؟!
در حالی که غارتگران اموال مردم و تجاوزگران به حقوق کارگران و زحمتکشان هر روز بیش از قبل از حمایت های قانونی و حقوقی برخوردار می شوند، مدافعان حقوق کارگران، زحمتکشان و حقوق بگیران و اقشار تحت ستم هر روز تحت فشارهای بیشتر قرار می گیرند، ...      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7833                   2015-12-10 16:08:08
اخباروگزارشات کارگری19آذر1394
عدم پرداخت ماه ها حقوق ومطالبات کارگران کارخانه ریسندگی و بافندگی سراب بافت!
- خبرنگار پیام سندیکا گزارش می دهد:
*پرداخت 3ماه حقوق عقب مانده کارکنان آستان قدس رضوی پس از اعتراضشان! *خودکشی 2نفراز کارکنان بورس استان البرز
- ادامه بلاتکلیفی وضعیت استخدامی کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی!
- تجمع دانشجویان پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اهواز در اعتراض به طرح تربیت کمک پرستاران یکساله.....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7830                   2015-12-08 14:11:02
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران- پاریس
از اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی ،معلم زندانی ، حمایت کنیم !
از زمان روی کار آمدن " دولت تدبیر و اعتدال" روحانی شرایط فعالیت مدافعان حقوق و آزادیهای سیاسی و مدنی بیش از پیش دشوارتر شده، سرکوب ، زندانی کردن ، و اعدام بیش از پیش شدت گرفته است .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7829                   2015-12-08 11:16:34
بیانیه ۱۴۶۳ فرهنگی برای رسیدگی به وضعیت بهشتی لنگرودی
بیش از یکهزار و چهارصد نفر از فرهنگیان و فعالین مدنی در ایران با انتشار نامه ی سرگشاده ای خواهان رسیدگی به وضعیت محمود بهشتی لنگرودی معلم زندانی که دست به اعتصاب غذا زده است، شدند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7828                   2015-12-07 10:31:00
پتيشن
برای آزادی جعفر عظیم زاده را امضا کنيد
کمپین برای آزادی جعفر عظیم زاده      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7825                   2015-12-06 01:32:40
بیانیه ی شماره یک شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در خصوص اعتصاب غذای آقای محمود بهشتی، سخنگوی کانون معلمان تهران.
آقای محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران از 5 آذر 1394 در زندان اوین در اعتصاب غذا به سر می برد و زندگی او در معرض خطر جدی قرار دارد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7824                   2015-12-05 16:33:27
اعتصاب بیش ازهزارکارگر معدن زغال سنگ طزره در اعتراض به پرداخت نشدن یک ماه نیم حقوقشان!
صبح امروز (۱۴ آذر ماه) بیش ا ز هزار کارگر معدن زغال سنگ طزره از زیر مجموعه‌های معادن زغال سنگ البرزشرقی در اعتراض به تعویق یک ماه و نیم حقوق، دست از کار کشیده و محل کار خود را‌تر ک کرده‌اند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7821                   2015-12-03 09:23:16
اعتصاب غذا ی محمود بهشتی لنگرودی
اینجانب محمود بهشتی لنگرودی در اعتراض به حکم ناعادلانه قاضی صلواتی "مبنی بر ۹ سال حبس"، از جانب دادگاه چند دقیقه ای، از پنجشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۴ به صورت رسمی در اعتصاب غذا به سر می برم،      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7819                   2015-12-02 13:26:20
اخباروگزارشات کارگری11آذر1394
نامه اي در حمايت از معلمان
دانشجویان دانشگاه آزاد مهاباد به حذف رشته پرستاری اعتراض نمودند
منتفی شدن طرح تربیت پرستار بیمارستانی بدنبال اعتراض پرستاران ودانشجویان رشته پستاری دانشگاه ها!
اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان پردیس ارومیه نسبت به وضعیت اسفناک بهداشتی خوابگاه وغذای سلف سرویس!
گزارش خبرنگار پیام سندیکا ازتاور کرین
افزایش 18 درصدی مرگ و میر ناشی از حوادث کار در مازندران
پنجمین سال پایمال شدن حقوق کارگران مهاجردرقطر!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7814                   2015-11-28 13:44:49
نامه محمود صالحى خطاب به سنديكاهاى فرانسه
رفقا و اعضاى گرامى شخصا اقدامات تروريستى اخير در كشورهاى تركيه لبنان عراق سومالى ، فرانسه و تمام جهان را كه صدها إنسان بيگناه را قربانى كرده است محكوم ميكنم و إز صميم قلب به شما و خانواده جانباختگان اين جنايتهاى فجيع تسليت عرض مى نمايم و برأى همگى شما آرزوى دنيايى عارى إز ستم را دارم
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7813                   2015-11-28 13:41:10
حاصل دسترنجم کو؟!(مصائب زنان از نگاه زن کارگر خانه دار)
زن خانه دار, کار گر خانه دار,نه تشکلی,نه صنفی,نه اتحادیه و سندیکایی,هیچ ندارد ودقیقا به همین خاطر در خانه است. ومحروم از تمامی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7811                   2015-11-27 13:40:20
حمایت کارگران ترانسپورت کشورهای اسکاندیناوی از کارگران ایران
نوزدهمین کنفرانس سندیکاهای ترانسپورت کشورهای اسکاندیناوی با تصویب قطعنامه ای خواهان آزادی بی قید و شرط کارگران زندانی در ایران و به رسمیت شناخته شدن حق تشکل کارگران شد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7810                   2015-11-25 13:44:51
شانتاژ حراست و مدیریت شرکت واحد، مانع بازگشت بکار کارگران اخراجی سندیکا!
اعضای سندیکا آقایان حسن سعیدی، وحید فریدونی، ناصر محرم زاده، حسین کریمی سبزوار و خانم فرحناز شیری عموما از سال ۹۱ به دلیل فعالیت سندیکایی اخراج شده اند و آقای رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکا در سال ۸۹ به شش سال حبس محکوم شده و هم اکنون در مرخصی پزشکی بسر می برد ولیکن از بازگشت بکار این کارگر نیز ممانعت شده است.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7809                   2015-11-24 14:15:06
کارگران اخراجی معترض شرکت جهاد نصراصفهان مجری طرح 550 هزار هکتاری خوزستان بادخالت نیروهای انتظامی بازداشت و پس از48 ساعت زندان با قید ضمانت آزاد شدند!
18نفر از کارگران شاغل در شرکت جهاد نصر توسط یکی از مجریان طرح 550 هزار هکتاری اخراج شدند. کارگران اخراج شده 12 قراردادی و شش روزمزدی بودند..<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7808                   2015-11-24 00:16:21
اعتصاب وتجمع کارگران صدرا در اعتراض به عدم پرداخت 5ماه حقوق!
کارگران صدرا که زیرنظر پیمانکار سکوها فعالیت می کنند، در اعتراض به عقب افتادن حقوق شان دست از کارکشیده ومقابل درب اصلی شرکت در جزیره تجمع کردند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7806                   2015-11-23 10:22:53
اخباروگزارشات کارگری2آذر1394: دخالت بیجای رئیس حوزه قضایی دادگاه عمومی بندرامام برای مقابله با عتراضات کارگری!
رئیس حوزه قضایی دادگاه عمومی بندرامام برای مقابله با گسترش روزافزون اعتصابات واعتراضات کارگری درمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام، شمشیر را از روبست.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7805                   2015-11-22 15:14:52
تجمع کارگران پست‌های فشار قوی برق مقابل سازمان مدیریت وبرنامه ریزی دراعتراض به وضعیت استخدامیشان وبرای یکسان سازی حقوق ومزایا!
نزدیک به ۳۰۰ کارگر شاغل در شرکت‌های برق منطقه‌ای وزارت نیرو صبح امروز (یکشنبه اول آذر ماه) مقابل ساختمان سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور تجمع کردند. کارگران حاضر در این تجمع می‌گویند که از سراسر کشور به نمایندگی از ۴۷۰۰ همکار خود به تهران آمده‌اند تا در این اجتماع اعتراضی شرکت کنند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7804                   2015-11-21 12:18:05
اخباروگزارشات کارگری28آبان1394
پایان موفقیت آمیز اعتراض و اعتصاب کارگران نورد و لوله صفا
اعتراض کارگران جهاد نصرلرستان چشم نسبت به عدم پرداخت 5ماه حقوق!
کشته و مجروح شدن 2کارگر صنایع فولاد اهواز در پی سقوط بوم جرثقیل 105 تنی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7803                   2015-11-19 23:00:58
پایان موفقیت آمیز اعتراض و اعتصاب کارگران نورد و لوله صفا
اتحادیه آزاد کارگران ایران : بدنبال 17 روزکشمکش بین کارگران کارخانه نورد و لوله صفا از یکسوبا مدیریت کارخانه و مسئولین شهرستان ساوه از سویی دیگر، بالاخره اعتصاب کارگران با پذیرش بخش عمده مطالبات انباشته شده کارگران توسط رئیس کارخانه ، با موفقیت پایان یافت.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7801                   2015-11-18 14:30:24
تجمع کارگران کارخانه فولاد یاسوج مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد!
کارگران معترض از طرف کارفرما تهدید به اخراج شدند!
صبح امروز 27آبان،کارگران کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج (بنیاد برکت)دراعتراض به عدم پرداخت8ماه حقوقشان مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7800                   2015-11-17 14:18:22
اعتصاب کارگران سد تنگ سرخ یاسوج دراعتراض به عدم پرداخت بیش از11ماه حقوق که وارد دومین هفته شده است،کماکان ادامه دارد.
در پروژه سد تنگ‌سرخ یاسوج از پارسال تاکنون کار می‌کنم و بیش از 11 ماه است هیچ حق و حقوقی به کسی تعلق نگرفته و شخص خودم الان خانه‌ام توقیف شده و نتوانسته‌ام به دلیل بدهی و اقساط وام، مخارجی برای فرزندان خود در شهرستان قیر و کارزین بفرستم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7799                   2015-11-17 00:23:50
اعتصاب کارگران لوله نورد صفا 2هفته را پشت سرگذاشت!
طبق اخبار رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران ، کارگران به شرطی حاضر به قبول این شرایط شدند که روند نامنظم ومعوقه دستمزدها، با نظم و توافق پرداخت شود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7798                   2015-11-15 13:14:53
اعترافات یک مقام بلند پایه حکومتی درباره اوضاع فاجعه بار کارگران
کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل کارگری
حسین کمالی، در دولت های ششم تا هشتم وزیر کار وهمچنین درسه دوره نخست مجلس، نماینده مجلس از تهران و همزمان دبیر کل تشکل ضد کارگری " خانه کارگر" بوده و هم اکنون نیز دبیر کل تشکل ضد کارگری موسوم به " حزب اسلامی کار" و همزمان مشاور رئیس تشخیص مصلحت نظام است.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7795                   2015-11-13 14:51:56
نامه ی سندیکاهای فرانسه به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه در رابطه با سفر روحانی به فرانسه
آقای رئیس جمهور، آقای وزیر،
به مناسبت سفر آقای حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، مایلیم توجه شما را به ویژه به وضعیت محمود صالحی جلب کنیم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7793                   2015-11-11 14:58:18
بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون زندانی شدن جعفر عظیم زاده
جعفر عظیم زاده دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران به مدت شش سال روانه زندان شد. زندانی کردن جعفر عظیم زاده با اتهامات اقدام علیه امنیت ملی، بر هم زدن نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش معنا و مفهوم اتهاماتی از این دست را بر ملا کرد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7792                   2015-11-11 14:48:41
تجمع اعتراضی 500کارگر کارخانه سیمان تهران مقابل دفتر شرکت درتهران
امروز18آبان،حدود ۵۰۰ کارگر کارخانه سیمان تهران دست به تجمع اعتراضی مقابل دفتر این شرکت درتهران زدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7790                   2015-11-10 15:25:17
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
پرونده سازی و آزار و اذیت و زندانی کردن کارگران محکوم است
روز یکشنبه۱۷ آبان جعفر عظیم زاده از اتحادیه ازاد کارگران ایران که به شش سال زندان محکوم شده است ، جهت اجرای حکم، خود را به اجرای احکام دادسرای اوین معرفی کرد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7787                   2015-11-08 15:21:19
جعفرعظیم زاده برای اجرای حکم شش سال حبس به زندان رفت
جعفر عظیم زاده دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران امروز یکشنبه 17/8/94 ساعت ده صبح برای تحمل شش سال زندان به دادسرای مستقر در زندان اوین رفت.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7782                   2015-11-07 16:27:56
تشییع جنازه باشکوه و به یاد ماندنی کوروش بخشنده
مراسم به شکلی بسیار با شکوه، با سر دادن سرود بین المللی طبقه کارگر، سرود انترناسیونال، آغاز شد و با یک دقیقه سکوت به یاد این رفیق جان باخته و همه جانباختگان راه آزادی و برابری ادامه یافت.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7781                   2015-11-06 13:39:35
تسلیت به مناسبت خاموشی کوروش بخشنده
خاموشی نابهنگام کوروش بخشنده، چنین صدای مصمم و رسایی علیه سرمایه و حکومت آن در ایران، ضایعه ای دردناک برای جنبش کارگری ایران است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7780                   2015-11-05 14:18:18
مرگ کوروش بخشنده ضایعه ای اسفناک برای جنبش کارگری
کوروش بخشنده فعال کارگری با سابقه، عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری و از فعالان پیگیر تشکل سراسری بود که در طول ماههای اخیر بارها مورد آزار و اذیت نیروهای امنیتی قرار گرفته بود. کوروش بخشنده عید سال جاری در بازداشت بود و اخیرا هم محکوم به حبس شده بود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7778                   2015-11-02 23:42:14
اخباروگزارشات کارگری11آبان1394
تجمع کارگران معدن البرز شرقی با خانواده مقابل دفتر نماینده مجلس برای لغو واگذاری!
- تجمع کارگران معدن ذغال سنگ پابدانا جنوبی کرمان دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق!
- تجمع کارگران معدن سنگرود مقابل ساختمان شرکت تهیه تولید مواد معدنی درتهران
- جمعی از معلمان بازنشسته مقابل سازمان برنامه تجمع کردند
......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7777                   2015-11-01 15:31:48
آغاز دومین ماه اعتصاب کارگران قطار شهری اهوازبا مقابل ساختمان قطار شهری!
کارگران متروی اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود تاکنون بیش از 11 نوبت اعتصاب کرده اند و این اعتراض ها در سال های گذشته نیز اتفاق افتاده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7776                   2015-10-31 13:12:35
زندان ، تعقیب و محکومیت فعالان کارگری راه به جایی نمی برد
کانون مدافعان حقوق کارگر این دستگیریها و فشارها را محکوم کرده و بار دیگر خواستار آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی و لغو احکام قضایی برای فعالان اجتماعی و سیاسی است.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7774                   2015-10-30 05:40:48
در همبستگی با جنبش کارگری ایران و محکوم کردن مرگ شاهرخ زمانی
به نمایندگی از طرف 000633 عضو اتحادیه کارگران خدمات عمومی ( CUPE) ما همبستگی خود را با جنبش کارگری ایران بعد از مرگ غم انگیز شاهرخ زمانی در زندان اعلام می داریم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7772                   2015-10-28 13:58:05
اتحادیه نیروی کار پروژه ای ایران
گزارش هشدار دهنده از تشکیل هسته های مسلح داعشی در منطقه ی عسلویه
چند ماهی بود که کارگران اعلام می کردند شب ها و هنگام خرید از بازار در کوچه ها بوسیله برخی موتور سواران مورد حمله قرار می گیرند. به نیروی انتظامی شکایت بردند ولی پاسخ آنها این بود: شما هم آنها را بزنید.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7771                   2015-10-28 13:41:58
کارگران اعتصابی قطار شهری اهواز بازهم دست به تجمع مقابل دفتر اداری شرکت کیسون زدند!
کارگران قطار شهری اهوازکه از تاریخ10مهرماه دراعتراض به عدم پرداخت8ماه حقوقشان دراعتصاب هستند،امروز6آبان برای سومین باردست به تجمع مقابل ساختمان اداری شرکت کیسون در خیابان اقبال اهواز زدند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7770                   2015-10-27 23:39:04
اعتصاب وتجمع دوباره کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی در اعتراض به واگذاری به بخش خصوصی!
به گفته کارگران معترض ادامه روند واگذاری بخشی از منابع مالکی این واحد معدنی به بخش خصوصی بیکاری بیش از هزار کارگر را در بر دارد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7769                   2015-10-27 14:22:14
احضار پروین محمدی عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران توسط وزارت اطلاعات
در ادامه تشدید فشار و تعرض به زندگی مشقت بار مردم، موج دستگیری ها، احضار و احکام سنگین دادگاه برای کارگران، معلمان و فعالان اجتماعی که از مدتها قبل آغاز و بویژه پس از مرگ زنده یاد شاهرخ زمانی شدت بیشتری گرفته، اینک با هدف کند و محدود کردن فعالیت تشکلهای مستقل کارگری وارد فاز جدیدی شد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7768                   2015-10-26 14:55:21
تجمع کارگران قطار شهری اهواز مقابل ساختمان شرکت کیسون دربیست وپنجمین روزاعتصاب!
عامل تشدید اعتراضات کارگران قطار شهری بی‌توجه‌ای پیمانکار به پرداخت مطالبات ۸ماهه کارگران است. آنان به جای چاره اندیشی منطقی برای خاتمه اعتصاب، سکوت اختیار کرده وکارگران را بلاتکلیف ویا تهدید به اخراج می کنند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7767                   2015-10-26 14:52:01
گزارشی از درگیری های نیروهای انتطامی با کارگران نقاش ساختمان!
هیچ مقام مسوولی یادی از ما کارگران نقاش ساختمان نمی کند اما جناب نیروی انتظامی برای این مسئله تاب نیاورده دست به کار میشود وحضرات انجمن صنفی هم که خود فروخته هستند درخدمت جناب نیروی انتظامی به خدمت کارگران نقاش ساختمان می رسند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7766                   2015-10-25 14:29:42
اعتصاب کارگران فازهای 21 و 22 عسلویه
جمعی از کارگران فازهای 21 و 22 منطقه ویژه عسلویه در اعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوقشان از روز سه شنبه بیست و هشتم مهرماه،دست به اعتصاب زده اند. جمعی از کارگران فازهای 21 و 22 منطقه ویژه عسلویه در اعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوقشان از روز سه شنبه بیست و هشتم مهرماه،دست به اعتصاب زده اند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7765                   2015-10-25 14:04:27
کارگران شهرداری شوشتر از پرداخت نشدن نزدیک به هشت ماه طلب مزدی خود خبر می‌دهند.<
نزدیک به ۳۰۰ کارگر هستیم که بصورت قراردادی در قسمت‌های مختلف ستادی و خدماتی شهرداری شوشتر مشغول کاریم. براساس گفته این کارگران بصورت مشخص حجم معوقات مزدی آنها تا حدود هشت ماه برآورد می‌شود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7764                   2015-10-24 12:48:02
وضعیت رسول بداقی از اعضای کانون صنفی معلمان ایران نگران کننده است
محمد حبیبی از اعضای کانون صنفی معلمان ایران می گوید بعد از پنج ماه حضور دائمی در انفرادی بدون هیچ دلیل قانونی وضعیت رسول بداقی نگران کننده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7762                   2015-10-23 12:49:28
اطلاعیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه درباره آزادی علی نجاتی
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن شاد باش از آزادی این کارگر سندیکایی آرزومنداست همه زندانیان مدافع حقوق کارگری و عدالت اجتماعی از زندان آزاد شده و اینگونه اعمال و رفتار علیه مدافعان حقوق زحمتکشان پایان یابد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7758                   2015-10-22 13:57:45
ابلاغیه شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ٣٣ اوین به جعفر عظیم زاده جهت معرفی برای اجرای شش سال حکم زندان
اتحادیه آزاد کارگران ایران با ابراز انزجار از اجرای حکم شش سال زندان بر علیه جعفر عظیم زاده، متعاقبا خبرها و مسائل مرتبط با این مسئله را رو به افکار عمومی منتشر خواهد کرد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7757                   2015-10-21 12:30:40
بیستمین روز اعتصاب کارگران شرکت کیسون (پیمانکار ساخت قطار شهری اهواز)!
اخراج100کارگردرسال جاری-300کارگر دیگر درلیست اخراج!
کارگران متروی اهواز از 10 مهر امسال در اعتراض به دریافت نشدن حقوق عقب افتاده هفت ماه گذشته خود ، دست از کار کشیدند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7756                   2015-10-20 13:52:17
تجمع اعتراضی کارگران رسمی صنایع فلزی چهارمین روز خود را پشت گذاشت
اتحادیه آزاد کارگران ایران: امروز 28 مهر ماه برای چهارمین روز متوالی کارگران اخراجی صنایع فلزی دست به تجمع در مقابل درب کارخانه زدند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7755                   2015-10-20 13:47:49
حاشیه و متن تجمع ۲۰۰۰ پرستار مقابل مجلس
«در ساعت اولیه تجمع اعتراضی امروز پرستاران ۱۰۰۰ نفر شرکت کرده بودند اما به تدریج تعداد معترضین که از شهرهای مختلف کشور خود را به تهران رسانده بودند به حدود ۲۰۰۰ نفر رسید.»<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7754                   2015-10-19 05:42:00
16روز از اعتصاب کارگران قطار شهری اهواز درسکوت خبری گذشت!
حدود ۴۵۰ نفر از کارگران پیمانی قطار شهری اهواز از دهم مهر ماه در اعتراض به عدم دریافت حقوق، فعالیت شغلی خود را متوقف کرده‌اند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7753                   2015-10-18 05:28:47
کمیته برگزاری بزرگداشت شاهرخ زمانی
مراسم گرامیداشت کارگر کمونیست شاهرخ زمانی وهمبستگی با جنبش کارگری ایران
زمان: شنبه 24 اکتبر از ساعت 18 تا 21:30      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7751                   2015-10-15 22:00:13
اتاق پالتاک، : شورای نمایندگان نیروهای چپ وکمونیست برگزار می کند
درگرامیداشت یاد و بازگویی از رفیق کارگر کمونیست شاهرخ زمانی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7749                   2015-10-13 12:13:33
مصاحبه سایت اتحاد با جعفر عظیم زاده پیرامون برگزاری نخستین جلسه ستاد مزد
سایت اتحاد: بنا بر گزارش خبرگزاری ایلنا نخستین جلسه ستاد مزد سال ۹۵ ، روز گذشته در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. تنها مصوبه این جلسه در روز گذشته تشکیل کارگروه ویژه بررسی مزد سال ۹۵ بود که قرار است به زودی با مشخص شدن اعضا، اولین جلسه آن برگزار شود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7747                   2015-10-12 12:08:39
بیانیه نهادهای همبستگی باجنبش کارگری درایران – خارج کشور
زمان رادریابیم برنامه های سرکوب رژِیم اسلامی را درهم شکنیم!
جامعه ی ایران درالتهابی کم مانند است . اعتصابات واعتراضات کارگری گسترشی سراسری و روز افزون یافته است . اگر روزگاری سخن ازاندک اعتصاب های شکوهمند شهری ومنطقه ای همچون تحرکات کارگران چادرملو، نیشکرهفت تپه ، معدن بافق ، اتوبوسرانی تهران و.... بود ، امروزه جامعه ما آنچنان ازاعتراضات واعتصابات کارگری برخورد داراست که از محدوده ی شهری ومنطقه ای بمراتب فراتررفته وگوشه وکنارکشور را دربرگرفته است .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7746                   2015-10-12 12:00:49
بیست و سومین روز اعتصاب کارگران فولاد و چدن درود
کارگران معترض کارخانه فولاد و چدن درود ۱۹ مهر ماه در بیست وسومین روز از شروع اعتصابات کارگری در این واحد تولیدی همچنان با توقف تولید در محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7741                   2015-10-09 12:38:41
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری : "گروه تولیدی اشی مشی"، یک بام ودوهوا!
نه تنها تاخیر در پرداخت حقوق کارگران گروه تولیدی عظیم و رو به توسعه اشی مشی تبدیل به یک روال شده بلکه کارگران این کارخانه هنوز بخشی از مزایای پایان ششماهه دوم سال 93 را دریافت نکرده اند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7740                   2015-10-08 14:26:02
گزارشی از تجمع فرهنگیان (شانزدهم مهرماه)
قطع نامه پایانی تجمع شانزدهم مهرماه ۱۳۹۴ به مناسبت روز جهانی معلم
به دنبال صدور اطلاعیه ی شورای هماهنگی تشکلهای صنفی معلمان کشور مبنی بر برگزاری تجمع معلمان در سراسر کشور به منظور اعلام خواسته های صنفی و به بهانه روز جهانی معلم، معلمان سراسر کشور از ساعت ده صبح امروز پنجشنبه شانزدهم مهرماه در مقابل ادارات کل آموزش و پرورش مراکز استان ها و ادارات آموزش و پرورش شهرستانها آغاز نمودند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7739                   2015-10-07 12:20:47
محمود بهشتی اعتصاب غذای خود را به حالت تعلیق در آورد
وبسایت حقوق معلم و کارگر : در پی درخواست های مکرر معلمان سراسر کشور، نگرانی شدید خانواده و دیدارهای مسوولان زندان،محمود بهشتی لنگرودی اعتصاب غذای خود را به حالت تعلیق در آورد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7738                   2015-10-06 14:54:07
محمد حبیبی: جان محمود بهشتی، سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران، در خطر است.
محمد حبیبی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران در گفتگویی با سایت حقوق معلم وکارگر با اشاره به وضعیت وخیم جسمی محمود بهشتی که درنتیجه اعتصاب غذای خشک با خطر جدی مواجه شده است ،مسئولیت هرگونه پیشامد احتمالی را متوجه مسئولین قضایی ،امنیتی و به طور ویژه دولت روحانی و وزارت اموزش وپرورش دانست.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7737                   2015-10-05 13:15:30
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
جان بهشتی، معلم زندانی به علت اعتصاب غذا در خطر است
بر اساس مطالب منتشره توسط کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)، محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی در اعتراض به حکم ناعادلانه ی صادره و در حال اجرا علیه خود، دست به اعتصاب غذای خشک زده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7736                   2015-10-05 13:04:57
اطلاعيه چند تشکل کارگری: فعالان کارگری در بند باید آزاد گردند!
هنوز چند روز از مرگ دردناک شاهرخ زمانی سپری نگشته بود که موج یورش مجدد و بازداشت و ارعاب علیه ده ها کارگر و معلم معترض و دیگر فعالان شدت یافت. علی نجاتی عضو هیئت مدیرۀ سندیکای نیشکر هفت تپه یکی از کارگرانی است که در تهاجم شبانه به منزلش دستگیر و به زندان انداخته شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7735                   2015-10-05 02:19:04
اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران (تهران) در خصوص اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی
به دنبال ادامه یافتن بازداشت محمود بهشتی سخنگوی کانون صنفی معلمان واعلام اجرایی شدن احکامِ معلق مانده ی پیشین، با خبر شدیم این فعال صنفی به منظور اعتراض به اجرایی نمودن این احکام ناعادلانه، از چهارشنبه هشتم مهر ماه اقدام به اعتصاب غذای خشک ( نخوردن آب و غذا به طور مطلق ) نموده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7734                   2015-10-04 11:14:49
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی : جان علی نجاتی در خطر است
امروز اعتراض عملی به دستگیری علی نجاتی وحکم زندان محمود صالحی ادامه اعتراض به قتل شاهرخ زمانی است !!!
امروز اعتراض عملی به دستگیری و زندانی کردن کارگران،معلمان و دانشجویان ادامه راه شاهرخ است !!!<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7733                   2015-10-04 06:33:00
آغازدومین هفته اعتصاب کارگران معدن زمستان یورت دراعتراض به عدم پرداخت بیش از7ماه حقوق ومزایا!
کارگران گفتند که به غیر از روزهای تعطیل پنجشنبه و جمعه از ابتدای هفته گذشته (چهارم مهر ماه) تا به امروز این اعتصاب ادامه داشته‌ است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7732                   2015-10-04 03:53:24
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور:فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور به مناسبت روز جهانی معلم
سیزدهم مهرماه برابر با پنجم اکتبر از سوی سازمان یونسکو به عنوان روز جهانی معلم انتخاب شده است. طبق توصیه نامه یونسکو، در این روز علاوه بر تکریم معلم، به اهميت آموزش صحیح و رایگان و رفاه معلمان بيش از پيش پرداخته شده و بر آن تاکیدمی شود،      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7731                   2015-10-03 14:34:27
کانون مدافعان حقوق کارگر : برگزاری مراسم بزرگداشت شاهرخ زمانی در کرج
صبح روز جمعه، ده مهرماه، جمعی از فعالان کارگری برای بزرگداشت شاهرخ زمانی، طی مراسمی گرد هم جمع شده و یاد و خاطره ی این فعال کارگری را گرامی داشتند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7730                   2015-10-02 12:33:00
اعتراض کارکنان مخابرات خراسان
صبح روز چهارشنبه هفتم مهر ماه بیش از صد نفر از کارکنان بخش‌های خصوصی مخابرات خراسان رضوی در مقابل استانداری خراسان رضوی در مشهد تجمع کرده‌اند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7729                   2015-10-02 12:11:36
فراخوان تجمع معلمان به مناسبت روز جهانی معلم
شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر روز پنجشنبه شانزدهم مهر ماه، فرهنگیان را به مناسبت روز جهانی معلم به گردهمایی دعوت کرده است      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7728                   2015-10-01 15:44:47
اعلام همبستگی سندیکای س ژ ت،
با مبارزان سندیکائی ایران
ماه سپتامبر، ماهی سیاه برای جنبش کارگری ایران است. روز ۱۳ سپتامبر، شاهرخ زمانی یکی از پایه گذاران سندیکای نقاشان که از ۱۱ ژوئن ۲۰۱۱ در زندان به سر می برد، در سلول خود جان سپرد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7727                   2015-09-30 12:32:25
اعتصاب کارگران کارخانه فولاد و چدن درود به روز دوازدهم رسید
در دوازدهمین روز از شروع اعتصاب،کارگران کارخانه فولاد و چدن درود گفتند: از قرار معلوم در جلسه ناتمامی که هفته گذشته برای رسیدگی به وضعیت این واحد صنعتی در فرمانداری درود برگزار شده بود، کارفرما پیشنهاد می‌دهد که کارگران تا زمان روشن شدن وضعیت کارخانه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیریند،اما به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه‌های کارگران فولاد و چدن درود، سازمان تامین اجتماعی با درخواست کارفرما برای معرفی شدن این کارگران به صنددوق بیمه بیکاری مخالفت کرد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7726                   2015-09-29 14:30:10
از محل نگهداری علی نجاتی خبری در دست نیست!
گزارش خبرنگار پیام سندیکا از کارگران زندانی!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7721                   2015-09-27 15:08:42
سنديکاى کارگران شرکت واحد: کوشندگان سندیکای کارگران نقاش ساختمانی و نیشکر هفت تپه را آزاد کنید
در حالی که در چند ماه گذشته خبر ورود پی در پی نمایندگان و صاحبان سرمایه و شرکت های چند ملیتی به میهن بلا کشیده ما در رسانه ها منتشر می شود و همچنین اظهارات مستمر مقامات گوناگون کشوری از وجود فسادهای بزرگ اقتصادی و غارت و حیف و میل اموال عمومی و....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7720                   2015-09-27 15:04:04
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ــ خارج از کشور:
میلیونها انسان ستم دیده ازاقشاروطبقات گوناگون درخاورمیانه و کشورهای آفریقائی درآوارگی کامل هستند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7717                   2015-09-25 11:14:23
بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون تداوم بازداشت واله زمانی، علی نجاتی و تعرض گسترده به فعالین کارگری و جنبش اعتراضی معلمان
امروز سوم مهر ماه پس از گذشت پنج روز از بازداشت واله زمانی، هنوز خبری از سرنوشت وی در دست نیست و پیگیری خانواده ایشان برای اطلاع از محل نگهداری واله به نتیجه ای نرسیده است.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7713                   2015-09-23 13:51:35
پنجمین روزاعتصاب کارگران کارخانه فولاد وچدن درود دراعتراض به عدم پرداخت سه ماه و نیم حقوق ومزایا!
از صبح روز شنبه ۲۸ شهریورماه، نزدیک به ۱۰۰نفر از کارگران مجتمع فولاد و چدن درود، در اعتراض به آنچه نادیده گرفتن حقوق کارگران این مجتمع از سوی مدیریت عنوان شده دست از کار کشیده‌اند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7710                   2015-09-23 06:30:50
نامه اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی در استرالیا در محکوم ساختن مرگ مشکوک شاهرخ زمانی است که در تاریخ ۱۸ سپتامبر به مقامات جمهوری اسلامی ارسال شده است.​
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7709                   2015-09-22 15:05:08
اعتراض آی تی یو سی به ادامه اذیت و آزار فعالین کارگری در ایران
کنفدراسیون بین المللی اتحادیه کارگران (آ تی یو سی) بشدت نگران بدتر شدن وضعیت اتحادیه های کارگری و حقوق انسانی بنیادین در جمهوری اسلامی ایران است.این سرکوبها بویژه منجر به مرگ شاهرخ زمانی در زندان گوهردشت(رجایی شهر)شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7708                   2015-09-22 02:02:23
« کمیته برگزاری بزرگداشت شاهرخ زمانی ـ لندن » : گزارش تظاهرات لندن
در اعتراض به جان باحتن شاهرخ زمانی در زندان رجایی شهر ـ که رژیم جمهوری اسلامی مسئول مستقیم این فاجعه می باشد ـ و آغاز موج جدید تعرض به فعالین کارگری، ......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7707                   2015-09-21 14:09:36
اعتراض سازمان کارگران ساختمانی کردستان عراق به مرگ شاهرخ زمانی و اقدامات قضایی علیه سایر کارگران
بر اساس گزارش ارسالی به کمیته هماهنگی، روز یکشنبه 29 شهریورماه 94، مطابق فراخوان " سازمان کارگران ساختمانی کردستان عراق" تجمعی در مقابل پارک عمومی شهر سلیمانیه در اعتراض به مرگ شاهرخ زمانی و اقدامات قضایی علیه سایر فعالین کارگری برگزار شد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7705                   2015-09-20 23:04:11
بیانیه ی شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور ، در اعتراض به بازداشت فعالان صنفی معلمان، در آستانه ی سال تحصیلی ۱۳۹۵ - ۱۳۹۴
شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور اعلام می دارد چنانچه تا پایان شهریور اقدام مثبتی در ارتباط با آزادی همکاران دربند صورت نگیرد، این شورا توان و مسئولیت پاسخگویی به جو ملتهب ایجاد شده و کنترل اعتراضات خودجوش احتمالی معلمان را ندارد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7703                   2015-09-19 15:46:33
در آستانه مهر ماه، یک معلم دیگر بازداشت شد
صبح روز پنجشنبه سید منصور موسوی از معلمان و فعالان عرصه رسانه ، بنا به گفته خانواده اش در منزل شخصی خود بازداشت شد.
سید منصور موسوی ۳۴ساله و ساکن تهران است؛ وی همچنين دانش آموخته رشته مديريت آموزشي در مقطع کارشناس ارشد از دانشگاه علامه طباطبایی مي باشد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7699                   2015-09-18 09:08:48
کمیته برگزاری بزرگداشت شاهرخ زمانی ـ لندن
فراخوان به تظاهرات ایستاده
زمان: شنبه 19 سپتامبر 2015 از ساعت 15:20
مکان: روبروی تلویزیون بی بی سی فارسی BBC Persian
Portland Place
London W1A 1AA
Nearest Tub: Oxford circu      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7698                   2015-09-18 08:57:20
پس از ۶ سال حبس بدون مرخصی؛ سه سال حبس ظالمانه دیگر برای رسول بداقی
در آستانه ماه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید شاهد موجی از بازداشت ها در کانون صنفی معلمان از سوی نهادهای امنیتی هستیم، روز نهم شهریور ماه محمدرضا نیک‌نژاد و مهدی بهلولی و همچنین پانزدهم شهریور ماه محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان بازداشت شدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7697                   2015-09-17 14:17:29
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه: علی نجاتی بازداشت شد
سه شنبه شب گذشته ،ماموران امنیتی با در دست داشتن حکم دادستانی، بعد از مراجعه به خانه نجاتی،ضمن تفتیش منزل و توقیف بعضی از وسایل مانند کیس کامپیوتر وغیره، ایشان را به همراه خود میبرند.و اکنون دو روز است که نامبرده در بازداشت اداره اطلاعات میباشد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7696                   2015-09-17 14:14:23
فدراسیون بین المللی کارگران ساختمان و چوب: یکی از شناخته شده ترین و مورد احترام ترین فعالان کارگری زندانی شاهرخ زمانی در زندان درگذشت
باور در حال رشد این است که شاهرخ در زندان به قتل رسیده است و در نتیجه بسیاری دولت ایران را برای مرگ او پاسخگو می دانند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7695                   2015-09-16 15:41:54
حكم_9 _سال_زندان_بر اي_محمو د_صالحي
صبح امروز 25/6/ 94 محمود صالحي براي در يافت حكم خود به دادگاه سنندج مراجعه كرد و دفتر دادگاه شفاها به وي اعلام كرد كه در مجموع به نه سال زندان محكوم شده است .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7694                   2015-09-16 15:34:21
تظاهرات علیه قتل شاهرخ زمانی از رهبران جنبش کارگری ایران در کپنهاک - دانمارک
زمان :شنبه 19 سپتامبر از ساعت 14 تا 16
محل مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران
Svanemøllevej 48 København Ø
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7693                   2015-09-16 15:16:23
پیام تشکر خانواده شاهرخ از شرکت کنندگان در مراسم 24 شهریور 94
با درود به جان باختگان راه آزادی ، ما شاهرخ عزیزمان را از دست دادیم و در حال حاضر روزهای سختی را پشت سر میگذرانیم ، اما حضور چشمگیر کارگران، دانشجویان و انسانهای شریف در مراسم تشیع پیکر شاهرخ مرهمی بر دردهایمان بود،      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7692                   2015-09-15 13:58:04
خاکسپاری شاهرخ زمانی در فضای امنیتی/ دختر این فعال کارگری: به پدر من ظلم شد؛ مسئولین مقصرند / "دستگاه های پارازیت در زندان و فشارهای روحی، مسبب این فجایع است"
صبح امروز پیکر شاهرخ زمانی پس از انتقال به تبریز در قبرستان وادی رحمت این شهر به خاک سپرده شد. به گفته خانواده این فعال کارگری مراسم خاکسپاری در فضایی امنیتی و با حضور تعدادی از ماموران اطلاعات برگزار شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7690                   2015-09-14 12:38:18
اخباروگزارشات کارگری23شهریور1394(ویژه مرگ ناگهانی شاهرخ زمانی)
مراسم خاکسپاری شاهرخ زمانی
زمان:24شهریور،ساعت8الی10صبح
مکان:وادی رحمت شهرتبریز
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7689                   2015-09-14 08:39:23
بیانیه اعتراضی چهار تشکل دمکراتیک در فرانسه : سران جمهوری اسلامی مسئول مستقیم مرگ شاهرخ زمانی در زندان
آزادی خواهان ایران در قبال چنین جنایت هائی ساکت نخواهند نشست. باید به مبارزه با چنین رژیم استبدادی و خونخواری بیافزائیم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7688                   2015-09-14 08:28:20
جمعی از کمونیست های ایران (آذرخش) : مرگ شاهرخ زمانی برگی دیگر از جنایات ضد کارگری رژیم جمهوری اسلامی
مرگ رفیق شاهرخ زمانی، این کارگر انقلابی ِ بی باک و آگاه، در یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴در زندان رجایی شهر کرج، اندوهی عمیق بر جان مدافعان مبارزۀ طبقۀ کارگر نشانده است. بی تردید عامل اصلی مرگ این رفیق، رژیم ددمنش و قرون وسطایی جمهوری اسلامی ایران است.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7687                   2015-09-14 08:24:56
سازمان فداییان( اقلیت) :
شاهرخ زمانی که از فعالین کارگری، عضو هیات مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیات بازگشایی سندیکای کارگران ساختمان و نقاش بود، آخرین بار در خردادماه ١٣٩٠ توسط رژیم ارتجاعی و ضدکارگری جمهوری اسلامی دستگیر و در بیدادگاه ضدانقلابی اسلامی تبریز به اتهام تشکیل گروه و تبلیغ علیه نظام به ١١ سال حبس محکوم شد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7686                   2015-09-14 08:21:30
کارزار پشتیبانی از کارگران ایران : درگذشت شاهرخ زمانی، هشداری نسبت به وضعیت کارگران زندانی و زندانیان سیاسی
امروز ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ خبر درگذشت کارگر زندانی، شاهرخ زمانی اعلام گردید. کارگر مبارزی که حتی از درون زندان و تحت فشارهای هر روزه زندانبانان و نهادهای اطلاعاتی حکومت اسلامی، به دخالتگری و حضور فعال و رادیکالش در جنبش طبقاتی کارگران، ادامه داد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7685                   2015-09-14 08:17:37
کانون مدافعان حقوق کارگر : "این‌جا مرگ هم ناله می‌کند"!
"اما سایه‌ی مرگ را از در و دیوار سلول‌های مجاور و مقابل و در تمامی فضای محیط حس می‌کردم. گویی که ساعت‌ها پیش مرده بودم، ساعت‌ها پیش بارها و بارها طناب دار را بر گلوی خود و بالا کشیده شدن را احساس کرده بودم پنجه‌های بغض آن‌چنان گلویم را فشرده بود که یارای حرکت نداشتم...." (شاهرخ زمانی اسفند 92)<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7684                   2015-09-14 08:13:41
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران : دادخواهی از شاهرخ وظیفه همه ماست!
جمهوری اسلامی مسئول مستقیم سلامتی و جان کارگران زندانی و بطور کلی همه زندانیان است. ما ضمن محکوم کردن جمهوری اسلامی ، خواهان تحقیق مستقل پزشکی و نیز بین المللی در مورد جان باختن شاهرخ زمانی هستیم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7683                   2015-09-13 22:07:08
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران خارج کشور : جمهوری اسلامی ، قاتل شاهرخ زمانی
خبررسید که شاهرخ زمانی درزندان رجائی شهر جمهوری اسلامی درگذشت. اندوهی جا نکاه مارا درگرفته است. رژیم جنایتکارجمهوری اسلامی، شاهرخ را به بند کشید، تحت شدید ترین فشارهای جسمی و روانی قرار داد وبه انواع حیله ها و وسایل کوشید شاهرخ را به سکوت وادارد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7681                   2015-09-13 09:47:44
مرگ مشکوک شاهرخ زمانی فعال کارگری در زندان رجایی شهر کرج
«شاهرخ زمانی» از اعضای سابق «هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش»، امروز یک‌شنبه ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۴، در سالن ۱۲ زندان «رجایی شهر کرج» به دلایل نامعلوم و به طرز مشکوکی جان باخت.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7680                   2015-09-12 15:15:02
هفتمین تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاشی نیلو پس از واگذاری به بخش خصوصی
پنجمین تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کشتارگاه سنتی طی یک ماه
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7679                   2015-09-11 11:48:17
سنديکاى کارگران شرکت واحد: معلمان بازداشتی را هر چه زودتر آزاد کنید‎
سندیکای کارگران شرکت واحد در ادامه حمایت و همبستگی های سندیکایی، بازداشت معلمان را محکوم کرده و خواستار آزادی هر چه زودتر کوشندگان اعتراضات حق طلبانه معلمان می باشد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7678                   2015-09-10 14:14:15
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ــ خارج از کشور: از درخواست سنديكای کارگران شرکت واحد از نهادهای بین المللی حمایت می کنیم!
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در تاریخ 8 شهریور از نهادهای بین المللی کارگری درخواست کرده که برای ثبت و پیگیری شکایت رانندگان اخراجی سندیکا اقدام نمایند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7675                   2015-09-08 13:21:55
چهارمین روزتجمع کارگران مس سرچشمه مقابل وزارت صنعت دراعتراض به قراردادموقت!
تجمع 150کارگر پیمانکاری مس سرچشمه مقابل وزارت صنعت دراعتراض به قرارداد موقت وارد چهارمین روز شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7674                   2015-09-07 14:44:48
کانون معلمان در تبعید : راه حل پیش روی ما معلمان، استعفا و یا کناره گیری از تدریس نیست
کانون معلمان در تبعید : همکاران گرامی ، راه حل پیش روی ما معلمان، استعفا و یا کناره گیری از تدریس نیست . ما معلمان باید در سرجای خود ،کلاسهای درسی محکم بایستیم و از حق خود ، خانواده ، دانش آموزان و همه ی خانواده آموزشی و ملت غارت شده ی کشورمان ایران دفاع نماییم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7672                   2015-09-04 14:20:45
بیانیه کانون صنفی معلمان ایران در ارتباط با بازداشت دو تن از فعالان صنفی معلم
سریال بازداشت ها و زندانی نمودن معلمان فعال صنفی که از بهار سال جاری کلید خورد و ظاهراً زمان اجرای حکم پرونده پیشین برخی قدیمی تر ها فرا رسید، در تابستان متوجه کنشگران جوانتر شده که بالقوه توانایی جایگزینی با چهره های کاریزماتیک قبلی را دارند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7670                   2015-09-02 22:24:28
ربوده شدن فعال کارگری و حقوق کودک میلاد درویش
از ساعت دوازده شب روز ٣١ مرداد ماه ميلاد درويش فعال كارگري وحقوق كودك و عضو افتخاري كانون صنفي معلمان ايران و عضو كميته هاي دفاع از حقوق بشر در ايران و يكي از شاگردان نزديك دكتر پرويز شهرياري إستاد رياضي وكارگر روشنفكر را ، اطلاعاتي ها با حمله به خانه پدري اش كه در آنجا زندگي مي كند ، ربوده اند .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7668                   2015-09-01 12:56:21
هفت سال و ده ماه حکم جدید برای بهنام ابراهیم زاده
بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری و زندانی سیاسی با قطعی شدن حکم جدید خود به هفت سال و ده ماه و هجده روز زندان محکوم شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7665                   2015-08-31 13:04:56
گزارش بازداشت محمدرضا نیک نژاد و مهدی بهلولی از فعالان صنفی معلمان
امروزصبح دوشنبه نهم شهریور ماه محمد رضا نیک نژاد از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران و مهدی بهلولی از فعالان صنفی مستقل با مراجعه ماموران امنیتی در منزلشان بازداشت شدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7664                   2015-08-31 13:01:53
خبر فوری: احتمالا به مناسبت اول مهر بگير وببند شروع شده است
دستگیری مهدی بهلولی و محمدرضا نیک نژاد امروز بعد از ظهر نهم شهریور این دو تفر از فعالان صنفی معلمین هستند. هچنین این دو نفر مقالات زیادی در رسانه های مجازی در موردم جنبش های صنفی می نوشتند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7663                   2015-08-31 01:57:10
گزارشى از شكل گيرى سنديكاى كارگران خباز سنندج
کاک عبدالله پس از 95 سالگی گه گداری به سندیکایی که خود از بنیان گذاران آن است می آید و تجارب خود از فعالیتها و مبارزات کارگران طی این سالها برایمان میگوید، او این بار از اولین روزهای تاسیس سندیکا کارگران خباز سنندج در اوخر دهه 30 خورشیدی برایمان سخن گفت:      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7662                   2015-08-30 15:10:45
واپسین خبرها از پرونده اسماعیل عبدی
عصر چهار شنبه ی هفته ی پیش شماری از اعضای کانون صنفی معلمان به خانه اسماعیل عبدی رفتند. در این دیدار که مادر، همسر، پدر همسر و برادر اسماعیل عبدی هم بودند، واپسین وضعیت پرونده او بررسی شد. در این نشست گزارشی از روند پیگیری تعیین وکیل که به سفارش خودِ عبدی دنبال می شود، ارائه گردید.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7661                   2015-08-30 09:12:32
گزارشی دیگرازیورش نیروهای انتظامی به تجمع اعتراضی کارگران اخراجی نیشکر میان‌آب وخانواده هایشان وبازداشت چندنفر!
در جریان تجمع روز ۲۸ مرداد اعضای خانواده‌های کارگران اخراجی نیشکر میان آب در مقابل محوطه کارخانه، تعدادی از تجمع‌کنندگان بصورت موقت بازداشت شدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7659                   2015-08-14 13:54:49
اخباروگزارشات کارگری23مرداد : قاتلان علی چراغی رامحاکمه،نقش پیمانکار ومسئولیت شهرداری تهران دراین جنایت را روشن کنید!
به گزارش23مردادایلنا،مراسم نخستین سالگرد درگذشت کارگری که ضرب و شتم ماموران شهرداری دلیل اصلی آن بود در سکوت مسئولان پایتخت و فراموشی جامعه برگزار شد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7657                   2015-08-14 13:43:15
به بازی گرفتن معیشت 14هزارکارگر وخانواده هایشان توسط کارفرمایان سنگ بری های محمود آباد اصفهان!
محمدرضا برکتین با اعلام این خبر که در حدود 1300 تا 1400 واحد سنگ‌بری در شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان تعطیل شده‌اند، اظهار کرد: این واحد‌ها صنعتی بنا بر مسائل و مشکلاتی به خصوص مالیات بر ارزش افزوده مدتی با اعتصاب کارگران خود مواجه بودند و در نهایت تعطیل شده‌اند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7655                   2015-08-13 12:58:59
دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران متهم به تبلیغ علیه نظام و تبانی برای اخلال در امنیت کشور شد
سایت حقوق معلم و کارگر : امروز در حالی چهل و ششم امین روز بازداشت دبیر کل کانون تهران گذشت که بر خلاف همیشه خبرهای چندان خوشی از اوین به گوش نرسید!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7654                   2015-08-11 15:50:04
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور
به مناسبت سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی دهه ی شصت
در27 سال پیش رژیم ارتجاعی جمهوری اسلامی با خوردن جام زهر، با خفت قطعنامه 598 سازمان ملل را برای آتش بس پذیرفت . رژیم اسلامی ناتوان ازپاسخ به درخواست های عدالت طلبانه وآزادی خواهانه مردم ، کمر به قتل عام هزاران زندانی بی‌ دفاع و مخالف در زندانها بست      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7653                   2015-08-10 13:50:40
پنجمین جلسه گزارش کارگروه پیگیری مطالبات مردم و کارگران معدن سنگ آهن بافق بدون شرکت کارگران معدن سنگ آهن مرکزی برگزارشد!
طومار اعتراضی کارگران معدن سنگ آهن مرکزی برای تبدیل وضعیت!
گزارش دریافتی:شامگاه 18مرداد ، پنجمین جلسه گزارش کارگروه پیگیری مطالبات مردم و کارگران معدن سنگ آهن بافق بدون شرکت کارگران معدن سنگ آهن مرکزی،برگزارشد.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7650                   2015-07-29 22:04:40
اعتصاب 1500 کارگر شرکت قالبهای صنعتی سایپا
اتحادیه آزاد کارگران ایران: حدود 1500 کارگر شرکت قالبهای صنعتی سایپا صبح دیروز در اعتراض به تاخیر در پرداخت مزد و برای دست یابی به برخی مطالبات دیگرشان دست به اعتصاب زدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7649                   2015-07-29 13:46:27
فعالان کارگری شوش و اندیمشک : اعتصاب کارگران کارخانه های سیمان در جاده اندیمشک - خرم آباد
کارگران کارخانه سیمان آریا و اسادیس در منطقه ای به نام پل زال در جادۀ اندیمشک - خرم آباد بیش از پنج ماه است که هیچ گونه مزدی دریافت نکرده اند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7648                   2015-07-28 14:37:55
اعتصاب 500کارگرکارخانه نیشکر هفت تپه دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق
بیش از 500 کارگر کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ،صبح امروزدر اعتراض به آنچه که بی توجه ای کارفرما در پرداخت مطالبات مزدیشان می خواندند دست از کار کشیدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7646                   2015-07-27 13:17:56
تصویب دو قطعنامه اضطراری در کنگره جهانی آموزش بین الملل (ای آی) در حمایت از مبارزات معلمان و معلمان زندانی در ایران
کنگره جهانی آموزش بین الملل (فدراسیون جهانی تشکل ها و اتحادیه های معلمان و کارکنان آموزش و پرورش) که در ماه جاری در شهر اتاوا پایتخت کانادا با شرکت نمایندگان تشکل های معلمان از ۱۷۰ کشور جهان بر گزار شد، در آخرین روز خود در ۲۶ جولای ۲۰۱۵، موقعیت معلمان در ایران و مبارزات و مصافهای آنان را در دو قطعنامه فوری به بحث گذاشت.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7645                   2015-07-26 13:36:59
معلمان اخراجی کردستان :روحانی حضور ما استقبال نیست ! اعتراض است
امروز یکشنبه 4 مرداد در جریان استقبال از روحانی که در سفر استانی به سنندج رفته بود ،معلمین اخراجی که در مسیر ایستادند وبا پلاکارد سیاه اعلام کردند که ، این حرکت ما اعتراض است واستقبال نیست      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7644                   2015-07-26 10:24:59
بازداشت علی پیروز از اعضای هیات مدیره معلمان کرج
ج صبح روز، شنبه سوم مرداد 94، علی پیروز احمدی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان کرج باز داشت شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7642                   2015-07-25 23:21:54
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:دستگیری و ضرب و شتم معلمان را محکوم می کنیم
سندیکای کارگران شرکت واحد اقدامات سرکوبگرانه علیه اعتراضات معلمان زحمتکش را خلاف حقوق انسانی و صنفی و شهروندی دانسته و آن را بی اثر و محکوم می داند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7641                   2015-07-25 00:16:16
گزارش فعالان کارگری جنوب از وضعيت استان خوزستان
وضعيت كارون به گونه‌اي است كه تنها لجن‌هاي ته كارون مانده است و اعتراضات مكرر مردم استان خوزستان به جائي نرسيده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7637                   2015-07-23 14:15:57
حمله، دستگیری و ضرب و شتم معلمان را قویا محکوم می نماییم !
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ــ خارج از کشور
معلمان ايران يك بار ديگر پيشتاز جنبش مطالباتي شدند و به گونه ي پيگير و مستمر، پنجمين حركت اعتراضي خود را در روز چهارشنبه ٣١ تير ماه ١٣٩٤ بر پا نمودند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7636                   2015-07-23 14:10:33
تجمع اعتراضی صدها آتش نشان مقابل ساختمان سازمان آتش‌نشانی تهران
صبح امروزپنج شنبه اول مردادماه،صدها آتش نشان مقابل سازمان آتش‌نشانی واقع در خیابان آزادی دراعتراض به وضعیت حقوق و مزایا و قرار نگرفتن این شغل در رده مشاغل سخت دست به تجمع اعتراضی زدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7635                   2015-07-22 12:16:49
عضو کانون صنفی معلمان از دستگیری برخی معلمان در تجمع امروز خبر داد
تعدادی از فرهنگیان که صبح امروز برای پیگیری بخشی از مطالبات خود درصدد تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی بودند به دلیل ممانعت نیروی انتظامی محل تجمع را ترک کردند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7634                   2015-07-22 12:12:46
تجمع سکوت معلمان در فضای امنیتی مقابل مجلس
حقوق معلم و کارگر: صبح امروز معلمان از سراسر کشور، دسته دسته به میدان بهارستان آمدند تا صدای اعتراض جمعی خود نسبت به بازداشت معلمان و فعالان صنفی را به گوش مسئولان و بالادستان برسانند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7633                   2015-07-21 12:45:31
تظاهرات ضد دولتی در ۱۹ شهر ترکیه
در پی حمله تروریستی روز دوشنبه در شهر مرزی سوروچ ترکیه، هزاران نفر در ۱۹ شهر این کشور با برپایی تظاهرات و سر دادن شعار علیه گروه تروریستی داعش و حزب عدالت و توسعه، این حمله را محکوم کردند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7632                   2015-07-21 12:39:43
کانون معلمان در تبعید: از جنبش معلمان ایران با تمام نیرو و امکانات در داخل و خارج به دفاع برخیزیم!
جنبش اعتراضی معلمان ایران ماههاست که در اشکال مختلف در جریان است. این جنبش که با خواست های مشخصی آغاز شد، از همان ابتدا با تهدید و سرکوب از سوی حاکمیت اسلامی روبرو شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7630                   2015-07-19 10:01:53
اطلاعیه شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسرکشور درخصوص حبس فعالان صنفی و بازداشت آقای اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی فرهنگیان ایران ( تهران )
متأسفانه، سال هاست که همکاران ما آقایان رسول بداقی و محمود باقری تنها و تنها به خاطر پیگیری حقوق صنفی فرهنگیان کشور در زندان به سر می برند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7629                   2015-07-18 12:30:20
اتحادیه نیروی کار پروژه ای ایران
روند اعتصاب کارگران پالایشگاه ستاره خلیج پارس
کلیه کارگران شرکت تهران جنوب از22 تیر ماه 94 بدلیل عدم پرداخت حقوق فروردین تا به امروز دست به اعتصاب زدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7628                   2015-07-18 12:22:58
اعتصاب درپالایشگاه ستاره خلیج پارس بندر عباس
کارگران پالایشگاه ستاره خلیج پارس به دلیل عدم پرداخت حقوق فروردین تا به امروزشان ، از روز پنجشنبه 25 تیرماه دست به اعتصاب زدند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7627                   2015-07-17 12:57:49
اعتصاب کارگران کشت و صنعت مهاباد دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و مزایا،عدم تمدیدقرارداد واخراج 15کارگر
به گزارش24تیر روانگه،از اول وقت اداری روز24تیر کارگران کشت و صنعت مهاباد که نسبت به عدم پرداخت حقوق و مزایای خود معترض هستند در محوطه شرکت دست به اعتصاب زده اند .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7626                   2015-07-16 01:46:33
نامه ی سندیکاهای فرانسه به علی خامنه ای در مورد اسماعیل عبدی
پنج معلم دیگر کماکان در زندان ها بسر می برند: علی اکبر باغانی، رسول بداغی، محمود باقری ، علیرضا هاشمی و علیرضا قنبری.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7624                   2015-07-15 12:39:12
تجمع معلمان در 31 تیر 1394
معلمان هر روز با قدرت بیشتری خود را برای تجمع اعتراضی روز 31 تیر ماه آماده می کنند.
تلاش معلمان در این تظاهرات در حقیقت زور آمایی معلمان برای عقب راندن پروژه رژیم برای خاموش کردن صدای معلمان در تابستان زمانی که معلمان پراکنده هستند می باشد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7618                   2015-07-11 12:13:28
فراخوان تجمع بزرگ معلمان سراسرکشوربرای آزادی تمام معلمان زندانی
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7617                   2015-07-11 07:06:39
تجمع واعتراض کارگران نی بر و آبیاری نیشکر هفت تپه
روز شنبه به تاریخ 13/4/94 ، 1700 نفر از کارگران نی بر و 550نفراز کارگر آبیاری نیشکر هفت تپه دست به تجمع اعتراضی زدند .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7615                   2015-07-10 13:18:36
اتحادیه سراسری معلمان بریتانیا
خواستار آزادی فوری اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران شد
ما کماکان نسبت به اوضاع ایران و بیش از آن به نحوه رفتار با کارگران و فعالان اتحادیه ای حساس باقی خواهیم ماند.<      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7613                   2015-07-09 14:28:58
اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا:
اقدام فوری در حمایت از معلمان در ایران: اسماعیل عبدی را آزاد کنید
ما به نمایندگی از ۶۳۰ هزار عضو اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا (کیوپی)، به این وسیله مراتب نگرانی خود را از سلامتی آقای اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران (آی تی تی ا)، اعلام می کنیم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7612                   2015-07-08 11:44:30
کمپین تاندر کلپ معلمان کانادا برای آزادی اسماعیل عبدی
ائتلافی از اتحادیه ها، فدراسیون ها و انجمن های معلمان کانادا به نمایندگی از نیم میلیون کارکنان آموزش و پرورش در کانادا، با هماهنگی فدراسیون معلمان کانادا، علاوه بر نامه های اعتراضی مختلف به مقامات جمهوری اسلامی ایران، کمپین آنلاینی را از طریق تاندر کلپ در شبکه‌های اجتماعی با عنوان " اسماعیل را آزاد کنید" برپا نموده اند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7611                   2015-07-08 11:42:30
نامه اتحادیه کارکنان کالج ها و دانشگاههای بریتانیا
برای آزادی فوری اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران
به نمایندگی از ۱۱۰ هزار اعضای اتحادیه کالج ها و دانشگاههای بریتانیا (یو سی یو)، این نامه را در رابطه با زندانی کردن آقای اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران (آی تی تی ا)، به شما می نویسم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7610                   2015-07-07 12:32:39
نامه فدراسیون معلمان کانادا برای آزادی فوری اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران
من، به نمایندگی از فدراسیون معلمان کانادا، صدای نزدیک به ۲۰۰ هزار معلم در کانادا و عضو متصل به آموزش بین الملل (EI) با ۳۰ میلیون عضو، این نامه را به شما می نویسم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7607                   2015-07-05 07:18:28
گزارش آموزش جهانی در مورد اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان ایران
اسماعیل عبدی دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران که قصد داشت ویزای کانادا برای شرکت در هفتمین گنکره آموزش جهانی که امسال در اوتاوا تشکیل خواهد شد تهیه کند دستگیر شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7604                   2015-07-03 14:18:40
اطلاعیه پایانی هشتمین مجمع عمومی حضوری نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ـ خارج از کشور بنام مجمع ( همبستگی طبقاتی با کارگران افغانستانی در ایران)
هشتمین مجمع عمومی حضوری نهادهای همبستگی در روزهای ۲۷ و ۲۸ ژوئن در شهر هانوفر(آلمان )وبا حضور نماینده گان نهادها از کشورهای انگلستان، سوئد، آلمان، استرالیا ، کانادا و فرانسه و نیز مهمانان حضوری، پالتاک و اسکایپ برگزار شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7603                   2015-07-03 13:32:45
آموزگاران تلاشگر را آزاد کنید!
اتحادیه نیروی کار پروژه ای ایران
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک
سندیکای کارگران نقاشان استان البرز      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7601                   2015-07-02 14:30:01
اعتصاب وتجمعات 800کارگر پیمانی فازهای 15 و 16 منطقه ویژه عسلویه طی 4روزگذشته در اعتراض به عدم پرداخت حقوق
در حالی که پیمانکاران پروژه‌های در دست احداث فازهای 15 و 16 منطقه ویژه عسلویه از مدتی پیش تلاش کردند تا با تغییر متن قراردادهای کار امکان هرگونه اعتراض را از کارگران بگیرند فعالان کارگری منطقه عسلویه از اعتصاب چند روزه گروهی از این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق، خبر می‌دهند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7600                   2015-07-01 13:35:50
گزارش اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران– سوییس از : تظاهرات بزرگ اعضای بخش ساختمانی اتحادیه کارگری سوییس
روز شنبه 27ژوئن 2015 بیش از15000 نفر از اعضای بخش ساختمانی اتحادیه های کارگری سوییس (اونیا وسینا) درپاسخ به فراخوان این دو سندیکا در شهر زوریخ گرد آمده تا خواسته های خود را به گوش مردم ومسئولین برسانند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7599                   2015-06-30 12:44:16
نهمین روزاعتصاب کارگران معدن گل‌گهر در اعتراض به پرداخت نشدن 3ماه حقوقشان
کارگر معدن گل‌گهر: از ابتدای ماه جاری (9 روز پیش) دست از کار کشیدم و امروز برای پیگیری مطالبات معوقه خود به اداره کار و فرمانداری سیرجان مراجعه کردیم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7597                   2015-06-30 02:33:47
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک : کوشندگان صنفی معلمان را آزاد کنید
طی یک ماه گذشته دو تن از کوشندگان کانون صنفی معلمان ایران علی اکبر باغانی و اسماعیل عبدی زندانی شدند. همانطوریکه در اطلاعیه قبلی نیز متذکر شدیم بازداشت و حمله به کوشندگان صنفی به سیاست دولت و وزارت کار تبدیل شده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7596                   2015-06-30 02:30:53
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران : ضرورت اقدامات فوری علیه شدت یابی سرکوب معلمان در ایران
معلمان همچون بخشهای دیگر طبقه کارگر ایران از حق اعتصاب و ایجاد تشکل های مستقل خود تحت حاکمیت سرمایه داری جمهوری اسلامی محروم هستند و اعتراضات آنها با فشارهای امنیتی و برخورد نیروهای انتظامی و دستگیری فعالین و نمایندگان آنها روبرو می شود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7590                   2015-06-26 02:57:22
بیانیه حمایتی انجمن‌های صنفی کارگران خبازی‌های سنندج و حومه، مریوان و سروآباد از خبرنگاران اخراج شده ایلنا
​"صدای حق‌طلبانه کارگران را نمی‌توان خاموش کرد"
انجمن‌های صنفی کارگران خبازی‌های سنندج و حومه، مریوان و سروآباد طی بیانیه‌ای از خبرنگاران اخراج شده تیم سرویس کارگری ایلنا حمایت کرده و خواهان بازگشت به کار این تیم شدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7588                   2015-06-25 14:42:49
سنديکاى کارگران شرکت واحد : به اخراج و فشار بر خبرنگاران کارگری پایان دهید
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7587                   2015-06-25 14:40:31
کانون معلمان در تبعید: دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران ممنوع الخروج شد
رژیم اسلامی از جنبش های اعتراضی معلمان بشدت وحشت زده شده است ممنوع الخروج کردن آقای اسماعیل عبدی و در زندان نگهداشتن معلمان آقایان بداقی ، قنبری و باغانی نمونه کوچکی از رفتار غیر انسانی رژیمی اسلامی با جامعه بزرگ معلمان در ایران است .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7586                   2015-06-24 13:37:22
حمله نیروهای انتظامی مشهد به تجمع اعتراضی کارکنان اخراجی موسسه مالی میزان
ظهرامروز3تیر، همزمان با حضور هیئت تسویه بانک مرکزی درمحل موسسه مالی میزان واقع در میدان جانباز مشهد، کارکنان اخراجی این موسسه دراعتراض نسبت به حکم اخراج خود دست به تجمع زدند.نیروهای انتظامی مشهد به تجمع حمله کردند وبا کارکنان معترض درگیرشدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7583                   2015-06-22 14:01:18
وزارت کاریا حیات خلوت کارفرمایان!
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی عقب نشینی تسلیم آمیز پی در پی وزارت کارعلیه حقوق کارگران و زحمتکشان ایران را ضد عدالت اجتماعی و به سود افزایش شکاف طبقاتی دانسته و محکوم می کند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7582                   2015-06-21 10:07:44
حمله یگان ویژه به تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل ومجروح شدن چندکارگر
صبح امروز31خرداد،کارگران ذوب آهن اردبیل در اعتراض به شرایط حقوقی خود و نگرفتن دستمزد بیش از 16 ماه، در برابر استانداری اردبیل تجمع کردند و خیابان را بر روی خودروها بستند.پلیس برای متفرق کردن کارگران به این تجمع حمله ورشد وچند نفر از کارگران مصدوم شدند که با آمبولانس‌های اورژانس، به بیمارستان شدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7581                   2015-06-21 03:18:02
حمایت سندیکای کارگران فلزکارمکانیک از اعضای سرویس کارگری ایلنا و کارگران فارسیت دورود
بنابر اخبار واصله، اعضای سرویس کارگری خبرگزاری ایلنا بصورت یکجا در تاریخ ۲۸خرداد، اخراج شدند. ایلنا تنها خبرگزاری رسمی ایران که اخبار کارگران را پوشش می‌داد، حالا خود دست به اخراج دست‌جمعی خبرنگارانش زده است.       ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7580                   2015-06-21 03:12:50
گزارش خبرنگار پیام سندیکا از تحصن کارگران کارخانه فارسیت دورود
امروز ۹۴/۰۳/۳۰ پنج روز است که ۱۶۵ کارگر کارخانه فارسیت دورود در تهران و در مقابل وزارت کار به تحصن نشسته اند و شب ها برای خواب به بهشت زهرا می روند .این کارگران که سوابقی از ۱۴ سال تا ۲۰ سال دارند در پلاکاردی که به نرده های وزارت کار نصب کرده اند چنین نوشته اند: « ما کارگران فارسیت دورود لرستان با سوابق ۱۴ تا ۲۰ سال به علت سو مدیریت پس از گذشت ۴ سال همچنان دربلاتکلیفی بسر می بریم . ما همچنان ایستاده ایم.»      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 7579                   2015-06-20 14:54:01
اخراج دسته جمعی اعضای بخش کارگری ایلنا
خبرگزاری ایلنا پس ازغیرفعال کردن بخش کارگریش طی 2روزگذشته،امروز دست به اخراج دسته جمعی اعضای بخش کارگریش زد.      ... بیشتر بخوانید