سازمان راه کارگر
اسناد کنگره هجدهم      بولتن مباحث نظری      آرشیو تک برگی      تک برگی 59      رادیو تلویزیون برابری      تماس با سازمان یا انتشار مقاله در سایت

کارگری

نهمین گفتگوی بهرام رحمانی با محمود صالحی
به مناسبت 11 اردیبهشت 1393، روز جهانی کارگر

    
اول ماه مه، روز جهانی کارگر را به همه کارگران و محرومان تبریک می گویم. امیدوارم اول ماه امسال متفاوت با سال های قبل و هرچه با شکوه تر و اجتماعی تر با شعارها و مطالبات سیاسی - طبقاتی برگزار شود.

پیام شاهرخ زمانی به مناسبت روز کارگر
روز همبستگی جهانی کارگران گرامی باد

    
من از زندان قزل حصار با قلبی اکنده از امید و شور و شوق و با ایمان به راه طبقه کارگر و اعتماد به فعالین و کارگران مبارز، بی صبرانه در انتظار اخبار اعتراضات گسترده و متحدانه کارگران ایران و جهان در روز جهانی کارگر هستم . در هر کجای از این جهان پر طلاطم و پر از ظلم و ستم که باشید دستان مهربانتان را از صمیم قلب می فشارم و می خواهم مرا در میدان نبرد میان کار و سرمایه دوشا دوش خود بدانید.

زنده باد اول ماه مه
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ــ خارج از کشور

    
شکیل «شورای برگزاری مراسم اول ماه مه» با شرکت اکثریت تشکلات و فعالین کارگری در داخل، با بیانیه و قطعنامۀ مشترک و یا ایجاد: «شورای همکاری تشکل ها و فعالین کارگری»، خود فرازهای شکوهمند مقطعی از گرایش وحدت طلبانه در درون ایران بودند که در همان مقاطع چه تأثیرات شگرف و شور و شوق امیدبخشی در کل جنبش و هواداران طبقۀ کارگر ایجاد کرد.

روز شمار حوادث ناشی از کار سال 1392
گردآوری و تنظیم: احمد بخردطبع

    
سال 1392 همانند سالهای گذشته، حوادث ناشی از کار در سطح جهانی جان کارگران را می گیرد و در همه جا آنها را که با رنج و مشقت با فروش نیروی کار خود به کار مشغولند، به کام مرگ می کشاند.

مسألۀ سهم کار در چین
هائو کی ترجمۀ یحیی سمندر

    
در دو دهۀ گذشته رشد اقتصادی چین به نحو فزاینده ای وابسته به سرمایه گذاری بوده است (۱). چین برای تضمین رشد سرمایه گذاری می بایست نرخ سود نسبتا بالائی را حفظ کند و سقوط سهم کار عامل بسیار مهمی در حفظ سودآوری بوده است (۲).

محمد قراگوزلو : سازمان یابی کارگری
14.حزب کارگر

    
این سلسله مقالات را با مکثی پیرامون آخرین "دسته گل" دولت اتاق بازرگانی و بخش خصوصی و نماینده ی صنایع ورشکسته به پایان می بریم.چنان که دانسته است و چندان که انتظار می رفت سرانجام شورای کارمزدی دستمزد کارگران را برای سال جاری 25 درصد"افزایش" داد تا پازل دیگری از فروپاشی واقعی معاش مردم کارگر و زحمت کش شکل بگیرد.

اميرعباس آزرم‌وند : در باره ضرورت ايجاد تشكل سراسري كارگران
    
از مهم‌ترين خبرهايي كه طي روزهاي اخير در جنبش كارگري و چپ ايران مورد بحث قرار گرفته، گزارش نشست جمعي از فعالان كارگري در سقز است. در اين گزارش به ضرورت ايجاد تشكلي بزرگ‌تر و سراسري‌تر براي جنبش كارگري ايران اشاره شده است كه مي‌توان اين‌گونه نتيجه گرفت كه برخي از فعالان كارگري از جمله شركت‌كنندگان در اين نشست، ضرورت همكاري‌هاي گسترده‌تر و متحدتر را از مهم‌ترين نيازهاي كنوني جنبش كارگري مي‌دانند. اين احساس نياز خود مي‌تواند مژده حركت به جلويي در جنبش نوين كارگري ايران باشد

ضرورت همبستگي بيشتر ميان كارگران
فردين ميرکي/ فعال کارگري و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری-

    
در شرايط فعلي اولويت فعالين کارگري آماده سازي زمينه براي ايجاد ساختارهاي تشکيلاتي کارگران با اتکاه به نيروي خود کارگران است. هدف از اين نوع ساختارها، ارائه راهکارهاي عملي ونظري مشترک از طرف فعالين کارگري وکارگران درراستاي سازماندهي کل طبقه کارگر ويا حداقل بخشي از آن است. امنيت شغلي، بيمه بيکاري، حق ايجاد تشکلات مستقل کارگري از عمده ترين مسايل روبه روي کارگران است

امير پيام : یادداشت های جنبش کارگری
خبری که در میان این هیاهو گم شد!

    
به گزارش کانون مدافعان حقوق کارگر جلسه مشترکی توسط عده ای از فعالین کارگری از شهرهای مختلف در ایام عید در شهر سقز برگزار شد. شاید برای آنهایی که با نبردهای قلم بدستان مجازی و زد و خوردهای فیس بوکی سرگرم اند این خبری بیش از حد پیش پا افتاده باشد

اخباروگزارشات کارگری7 و 6 فروردین1393
    
محمد مولانایی در بیمارستان مهاباد بستری شد
- جنبش اعتراض به سطح دستمزد، نقش فعالین کارگری، ارتقا یا تنزل
- دستمزدهای به مراتب زیر خط فقر، عیدی شورای عالی کار به کارگران
- جان باختن2 کارگر پیمانکار پالایشگاه گاز بندرعباس
...............

اخباروگزارشات کارگری 27 و 28 و 29اسفند1392
    
با گرمترین شادباش ها وبهترین آرزوها بمناسبت فرارسیدن بهار وسال نو

اتحادیه آزاد کارگران ایران -هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری کارگران
پیش به سوی تجمعات خیابانی بر علیه مصوبه مزد شورایعالی کار

    
دولت تدبیر و امید میلیونها خانواده کارگری را به فقر مطلق محکوم کرد
ما کارگران مطابق میل دولت و کارفرمایان تن به هر بردگی و حقارتی نخواهیم داد، ما مبشر زندگی و حیات در جامعه بشری هستیم و با مقاومت و اعتراضات قدرتمندمان نشان خواهیم داد که آوارگی و حقارت شایسته کسانی است که زندگی میلیونها خانواده کارگری را به روز سیاه نشانده اند.

بیانیه سندیکاهای فرانسوی س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، سولیدر، او ان اس آ ضرورت مبرم انتقال رضا شهابی به بیمارستانی خارج از زندان
    
سازمان های سندیکائی فرانسوی س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، سولیدر، او ان اس آ، توجه شما را نسبت به وضعیت رضا شهابی، عضو هیئت مدیره ی سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه که از ماه ژوئن 2010 به علت فعالیت برای احقاق حقوق کارگران زندانی است، جلب می کند.

اشغال، مقاومت، تولید 
تجربه کنترل کارگری در شهر تسالونیکی در یونان‎
ترجمه و تنظیم : ژوزف هیرکانیان 
فراخوان براى روز همبستگى با كارگران ويو. مى      
 همکاران و رفقا در جنبش جهانى

    
«هر گونه مازاد سودی که بدست میاوریم را به انسانهای نیازمند میدهیم، طرح ما ارائه کمک به افراد بیکار و تمامی کسانیست که نیازمند کمک میباشند» 

پس از رها کردن کارخانه ویو. می توسط کارفرمایان در شهر تسالونیکی کشور یونان، کارگران تصمیم به ادامه کاری در تولید، تحت مدیریت خود گرفتند و بدین سان تبدیل به یک سمبل قدرتمند بدیل اقتصادی برخرابه های رو به گسترش سرمایه داری اروپا شدند.


برنامه ی ششم "صدای کانون"
حوادث کار
با یاد آخرین کشته‌شدگان حوادث کار و ابراز همدردی با خانواده‌های این کارگران

    

کانون مدافعان حقوق کارگر - بهداشت و ايمني كار از مسايل مهمي است كه عدم پذيرش هزينه هاي مرتبط با آن توسط كارفرماها و فقدان استانداردهاي مربوط به آن در كارگاه ها باعث خسارات جبران ناپذيري به جان و خانواده ي كارگران مي‌شود.

بهرام رحمانی : درد و رنج کارگران و محرومان جامعه در مقطع عید نوروز 93!
    
مردم ایران، در شرایطی به استقبال آخر سال و عید نوروز می روند که سانسور و اختناق، اعدام های خیابانی، تهدید روشنفکران و فعالین سیاسی و اجتماعی، گرانی و تورم، بیکاری و فقر، نفس ها را بند آورده اند. در چنین موقعیتی، درد و رنج کارگران و محرومان جامعه در مقطع عید نوروز 93، بیش تر است.

محمد قراگوزلو : نقدینه گی ، تورم و دستمزد!
تهاجم جدید به اردوی کار

    
مستقل از این که مساله ی دستمزد با کار و زنده گی کارگران عجین شده است و به همین سبب نیز سال و ماه نمی شناسد، اما به هر شکل از ابتدای بهمن این امر حیاتی به یک مناقشه در اردوی کار- سرمایه تبدیل می شود و بر مبنای مواضع و تحلیل ها صف بندی های سیاسی طبقاتی را نیز مشخص می سازد. تفاوت این کش مکش طبقاتی در سال جاری با سال های پیش ما را به تاملی دقیق تر در این مهم فرا می خواند.

جعفر عظیم زاده : دورنمائی که دولت روحانی برای سر و سامان دادن به سود آوری سرمایه در ایران ترسیم کرده است
    
 دورنمائی که دولت روحانی برای سر و سامان دادن به سود آوری سرمایه در ایران ترسیم کرده است چیزی جز سر پا نگه داشتن اقتصاد بحران زده موجود از طریق تحمیل برده وارترین شرایط بر طبقه کارگر ایران نیست 

آصف بیات: جنبش تهی دستان در ایران - انتشارات دانشگاه کلمبیا، بی تا ، مترجم: ستار رحمانی
    
تغییرات ساختاری ناشی از نوسازی تدریجی از دهه 1310 تا به حال در ایران در جریان بوده است. از سال 1332 ، بعد از کودتای مهندسی شده توسط آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) و سرنگونی محمد مصدق نخست وزیر ملی و برقرای دوباره رژیم شاه این روند شتاب  چشم¬گیری داشته است.

هاله صفرزاده : در خبری اعلام شد که قانون بازنشستگی کمتر از ۱۰ سال سابقه ابلاغ شد
    
می‌گفت 24 سال است کار می‌کند  و 52 سال دارد. تا دو سال قبل کارفرماهایش از بیمه کردن وی سرباز می‌زدند. 
با توجه به نوع تخصصش  و نیازی که  به کار داشت مجبور به پذیرش این شرط کارفرما برای ادامه‌ی کار شده بود. بعد از بیست سال، کارفرما تصمیم گرفت کار را تعطیل کند و این خانم مجبور شد که بدون هیچ مزایایی به دنبال کار دیگری باشد. 

پاسخ شاهرخ زمانی‌ فعال کارگری در بند به ۹ سوال پیرامون حزب سیاسی طبقه کارگر و ویژگی‌‌های آن
    

در تاریخ مبارزات طبقاتی، طبقه کارگر برای تقویت همبستگی طبقاتی در جهت سرنگونی نظم سرمایه داری و حاکمیت بلاواسطه طبقاتی اش اساسا" ۳ تشکل عمده بنام اتحادیه ، شورا و حزب سیاسی به عنوان اشکال جدایی ناپذیر سازماندهی مبارزه طبقاتی و انقلاب و حاکمیت کارگری شکل قوام یافته و تثبیت شده است .

امین حصوری : بیرون‌گذاری طبقه‌ی کارگر از پهنه‌ی سیاست
    
گستره‌ای از واکنش‌های اعتراضی به بحران اخیر سرمایه‌داری در غرب، به همراه عیان شدنِ پیامدهای اجتماعیِ مخرّبِ تحمیلِ سیاست‌های نولیبرالی در کشورهای پیرامونی، بار دیگر مقوله‌ی ستیز طبقاتی و نیروهای درگیر در آن را در کانون توجه قرار داده‌ است.

کاظم فر ج الهی : باز هم در باره ی دستمزد و چرایی کاستی آن
    
     مزد یا دستمزد ! چیزی که در جزء جزء زندگی  مزد وحقوق بگیران جریان دارد ، موثر است و کارگران غالباٌ نسبت به کمی وکاستی و تاخیر در پرداخت آن اعتراض دارند ؛ بحثی که در اواخر هر سال و به ویژه در ماه های بهمن و اسفند در محافل کارگری و کارفرمایی بطور جدی مورد توجه و بحث و بررسی  قرار می گیرد و گاه به سوژۀ جدل های روزنامه ای و رسانه ای تبدیل می شود . 

ششمین گفتگوی بهرام رحمانی با محمود صالحی
درباره وضعیت کارگران زندانی به خصوص رضا شهابی!

    
حدود سی و پنج سال است که در جامعه ما، نه تنها آزادی بیان برای همگان به خصوص برای رسانه ها و نویسندگان و هنرمندان و فعالین سیاسی و اجتماعی وجود ندارد، بلکه هرگونه دادخواهی و اعتراض و حتا انتقاد حکم زندان و شکنجه و اعدام در بردارد.

کانون مدافعان حقوق کارگر
ویژه نامه‌ی جنبش کارگری و مسایل محیط زیست

    
آلودگی محیط زیست یک مساله اجتماعی است، یک مساله طبقاتی است. کارگران نباید در دام این نظرگاه بورژوایی بیفتند که معتقد است مساله محیط زیست یک مساله "علمی" ، یک مساله "طبیعی" است که به طریقی ماورای طبقات معلق است و خارج از مبارزات طبقاتی قرار دارد. *

گفتگوی پیام سندیکا
با محمّد حسین طهماسب پور (شهرک میرزا) کارگر تراکتور سازی تبریز

    
محمد حسین طهماسب پور کارگر تراکتورسازی تبریز و از رهبران اعتصابی سال 1357 این کارخانه است. به مناسبت سالروز انقلاب مردمی بهمن، مصاحبه ای را با این کارگر فلزکار ترتیب داده است که در زیر می خوانید؛

ناصر آقاجری دبیر اتحادیه نیروی کار پروژه ای ایران
تهاجم همه جانبه ی نئولیبرالها به کارگران ایران

    
در تمام سالهای پس از انقلاب ، تبلیغات بدون وقفه نئولیرالیستهای وطنی برای تلقین یک چهره ی انسانی و مترقی از امپریالیسم و سیاستهای اقتصادی نئولیبرالیستی یش ، این شبهه را در میان حاکمیت ایران به وجود آورد ، که تئوریهای نئولیبرالیستی تنها معیار ارزشهایش سود و سود پرستی و دلال صنعتی نیست.

جعفر ابراهیمی  : حق الزحمه اضافه کاری معلمان، دستمزدی که به تاراج می‌رود
    
درحالی که چهار ماه از سال تحصیلی می گذرد هنوز دولت از پرداخت بدهی‌های خود به معلمان امتناع می‌کند. چندی پیش وزیر آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی در تشریح عملکرد خود بر احصای بیش از 700 چالش در آموزش پرورش تاکید نمود چالش‌هایی که از نظر وی به 4 سیاست جدی در آموزش و پرورش منتهی شده است. 

بهنام ابراهيم زاده زندان اوین بند ۳۵۰ : عزم و جزم دولت برای منع نان آوران زیر زمینی!
    
مهم نیست که مسافر هر روز و دائم مترو باشی ، یا تنها یک بار از مترو برای سفر های شهری خود استفاده کرده باشی . در هر صورت حتماً با زنان و دختران و مردان جوانی که با کوله پشتی و ساک های بزرگ در مترو دستفروشی می کنند آشنا شده ای ، دستفروشی بد نیست ولی هم مرز انواع بزهکاری هاست .

عليرضا ثقفي : پرداخت دستمزد دو ميلیون توماني
به مناسبت تعيين حداقل دستمزد براي سال 93

    
در پایان هر سال، بحث دستمزد در ايران دغدغه كارگران، زحمت‌كشان و مزدبگيران است. طبق روال، با نو شدن سال بسياري از كالاهاي ضروري براي زندگي افزايش قيمت مي‌يابند و اين امر از اواخر سال آغاز شده و پس از تعطيلات سالانه به اوج خود مي‌رسد. از این رو مزدبگیران

هاله صفرزاده : مکزیک در سال  2013*
    
کانون مدافعان حقوق کارگر - سال 2013 برای کارگران و زحمتکشان مکزیک سالی بود پر از فراز و نشیب. در این مطلب مروری کوتاه خواهیم داشت به تحولات مکزیک در سال گذشته میلادی.

هادی طاهرزاده : کارزار آن ها و قضاوت های ما
پاسخی به نوشته صدیق اسماعیلی و هشت نفر دیگر

    
در اواخرشهریور ماه گذشته جنبش کارگری ایران شاهد کار و تلاش مشترک یک تشکل رسمی کارگری بود با عده ای از فعالان مستقل کارگری. تلاشی سئوال برانگیز در قالب یک کارزار با هدف لغو یا ابطال طرح ضد کارگری " استاد شاگردی"! این گونه کار مشترک هدفمند و برنامه دار در نوع خود تازگی داشت و ابهام ها، سئوال ها و اتهام زنی های زیادی را برانگیخت.

ناصر اصغری: نگاهی دیگر به "اختلافات در جنبش كارگری ایران"!
طومارنویسی

    
اتحادیه آزاد كارگران ایران در یكی از آخرین اطلاعیه های خبری خود خبر داده است كه ١٥٠٠ تن از كارگران شاغل و بازنشسته، با امضای نامه ای ٥ تن از اعضای این اتحادیه را بعنوان نمایندگان خود جهت اعتراض به غارت و چپاول صندوق تأمین اجتماعی معرفی كرده اند.

اختلافات در جنبش كارگری ایران را در كجا باید جست؟
در حاشیه نوشته ای از بهنام ابراهیم زاده

ناصر اصغری     
چند سال پیش، وقتی كه منصور اسانلو هنوز در زندان بود، در حاشیه سالگرد یكی از اول ماه مه ها نوشته ای از زندان به بیرون فرستاد كه مضمون آن چیزی شبیه به این بود: من هم می خواهم سكوت كنم تا بلكه امكان داشته باشم در غم و شادی های خانواده ام كنارشان باشم.

برنامه ی سوم صدای کانون مدافعان حقوق کارگر
تامین اجتماعی

    
 بيمه‌ي تامين اجتماعي يكي از با اهميت‌ترين دستآوردهاي مبارزه ي متحد كارگران عليه سرمايه‌داري است. آنچه به عنوان بیمه توسط کارفرما و کارگر پرداخت می‌شود، در حقیقت بخشی از دستمزد کارگران است که به حساب سازمان‌هایی نظیر تامین اجتماعی ریخته می‌شود و 

ناصر اصغری : زوایایی از بحث اتحاد عمل كارگری
    
فراخوان سه فعال دربند كارگری، شاهرخ زمانی، محمد جراحی و بهنام ابراهیم زاده در مورد مبارزه سراسری برای خواست افزایش دستمزدها كه هم اكنون در بین كارگران و محافل فعالین و رهبران كارگری در جریان است، در به جلو بردن جنبش افزایش دستمزدها گام مهم و مؤثری خواهد بود.

ياور : در آن دنياي ديگر
    
وقتي كه با پا در مياني عمو سام، پرونده‌هاي ما را روي ميز قرار دادند ، يكي يكي روانه خانه ي‌ابدي مان شديم- گر چه برخي را هم گروهي و با كمپرسي به آن دنيا آوردند- دنياي جديد، دنياي اعماق زمين، دنيايي تاريك و بدون هيچ اميدي براي ما آغاز شد .

پروین محمدی، نایب رئیس اتحادیه آزاد کارگری
سکوت تشکل های کارگری حکومتی در برابر تخلف بزرگ در تامین اجتماعی

    
مالباختگان اصلی در پرونده فساد مالی در تامین اجتماعی کارگران هستند و آن‌ها خواهان مجازات همه متخلفان، چه پیش از دوره ریاست مرتضوی بر سازمان و چه بعد از آن هستند و در این مسیر، امیدی به تشکل‌های رسمی کارگری نمی‌رود چرا که این تشکل‌ها بدلیل ماهیت غیر کارگری شان همواره با دولتی که بر سر کار است همراهی می‌کنند.

سایت پروسه:آموزش قانون کار به زبان ساده
    
www.processgroup.org تعليم القانون العمل به لسان السهل آموزش قانون کار به زبان ساده

برنامه‌ی دوم صدای کانون مدافعان حقوق کارگر دستمزد (2)
    
امروز قصد داريم در مورد دستمزد صحبت كنيم، مساله‌اي كه دغدغه‌ي خيلي از كارگران و مزد‌بگيران است.

برنامه‌ی دوم صدای کانون مدافعان حقوق کارگر دستمزد (2)
    
امروز قصد داريم در مورد دستمزد صحبت كنيم، مساله‌اي كه دغدغه‌ي خيلي از كارگران و مزد‌بگيران است.

مرکز کارگری لاتینی ها در نیویورک - ترجمه: نسرین ابراهیمی
    
آنهائی که کنجکاو هستند بدانند که کشش نئولیبرال برای "انعطاف پذیری" و مقررات زدائی تا کجا می تواند پیش برود لازم نیست که راه دور بروند؛ کافی است که به پنج شهرداری شهرمان مسافرت کنند، جائی که 72 ساعت کار در هفته بدون حداقل دستمزد یا اضافه کاری - چه رسد به.....

خسرو صادقی بروجنی : آیا کارگران با محیط زیست بیگانه‌اند؟
    
کانون مدافعان حقوق کارگر - باور عمومی در میان کنشگران اجتماعی سیاسی و حتی برخی از فعالان کارگری بر این است که کارگران به دلیل موقعیت معیشتی که دارند، مسائل زیست محیطی برای آن‌ها از اولویت برخوردار نیست.

سعید محمدی: آیا چنین جامعه‌ای می‌خواهیم؟
    
کانون مدافعان حقوق کارگر - فساد اقتصادي نفس مردم را بریده است. آخرین نمونه گزارش کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس در باره‌ی سازمان تامین اجتماعی است. بانک‌ها، گمرکات، شهرداری‌ها، ادارات، شرکت‌ها و موسسات اقتصادی دولتی یا خصوصی ،کوچک و بزرگ بیمه‌ها و خلاصه هر جایی که می‌باید ظاهرا کار و فعالیتی صورت گیرد از فساد مبرا نیست. از یک مدرسه و بیمارستان دور‌افتاده گرفته تا یک موسسه کلان در پایتخت در همه جا آلودگی موج می‌زند.

ناصر اصغری : نكاتی درباره افزایش حداقل دستمزد
    
بار دیگر به آخر سال نزدیك می شویم و بحث محافل كارگری هم قاعدتا باید درباره افزایش حداقل دستمزد و راه حلهای افزایش دستمزدها باشد. در این رابطه یادآوری چند نكته را باید در دستور گذاشت تا حول آنها بحث و گفتگو راه بیافتد.

تقی روزبه : نگاهی به شرایط حاکم برجنبش کارگری در بسترنقدیک سندکارگری*
    
نفس داشتن حساسیت به تحولات ایران و جهان توسط بخشی از مدافعان و فعالان کارگری و استقبال از نقد آن بی تردید امری بجا و در راستای بحث و گفتگو پیرامون اوضاع داخلی و بین المللی در میان کارگران و فعالان چپ است تا با ارزیابی هرچه دقیق تراز وضعیت و یافتن نقاط اشتراک در میان کارگران و فعالان کارگری زمینه انجام کنش ها و اقدامات مشترک فراهم تر شود

از : جانب شورای نمایندگان نشست احزاب، سازمان ها ونهادهای چپ و کمونیست
به : انجمن همبستگی بین المللی کارگران در ترکیه
: پیام پشتیبانی و همبستگی بین المللی

    
ما ازطریق رفقای خود درترکیه ازکمپین و کارزار دفاعی شما از کارگران ایران مطلع گشتیم . درجریان هستیم که در تاریخ ۱۵ دسامبر در ادامه " کمپینی سراسری درخاک ترکیه با عنوان " جنایات حوادث کار علیه کارگران را متوقف کنید" ، در تدارک کنفرانس بزرگ برای پیگیری ملزومات همین کمپین خواهید بود.

علیرضا ثقفی- دبیرکانون مدافعان حقوق کارگر
فراخوان براي اعتراض به غارت اموال كارگران

    
وقتی که جنایت‌کارترین انسان‌ها را بر مال محرومان و زحمتکشان مسلط می‌کنند و در راس سازمانی همانند تامین اجتماعی قرار میدهند و بر اموال از کار افتادگان و حادثه‌دیدگان حاکم می‌کنند، چه چیز می توان بر آن نام نهاد. کارگری که در اثر حادثه کار جان خود را از دست می‌دهد، زن و فرزندان او تنها چشم امید به حق بیمه دارند.

سند راهبردي كانون مدافعان حقوق كارگر
    
تلاش در جهت هماهنگ كردن مبارزات كارگران در سطح يك كشور و از آن طريق همبستگي با جنبش‌هاي كارگري راديكال در سطح جهاني براي به دست آوردن حقوق انساني و يك زندگي شرافتمندانه و .........

همکاری و ائتلاف با رهبران یک تشکل دست سازحکومتی در تضاد با منافع طبقاتی کارگران است!
    
طرح استاد شاگردی نوین یکی دیگراز اقدامات و طرح های ضد کارگری توسط رژیم جمهوری اسلامی ایران است. این طرح، با دور زدن قانون کار و تامین اجتماعی، بی حقوقی مطلق را بر بخشی از طبقه کارگر تحمیل می کند.

یاور : گفت و گو در خواب‌گاه
    
پس از شام، زماني كه همه كارگران محل غذاخوري را ترك كرده‌اند، من نوشت‌افزارهايم را روي ميز مي‌ريزم و كتابم را باز می‌كنم، دنياي مطالب تاريخي، اقتصادي يا رمان مرا با خود به سرزمين‌ها‌يي می‌برد با رنگ و بوي ارزش‌ها‌ي انساني، يادگيري، آموزش و بررسي فرآيند‌ها‌، همراه با آرامش است، آرامشي كه روئيدن يك گل زيبا بر سطح يك باتلاق را تداعي می‌كند.

بیانیه : کانون مدافعان حقوق کارگر
شصت سال از واقعه‌ی 16 اذر 1332 گذشت

    
16 آذر یادآور مبارزات دانشجویان ایران در برابر حاکمیت سرمایه‌داری و امپریالیسم است. در گرامی‌داشت این روز که هر ساله توسط دانشجویان برگزار می‌شود، بارها و بارها بر استقلال دانشگاه، آزادی‌خواهی و ضدیت با تبعیض و اختلاف طبقاتی تاکید شده است.

بهنام ابراهیم‌زاده : دولت بايد به خواست و مطالبات کارگران احترام بگذارد
    
سرکوب و فضای اختناق سال‌هاي گذشته، فعاليت تشکل‌های مستقل کارگری را كه با عناوين مختلف مثل کمیته‌ی پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری، کمیته هماهنگی، کانون مدافعان حقوق کارگر، سندیکای شرکت واحد اتوبوس‌رانی، سنديكاي فلزکار و مکانیک، اتحادیه آزاد کارگران ایران، اتحاديه كارگران پروژه‌اي و... شناخته مي‌شوند، با ديوار آهنين مواجه كرده و مانع از تاثيرگذاري مطلوب اين تشكل‌ها بر فضاي عمومي شده است.

مصاحبه سایت اتحاد با جعفر عظیم زاده پیرامون تجمع کارگری سوم آذر ماه در محل وزارت کار و ضرورت سراسری شدن اعتراضات کارگری
    
سایت اتحاد: در پی نامه هماهنگ کنندگان طومار چهل هزار نفری کارگران به وزیر کار و عدم پاسخ عملی و مناسب وزارت کار به آن، این کارگران سوم آذر ماه جاری همراه با کارگرانی از کارخانه ها و مراکز مختلف کارگری در تهران دست به تجمع در محل وزارت کار زدند، اما در همان لحظات اول شکل گیری این تجمع پلیس امینت آنرا مورد هجوم قرار داد و در نتیجه این وضعیت، ........

داوود رضوی در گفتگو با سایت اتحاد
در صورت تداوم رویکرد حال حاضر وزارت کار نسبت به حداقل مزد، کارگران دست روی دست نخواهند گذاشت

    
بی توجهی وزارت کار به خواست کارگران نشانگر این است که نه تنها وزارت کار هیچیک از تشکلهای مستقل کارگری موجود و یا اعتراضات کارگری مستقل را قبول ندارد و به رسمیت نمی شناسد بلکه عملا هیچ اعتقادی هم به حق آزادی تشکلهای کارگری مستقل ندارد

سوسن بهار : خواست و تلاش ما: «لغو فوری قوانین کودک ستیز در ایران» است!
    
تبصره ی 27 قانون به اصطلاح «حمایت از حقوق کودکان» با رسمیت دادن و قانونی اعلام کردن ازدواج با فرزند خوانده، تمامی دستاوردهای انسانی و حقوقی حمایت و سرپرستی از کودکان نیازمند را زیر سئوال برده است، امنیت عاطفی کودکان را به خطر انداخته است، به پدوفیلیسم رسمی میدان داده است، و شرافت و آتوریته ی معنوی مقوله ی پدر و فرزندی را به سُخره گرفته است.

بهنام ابراهیم زاده : کودکان کار و خیابان را دریابیم!
    
اسمشان کودک بود اما شهرتشان کودکان کار و خیابان ، به آنها می‌گویند که باعث تباهی هستند و چهره شهر را خراب کرده اند و هزار و یک واژه ناشایست دیگر را به این کودکان نسبت میدهند.

ياور : تشكيل سنديكاهاي مستقل نيروي كار (كارگران صنعتي ، تكنسين ها و مهندسان) يك ضرورت روز
    
کانون مدافعان حقوق کارگر - روند مناسبات تعديل ساختاري و خصوصي‌سازي، هر روز ما را بيشتر در باتلاق بيكاري، گراني و تورم فرو مي برد.

فراخوان اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون آغاز بکار کمیته های تعیین حداقل مزد
    
کمیته های زیر مجموعه شورایعالی کار طبق روال هر ساله از اوایل ماه جاری فعالیتهای خود را پیرامون چگونگی تعیین حداقل مزد سال آینده آغاز کرده اند. مسئله ای که در این میان برای همه ما کارگران روشن است این است که نه این کمیته ها و نه ترکیب شورایعالی کار و نه نحوه تصمیم گیری در آن هیچ ربطی به ما کارگران ندارد.

هاله صفرزاده : حداقل دستمزد در هند*
    
کمک‌های مالی دولتی به بخش خصوصی، پاسخي‌ست به يك بحران جهانی كه با هدف حل بحران اقتصادی، از کاهش سود این بخش جلوگيري مي‌كند. دولت‌ها با اجرای سیاست ریاضت اقتصادی و با کاهش خدمات عمومی هزینه‌ی این کمک‌ها را به مردم تحمیل کرده‌اند.

یاور : مبارزه فردي ، فرآيند عدم شناخت طبقاتي
    
ما در ميان زحمتكشان شاهد اراده‌هاي پولاديني هستيم كه در باورها نمي گنجد. تلاش پيگير ولي فردي فرزنداني از اعماق جامعه، از ميان كارگران و زحمت‌كشان شهر و روستا. اين مبارزان همه‌ی غيرممكن‌ها را به امكاني جديد براي ترقي خود تبديل نمودند.

محمد قراگوزلو: سازمان یابی کارگری
12.آگاهی سوسیالیستی

    
آیا جنبش کارگری بعد از انتخابات یازدهم وارد دوران تازه یی شده است؟ نسبت مندی جنبش کارگری با لحظه ی حال دولت چه گونه ترسیم می شود؟ آیا صورت بندی هایِ احتمالی و تازه ی توازن قوا کاربست های ویژه یی را در دستور کار فعالان کارگری قرار داده است؟

صدیق اسماعیلی : "مجمع عالی نمایندگان …" و کارزار لغو طرح استاد شاگردی
    
ـ طرح استاد ـ شاگردی نوین به کارفرمایان یا استادکاران امکان استفاده از کار مجانی کارگران و به ویژه کارگران نوجوانی را می‌دهد که در شرایط سنی پایین و تحت عنوان شاگرد فعالیت می‌کنند. شاگردان در طول یک دوره آموزش سه ساله از شمول قانون کار و قانون تامین اجتماعی خارج می‌شوند.

اخباروگزارشات کارگری12ـ 13 و14آبان ماه1392
    

طرح استاد ـ شاگردی نوین ومخالفت عوامل کارگری جناح احمدی نژادبا آن!
پانته‌آ بهرامی     
تشکیل مجمع نمایندگان در دوران احمدی‌نژاد، در رقابت با خانه کارگر شکل گرفت که تشکل نزدیک به جناح رفسنجانی بود. این تشکل به عنوان عامل این جناح و قوه مجریه در مجامع کارگری داخلی و جهانی نقش بازی کرد، ازجمله

ناصر اصغری : نگاهی به كنگره فدراسیون كار آمریكا،
در مصاحبه با فعالین جنبش كارگری آمریكا

    
آخرین كنگره هر چهار سال یكبار فدراسیون كار آمریكا (AFL-CIO)، در روزهای ٨ تا ١١ سپتامبر ٢٠١٣ برگزار شد. در این كنگره‌ها رئیس فدراسیون و پستهای مهم رهبری آن برگزیده می شوند. معمولا وقتی كه صدائی متفاوت از صدای رهبری كنونی فدراسیون شنیده می شود، سر و صدای زیادتری در بین فعالین چپ تر جنبش كارگری بلند می شود.

ياور: يك خبر و نيم نگاهى به علل وقوع آن
    
کانون مدافعان حقوق کارگر - شركت‌هاي فعال در فازهاي 13- 14 و 24- 25 در پارس جنوبي طي 45 روز اخير بيش از سه هزار كارگر را اخراج كرده‌ و پروژه‌هاي ناتمام را تعطيل نموده‌اند.
علت اول: سياست‌هاي انقباضي وزارتخانه‌هايي است كه ادامه‌دهنده‌ی مناسبات (اقتصادي نئوليراليسم) (تعديل ساختاري و خصوصي‌سازي) هستند.

ناصر اصغری : محمد جراحی و رضا شهابی صدای ما كارگران هستند!
    
محمد جراحی، كارگر زندانی و عضو "كمیته پیگیری ایجاد تشكل‌های كارگری" روز ١٤ مهر نامه ای خطاب به كارگران ایران و دنیا نوشت و در آن به اذیت و آزار خود توسط مأموران شكنجه جمهوری اسلامی در سیاه چال‌های این رژیم اشاره كرده بود.

امید خرم : حل معضلات کارگری در گرو همبستگی حلقه های جنبش کارگری است
    
کارگری که یک اعتصاب موفق را در کارخانه شان تجربه کرده بود، می گفت بعد از پایان اعتصاب و انتشار اخبار مبارزه ی کارگران در مقابل مدیرعاملی که هیچ خدایی را بنده نبود، یکی از همکاران می گفت خودمان نمی دانستیم اینقدر مهم هستیم؛ اینقدر قدرت داریم.

ناصر اصغری : نكاتی درباره اعتراضات و مجامع عمومی كارگران
    
در این شرایط فقر و فاقه كه جمهوری اسلامی سعی می كند با سركوب اعتراضات كارگری همراه كند، آنچه كه می تواند باعث نگرانی فعالین كارگری و اجتماعی بشود، این است كه كارگران در خلاصی از این وضعیت احساس استیصال بكنند.

چهارمین گفتگوی بهرام رحمانی با محمود صالحی درباره سازمان تامین اجتماعی ایران!
    
سازمان تامین اجتماعی، بزرگ ترین و گسترده ترین نهاد در نظام تامین اجتماعی کشور هم از نظر ابعاد گسترده فعالیت ها و هم جمعیت تحت پوشش است. سازمان تامین اجتماعی در ایران، جمعیتی بالغ بر 5/7 میلیون نفر بیمه شده اصلی و 28 میلیون نفر بیمه شده اصلی و تبعی و یک میلیون و 200 هزار نفر مستمری بگیر بازنشسته که معادل 43 درصد جمعیت کل کشور و 66 درصد جمعیت شهری می باشد را تحت پوشش خود قرار داده است.

از تجارب جنبش کارگری دیگر کشورها بیاموزیم!
مراکز کارگری حلقه ی مهمی در سازمانیابی کارگران

نسرین ابراهیمی     
در ایالات متحده امروزه میلیونها کارگر وجود دارند که بسیاری از آنها مهاجر و رنگین پوست اند، و در بازار کار شهرهای بزرگ و کوچک در حال کار کردن هستند. آنها تکیه گاه اصلی اقتصاد در بخشهای خدمات، تولید و کشاورزی اند؛ و اغلب در پائین ترین رده های کار، بدون داشتن چشم اندازی برای بهبود کیفیت و وضعیت موجودشان، بار اصلی اقتصاد را بدوش میکشند.

اعتصاب ، اتحاد و همبستگي كارگران
کانون مدافعان حقوق کارگر     
اتحاد خلل ناپذير كارگران ، پيمانكاران دست دوم و سوم را به زانو در آورد پيرو خبر قبلي در باره اعتصاب يك هفته اي كارگران شركت محورسازان و مَطوري در پارس جنوبي

پرسش صریح سازمان معلمان ایران از حسن روحانی
    
سازمان معلمان ایران به مناسبت روز جهانی معلم نامه ی سرگشاده ای منتشر کرده و از حسن روحانی پرسیده است آیا معلمان ایران مجاز هستند به این مناسبت گردهمایی های خود را برگزار کنند؟

بیانیه در اعتراض به اصلاحیه قانون تامین اجتماعی
    
بر هیچ کس پوشیده نیست که طبقه کارگر ایران با کمترین دستمزد و تحت فشار مضاعف گرانی و تورم، به ورطه فقر و تهی دستی مطلق فرو افتاده است. علی رغم این همه به سادگی می توان دید که تشدید استثمار کارگران همچنان برای سیرکردن حرص و طمع سرمایه داران و رژیم حامی سرمایه داری کافی نیست. این بار در راستای سیاست های نئولیبرالی، جمهوری اسلامی و سازمان تامین اجتماعی آن، تحت نام اصلاحات، تهاجم دیگری را علیه طبقه کارگر ایران آغاز کرده اند.

نگاهی به جنبش كارگری مصر
ناصر اصغری     
موقعیت عمومی سیاسی مصر امروز در مركز ثقل توجه همه فعالان سیاسی، چه در طیف چپ و چه در طیف راست قرار دارد. دهها میلیون نفر در اعتراض به حكومت اخوان المسلین محمد مرسی شركت كردند و ارتش كه هوا را پس دیده بود، دخالت كرد و "رهبر" این اعتراضات شد كه قبل از اینكه خود اعتراضات مرسی را به ترك صندلی صدارت و یكه تازی اسلامی وادار كند،

مردی که صبحانه‌اش را دراتاق بازرگانی می خورد
احسان سهرابیان مهریزدی     
مردی که صبحانه‌اش را در اتاق بازرگانی می‌خورد و عمده‌ترین علاقه‌اش دنبال کردن اخبار بورس در میان صفحات اینترنت و روزنامه است، به خبرهای منتشره از وضعیت شکم‌های خالی و گرسنه‌ی کارگران و زحمت‌کشان این مملکت علاقه‌ای ندارد.

چرايي و چيستي طرح استاد - شاگردي
علی یزدانی     
تضاد و تناقض زندگي در دنياي امروز، با مناسبات سرمايه‌داري، ماموران پيدا و پنهان اين نظام جهاني را در ايران بر آن داشته تا در كسوت كارشناسان اقتصاد و طراحان اقتصادي و در راستاي انتقال هزينه بحران‌هاي نظام سرمايه‌داري به سفره‌ي طبقه كارگر دست به كار شوند. اين كارشناسان استثمارباور در تازه‌ترين خدمت خود به اربابان سود‌پرستشان، توانستند طرحي به غايت ارتجاعي و ضد انساني را به نام طرح "استاد- شاگردي" به اقتصاد بيمار و آسيب ديده‌ي اين مملكت سنجاق كنند.

روي 2 پاي خود راه برويم
سعید محمدی     
هيچ قصدي براي سياه‌نمایي وجود ندارد اوضاع به قدر كافي تيره و تار هست كه احتياج به اين كار نباشد تا جایي كه فقط به تعداد انگشت‌شمار مسوولان آن هم در بالاترين رده‌هاي حكومتي ( و مسلما با دلايل كاملا روشن از اين اوضاع نكبت‌بار دفاع بي چون و چرا كرده و سعي دارند گناه را به گردن يكديگر انداخته و خود را تبرئه كنند.) تمامي شواهد و مشخصات عيني دلالت بر فلاكت بي حد و اندازه در ميان كارگران و زحمتكشان داشته و بالطبع از يك مبارزه‌ی اقتصادي براي زنده ماندن حكايت مي‌كند. همه‌ی علائم حاكي از اين است كه كارگران نمي‌توانند وضع موجود را براي مدت طولاني تحمل كنند.

از جنبش ها بیاموزیم!
دردفاع از فراخوان به کارگران برای چاره یابی و اهمیت این نوع فراخوان ها

تقی روزبه     
دراین وضعیت که تعادل تاکنونی رژیم بدلیل انباشت بحران بهم خورده و درصدد برآمده که بامشارکت رقیب منتقد خود و مدیریت بحران از بالا اوضاع را مجددا تحت کنترل خود بگیرد، چه کنشی را باید پیشه کرد؟

پیام علی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به تمام کارگران کشور
به منظور چاره یابی در اوضاع کنو

    
کارگران:
اکنون وخامت اوضاع اقتصادی کشور به حدی رسیده است که حتی مسئولان دولتی و نمایندگان بخش خصوصی، بسیاری از دست اندرکاران قبلی و آنهائی که کرسی های حکومت را تصاحب کرده اند همگی از اقتصاد ورشکسته و از هم گسیخته حرف می زنند،

نامه ی رضا شهابی از زندان اوین به مناسبت اول مهر
به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید (چهارمین مهر، بدون مهر پدری)

    
در حالی طنین زنگ مدارس و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سال ۹۲ به صدا در می آید که مردم شریف و کارگران زحمتکش در شرایط بد اقتصادی و تنور داغِ تورم افسار گسیخته به سر می برند و حتی در تهیه لوازم تحریر و کتاب و پوشاک و شهریه فرزندان شان به چه کنم، چه کنم افتاده اند

میز گرد
جنبش کارگری نه به شهید و قهرمان که به انبوه کنشگران سازمانگر نیاز دارد.

نشر کارگری “ما”     
از پیدایی و شکل‌گیری طبقات و لایه‌های اجتماعی و گروه‌های صنفی به مفهوم مدرن و ویژه‌ی دوران سرمایه‌داری آن در ایران بیش از دو قرن و از پیدایش اولین گروه‌های کارگران صنعتی بیش از یک صد سال می‌گذرد. پیدایش و فعالیت اولین نهادهای صنفی و تشکل‌های کارگری در این مرز و بوم نیز پیشینه‌ای به اندازۀ انقلاب مشروطه دارد.

یک مصاحبه‌ی کارگری درباره‌ی جنبش ضد سرمایه ‌داری
    

پیوست (1) گزارشی اجمالی از محرومیت تحصیلی گسترده در مقطع دکتری (1390).
    

کارگران مهاجر و تشکلهای اجتماعی/کارگری در ایالات متحده
کیم مودی ترجمه: نسرین ابراهیمی     
مهاجرت انسانی به یکی از ویژگیهای اساسی ادغام اقتصاد جهانی تبدیل شده است. حالا دیگر فقط کالاها و خدمات، سرمایه گذاری و سرمایه نیست که به سادگی مرزها را در می¬نوردد، بلکه میلیونها موجود انسانی از جا کنده شده بوسیله دگرگونیهای اقتصادی وجود دارند که در جستجوی شغلی جایگزین، درآمد و بقای خود میگردند.

کنکور، فرصتی که برابر نیست.
جعفر ابراهیمی     
بعد از اتمام امتحانات دیپلم در خرداد ماه، دانش آموزان سال سوم که امتحانات دیپلم را با موفقیت سپری کرده اند، روزهای حساسی را پیش رو دارند آنان باید در یک سال آینده خود را برای کنکور سراسری آماده نمایند.

لاین چک (Line check )
تاثیر نئولیبرالیسم بر تولید صنایع سنگین

یاور     
روزنامه‌ی آرمان را باز کرده‌ام عکس رنگی دو اقتصاد‌دان معروف با مسووليت‌های سنگینی چون استادی دانشگاه‌های اقتصاد و مشاور اقتصادی دولت‌های بعد از جنگ هشت ساله با چهره‌هایی آرام، متبسم بدون هیچ نگرانی‌های اجتماعی، مناسبات اقتصادی ما و جهان را تحلیل می‌کردند. در نهایت در آرمان دوشنبه دوم بهمن 91 به ما نوید می‌دادند:

فقدان تشکل مستقل بمعنی فقدان جنبش کارگری عدم ایجاد تشکل مستقل موجب جذب کارگران در تشکیلات وابسته می گردد
گروه پژوهش کارگری     
اکنون زمان ایجاد تشکل مستقل بعنوان تنها مامن و پایگاه کارگران است که باید همراه دادن آگاهیهای صنفی و سیاسی و همچنین دانش مبارزاتی توام باشد و مطمئن باشند که در پروسه ایجاد تشکل مستقل ، خود کارگران راه درست را از راه کج تشخیص خواهند داد .

دورویی و اقدام غیرقانونی شورای عالی کار
رضا شهابی - بند ٣۵۰ اوین     
کسانی که در شورای عالی کار به عنوان نمایندگان کارگران حضور داشتند و مصوبه دستمزد سال ۹۲ را امضا کردند، بعدا در موضع مخالف مصوبه دستمزد سال ۹۲ اعتراض کردند و با همکاری و هماهنگی با تشکل های فرمایشی و حزبی که ماهیت شکل گیریشان جای بحث دارد، اقدام به تنظیم شکایت جهت ابطال مصوبه دستمزد به دیوان عدالت اداری کردند.

بهنام ابراهیم زاده فریاد ماست، با همه توان حمایتش می كنیم!
ناصر اصغری     
نامه بهنام ابراهیم زاده "خطاب به سندیکاهای کارگری ایران و جهان" شاید از مهمترین وقایع مربوط به مسائل كارگری در ایران در یك هفته گذشته است. این نامه خطاب به سندیكاهای كارگری در ایران و جهان است، اما در واقع رو به همه كسانی است كه در این جامعه قلبشان برای آزادی و خلاصی از این شرایط جهنمی می طپد. آه دل همه كارگرانی است كه آرزوی شادی فرزندان خود را می كشند. آرزوی قلبی جامعه ای است كه در فكر ساختن دنیای شاد و بهتر برای كودكان است.

تدابیر دست راستی : قفل‌ها و کلیدها
سعید محمدی     
تمامی جناح‌ها و احزاب و جریانات سرمایه‌داری بر روی یک نکته توافق نظر کامل دارند آن هم سرکوب جنبش کارگری و توده‌ای در اشکال و سطوح مختلف است. این نه امری مربوط به امروز و نه محدود به یک جغرافیای خاص می‌باشد.

گوشه‌‌های از جنبش کارگری ایران
به مناسبت کودتای 28 مرداد

یاور     
منافع حیاتی استعمارگران و امپریالیست‌ها به سرکردگی امریکا در نابودی جنبش کارگری ایران بود. زیرا هدف‌های کوتاه و بلندمدت این جنبش در زمینه‌ی مبارزه با مناسبات ضد انسانی سرمایه‌داری برای ایجاد یک جامعه با درون مایه عدالت اجتماعی(سوسیالیسم علمی) پیش تاز در آسیا به خصوص در مناطق نفت خیز خاورمیانه بوده است.

جنبش كارگري و كودتاي 28 مرداد
علیرضا ثقفی     
جنبش كارگري كه در دوره حاكميت رضاشاه با سركوب شديد مواجه بود، پس از اخراج رضا شاه از ايران در شهريور 1320 توسط متفقين بار ديگر به صورت علني به صحنه آمد. فعالان كارگري و نمايندگان كارگران با استقرار ديكتاتوري رضا شاه به شديدترين وجه سركوب شدند.

نقش كارگران پيشرو و فعالان كارگري در جنبش كارگري ايران
رضا شهابي-زندان اوين     
كارگران آگاه، پيشرو و فعالين كارگري در راه احقاق حقوق به حق كارگران در شرايط كنوني جامعه بايد در بين كارگران خدماتي، شركتي، صنايع و كارگران ميداني و فصلي حضور پيدا كنند و آنها را نسبت به شرايط به وجود آمده مثل گراني، بيكاري، نبود امنيت شغلي و علت بوجود آمدن اين بحران ها آگاه كنند و .......

*ویژه نامه جنبش کارگری و کودتای 28 مرداد*
    
گوشه‌‌های از جنبش کارگری ایران( یاور) ، مصاحبه با آقای پرویز بابایی (امیرعباس آزرم‌وند)، نخستین گام سهمگین سلطه‌ی امریکایی ( فریبرز رییس دانا)
، جنبش كارگري و كودتاي 28 مرداد(علیرضا ثقفی)، شرایط کار و زیست کارگران(هاله صفرزاده)، بازخوانی
سه اعتصاب در مناطق نفتی سال 1325، تدابیر دست راستی : قفل‌ها و کلیدها (سعید محمدی)، كودتا و تشكل‌‌هاي كارگري (علی یزدانی)، امر صنفی، امر سیاسی (علیرضا ثقفی)
اشعاری نیز از سید علی صالحی و علی یزدانی در این ویژه‌نامه منتشر شده است.
شعر مرگماه را نیز با صدای شاعر می‌توانید از اینجابشنوید.

انعطاف‌پذیری همیشه خوب نیست!
خسرو صادقی بروجنی     
«عشق کلمه‌ئی است که از رابطه‌ی انسان و اتومبیل سخن می‌گوید و انقلاب نامی است که بر مایع ظرف‌شوئی نوظهوری نهاده‌اند. افتخار احساسی است که از استحمام با نوعی صابون مخصوص زیبائی به‌آدمی دست می‌دهد و سعادت لذت عمیقی است که از خوردن سوسیس حاصل می‌شود.» (ادواردو گالئانو).
با کالایی شدنِ روابط انسانی، رابطه‌ی میان انسان‌ها تبدیل به رابطه‌ی میان اشیاء می‌شود. از این رو جهان کالاها و جهان انسان‌ها در ارتباطی دوسویه و تنگاتنگ وام‌دار یکدیگرند و از مفاهیم یکدیگر استفاده می‌کنند.

"علي باز"
ياور     
کانون مدافعان حقوق کارگر - "علي باز" به درد چوپاني هم نمي‌خورد. هيچ گوسفند داري و هيچ مالي (مال، چند خانواده كوچك ايل كه معمولا" فاميل خيلي نزديك هستند و با هم ييلاق و قشلاق مي‌كنند مال خوانده مي‌شوند) حاضر نبودند گله‌شان را براي چرا به او بسپارند.

اخباروگزارشات کارگری18مردادماه1392(ویژه نامه ویژه نامه اعتصابات،تجمعات واعتراضات کارگری در30روزگذشته) 38اعتصاب،تجمع واعتراض کارگری در30روزگذشته(ماه رمضان)*
    

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی:بیانیه 87
قابل توجه کلیه اعضاء، کمیته حمایت از شاهرخ زمانی و فعالین طبقه کارگر

    
دوستان و رفقا :
مدت هاست تحریم و سانسور اخبار علیه شاهرخ زمانی و برخی از کارگران زندانی از طرف سه طیف با دقت پیش برده می شود. طیف اول مربوط به نیرو های مستقیم سرمایه داری است و طیف دوم مجموعه نیروهای جمهوری اسلامی و وابسته به آن هستند که البته از نظر صفوف طبقاتی این دو طیف در یک صف قرار دارند.

اینبار عدالت پیروز است
رضا رخشان     
بنظر من تکامل تاریخی در روابط انسانی با توجه به بحرانهای مختلفی که سرمایه داری همراه خود می اوردبه این سو می رود که در اینده ،بشریت راه خود را خواهد یافت واین بار موفق خواهد شد حتا با وجودیکه شرایط فعلی اصلا مطلوب عدالتخواهان نیست.یا با مبارزات کنونی طبقه کارگر که در اثرشکست جنبشهای چپ در جهان وسلطه هژمونیک سرمایه داری ،مبارزه ای بدون آلترناتیوشده است اما بازهم میتوان این امیدواری را داشت که در مناسبات آینده ،اینبار عدالت واقعی درزندگی انسانها محقق گردد.

به دانشجویان خانواده های کارگری
    
شما جمعیت قابل توجهی از طبقه کارگر ایران را تشکیل می دهید. کاربرد لفظ کارگر شاید موجب ناخشنودی و کدورت خاطرتان گردد!!
بعضاً چه بسا کارگر بودن را چندش بار و مایه سرافکندگی خویش بدانید!! در جهان حاضر و شرائط روز همه اینها محتمل است!! کارگران در سراسر جهان، در تمامی تاریخ نظام بردگی مزدی، تا زمانی که این نظام پابرجاست و اساساً تا روزی که چیزی زیر نام کارگر، طبقه کارگر، طبقات اجتماعی موجود است، انسان هائی از همه لحاظ و در جمیع شؤن هستی مسلوب الحقوق، برده مزدی، داغ لعنت خورده، نفرین شده، منفصل کامل از کار خود، ساقط تام و تمام از هر نوع دخالتگری در فرایند کار و سرنوشت زندگی اجتماعی خویش و

قوه قضائیه و احکام سنگین برای کارگران
محمود صالحی     
کارگران، فعالان و تشکل‌های کارگری؛
جنبش کارگری ایران با تمام مشکلاتی که کارفرمایان و دولت حامی آنان برایش به وجود آورده اند، همواره مبارزات خود را علیه هر گونه نابرابری و بی حقوقی خود و مردم محروم جامعه به پیش می برند و در این راه مشخصا" دچار هزینه های سنگینی شده‌اند.

اخباروگزارشات کارگری16مردادماه1392
    
کارگران بازداشتی کیان تایر آخر وقت دیشب آزاد شدند
- صدور حکم زندان تعزیری برای 3 تن از فعالان کارگری مهاباد
- قوه قضائیه و احکام سنگین برای کارگران - ادامه اعتراضات كارگران فولاد زاگرس برای بازگشت بکار و دریافت مطالبات معوقه
- اخراج 16 تن دیگر از کارگران شرکت بانتا آبیدر سنندج
- محرومیت ازبازنشستگی تعدادی از کارگران شرکت کروم کمیکال به دلیل عدم پرداخت حق سختی کار از طرف کارفرما
- خبرهای کوتاه:
*تأخیر4ماهه در پرداخت حقوق 300 کارگر ذوب آهن آلیاژی ملایرواخراج ۵۰ کارگر
* تأخیر ۱۶ ماهه در پرداخت حقوق كارگران خدماتی علوم پزشکی زابل
- خانه‌نشینی2 میلیون جوان!
- پیوستن ده ها هزار تونسی به اعتراضات خیابانی علیه دولت حاکم

اخباروگزارشات کارگری13و 14و15 مردادماه1392
    
بر پایی آزادانه
کارگرزندانی آزادبایدگردد حداقل دستمزد باید متناسب تشکل های مستقل با تامین هزینه زندگی حق کارگران است کارگر وخانواده اش تعیین شود

جنبش كارگری فقط یك راه دارد
ناصر اصغری     
اعتراضات این دوره جنبش كارگری و مشخصا اعتراضات قدرتمند كارگران فولاد زاگرس كردستان، اعتراض كارگران نیشكر هفت تپه و اعتراض قدرتمند كارگران كیان تایر، فصل دیگری از اعتراضات كارگری را رقم زدند. به پاس بزرگداشت این سه اعتراض، به یك نكته گرهی كه جنبش كارگری در این دوره با آن روبرو خواهد بود، خواهم پرداخت.

بدنبال بازداشت 6 نفر از کارگران کیان موجی از خشم و التهاب کارگری بر فضای این کارخانه حاکم شده است
    
است اتحادیه آزاد کارگران ایران: در پی اعتراض روز 12 مرداد ماه کارگران کیان تایر که منجر به درگیری مختصری میان آنان و یکی از مامورین امنیتی شد و در نتیجه این درگیری دوربین فیلمبرداری وی طعمه شعله های حریق شد دیروز پلیس امنیت اسلامشهر 6 نفر از کارگران این کارخانه را احضار کرد و صبح امروز آنان در معیت نماینده هایشان عازم پلیس امنیت اسلامشهر شدند. لازم به یاد آوری این مامور امنیتی در پی اعتراض 12 مرداد ماه کارگران کیان تایر بدون مجوز قانونی وارد کارخانه شد و اقدام به فیلمبرداری از چهره های کارگران کرد که این امر خشم کارگران را بر انگیخت و در نتیجه درگیری مختصری که به همین علت پیش آمد دوربین وی به درون شعله های آتش افتاد و از بین رفت.

بیانیه جمعی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری
خطاب به کارگران، تشکل‌های کارگری و سازمان‌های مدافع حقوق بشر
ما کارگریم!

    
کارگران، تشکل‌های کارگری!
ما امضاء کننده‌گان این بیانیه، جمعی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری هستیم که بیش از یک سال است تحت پیگرد نیروهای امنیتی و مقام‌های قضایی دولت جمهوری اسلامی ایران هستیم. اگر چه دور جدید تعرض به کمیته هماهنگی با هجوم گسترده به مجمع عمومی این تشکل کارگری در 26 خرداد سال 91 در شهر کرج آغاز گردید؛ اما پس از آن، بازداشت و محاکمه بسیاری از ما کارگران هم چنان ادامه یافت.

نامه ی سرگشاده‌ی کارگری
عبداله وطن‌خواه     
سازمان بین‌المللی کار که منحصرا" در امور روابط کارگر و کارفرما در سطح جهانی و با مقبولیت عموم دولت‌های حاکم، فعالیت می‌کند، مقداری از حقوق کارگری را در برابر حقوق کارفرمایی به رسمیت شناخته و همه‌ی کشورهای عضو، که نزدیک به دویست دولت هستند، این مقدار از حقوق کارگری را به عنوان حقوق حقه پذیرفته و باید این مقدار از حقوق را در روابط کارگری و کارفرمایی کشور خود رعایت کنند تا هم این دولت‌ها حدی از وظایف عضویت را لحاظ كرده و هم کارگران تا حدی آزاد بوده و به بخشی از نیازها و خواسته‌های خود دست یابند.

آموزش عمومی در محاق
جعفر ابراهیمی     
با این رویکرد ضرورت تشکل یابی معلمان به یک ضرورت غیر قابل اجتناب تبدیل می­گردد. تشکل­های مستقلی که بتوانند از منافع دانش آموزان و معلمان در برابر هر نوع زیاده‌خواهی دفاع نمایند. کوشندگان این عرصه باید این مهم را مد نظر داشته باشند که مساله معلمان مستقل از جامعه ایران نیست و دستیابی به حداقل خواسته­های یک زندگی آبرومندانه در پیوند با مطالبات سایر اصناف، گروه­ها و طبقات اجتماعی مانند دانشجویان، زنان و کارگران و ... محقق خواهد شد.

تحریم فعال یا فعالیت علیه تحریم؟
محمد قراگوزلو     
تمام شواهد از جمله گذشته و سابقه ی سیاسی حسن روحانی ، سنت های اجتماعی ویژه یی که او را پرورش داده (نگاه امنیتی به سیاست) و تعلقات خاص اقتصادی (تکیه بر بنیاد گرایی بازار) و بهره مندی از آرایش طبقاتی دو جریان موسوم به کارگزاران و اعتدال و توسعه از یک سو و تکیه زدن به مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی دیگر و هم پوشانی تنگاتنگ با اتاق بازرگانی و جامعه ی روحانیت مبارز .... موید همه ی آن بلایای مضاعفی ست که در آینده به سر مردم ایران خواهد رفت. 

طبقه کارگر ایران از این تند پیچ هم خواهد گذشت
محمود صالحى     
کارگران، فعالان کارگری؛ از سال ۱۳٨٠ به بعد جنبش کارگری ایران وارد دور دیگری از مبارزات نابرابر با مناسبات حاکم سرمایه داری شده است. به یمن جسارت و از خود گذشتگی بخش عمده‌ایی از کارگران آگاه، هر روز به وسعت این مبارزات افزوده شده و می شود. با نگاهی گذرا به مبارزات جنبش طبقه کارگر در گذشته، به سادگی قابل لمس است که کارگران ایران یک لحظه برای اهداف خود که همان رسیدن به خواست و مطالبات طبقاتی خود است قصور نکرده‌اند

دموکراسی‌های رصدکارانه
فریبرز رییس دانا     
مورد ادوارد اسنودن، جوان پیمانکار خدمات کامپیوتری در آژانس امنیت ملی امریکا البته بسیار تکراری است اما قطعا یکی از تکان دهنده‌ترین مواردی است که نشان می‌دهد تکنولوژی ارتباطی در خدمت قدرت‌های ریز و درشت جهان سرمایه‌داری و سلطه‌گران بین‌المللی و خودکامگان کشورها چگونه به امر پایش اطلاعات خصوصی و محرمانه‌ی مردم می‌پردازند.

نامه سرگشاده به رئيس جمهور اقای حسن روحانی
از طرف بيش از ۳۰۰ نفر از كارگران، تكنسين‌ها و مهندسان پروژه‌هاي نفتي ايران

ناصرآقاجری -کارگر پروژه ای     
با توجه به صدمات روحي و جسمي كه كار ممتد در روز و در ماه به نيروي كار پروژه‌ای ‌وارد می‌كند، نيروهاي كار پروژه‌ای ‌انتظار دارند براساس قانون كار و مقاوله نامه‌هاي بين‌المللي كه ايران يكي از امضاء‌كنندگان آن است، كار پروژه‌ای ‌را به صورت دو هفته كار و دو هفته مرخصي (‌طرح اقماري) برنامه‌ريزي كنند. بدون اين كه روي حقوق آن‌ها تاثير منفي به جا بگذارد. زيرا :
-1طي دو هفته، يك ماه ساعت كاري را انجام می‌دهند و حداقل 16 ساعت بيشتر
-2كار به صورت اردوگاهي و ‌دور از شهر و خانواده و اسكان در خوابگاه است
-3ساعت طولاني كار در روز، 12 ساعت
.......................................

سندیکا از نوعی دیگر
یونی فور (UNIFOR)     
کانون مدافعان حقوق کارگر  -  بیش از دو دهه است که نظام سرمایهداری، چه در سطح جهانی و چه در سطح منطقهای در بحران فزایندهای قرار گرفته است و برای گذر از این بحران و تداوم سودهای کلان، از به کارگیری شیوه‌های بسیار غیرانسانی و وحشیانه ابا ندارد؛ در این دوره ما شاهد کارگرانی هستیم که شرایط زندگی و کار آنان به مراتب بدتر از زندگی بردگان قرون وسطی است و استفاده از کار کودکان از نظر شدت و سبعیت، بسیار وسیع‌تر از روزهای آغازین سرمایه‌داری است و...

اخباروگزارشات کارگری28تیر-29تیر-30تیر-1مردادماه1392
    
کارگران فولاد زاگرس از فردا به تجمع خود در مقابل اداره کار شهرستان قروه ادامه خواهند داد و صبح روز دوشنبه دست به تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی خواهند زد
- تجمع اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان اردبیل دراعتراض به تحویل واحدهای نیمه‌کاره مسکن مهر
- متهمین پرونده تعاونی مسکن کارگران برق تهران آزادشدند!

گزارش تکمیلی از تجمع امروز کارگران فولاد زاگرس در مقابل مجلس
    
س در پی اعتراضات 250 کارگر اخراجی فولاد زاگرس که از 18 تیر ماه جاری تاکنون ادامه دارد کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی کارفرمای این کارخانه را متعهد به ابقا بکار این کارگران کرد.

و "انتخاباتِ" حالا چطور؟
سعيد آوا     
حکومتِ اسلامي ايران از پس شکستِ جنبش سراسری عظيم توده ای ؛ و در يک توازن قوای شکننده و تعادل منفي به ضرر توده ها ؛ و نيز در خلأ رهبری سياسي ناشي از ناتواني يکي از دو طبقه اصلي، بر قدرت تکيه زد؛ تا نه به مثابهً نماينده ی بورژوازی بل به وکالت از طرفِ او، منافع او را که خود قادر به حفظ و نگهداری اش نبود،تأمين و تضمين نمايد. اين ميانجي بين دو طبقهً اصلي کار و سرمايه؛

در اعتراض به عدم افزایش دستمزدها، خود را برای اعتراضات سراسری آماده کنیم
شاپور احسانی راد عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و نماینده اخراجی کارگران کارخانه نورد پروفیل ساوه     
سال 92 ، سال معماری و مهندسی تغییر و اصلاح و اعتدال بر پایه هیچ، سال هیاهو برای هیچ ، سال فشار همه جانبه سرمایه داران برای تن دادن کارگران به خفت، خواری و ذلت بیشتر، برای خوردن نان آغشته به استیصال و درماندگی و تحقیر.
سالی که خیلی زود وعده های بی ریشه تغییر و اصلاح رنگ باختند و به تمکینی به وضعیت موجود و پایین آوردن سطح توقعات تبدیل شدند.
واقعا جای شگفتی است، معیشت و شرافت کارگران را به سخره می گیرند و وقیحانه اعلام میکنند که سطح انتظارات خود را پایین بیاورید.

در نبود سنديكا
یاور     
نسل دوم كارگران صنعتي پروژه‌هاي نفتي، مدت‌هاست كه از محيط كار حذف شده اند یا با ليست‌هاي سیاه پيمانكاران غيرمذهبي یا عدم استخدام پيمانكاران نوكيسه مذهبي و يا با دستور و فرمان از بالا. استخدام 60 و 50 ساله‌ها ممنوع شده و آن‌هايي كه مشغول بكارند، اخراج مي‌شوند. مسلما اين جماعت پيمانكاران و كاسبكاران كه سر در آخور رانت دارند و با قانون‌گذاران نشست و برخاست دارند، هرگز از خود نمي‌پرسند چرا يك 60 ساله هنوز مجبور به كاركردن است. وجود يا عدم وجود اين زحمتكشان كه در ساخت ده‌ها پتروشيمي و پالايشگاه و كارخانه سيمان و ... نقش كليدي داشتند، اهميتي ندارد. جواب به اين پرسش‌ها حرف‌هاي روزهاي اول انقلاب بود، ديگر خر آقايان از پل گذشته

اخباروگزارشات کارگری26 و27تیرماه1392
    
بر پایی آزادانه کارگرزندانی آزادبایدگردد حداقل دستمزد باید متناسب تشکل های مستقل با تامین هزینه زندگی حق کارگران است کارگر وخانواده اش تعیین شود

پس از سه روز تجمع در تهران
اعتراض کارگران فولاد زاگرس در قروه ادامه یافت

    
بعد از آنکه اعتراض صنفی کارگران فولاد زاگرس دیروز در تهران با وعده تعدادی از نمایندگان مجلس ناتمام ماند، کارگران پس از بازگشت از تهران، تصمیم گرفته‌اند با پی‌گیری شکایتشان در اداره کار، حکم بازگشت بکار خود را دریافت کنند.
پس از بازگشت ۱۸۰ کارگر اخراجی فولاد زاگرس از سفر اعتراضی سه روزه به تهران، صبح امروز تمامی ۲۳۵ کارگر اخراجی این کارخانه برای چهارمین روز متوالی تجمع اعتراضی خود را مقابل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان قروه برگزار کردند.

بعد از ظهر امروز کارگران فولاد زاگرس به تجمع خود در مقابل مجلس شورای اسلامی پایان دادند – این کارگران تجمع خود را از هفته آینده بار دیگر از سر خواهند گرفت
    
اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران معترض فولاد زاگرس(ذوب آهن کردستان) پس از سه روز تجمعات اعتراضی در تهران در مقابل دفتر بیت رهبری و مجلس شورای اسلامی با وعده رسیدگی به خواست هایشان در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و از آنجا که تا صبح روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی تعطیل می باشد ساعت 16 بعد از ظهر امروز به تجمع خود پایان دادند.

جنبش کارگری نپال
راهی صعب در صعود به قله‌ی هیمالیای اقتصاد و سیاست

هاله صفرزاده     
کانون مدافعان حقوق کارگر - اصلاحات اقتصادي دركشور نپال نیز مانند سایر کشورها، در دهه‌های آخر قرن بیستم آغاز شد و این کشور به روند جهاني‌سازی پیوست. از اواسط دهه‌ي 1980 نپال برنامه‌هاي تعديل ساختاري (SAP) و برنامه‌هاي تعديل ساختاري ارتقا يافته (ESAP) را به اجرا درآورد.

اعتصاب در واحد ذوب فلز صنایع فولاد اهواز!
تکثیر از سندیکای کارگران فلزکارمکانیک     
روز سه شنبه ۴ تیر ماه نود و دو، کارگران قسمت ذوب فلز، وکارگران جنب این واحد صنایع فولاد اهواز، دست از کارکشیده، وزمین نشستند.!!
مجتمع صنایع فولاد اهواز درجنوب شرقی این شهر و با فاصله‌ای اندک، کمتر از دوکیلومتر،درحاشیه شهر واقع شده است،راه آهن اهواز- سربندر وبندرامام ازکناراین صنعت می گذرد.

اخباروگزارشات کارگری21تیرماه1392
    

کارگران در ترکيه و مصر و ايران
سعيد آوا     
جنبش توده ای ضداستبدادی- ضدامپرياليستي سه دهه و اندی پيش ايران، به دستِ نيرويي از نفس افتاد که گويي "مقدٌر" شده بود سه دهه بعد جنبش های مشابه در منطقه را از نفس بيندازد. امٌا آيا حقيقتأ "تقدير" يا " نيرويي غيبي" بوده که چنين مزاح تراژيکي را بر فقر و خون و دلمردگي عمومي قهقهه زده؟

جزوه: زنجیر و محنت و آب و نان
گزارشی از وضعیت کارگران مهاجر در کویت

عزیز میری     
امروزه در ایران سرمایه داری بیش از پیش رنج و ستم بر طبقه ی کارگر و مردم سایه افکنده است، به گونه ای که نیروی کار که شالوده ی جامعه به شمار می آید، زیر ستم طبقاتیِ (سیاسی و اقتصادی) موجود در داخل کشور، ترک خاک نموده و راهی غربت می شود، تا که اندک آسایشی را برای خود و خانواده ی خویش فراهم سازند،

« سخنی درباره‌ی دستمزد »
« سخنی درباره‌ی دستمزد »     
بیائید با این پیش فرض شروع کنیم که : همه‌ی اندیش مندان و کارشناسان و محققین و متخصص‌های عرصه‌ی کار و سرمایه هر چه گفته و نوشته اند غلط است و به درد خودشان می‌خورد و گره‌ای از مشکلات کارگری ما باز نمی‌کند. با داشته‌های عینی و ذهنی خودمان به اوضاع کارگری‌مان نگاهی داشته باشیم. گفتیم عرصه‌ی کار و اوضاع کارگری‌مان، پس قبل از هر چیزی مدعی تعلق داشتن به دنیای کار هستیم و کارگر بودن‌مان و با این ادعا ناچار باید ابتدا عنوان خودمان، یعنی واژه‌ی «کارگر» را معنی کنیم.

گذری سريع بر مبارزه ی طبقاتي در ايران
سعيدآوا     
سرمايه داری با حاکميتِ سه قرني و با پشتوانهً امپرياليستي يک قرني خود، اينک جهان بشری را به دهکده يا شهرکي آلوده و نفس گير و بي آينده تبديل نموده است. شهرکي درهم تنيده از انبوه مزدبگيران و بيکاران و بيماران و گرسنگان و خانه خرابان و از خود بيگانگاني که سپهرآمال زيست انساني شان را سياست ها و اقداماتِ استعمار پسامدرني، سخت تيره و تار و بي فروغ کرده است.

اخباروگزارشات کارگری5 و6و7و8 تیرماه1392
    

بولتن اخبار کارگری : ژوئن 2013 شماره 44
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران خارج کشور

    
متشکل شویم، سازماندهی کنیم!
مصوبات
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران خارج کشور
الف :" اشتراکات ما "
1- نهادهای همبستگی با کارگران ایران دفاع از خواسته ها، مبارزات و تشکلات مستقل کارگری در همه اشکال آن را مهمترین وظیفه خود می دانند. انعکاس اخبار و مبارزات کارگری و سایر جنبش های اجتماعی در ایران از دیگر وظائف این نهاد ها می باشد.

ريشه ي اين همه تبعيض به زيان كارگران ايراني در كجاست؟
ياور     
نگرش اقتصادي پيشنهادي صندوق بين‌المللي پول كه اقتصاد اروپا و امريكا را در هم پيچيده بوسيله فراماسيونرهاي اقتصادي وطني، بنام استادان دانشگاه و مشاوران دولت هاي بعد از جنگ به مناسبات تك قطبي اقتصاد ما تحميل شده است و ايران را در جايگاه بحراني امروزي‌اش قرار داده و ايران را بهشت بيگانگان و دلالان كرده است،

به همين سادگي
علی یزدانی     
وقتي ناظم مدرسه كارنامه را به دستم می‌دهد آفرين قرايي می‌گويد و می‌پرسد خب دوست داري چيكاره بشي. می‌گويم آقا اجازه، معلم، می‌گويد : چرا معلم ؟ آقاجون بگو مهندس، دكتر... و می‌خندد. كارنامه‌ی قبولي كلاس ششم دبستان را جوري گرفته‌ام كه همه مهر قبولي اش را ببينند و

اخباروگزارشات کارگری 28 ـ 29ـ 30خردادماه1392
    

نقش نظام آموزشی در بازتولید کودکان کار چیست؟
کانون مدافعان حقوق کارگر     
نظام آموزشی در به وجود آوردن وافزایش تعداد کودکان کار نقش مهمی دارد که این نقش از جهات مختلف قابل بررسی است. برای شکافته شدن این بحث و برای اینکه اقدامات عملی واقعی در راه اجرایی کردن منع کار کودک برداشته شود،

گفت و گویی خودمانی با یک کودک کار سابق
چه ضرورتی باعث می‌شد که بروی کار کنی؟

    

-(باخنده) هیچی بابا بیکار بودیم. حوصله‌مان سر می‌رفت. بابام می‌گفت کلاس موسیقی هست کلاس رقص هست! ولی ما لوس بودیم می گفتیم نمی‌خواهیم! می‌رفتیم کار می‌کردیم!
و بعد جدی شد و ادامه داد:
- از اول دبستان تا چهارم فقط تابستان ها کار می‌کردم و مدرسه هم می‌رفتم. اولین سالی

برزیل تجربه‌ای موفق در کاهش کار کودکان
شهناز نیکوروان     
استثمار کودکان یکی از مشکلات اصلی نظام سرمایه‌داری است که برای دستیابی به سود بیشتر از طریق استخدام کارگر ارزان در سراسر جهان به کار گرفته می‌شود. گرچه تاریخ کار کودک حتی به دوران قبل از سرمایه‌داری برمی‌گردد اما به شکل نو و مدرنش در قرن 21 کاملا عریان و قابل‌لمس است.

چرا كار كودك
عليرضاثقفي     
اولين سوالي كه در مورد كار كودكان مطرح است، اين است كه اساسا چرا كار كودك به‌رغم آن كه به لحاظ تمام قوانين بين‌المللي و قوانين داخلي كشورها بيش از 50 سال است كه به طور گسترده ممنوع شده است، اما شاهد آن هستيم از سال‌‌هاي 1990 به بعد، كار كودكان در حال افزايش است و آمار كودكان كار هر روز بیشتر مي‌شود و طرفداران حقوق كودكان كه همواره با كار كودك مخالف بوده‌اند، هر روز بيشتر به ناتواني خود در برابر لغو كار كودك اعتراف مي‌كنند.

سرمایه‌داری و تناقض کار کودک
فریبرز رییس‌دانا     
کانون مدافعان حقوق کارگر - نظام سرمایه‌داری تناقض‌های عجیب و حل ناشدنی‌ای دارد. شماری از آنها جهان شمول‌اند و شماری به کشورهای مختلف در رده‌های مختلف توسعه، گروه‌های فرهنگی و مناطق اجتماعی تعلق دارند.

قطعنامه کنگره اتحادیه کمونال سوئد، 31 مه 2013
    
کارگران زندانی در ایران به حمایت بین المللی نیاز دارند!
رضا شهابی، عضو هیت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد و حومه تهران پس از مرخصی کوتاه پزشکی به زندان ننگین اوین بازگشت داده شده است. شهابی پس از اعتصاب رانندگان شرکت واحد در سال 2007 بکرات زندانی شده، مورد ضرب و جرح قرار گرفته و شکنجه شده است. ایشان در حال حاضر حبس چهار سال به اتهام "اقدام علیه دولت (امنیت ملی)" را می گذراند. اتهام واهی به تلاش برای سازماندهی اتحادیه مستقل.

دنیای کودکان کار
عبداله وطن‌خواه     
کانون مدافعان حقوق کارگر - نوشتن در باره‌ی ‌کودکان کار، با آن‌که خود زمانی به دنیای آنان تعلق داشته‌ای، بسیار سخت است، زیرا وقتی بزرگ می‌‌شوی، دیگر به دنیای کودکان تعلق نداری و تنها به خاطر آن‌که به دنیای کار تعلق دارند و تو نیز هنوز از راه کار کردن امرار معاش می‌‌کنی،

فردا دیر است همین الان
به بهانه 12 ژوئن روز مبارزه علیه کار کودک

بهنام ابراهيم‌زاد     
ده کانون مدافعان حقوق کارگر - امروزه پدیده‌ی «کودکان خیابانی» به عنوان یک معضل اجتماعی زمینه ساز افزایش آسیب‌های اجتماعی دیگر در جوامع گوناگون است کودکان خیابانی بخشی از جمعیت عظیم کودکان هستند که در فقر شدید به سر می‌برند. این کودکان تحت تأثیر فشارها و ناملایمات زندگی به کار در خیابان روی می‌آورند و فرآیند رشد جسمی، ذهنی، عاطفی و اجتماعی‌شان، در معرض خطر قرار می‌گیرد. این کودکان یا برای یاری رساندن به خانواده‌هایشان کار می‌کنند و یا تنها نان‌آوران آنان هستند که اگر کار نکنند خانواده‌هایشان دچار مشکلات جدی می‌شوند.

رهایی طبقه کارگر تنها توسط خود طبقه کارگر امکان پذیر است
گروه پژوهش کارگری     
مارکس در مقابل گرایشات متعدد سوسیال دموکراسی که در سطح انجمن بین الملل کارگران رواج یافته بود ، جمله مشهور خود را چنین بیان نمود ؛ رهایی طبقه کارگر تنها توسط خود طبقه کارگر امکان پذیر است . مارکس در همان زمان نیز آگاه بود که چگونه سوسیال دموکراسی تلاش دارد در قالب گرایشات مختلف مبارزات کارگران را به انحراف بکشاند ، وی از طرف دیگر آگاه بود که مبارزات صرف اقتصادی اتحادیه های کارگری نیز به لغو استثمار نخواهد انجامید .

ویژه‌نامه‌ی لغو کار کودک
    
این ویژه نامه را می توانید از اینجا دانلود کنید. http://www.2shared.com/complete/vUZOtNj0/kar.html

دوازده ژوئن روز جهانی مبارزه با کار کودک
    
شناسایی 1.7میلیون کودک کار در ایران
طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران 1 میلیون و 700 هزار کودک در ایران به صورت مستقیم درگیر کار هستند و بررسی‌ها نشان می دهد هر کودک ماهیانه 80 تا 100 هزارتومان درآمد دارد. سازمان جهانی کار اعلام کرده است که 215 میلیون کودک 5 تا 14 ساله کشورها در دام کار گرفتار هستند.

من رای نمیدهم! - بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری
زندان اوین - بهنام ابراهیم زاده وبلاگ نویس و فعال کارگری و کودک     
به نظر من ما در انتخابات با دو گزینه روبرو هستیم: حق رای دادن و حق رای ندادن؛ به نظر من شرکت کردن و رای دادن یعنی موافقت با شرایط موجود، یعنی پذیرفتن گرانی ها و ادامه آن؛ یعنی مشروع دانستن تبعیض و نابرابری؛ اختناق و سرکوب؛

بیانیه کانون مدافعان حقوق کارگر به مناسبت روز جهانی لغو کار کودک
    
بيهوده نيست اين ادعا كه رهايي طبقه كارگر از بند بهره كشي به مثابه رهايي بشريت است از قيد هر نوع ستم. مبارزه با تبعيض و ستم سنت ديرينه‌ي طبقه كارگر است و جنبش‌هاي اجتماعي موجود شاهدي بر اين مدعاست.

نامه سرگشاده به اجلاس سازمان جهانی کار
بهنام ابراهیم زاده     
اتحادیه ها و سازمانهای کارگری
هم طبقه ایها! در هفته های آتی نشست سالانه سازمان جهانی کار برگزار میشود. این رنج نامه را خطاب به شما و نشست این اجلاس مینویسم.

پیام شاهرخ زمانی خطاب به سندیکاهای فرانسه
    
درودهای گرم و آتشین مرا از زندان جهنمی رجایی شهر کرج بپذیرید. به من اطلاع داده شد که شما برای حمایت از کارگران ایرانی در روز ۱۳ ژوئن در مقابل مقر اروپایی سازمان ملل متحد در شهر ژنو که نشست سازمان جهانی کار در آنجا بر گزار خواهد شد. در میدان ملل اقدام به تظاهرات خواهید کرد. از این بابت از شما تشکر کرده و دستان مبارزتان را صمیمانه می فشارم. حقیقتا" تلاش‌های شما شایان قدردانی بسیار زیادی است.

نامه مشترک سه تشکل کارگری به سازمان جهانی کار
    
با توجه به شرایط بسیار سخت اقتصادی که گریبانگیر کشورمان گشته است،کارگران ایرانی درشرایط مطلوبی کار وزندگی نمی کنند.متاسفانه با نقض قوانین داخلی کشورمان،مقاوله نامه های بنیادین آن سازمان محترم هم زیرپاگذاشته شده است که نظرشمارابه بخشی از آن جلب می کنیم

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک
هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش


پيام كانون مدافعان حقوق كارگر به اجلاس سالانه سازمان جهاني كار درژوئن 2013
    
با درودهاي فراوان به هياتهاي نمايندگي كارگران شركتكننده در اين اجلاس و با تشكر از دوستان در كنفدراسين بين‌المللي كارگران (ituc) كه از كانون مدافعان حقوق کارگر، به عنوان نهاد كارگری مستقل از ايران براي حضور در اين اجلاس، دعوت به عمل آورده‌اند.
متاسفانه امسال نيز همانند سال‌های قبل کارگران ایران نتوانستند نمایندگان واقعی خود را برای شرکت در این اجلاس انتخاب کنند، در نتیجه کارگران ایران هیچ نمایندهای در این اجلاس ندارند.

چهار روایت از کار
کارگری از آبادان     
کانون مدافعان حقوق کارگر - مرد خیس و کوفته از امور مالی خارج می‌شود، با دقت یک بار دیگر پول های داده شده را می‌شمارد و با عجله به طرف در خروجی کارگاه می‌رود. پس از بازرسی شدن، از درحراست خارج می‌شود و چند متر دورتر در زیر سایه نخل کنار خیابان به انتظار سواری های عسلویه می‌نشیند. درهوای شرجی و دم کرده‌ی عسلویه، به کارگری که به نظر می‌رسد مانند او منتظر ماشین است، می‌گوید:

نامه اتحادیه آزاد کارگران ایران به کنفدراسیون جهانی اتحادیه های آزاد کارگری پیرامون وضعیت تشکلهای کارگری در ایران و اعتراض به حضور نماینده های دست ساز دولتی در نشست سالیانه ILO
    
از: اتحادیه آزاد کارگران ایران
به: کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری ITUC
با درودهای گرم و فراوان
دوستان و همکاران در کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری
بی تردید نیازی به تاکید نیست که عوامل کانون عالی شوراهای اسلامی علاوه بر سازماندهی و شرکت مستقیم در سرکوب سندیکای کارگران شرکت واحد تهران، در طول سال گذشته نیز در اقدامی هماهنگ با نیروهای امنیتی، امضاهای بخش زیادی از کارگران را حول طومار اعتراضی کارگران مصادره کرده و از رسیدن آن بدست هماهنگ کنندگان این طومار جلوگیری نمودند و علاوه بر آن بطور آشکار و در مصاحبه هایی تلاش کردند تا با وارد کردن اتهامات واهی به هماهنگ کنندگان این طومار مبنی بر وابستگی آنان به جریانهای خاص، زمینه ارعاب کارگران امضا کننده طومار و سرکوب هماهنگ کنندگان آنرا فراهم سازند.

تاثیر وقایع 88 بر جنبش مطالباتی طبقه کارگر، موانع، موقعیت و چشمندازها
جعفر عظیم زاده     
اخیرا مصاحبه هایی از نشریه آرش با چند تن از فعالین کارگری بر روی برخی سایتها درج شده است. هر خواننده ای که این مصاحبه ها را مطالعه کرده باشد قبل از هر چیز متوجه یک نقطه در همان سوال اول و دوم این مصاحبه میشود. این نکته عبارتست از عقب نشینی در جنبش کارگری با استناد به تعداد اعتصابات و اعتراضات کارگری. به عبارتی مصاحبه کننده سوالاتی را با این ذهنیت که جنبش کارگری عقب نشینی کرده است با استناد به تعداد اعتصابات و اعتراضات کارگری و شرایط اقتصادی موجود مطرح میکند و .....

موانع و ضرورت های پیشروی جنبش کارگری
محمد عبدی پور
عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
    
جنبش رزمنده ی کارگری ایران، طی چند سال گذشته همواره با دو سد بلند تشکل یابی وتحزب مواجه بوده است. این جنبش با تمام فراز و نشیب هایش و به اندازه ی توان و عمق انکشاف مبارز ه ی طبقاتی و توازن قوا، علیه جریان های برخاسته از سه جانبه گرایی و رفرمیستی و تشکلهای متکی به جناح های مختلف سرمایه ی داخلی و خارجی (اعم از سندیکا های زرد دولتی، خانه کارگرتا سازمان های وابسته به امپریالیسم مانند سولیداریتی سنتر)ایستاده است

پاسخ علیرضا ثقفی به پرسش های نشریۀ آرش در مورد جنبش کارگرى
    
ابتدا بايد بگويم كه سوال هاي ارسالي در اين دوره در حقيقت دنباله سوال هاي ارسالي دفعه قبل است كه متاسفانه پاسخ هاي من با تاخير چند روز به دستتان رسيد ، به همين جهت چون اين دو مقطع را دنباله منطقي يكديگر مي دانم در پاسخ به سوال هاي جديد تلاش مي كنم تا با بررسي مسائل گذشته و تاريخچه مختصر جنبش كارگري به سوال هاي جديد نيز پاسخ دهم .....

تا ایجاد جنبش کارگری راهی طولانی باید طی شود
گروه پژوهش کارگری     
ایجاد جنبش کارگری به سازماندهی بخش مهمی از اعتراضات گسترده کارگران و تبدیل آنها به تعداد زیادی از تشکلات مستقل کارگری با توجه به کمیت و کیفیت آنها بستگی دارد .
همچنانکه نفت درآمد اصلی حکومت و دولت برای تثبیت و پیشبرد اهداف آنها در داخل و خارج کشور است ، بایستی کارگران این بخش از صنعت نیز نقش مهمی را در ایجاد جنبش کارگری ایفا نمایند .

روایتی از مونتاژکاران کلیپس و گلِ سر
هاله صفرزاده     
در کنار کارخانه‌ها و کارگاه‌های بزرگ صنعتی که هزاران کارگر را در استخدام خود دارند، کارگاه‌های کوچکی در کوچه پس کوچه‌های شهر، یا شهرک‌های اطراف، وجود دارند. کارگرانی که در این کارگاه‌ها کار می‌کنند از حداقل دستمزد هم محروم‌اند. هیچ حمایت قانونی از آنان نمی‌شود و هیچ نظارتی بر آنان نیست.

گزارشی از وضیعت نيروي كار پروژه اي
کانون مدافعان حقوق کارگر     
انسان برای تامین نیازمندی‌های حیاتی خود و برای تداوم زندگیش وابسته به همیاری اجتماعی است. بدون این گونه مناسبات ، زندگی بشر و تداوم آن، امکان پذیر نیست. انسان برخلاف دیگر موجودات با فرد گرایی و زندگی بدون ارتباطات اجتماعی، بدون کار و تولید نعمات مادی نمی‌توانست در موقعیت برتر امروزش قرار گیرد. تکنولوژی‌های مدرن و دانش بالنده، نانو تکنولوژی، کوانتوم و ... و ... برآیند مناسبات کارو تولید است.

قانون کار نادیده گرفته می‌شود
بهنام ابراهیم‌زاده     
دو دهه اخیر افزایش فاصله هزینه‌های معیشت کارگران با نرخ تورم و بالارفتن قیمت اقلام مصرفی خانواده‌ها،از بین رفتن امنیت قراردادهای کار و همچنین بیکاری وسیع، گسترده و اخراج های بی‌رویه، تعطیلی گسترده بنگاه‌ها و کارگاه‌ها و سفره تهی کارگران در سال جاری در کنار افزایش تورم ؛ اثرات جبران‌ناپذیری بر زندگي كارگران دارد ونیز فشارهای روحی ـ روانی فراوانی برای کارگران و خانواده‌هایشان پدید آورده است

فراخوان سندیکاهای فرانسوی به تظاهرات در حمایت از فعالین کارگری ‌زندانی در ایران
    
تظاهرات ایستاده در روز 13 ژوئن 2013 در برابر دفتر سازمان جهانی‌
میدان ملل- ژنو
در دفاع از حقوق کارگران
و آزادی‌های سندیکایی در ایران

ضرورت اصلاح اساسنامه برای افزايش سطح معيشت کارگران بازنشستگان
جمعی از کارگران بازنشسته     
هر سال و هر ماه شاهد عميق تر شدن فاصله بين حقوق دريافتی تومان2000000 بازنشستگان و هزينه ها هستيم . امروزه خط فقر از گذشته است ؛ فقر غذای اصلی در سر سفره هر حقوق بگيری است . ميزان افزايش حقوق بازنشستگان هيچ گاه به پای تورم واقعی نمی رسد .

از تجربه جنبش کارگری سایر کشورها بیاموزیم
اتحادیه ابتکار نو

هاله صفر زاده     
مؤسسان اتحادیه ابتکار نو معتقد بودند که در شرایط جهانی‌سازی، نیاز به سازمان‌دهی جدید سندیکاها و اتحادیه‌ها وجود دارد تا چشم‌انداز سیاسی مناسبی برای دست‌یابی به خواسته‌ها و نیاز‌های واقعی کارگران ایجاد شود. آنان سندیکا و اتحادیه‌های جدید را اپوزیسیون دموکراتیک نظام سرمایه‌داری می‌دانند.

خصوصی‌سازی یا منفعت‌ طلبی
وحید فریدونی     
 آیا فشار امروزی که بر کارگران وارد می‌شود، ما را به یاد دوران برده‌داری نمی‌اندازد. باورش سخت است اما در قرن 21 برده‌داری رواج دارد حتی بیشتر از گذشته و فقط کلمه‌ی لغوی آن تغییر کرده است: «کارگر»

اطلاعیه ی شماره ی 51– متن سخنرانی رضا شهابی به مناسبت روز جهانی کارگر در زندان اوین
    
امروز 11 اردیبهشت مصادف است با اول ماه می روز جهانی کارگر. من این روز بزرگ را به هم طبقه ای هایم در سراسر دنیا، بخصوص کارگران و مردم شریف و زحمتکش ایران و شما هم بندیان عزیزم تبریک عرض می کنم. یک بار دیگر روز جهانی کارگر فرا رسید! همیشه در حالت تعقیب و گریز و باتوم در خیابان و این بار هم در زندان.

آسیب شناسی جنبش کارگری ایران به بهانه دوازده سوال آرش
بهروز فراهانی     
به عنوان مقدمه باید گفت که تقریبا همه پاسخ دهندگان اصلی ترین عامل و مانع سازماندهی کارگران ایران را در درجه بالای سرکوب و اقدامات پلیسی و امنیتی میدانند،به جز حکمتیستها که "ذهنیت چپ و کارگران" را مهمترین عامل میدانند . اما در ریشه یابی پاسخی به اینکه ، مثلا، چطور در سنگینترین سرکوبهای فاشیستی جنبش کارگری اسپانیا موفق به حفظ سازمانهای خود میشود و یا اینکه چگونه است که کارگران سیاه در آفریقای جنوبی میتوانند زیر سرنیزه آپارتاید بزرگترین اتحادیه های کارگری را بنا کرده و نقش تعیین کننده ای در مبارزه علیه رژیم آپارتاید بازی کنند

ما کارگران و انتخابات
عبداله وطن‌خواه     
ما به طبقه‌ی فرمان‌بران و نه به طبقه‌ی فرمان‌دهند‌گان تعلق داریم؛ زیرا بر طبق تعریف قانون کار از "ما"، ما به فرموده و به حساب کارفرما، این یا آن کار را در ازای دریافت دستمزد انجام می‌دهیم و منافع ما گرچه ظاهراً ناشی از امنیت استقرار سودِ فرمان دهندگان (وجودِ کار) است اما در هر امر منفعتی جداگانه است که باید ساز آن را خود کوک کنیم تا نصیبی برده و نان را وادار به حضور بر سر سفره کنیم. به قولي ما به "شیفتگان قدرت " رأی نمی‌دهیم

فراز طبقه کارگر چین و آینده جهان - بخش اول
یونس پارسا بناب     
در سال های اخیر بویژه از پائیز 2008 ( از زمان رسانه ای تر و برملاتر شدن بحران ساختاری نظام جهانی سرمایه ) به این سو عظمت امواج اعتراضات و اعتصابات فراگیر کارگری در کشور چین بویژه در شهرهای ساحلی آن علیه خصوصی سازی و مشکلات منبعث از آن – حذف یارانه ها ، ازدیاد بیکاری ، لغو بیمه های درمانی بهداشتی و... – در تاریخ چین معاصر بی سابقه بوده است

چرا 19 ارديبهشت 1384 عوامل خانه كارگر و شوراهای اسلامي كار و عوامل نيروهای امنيتی با هماهنگی و شدت كامل به محل دفتر سنديكای كارگران شركت واحد حمله ور شدند؟
داوود رضوی     
بعد از انقلابي كه در سال 57 در كشور بوجود آمد وسهم بسزائي كه كارگران و سنديكاهاي كارگري در سرنگوني حكومت سلطنتي داشتند، كارگران نقش وحضورو تاثير گذاري خودشان را در مسائل اجتماعي و سياسي نشان دادند و در واقع اين قدرت تعيين كننده را به نمايش گذاشتند. و به همين دليل تشكل هاي مستقل ازاد كارگري مختلفي بعد از انقلاب در كارگاه ها و كارخانه در كشور شكل گرفت و از آنجا كه بيشتر اين تشكل هاو فعالين كارگري ازنظر حكومت از گروه هاي چپ محسوب مي شدند و از نظر حاكميت همخواني با انقلاب اسلامي نداشتند، سركوب گسترده اي در دهه 60با تشكل ها و سنديكا هاي كارگري صورت گرفت

جنبش كارگری و چالش های پيش رو
عليرضا ثقفی     
كانون مدافعان حقوق كارگر - نفوذ طرف‌داران سرمایه‌داری در جنبش كارگري سابقه‌ای ديرينه دارد كه اگر بخواهيم به تاريخچه آن بپردازيم می‌توان آن را همزاد جنبش كارگري دانست. اين نفوذ و تلاش در جهت تحت تسلط در آوردن جنبش كارگري در کشورهای مختلف و در زمان‌های گوناگون اشكال متفاوتي داشته است و در كشور خودمان نيز از ايجاد دسته‌های فاشيستي گرفته تا نهادهاي دولت ساخته، همواره تلاش داشته‌اند تا كارگران را با نام دفاع از حقوق‌شان تحت كنترل و تسلط در آورند. آنچه اين امر را براي كارگران پیچیده‌تر می‌کند ورود اپوزيسيون‌هاي دولتي در لباس طرفداري از حقوق كارگران و موضع‌گیری جناح‌هاي مغلوب سرمایه‌داری به نفع كارگران است.

کانون مدافعان حقوق کارگر
روز جهاني كارگر، ترفند‌هاي سرمايهداري و تجاربي كه بايد مرور كرد

ياور     
اول ماه مه، روايت‌گر دو واقعيت هم‌زاد و دو تضاد آشتی‌ناپذیر است. نبردي كه از نظر زماني فراتر از ده‌ها سال و بيش از قرني پيش رفته است. نبردي كه از يك سو بيانگر مبارزه به‌حق طبقه كارگر، براي به‌دست آوردن حقوق اقتصادي– سياسی و انسانياش است، حقوقي كه در كشورهاي پيشرفته صنعتي غربي به صورت ظاهري وجود دارد ولي فاقد درون‌مایه و سرشت برابري‌خواهي است.

سیاست و نزاكت
ناصر اصغری     
مهدی مجدم که در روز سه شنبه ١٦ آوریل در مقابل درب استانداری در شهر اهواز خودسوزی کرده بود، پس از چند روز در بیمارستان طالقانی درگذشت. این جوان ساکن اهواز جهت جستجوی کار به چندین اداره مراجعه کرده اما نتیجه ای نگرفته و گویا صبر او لبریز شده و در اقدامی اعتراض آمیز هنگام خروج استاندار حجازی از ساختمان استانداری در مقابل چشمان استاندار و همراهانش با ریختن بنزین برروی خود اقدام به خودسوزی نمود.

از كارگران بنگلادش به كارگران ایران
ناصر اصغری     
در جاهایی مثل ایران و بنگلادش تلاش كارگر برای متشكل شدن برای این سركوب می شود كه كارفرما با چنین تهدیدی مواجه نشود. در نتیجه، درس گرفتن از وضعیت كارگران بنگلادش و بخصوص درس مهم از واقعه "رعنا پلازا" برای ما كارگران ایران باید الهام بخش تلاش و پیگیری بر خواست تشكل كارگران بشود.

سندی که متحول نیست
« نگاهی به وضعیت تحصیلی دانش آموزانِ کارگر»

جعفر ابراهیمی     
کانون مدافعان حقوق کارگر - آموزش و پرورش رایگان و همگانی جزء حقوق بنیادین کودکان است. امری که با خصوصی‌سازی‌های گسترده و سیاست‌های غلط هر روز بیش از پیش از دسترس فرزندان کارگران وزحمتکشان دورتر می‌شود. ترک تحصیل گسترده‌ی نزدیک به 4 میلیون کودک در سن تحصیل و بی‌‌علاقگی به ادامه‌ی تحصیل در میان بسیاری از نوجوانان و بیگاری گسترده‌ی نزدیک به 30درصد در میان تحصیل‌کردگان گواه این امر است.

جنبش کارگری و ضرورت تجدید آرایش آن - متن کامل
حشمت محسنی     
نگاهی به موقعیت جنبش کارگری کشورمان نشان می دهد این جنبش کماکان در شرایط تدافعی به سر می برد. تدافعی بودن این موقعیت چیز رازآلودی نیست که نتوان آن را مورد شناسایی قرار داد و یا نتوان راه حلی برای برون رفت از این موقعیت ارائه کرد. راه حلی که خود مرهون تعامل فکری و عملی فعالان چپ و کارگری است و از دل آن می تواند سر برآورد.

اتحاديه ي جنبش اجتماعي
پاسخي مناسب به ضرورت سازمانيابي كارگران

حشمت محسنی     
جنبش كارگري كشور ما در يكي از دشوارترين شرايط تاريخ حيات خود به سر ميبرد. اين دشواري علاوه بر ناتواني كارگران در برآوردن نيازهاي ابتدايي زندگي در متن شرايط فلاكتبار كنونى، مصاف با رژيمى استبدادي و سركوب گراست كه نه تنها حق تشكل مستقل كارگران را انكار ميكند، بلكه با تمام قوا آن را درهم ميشكند.

نگاهی به نظرات چند محقق و فعال کارگری در رابطه با اتحادیه گرائی جنبش اجتماعی
نسرین ابراهیمی     
تغییراتی عظیم و انقلابی سترگ در سرمایه داری رخ داده است، این تغییرات به اندازه گذار از تولید فئودالی به سرمایه داری عمیق و قابل تامل اند. انقلاب صنعتی در درون سرمایه داری سبب تحول از مانوفاکتورها به تولید صنعتی و یا ماشینیسم شد، و به طبع آن اتحادیه های پیشه وری به اتحادیه های صنعتی تغییر یافتند. امروزه انقلاب اطلاعاتی، انقلابی دیگری در سرمایه داری به شمار میرود، این انقلاب در واقع تحولی است مبتنی بر تولید کالا و خدمات اطلاعاتی و فرهنگ کامپیوتری.

بولتن کارگری شماره 3 در 45 صفحه :گراوری و تنظیم از مسعود فروزش راد
    

کانون مدافعان حقو ق کارگر : ویژه نامه روز جهانی کارگر، 11 اردیبهشت 1392
    

مهرگان شماره 15 - ارديبهشت 92 : به مناسبت روز جهانی کارگر
    

کانون مدافعان حقوق کارگر:در سوگ مرگ بیش از ۳۰۰ کارگر در بنگلادش
    
انگار مرگ کارگران برای نظام سرمایه داری به امری عادی تبدیل شده است و این نظام ضدانسانی دیگربرای مرگ کارگران حساسسیت چندانی ندارد.

اطلاعیه احزاب ، سازمانها ونهادهای چپ و کمونیست
در رابطه با اول ماه مه۲۰۱۳
جهانی عاری از ستم واستثمارممکن است

    
وقتی که رود خروشان مبارزات کارگران به هم بپیوندند ، دنیای دیگری ممکن است. جهانی عاری از استثمار وفقروسرشار از آزادی ورفاه . جهان وارونه را باید دگرگون کرد . طبقات را ازمیان برداشت و برسرنوشت خود حاکم شد. کارگران پیام آوران این دنیای ممکن اند .

به مناسبت یک مه
نئولیبرالیسم علیه اردوی کار

محمد قراگوزلو     
از سال 2008 نظام جهانی سرمایه داری وارد بحران جدیدی شده است که از جهات مختلف با بحران های سیکلیک و روتین متفاوت است و به طور مشخص به بحران ساختاری سرمایه مانسته است.

مجله سیاسی خبری هنری ویژه روز جهانی کارگر: گراوری و تنظیم از مسعود فروزش راد
    

مسئله ملي در ميان طبقه كارگر ايران
حشمت محسني     
از بدو پیدایش طبقه كارگر در ایران به جز موارد معدودی تلاش اولیه جای یك "بررسی جدی دربارة طبقه كارگر"، تركیب لایه‌های آن، شرایط كار و زیست آن، كمیت و تركیب آن ، ویژگی‌های استثمار آن، خصوصیات سازمان‌یابی آن خالی بوده است. بی‌فرهنگی طبقات دارا در بررسی و تهیه اطلاعات آماری تنها مشكل ما در این باره نیست

جنبش اول ماه مه، تجسمی از عزم و پیکار انقلابي طبقه کارگر بر علیه نظام بردگی و استثمار.!
روزبه کوراغلی     
جنبش اول ماه مه در تاریخ مبارزات پرولتاریای جهان بدلیل دست آوردها و تجارب ارزنده ای که حاصل قرن ها مبارزه و جانفشانی های کارگران و زحمتکشان در ادامه مبارزه طبقاتی با نظام سرمایه داری بدست آمده است، تجسمی از عزم و پیکار و پیگیري انقلابي طبقه کارگر بر علیه نظام بردگی و استثمار و نقطه اوجی از این مبارزه محسوب می شود.

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران به مناسبت روز جهانی کارگر
    
کارگران و همکاران در سراسر کشور! اینک اول ماه مه روز جهانی کارگر در راه است. این روز یک روز بسیار مهم و سرنوشت ساز برای ما کارگران است. این روز، روز به خیابان آمدن و اعتراض کارگران در سرتاسر جهان به بی عدالتی و نابرابری است. ما نیز در ایران، باید و حق داریم همچون کارگران سرتاسر جهان در این روز به خیابانها بیائیم و نسبت به وضعیت مشقت بارمان معترض شویم.

جهانی که در آن زندگی می کنیم
بمناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر

ناهید جعفرپور     
جهانی که در آن زندگی می کنیم، جهانی مملو از تضاد هاست. در حالیکه عملکرد و توانائی اقتصاد جهانی سال بسال در حال رشد است، فقر و بیکاری در جوامع همچنان در حال صعود است. در حالیکه کنسرن های بزرگ سود های بیسابقه اندوخته می کنند، درآمدهای واقعی میلیونها کارگر در سرتاسر جهان همواره کم تر و کم تر می گردد.

ایجاد نهادهای متشکل ضرورت مبارزه طبقاتی
روز کارگر گرامی باد

گروه پژوهش کارگری     
 وظیفه کارگران هرکشور است که ضمن همدردی با یکدیگر ، به ایجاد نهادهای قدرتمند کارگری در کشور خود پرداخته و از طریق ایجاد سازمانهای سیاسی خود به سرنگونی نظام سرمایه داری در کشور خود برخیزند .  

به‌مناسبت اول ماه‌مه‌ 2013
یوسف اردلان     
 دراین روزاول ماه مه‌با روحیه‌ ای انترناسیونالیستی درتداوم تلاشمان قدم در راه‌ساختن دنیائی فارغ از ستم وجهل وفقر و استثمار برداریم. تا زمانی‌که‌حکومتهای مشئومی مثل حکومت اسلامی ایران وجود دارد این امر امکان پذیر نیست، پس دست در دست هم  برای سرنگونی حکومت اسلامی بکوشیم .

بولتن کارگری شماره ۲ : تهیه و تنظیم از مسعود فروزش راد
    
پیش بسوی برگزاری هر چه با شکوهتر گرامیداشت روزجهانی کارگر
برقرارباد حکومت سوسیالیستی کارگران وسایرزحمتکشان
زنده باد آزادیهای سوسیالیستی

اوضاع عمومی جنبش کارگری ایران، تزها و دورنماها
جابر کلیبی     
کارگران و زحمت کشان ایران طی سال های اخیر با مبارزاتی که علیه شرایط تحمل ناپذیر اقتصادی و معیشتی و نیز برای کسب حقوق اجتماعی و سیاسی لگدمال شده خویش انجام داده اند، به عنوان یک جریان ملموس اجتماعی مطرح گشته اند.

زنان کارگر پوشاک هند(برده داری مدرن)
ازروزنامه گارد ین ترجمه: ک – ا لوند     
صاحبان کارگاه های تولید پوشاک ما را کتک میزدند ،به ما توهین میکنند و ما را سگ و میمون خطاب میکنند.
این بخشی از شواهدی است که خانم ساما از اتحادیه زنان کارگران تولید پوشاک شهر کارناتاکا هند دراختیار تربیونال دادگاه حقوق بشر قرار داده است.
دستمزد ناچیز ، سوء استفاده ، تبعیض و خشونت بر علیه زنان کارگر از طرف صاحبان کارگاه تولید پوشاک رفتاری فراگیر است.

کارگران زیر آوار در آستانه اول ماه مه روز همبستگی کارگران جهان
بهروز سورن     
ناگهان صدای مهیبی آمد و همه چیز در هم کوبیده شد (1). آوار شد. گرد و خاک بر چهره آنها نقش بست و دیگر هیچ. صدها کارگر که اغلب آنها زن بودند طعمه سود جوئی کنسرن های مالی و کلان سرمایه داران شدند.

اول ماه مه روز مبارزه سراسری کارگران جهان گرامی باد!
علی مبارکی     
در آستانه اول ماه مه قرار داریم. روزی که کارگران جهان با مشت گره کرده درمحل کار، خیابان وگردهمایی های مختلف به نابرابری، استثمار وبی حقوقی روزافزون فریاد اعتراض سر میدهند.

اعلام موجودیت واحد آلمان
" اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران "

    

شناخت جنبش های جدید کارگری
در "جهان سوم"

کیم سایپس ترجمه: نسرین ابراهیمی     
پديدارى اتحاديه گرايى جنبش اجتماعى؛
سنخ جدیدی از اتحاديه خواهى (1)
کارگران در کشورهای گوناگون، هم چون فیلیپین، آفریقای جنوبی و کره جنوبی در پاسخ به شرایطی که در کشورشان با آن مواجه اند، تشکل هایی را به وجود آورده اند- هر چند چالش انگيز - اما پوياترين و قوی ترین جنبش های کارگری در جهان امروز به شمار می روند.

پیش بسوی اول ماه مه، روز جهانی کارگر
اول ماه مه را با همبستگی گسترده طبقاتی
هر چه با شکوهتر برگزار نمائیم!

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری ایران- خارج کشور     
رهایی طبقه کارگر امر خود طبقه کارگر و فقط بدست خود طبقه ممکن است. اگر کارگران منفعتی در جدال طبقات حاکم دارند، این نه در حمایت از این یا آن جنبش غیر کارگری، بلکه در این است که طبقه کارگر نیرومند تر، متشکل تر و آماده تر برای به دست گرفتن امور جامعه از دل این تحولات بیرون بیایند. این باید هدف طبقه کارگر در اوضاع سیاسی ایران باشد. و این مهم را جلوی پای طبقه کارگر ایران می گذارد، که در اول ماه مه امسال همراه با همبستگی طبقاتی در متحقق شدن این اهداف نهایت تلاش و مبارزه را بنماید.

در روز کارگر به فکر تشکیل حزب باشیم
چنگیز احمدی - زندان گوهر دشت     
ما از هر فرصتی از جمله اول ماه می برای استقرار تشکل و پایه مبارزات طبقاتی کارگران در جهت رهایی آنان از بردگی اقتصادی-سیاسی وبرای برقراری حاکمیت شورایی کارگران استفاده کنیم، از خرده کاری و دنباله روی، فرد گرایی و فرقه گرایی و سازشکاری بپرهیزیم، و به سازمان دهی اساسی مخصوصا" ایجاد هسته ها و کمیته های مخفی در محیط کار و زندگی کارگران به عنوان اهرم اساسی و نطفه های سازمان دهی تشکیلات پایدار و سازنده بستر و روند ممکن شدن سازمانهای توده ای و سیاسی که تنها ابزارهای رسیدن به خواسته های صنفی و سیاسی مان است دست بزنیم.


کد خبر : 6629                   2014-04-16 23:34:58
اخباروگزارشات کارگری 26 و 27فروردین1393
حسن سعیدی و مرتضی کمساری از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد بار دیگر مورد محاکمه قرار گرفتند
- شاهرخ زمانی در دادگاه کرج تفهیم اتهام شده است
- پیام تبریک محمد مولانایی، واحد سیده و یوسف آب‌خرابات به مناسبت اول مه
-500کارگر شرکت جی ال ایکس خرمشهراخراج شدند!
- تجمع کارکنان پتروشیمی اصفهان در مقابل وزارت نفت
- جزییات آخرین وضعیت کارگران معدن چادرملو
- تظاهرات اعتراضی مدافعان محیط‌زیست در سردشت !
- .......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6625                   2014-04-16 12:16:29
انتقال شاهرخ زمانی از زندان گوهردشت کرج به نقطه نامعلومی
بنابه گزارش «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فعال کارگری شاهرخ زمانی صبح امروز تحت عنوان انتقال به دادگاه از بند ۳ زندان گوهردشت کرج خارج و به نقطه نامعلومی منتقل گردید.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6623                   2014-04-15 14:28:42
پایان اعتصاب غذای شاهرخ زمانی و انتقال به زندان رجایی شهر
شاهرخ زمانی که از از روز ۱۷ اسفند ماه دست به اعتصاب غذا زده بود روز گذشته پس انتقال به شعبه ۷ بازپرسی کرج  مورد بازجویی قرار گرفت و از آنجا به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6621                   2014-04-14 22:30:00
اخباروگزارشات کارگری 24 و 25فروردین1393
 تجمع کارکنان محیط زیست کردستان در اعتراض به  ناعادلانه بودن حقوق و مزایاشان!
- تجمع بازرسان وزارت صنعت دراعتراض به تبدیل وضعیت‌شان از قراردادی به شرکتی مقابل مجلس برای دومین روز متوالی!
- تجمع اعتراضی فرهنگیان بازنشسته در اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد!
- و...................       ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6619                   2014-04-13 09:35:16
اعتصاب غذای بهنام ابراهیم زاده در حمایت از فعال کارگری زندانی شاهرخ زمانی!‌
اینجانب بهنام ابراهیم زاده هم از آنجایی‌ که خود در درون زندان مشغول گذراندن دوران محکومیت زندان هستم و سرنوشتی مشابه  شاهرخ دارم برای حمایت و پشتیبانی‌ از هم طبقه‌ای مبارز خودم شاهرخ زمانی‌ از امروز عصر اعتصاب غذای خود را آغاز می‌کنم و تا رسیدن شاهرخ به خواست و مطالبه‌اش و تا زمانی‌ که شاهرخ در اعتصاب غذا است من هم در اعتصاب غذا خواهم ماند ، زیرا باور دارم حمایت از شاهرخ زمانی‌ حمایت از جنبش کارگری و یکی‌ از فعالین جسور این جنبش است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6618                   2014-04-13 03:32:50
کنفدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری ( آی تی یو سی) خواستار آزادی شاهرخ زمانی شدند
امروز، ما به نام کنفدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری ( آی تی یو سی) و به نمایندگی از سوی ۱۷۶ میلیون کارگر در ۱۶۱ کشور از جهان و نیز از سوی کارگران بین الملل چوب و ساختمان( بی دابلیو آی) نگرانی شدید خود را از وضعیت آقای شاهرخ زمانی، عضو بنیانگزار سندیکای نقاشان تهران و کمیته پیگیری سازمان های کارگری اعلام می نماییم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6615                   2014-04-12 13:40:33
کارگران نقاش و تمامی کارگران، از شاهرخ زمانی حمایت کنیم !!!
هیات موسس سندیکای کارگران نقاش استان البرز
شاهرخ زمانی کارگر نقاش ، عضو هیات موسس سندیکای کارگران نقاش و تزیینات تهران و حومه ، به خاطر فعالیت های کارگری بیش از دو سال است، با اتهامات واهی و پرونده سازیهای ضد کارگری محاکمه و زندانی شده است و اکنون در اعتراض به  تبعید غیر قانونی خود ازسالن زندانیان سیاسی، زندان گوهر دشت به زندان مواد مخدر قزل حصار 35 روز است در اعتصاب غذا بسر می برد.        ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6614                   2014-04-12 13:29:45
اخباروگزارشات کارگری 22 و 23 فروردین1393
درخواست رضا شهابی از شاهرخ زمانی برای پایان دادن به اعتصاب غذایش
- اطلاعیه همبستگی فدراسیون سراسری اتحادیه های صنایع فلزی اسپانیا با شاهرخ زمانی
- تعویق 4 ماه حقوق کارگران کارخانه رسمی فرش پارس قزوین
- کارگران کارخانه فولاد سازان فرآیند بابت بخشی از مطالبات سال ۹۲ طلبکار هستند
- اعتراض کارگران شهرداری یاسوج به عدم پرداخت حقوق ومطالباتشان!
- بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی به 900هزار میلیارد ریال می رسد
- قیمت آرد تا 140 درصد گران ميشود
- .............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6612                   2014-04-11 13:51:33
کانون مدافعان حقوق کارگر
شاهرخ زماني کارگر زنداني و ساير زندانيان سياسي وعقيدتي بايد آزاد شوند
اکنون بيش از سي روز است که شاهرخ زماني زنداني سياسي و کارگري بعد از اعتراض به شرايط زندان و همبستگي با ساير زندانيان سياسي وعقيدتي در اعتصاب غذا به سر مي‌برد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6610                   2014-04-10 14:12:09
اخباروگزارشات کارگری21فروردین1393
برگزاری گل گشت حمایتیِ شاهرخ زمانی
صدور حکم زندان برای اعضای کمیته هماهنگی شهرستان بوکان
- در خواست از شاهرخ زمانی برای شکستن اعتصاب غذا
- برگزاری گل گشت حمایتیِ شاهرخ زمانی
- اخراج 13 نفر از کارگران مرکز پخش داروگر رشت
- تعطیلی کارخانه ریسندگی نیک نخ وبیکاری50کارگر!
- حمله به دستفروشان میدان گاز سنندج
- کارگري بر اثر برق گرفتگي درمشهد جان سپرد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6609                   2014-04-10 14:04:59
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
در خواست از شاهرخ زمانی برای شکستن اعتصاب غذا
شاهرخ عزیز، پایان اعتصاب غذایت بعد از بیش از ۳۳ روز، حک شدن لکه ننگ دیگری بر پیکر سراسر خون آلود رژیمی خواهد بود که بقای خود را در سرکوب، کشتار و جنایت می بیند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6608                   2014-04-10 01:01:50
اخباروگزارشات کارگری20فروردین1393
 شیث امانی و مظفر صالح نیا صبح امروز به اطلاعات نیروی انتظامی شهر سنندج احضار شدند
- کارگران فولاد زاگرس برای سومین بار تجمع کردند
- کارگران کیان تایر در واکنش به بدقولی های وزارت صنایع با برگزاری یک مجمع عمومی بزرگ تصمیم به برگزاری تجمعات اعتراضی گرفتند
- اخراج20 کارگر پیمانی پالایشگاه نفت آبادان در روزهای پایانی سال گذشته
- کارکنان قراردادی شرکت نفت فلات قاره خواستار سامان دهی حقوق و دستمزدهایشان شدند!
حقوق کارکنان قراردادی شرکت نفت فلات قاره ایران آب رفت !
- خبرکوتاه:....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6607                   2014-04-09 12:41:36
اتحادیه آزاد کارگران ایران
شیث امانی و مظفر صالح نیا صبح امروز به اطلاعات نیروی انتظامی شهر سنندج احضار شدند
کارگران کیان تایر در واکنش به بدقولی های وزارت صنایع با برگزاری یک مجمع عمومی بزرگ تصمیم به برگزاری تجمعات اعتراضی گرفتند
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6604                   2014-04-08 13:03:35
اخباروگزارشات کارگری19فروردین1393
اتحادیه آزاد کارگران ایران :شاهرخ زمانی و همه کارگران زندانی آزاد باید گردند
- کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری :شاهرخ زمانی نیازمند حمایت متحدانه است!
- کارگران آمریکا علیه جنگ:جمهوری اسلامی ایران مسئول جان شاهرخ زمانی است!
- بیانیه بین‌المللی پانصد و پنجاه نفر در حمایت از شاهرخ زمانی
-  ............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6603                   2014-04-08 12:49:30
کارگران آمریکا علیه جنگ:
جمهوری اسلامی ایران مسئول جان شاهرخ زمانی است!
آقای شاهرخ زمانی، عضو هیات موسس سندیکای کارگران نقاش تهران و کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری، از تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۴ در اعتصاب غذا به سر می برد. بنابرگزارشات موجود، وی در زندان قزل حصار در شهر کرج محبوس است. سلامتی وی در معرض خطر جدی قرار دارد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6602                   2014-04-08 12:45:14
اتحادیه آزاد کارگران ایران
شاهرخ زمانی و همه کارگران زندانی آزاد باید گردند
بنا بر خبرهای منتشره و نامه ای که محمد جراحی کارگر زندانی منتشر کرده است شاهرخ زمانی فعال کارگری و عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری بیش از یکماه است که در اعتصاب غذا بسر می برد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6600                   2014-04-07 23:41:47
اعلام اعتصاب غذای ٢٤ ساعته در حمایت از شاهرخ زمانی / کارگران و فعالین کارگری شهر سنندج
ما جمعی از کارگران و فعالین کارگری شهر سنندج، در راستای همدلی و حمایت از خواست های برحق شاهرخ زمانی، کمپینی یک روزه را در پشتیبانی از این فعال کارگری تشکیل داده، و از عموم کارگران و انسان های شرافتمند ایران نیز دعوت به عمل می آوریم که با پیوستن خود به این کمپین، مهری دوباره بر حقانیت مواضع جنبش کارگری و نماینده های آن (خصوصاً شاهرخ زمانی) گذاشته، و با اعتصاب غذایی یک روزه( 24 ساعته)، گوشه ی کوچکی از رزم طبقاتی مان را به نمایش بگذاریم...      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6599                   2014-04-07 14:05:07
اخباروگزارشات کارگری 17 و 18فروردین1393
انتقال محمد مولانایی از بیمارستان به زندان
- تعویق ۹ ماهه در پرداخت حقوق ۱۲۷ کارگر کارخانه نوپوش رشت
- اخراج کارگران معدن طلای زرەشوران تکاب
- دومیلیون بازنشسته تأمین اجتماعی همچنان در انتظار افزایش حقوق
- زندگی شش میلیون ایرانی در سکونتگاه‌های غیررسمی
- تورم44درصدی موادغذایی مناطق شهرنشین درسال92
- نان گران می‌شود؟
- ..........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6598                   2014-04-06 21:58:48
جان شاهرخ زمانی فعال کارگری در خطر است!
ما نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران –خارج کشور ضمن محکوم نمودن ادامه بازداشت شاهرخ زمانی و همه کارگران زندانی، خواستار ترتیب اثر به وضعیت نامطلوبش و آزادی بدون قید و شرط او و همه کارگران زندانی هستیم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6597                   2014-04-06 00:38:41
اخباروگزارشات کارگری16فروردین1393
تجمع کارگران فولاد زاگرس در اعتراض به انحلال کارخانه وبیکاری274کارگر
- تجمع کارگران پیمانی اداره آب و فاضلاب اهوازدراعتراض به عدم پرداخت 5ماه حقوق ومطالباتشان
- کارگرانی که سال ۹۳ را بدون قرارداد آغاز کردند
-87 درصد پرستاران از شغل خود رضایت ندارند!
- سیمان بی سروصدا گران شد
- کشته وزخمی شدن 2کارگردرتبریزبدنبال سقوط درچاه آسانسور      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6596                   2014-04-04 14:18:06
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی : آخرین خبر از وضعیت شاهرخ زمانی
30 روز است در اعتصاب غذا بسر می برد .20 کیلو گرم وزن او کم شده است . و در تاریخ 15/1/1493 از طرف مسئولین قزل حصار به او اعلام کردند باید به یک بند دیگر که در ان اطاق های بسیار کوچک وجود دارند برود      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6595                   2014-04-04 14:12:51
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
جمهوری اسلامی مسئول جان شاهرخ زمانی است
نزدیک به سی روز از اعتصاب غذای  شاهرخ زمانی عضو هیات موسس سندیکای کارگران نقاش و تزیینات تهران و حومه و کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری می گذرد. سلامتی او اکنون در خطر جدی است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6594                   2014-04-04 14:08:46
اخباروگزارشات کارگری15فروردین1393
جمهوری اسلامی مسئول جان شاهرخ زمانی است   
- درباره ضرورت ايجاد تشكل سراسري كارگران
- صندوق بین‌المللی پول: آینده اقتصاد ایران مبهم است
- مرگ کارگر جوان بر اثر سقوط در چاه
- ادامه اعتصاب کارگران معادن پلاتین آفریقای جنوبی
- تظاهرات بیش از50هزارکارگرکشورهای اروپایی دربروکسل علیه سیاست ها ریاضت اقتصادی!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6593                   2014-04-03 13:08:11
اخباروگزارشات کارگری14فروردین1393
درخواست خانواده از شاهرخ زمانی برای خاتمه دادن به اعتصاب غذایش
- شاهرخ زمانی بیست و هفتمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشت!
- جان شاهرخ زمانی در خطر است!
- جان برادر کارگرمان در خطراست!
- اجرای فازدوم حذف یارانه ها با چراغ خاموش: بهای گازمایع 2 برابر شد!
- دومین روزاعتصاب پنج هزار خلبان لوفت هانزای آلمان و لغو هزاران پرواز      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6590                   2014-04-02 12:36:44
اخباروگزارشات کارگری12فروردین1393
ضرورت همبستگي بيشتر ميان كارگران
-۱۰۷۹ زن در معادن ایران کار می‌کنند
- کارگران خانوادگی کوره پزخانه‌ها روزی ۱۵ ساعت كار می‌كنند
- اجرای فازدوم حذف یارانه ها با چراغ خاموش: گازبراساس مصوبه دولت گران شد!
- کارگرانی که به خاطر جام جهانی می‌میرند !
- جان باختن یک کارگر حاضر در ورزشگاه سائوپائولو واعتصاب کارگران ورزشگاه افتتاحیه جام جهانی2014!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6588                   2014-03-31 07:23:17
اخباروگزارشات کارگری10فروردین1393
اسماعیل فتاحی از زندان مرکزی تبریز: از کارگران زندانی حمایت کنیم !!!
شاهرخ زمانی را به بند سیاسی باز گردانید
- مرکزآمارنرخ تورم اسفند1392را1/32درصداعلام کرد
- مرکز آمارﻧﺮخ ﺑﯿﮑﺎري پائیز1392رامنتشرکرد
- مرگ ۶ کارگرمعدن در انفجار معدن زغال سنگ در استان هنان چین      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6585                   2014-03-29 14:18:38
اخباروگزارشات کارگری9فروردین1393
افزایش اخراج وعدم پرداخت مطالبات کارگران استان ایلام!
-10 سال مجاني كار كرديم! استخدام حق ماست!
- سرمایه کارگران بر ضد کارگران ، در خدمت تکنوکرات هاي رانت خوار!
- جان باختن کارگران معادن طلای تکاب به علت استنشاق سیانور !      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6583                   2014-03-28 23:24:28
اخباروگزارشات کارگری8فروردین 1393
احضار عباس هاشمی ، فعال کارگری
- دیدار جمعی از فعالین کارگری واعضای کمیته هماهنگی با فعال کارگری"محمد مولانایی"
- جان باختن کارگرساختمانی به دلیل ناامنی محیط کار
- دومین روز اعتصاب و اعتراض دانش آموزان و دانشجویان اسپانیا-حمله پلیس و زخمی شدن بیش از 100 نفرازمعترضین به برنامه های ریاضت اقتصادی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6579                   2014-03-25 15:07:41
آخرین خبر :
شاهرخ زمانی هجدهمین روز اعتصاب غذا را پشت سر گذاشت !!!
شاهرخ زمانی بر اثر اعتصاب غذا 14 کیلو گرم وزنش کم شده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6578                   2014-03-25 15:02:49
اخباروگزارشات کارگری4فروردین1393
شاهرخ زمانی هیجدهمین روز اعتصاب غذا را پشت سر گذاشت
- گزارشی در مورد وضعیت کارگران سد بنیدر منطقه ی مریوان
- شانه خالی کردن دولت ازپرداخت حق عیدی (حداقل دو برابر دستمزد ) به کارگران شاغل در ارگان‌های دولتی!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6577                   2014-03-23 23:01:44
اخباروگزارشات کارگری3فروردین1393
تبریک سال نو و شادباش آغاز بهار؛ فصل رویش و پویش
به تمامی اعضاء، دوستان و پشتیبانان جمعیت دفاع و فعالان جنبش لغو کار کودکان در سراسر جهان
با آرزوی سلامتی و بهروزی و موفقیت های روزافزون برای همه عزیزانی که در عرصه دفاع از منافع کودکان و بویژه کودکان کار تلاش و پیکار می کنند.       ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6576                   2014-03-20 23:08:05
تبریک نوروزی کانون مدافعان حقوق کارگر
با عزمی راسخ‌تر و ایمان به آینده‌ای روشن‌تر سال جدید را به پیشواز می‌رویم، هر چند که سختی‌های به جای مانده از رنج جانکاه سالیان گذشته زندگی را بر کارگران و زحمتکشان بسیار سخت و دشوار کرده است اما شک نداریم که روزگاران سخت سپری خواهد شد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6573                   2014-03-19 10:00:12
اطلاعيه شماره 66- پيام رضا شهابي كارگر شركت واحد به مناسبت نوروز 93
سال 92 در حالي به پايان مي رسد كه خانواده هاي كارگري در تنور داغ تورم بالاي 40 درصد و گراني افسار گسيخته و بدليل نبود برنامه مناسب براي بهبود شرايط اقتصادي و اجتماعي شرايط خيلي سختي را متحمل شده اند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6570                   2014-03-17 15:28:53
اخباروگزارشات کارگری 25 و 26اسفندماه1392
گفتگوی وبلاک کمیته دفاع از فعالین دستگیر شده مهاباد با زینب ایزد دوست همسر فعال کارگری دربند واحد سیده
- تنها اتحاد ما چاره ساز است!
- کارگران فولاد زاگرس پس از دو روز تجمع در تهران به بخشی از مطالبات خود دست یافتند
- اعلام سطح حقوق مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی درسال93
- عوارض آزادراه‌ها به‌طور متوسط 30 درصد گران شد
- گفتگوباناصرزرافشان در مورد ماهیت، اهداف و روش اجرای برنامه هدفمندی یارانه‌ها در ایران      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6569                   2014-03-16 13:24:35
فراخوان نشست برای انتخاب کمیته موقت برگزاری تظاهرات اول ماه مه 2014 میلادی در پاریس
در جلسه روز جمعه 4 آوریل 2014 ساعت 19/ 30  در سالن آ.ژ.کا گرد هم آمده تا برای نحوه برگزاری و تدارک هر چه بهتر این اعتراضات به رایزنی و سازماندهی لازم بپردازیم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6568                   2014-03-16 11:43:07
اخباروگزارشات کارگری24اسفند1392
گفتگو ی وبلاک کمیته دفاع از فعالین کارگری دستگیر شده مهاباد با مریم صفریانی همسر فعال کارگری دربند محمد مولانایی
- نشریه پیام سندیکا شماره 27،اسفند ماه1392 منتشر شد!
- ......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6567                   2014-03-15 13:04:49
اخباروگزارشات کارگری 22 و 23اسفند1392
رونمایی تصمیم دولت یازدهم درباره حداقل دستمزدسال93کارگران!
- پیش به سوی تجمعات خیابانی بر علیه مصوبه مزد شورایعالی کار دولت تدبیر و امید، میلیونها خانواده کارگری را به فقر مطلق محکوم کرد
- هشدار اتحادیه آزاد کارگران ایران به دولت و شورایعالی کار پیرامون میزان حداقل مزد سال 93
- برنامه‌ی نهم “صدای کانون” دستمزد ِ کارگران- پرستاران – معلمان
- جان باختن کارگرساختمانی55ساله درآذربایجان شرقی بدنبال سقوط !
- باب کرو در ذهن و قلب زحمتکشان زنده است!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6563                   2014-03-14 13:06:58
هشدار اتحادیه آزاد کارگران ایران به دولت و شورایعالی کار پیرامون میزان حداقل مزد سال 93
اخباری که از جلسه روز چهارشنبه شورایعالی کار به بیرون درز کرده است حکایت از آن دارد که این شورا درصدد است تا همچون سالهای پیش نسبت به تعیین حداقل مزد و حق مسکن و بن کالای کارگران اقدام نماید و در این میان نماینده های دست ساز کارگری نیز در حال بند و بست با دولت و کارفرمایان برای تحمیل ناچیز ترین میزان حداقل مزد بر ما کارگران هستند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6561                   2014-03-13 07:30:53
اخباروگزارشات کارگری21اسفند1392
- جمعی از رانندگان شرکت واحد با تجمع در مقابل وزارت کار خواستار افزایش واقعی دستمزد بر اساس نرخ تورم شدند
- ملاقات اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد با رضا شهابی
- جای کارگران و فعالانی که از منافع کارگران و همزنجیران خود دفاع می کنند در زندان نیست
- تجمع مقابل مجلس در اعتراض به واگذاری بخش درمان تأمین اجتماعی به وزارت بهداشت
- اعتراض۱۰۰ کارگراخراجی کارخانه تهویه قزوین در آستانه میانسالی
- .............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6560                   2014-03-13 07:19:51
به مناسبت در گذشت باب کرو، دبیر کل اتحادیه کارگران قطار، کشتیرانی و حمل و نقل بریتانیا
 صبح روز ۱۱ مارس ۲۰۱۴ ، باب کرو دبیر کل اتحادیه کارگران قطار، کشتیرانی و حمل و نقل بریتانیا (آر ام تی)  در سن ۵۲ سالگی در پی حمله قلبی در بیمارستانی در لندن درگذشت.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6558                   2014-03-11 13:43:01
اخباروگزارشات کارگری20اسفند1392
- شاهرخ زمانی را به جای نا معلومی انتقال دادند
-180 کارگر شهرداری هویزه دو ماه حقوق نگرفته‌اند
- شش ماه انتظار 1200 کارگر معادن البرز مرکزی برای صدور رای دیوان عدالت
- مردم گزارش های رسمی تورم را تائید نمی کنند !
- زنان و ستم دوگانه
- مرگ دلخراش یک كارگر ساختمانی18ساله در سقوط از طبقه چهارم
- گردهمآیی اعتراضی در ترکیه در پی مرگ یک نوجوان!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6557                   2014-03-10 15:36:28
اخباروگزارشات کارگری19اسفند1392
دکتر خلیل بهرامیان شکایت 1500 کارگر از غارت سازمان تامین اجتماعی را تحویل شعبه 15 بازپرسی کارکنان دولت داد
- اطلاعیه شماره ٧ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد
- تجمع کارگران کارخانه شیشه آبگینه قزوین مقابل درب ورودی کارخانه دراعتراض به پرداخت نشدن حقوق بهمن ماه و حق عیدی- احتمال تعطیلی کارخانه واخراج 500کارگر!
- تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران فضای سبز پالایشگاه آبادان
- دانشجویان مامایی در مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند
- اعتصاب 5روزه معلمان منطقه هفت تپه در پی ارسال حکم تخلیه منازل از سوی شرکت کشت و صنعت هفت تپه
- تجمع..............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6554                   2014-03-09 15:24:07
اخباروگزارشات کارگری 16 و 17 و 18اسفند1392
شکایت ۳۴ کارگر اخراجی ارجان نوین در دیوان عدالت اداری
- اختلاف کارگران و کارفرمای شرکت نگین سبز خاورمیانه (واقع در بندر امام)  در مورد 16 ماه حقوق
- توقف یک ساله مسکن مهر کارکنان نفت اهواز- برای تامین هزینه‌ها،زندگی‌مان رو فروختیم
- اجرای بی وسرصدای فازیک ونیم حذف یارانه ها:  افزایش 24 درصدی تعرفه برق و افزایش 20 درصدی تعرفه آب! افزایش بهاری قیمت بنزین قطعی شد!
اجرای فازدوم حذف یارانه ها وافزایش مجدد قیمت آب ،برق و..... درسال93؟
-  ............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6550                   2014-03-06 14:53:26
اخباروگزارشات کارگری15اسفند1392
احضار وتهدید فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی همچنان از سوی نیروهای امنیتی ادامه دارد
- احضارشاهرخ زمانی به اداره اطلاعات وبازجویی مجدد
- شرایط سخت کاری واعمال سیاستهای ضدکارگری وغیرانسانی علیه کارگران در "شرکت ساختمانی نیماسازگسترسنندج"
- اخراج 6 كارگر واحد تنظيف و فضاي سبزتوسط شهردارپلدختر
- قيمت كالاهاي اساسي همچنان مي‌تازد
- استارت اجرای فاز دوم حذف یارانه ها ورشد شتابان قیمت کالاهای مصرفی
- بسیج درفصل بهاربرای پیشروی درتامین حقوق اجتماعی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6546                   2014-03-05 23:54:30
اخباروگزارشات کارگری14اسفند1392
هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی کارگران طی نشستی با معاونین وزیر کار خواهان افزایش چندین برابری حداقل مزد شدند
- احضار ،تهدید وایجاد مزاحمت برای فعالین کارگری در روزهای مانده به 8 مارس ،روز جهانی زن
- مصاحبه با عليرضا ثقفی پيرامون حذف يارانه ها
.. ......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6531                   2014-03-05 07:37:12
اتحادیه آزاد کارگران ایران: هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی کارگران طی نشستی با معاونین وزیر کار خواهان افزایش چندین برابری حداقل مزد شدند
در این جلسه که از ساعت 30/10 دقیقه آغاز شد ابتدا نماینده های کارگران نسبت به تعرض پلیس امنیت به تجمع کارگران در روز سوم آذر ماه در محوطه وزارت کار معترض شدند و در ادامه  با تاکید بر ماهیت اعتراضی طومار چهل هزار نفری کارگران، شرایط وخیم معیشتی میلیونها خانواده کارگری  را مورد بحث قرار دادند و اظهار داشتند: ما انقلاب کردیم تا رفاه و آسایش داشته باشیم،......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6529                   2014-03-04 14:21:36
اخباروگزارشات کارگری 12 و 13اسفند1392
 نتیجه دادن اعتراض واعتصاب دسته جمعی کارگران شرکت راه سازی جهادنصر محور سقز-بانه
- اعتصاب کارگران جهاد نصر خوزستان دراعتراض به عدم دریافت 9ماه حقوق
- تجمع کارگران یک شرکت مهندسی در ساوجبلاغ به دلیل عدم پرداخت حقوق
- تاخیر در پرداخت حقوق ۵۰ کارگر پیمانی شرکت درخشان کویر یزد شهرداری طبس
- ماه حقوق ۹۵ کارگر کارخانه سدید ریخته‌گر شهرستان اسلامشهر پرداخت نشده است
- وعده توخالی وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی!
- تجمع مردم در اعتراض به آلودگی کارخانه آرین سینا / جاده فرح آباد به ساری مسدود شد
-  .....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6527                   2014-03-04 13:41:56
با نزدیک شدن 8 مارس روز جهانی زن، شیث امانی و مظفر صالح نیا احضار شدند
اتحادیه آزاد کارگران ایران: با نزدیک شدن 8 مارس (17 اسفند) روز جهانی زن، اطلاعات نیروی انتظامی سنندج تلاش گسترده ای را برای ممانعت از برگزاری مراسم این روز در شهر سنندج آغاز کرده و در این راستا اقدام به احضار و اعمال فشار بر اعضای هیات مدیره اتحادیه آزد کارگران ایران نموده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6524                   2014-03-03 02:09:24
اخباروگزارشات کارگری11اسفند1392
تجمع بازنشستگان فولاد و ذوب آهن مقابل ریاست جمهوری در اعتراض به عدم پرداخت معوقاتشان
- تجمع بازنشستگان کارخانه آونگان در مقابل شرکت دراعتراض عدم پرداخت مطالباتشان طی 4سال گذشته 
کارگران کارخانه آونگان چهار ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند
- تجمع کارگران شرکت تعاونی آبداران دشتستان دراعتراض عدم دریافت 6ماه حقوق
- تجمع كاركنان آبفاي سوسنگرد مقابل آب‌وفاضلاب خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت 6ماه حقوق
-  ........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6523                   2014-03-02 08:51:23
اخباروگزارشات کارگری10اسفند1392
اخراج پیمانکاربدنبال تجمع اعتراضی کارگران مقابل شهرداری قزوین
- گزارشی ازوضعیت شغلی نامناسب پارکبان ها
- صفرزاده: با وجود محرومیت زنان کارگر از بیمه؛ طرح بیمه زنان خانه‌دار تبلیغاتی است
- پروژه مسکن مهر نفت اهوازمتوقف شد!
- جزئیات تورم یک‌ ساله در ۳۲ گروه کالایی !
- کاهش دستمزدها و تشدید فقر
- مصدومیت شدید کارگر20ساله بدنبال سقوط در چاه فاضلاب      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6521                   2014-03-01 01:19:37
اخباروگزارشات کارگری9اسفند1392
در رابطه با تحرکات شورای اسلامی در شرکت واحد تهران و دستگیری حسن سعیدی و مرتضی کمساری
- اخراج،عیدی شرکت صادرات گازایران به کارکنان
- اخراج کارگران بدنبال توقیف برخی از ماشین آلات شرکت شیمیایی متانول کاوه
- رنجنامه کارگران معدن البرز مرکزی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6519                   2014-02-28 15:30:07
بیانیه اتحاد بین المللی: در رابطه با تحرکات شورای اسلامی در شرکت واحد تهران و دستگیری حسن سعیدی و مرتضی کمساری
حسن سعیدی و مرتضی کمساری، از فعالین شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد تهران، که توسط نیروهای انتظامی رژیم جمهوری اسلامی در سامانه 5 این شرکت دستگیر و سپس به کلانتری منتقل شدند،      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6517                   2014-02-27 15:47:33
اخباروگزارشات کارگری8اسفند1392
روشنگری وظیفه تعطیل ناپذیر کارگران سندیکایی!
- اطلاعیه شماره ٦ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد - تبریک به مناسبت آزادی افشین ندیمی
- اعتصاب کارگران شرکت جهاد نصر در چالوس دراعتراض به عدم دریافت6ماه حقوق
- امضای طومار برای افزایش مستمری بازنشستگان همسان با نرخ تورم
- طرح تبدیل نیروهای قراردادی شهرداری شیروان به شرکتی!
- ................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6515                   2014-02-26 23:42:24
پشتیبانی از دادخواست " سندیکای کارگران فلزکار و مکانیک ایران "
اتحادیه کارگری کانادا – UNIFOR
به همت فعالین کارگری " اتحاد چپ ایرانیان در خارج از کشور " یکی از مهمترین اتحادیه های کارگری کانادا – UNIFOR – با حمایت از دادخواست " سندیکای کارگران فلزکار و مکانیک ایران " ، نامه ای خطاب به مدیرکل سازمان جهانی کار و به پشتیبانی از مطالبات کارگران کشور ما منتشر کرده است که ذیلا ترجمه فارسی آنرا مشاهده میکنید .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6514                   2014-02-26 23:32:10
اخباروگزارشات کارگری 6 و 7اسفند1392
خوشا آنان که داد را ره سپارند
- حسن سعیدی و مرتضی کمساری آزاد شدند
- دستگیری حسن سعیدی و مرتضی کمساری را شدیدا" محکوم و خواستار آزادی فوری آنها هستیم
- آی تی اف و آی تی یو سی خواهان دخالت فوری سازمان جهانی کاردرباره رضا شهابی شدند!
- حسن رسول نژاد آزاد شد
- کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده:پیام تبریک به مناسبت آزادی افشین ندیمی!
- تجمع کارگران مقابل شهرداری قزوین در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماهه حقوقشان
-۶۰ کارگرکارخانه آلدا دامغان ۳ ماه حقوق نگرفته‌اند
-250 کارگر کارخانه فولاد میبد ماه ها حقوق دریافت نکرده‌اند
- ادامه اعتراضات کارگری در کرواسی
- جان باختن11کارگرساختمانی دربانکوک      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6513                   2014-02-26 13:53:57
بیانیه سندیکا در مورد دستگیری آقایان حسن سعیدی و مرتضی کمساری
 سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با تحمل همه ناملایمات ضمن دفاع از حقوق و آزادی های سندیکایی ، از قوه قضائیه می خواهد شان و مقام والای کارگران را رعایت نماید و تسلیم پرونده سازی علیه کارگران حق طلب نشود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6512                   2014-02-25 15:31:01
کارگران: ۶۰ درصد قدرت خریدمان را از دست دادیم
هزینه خانوار ۴ نفره به ۱.۸ میلیون تومان رسید
کسری بودجه خانوارها از سال ۸۳ تا ۹۰ به بیش از ۳ برابر رسیده      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6509                   2014-02-24 23:48:06
اخباروگزارشات5اسفند1392
- انتقال رضاشهابی به بیمارستان برای عمل جراحی گردن و کمر
- اعزام رسول بداغی و شاهرخ زمانی به دادسرای عمومی و انقلاب کرج جهت تفهیم اتهامات جدید
- کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری: حد اقل دستمزد 93
- تجمع کارکنان پتروشیمی اصفهان در مقابل وزارت نفت
- تجمع کارگزاران مخابرات روستایی کرمانشاه مقابل استانداری
- اعتصاب تاکسیرانان  اشنویه
- تعویق ۹ ماهه در پرداخت حقوق ۱۹۶ کارگر ایران برک - اخراج تعدادی ازکارگران درسال جدید
- جزئیات کاهش 200 هزار تومانی حقوق نفتی‌ها
- عدم پرداخت4ماه حقوق وحق بیمه کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل واخراج 3کارگر!
- سوء تغذیه اولین و خطرناکترین دستاورد اجرای قانون هدفمندی
- تجمع معترضان در مادرید علیه سیاستهای ریاضت اقتصادی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6508                   2014-02-24 11:50:18
علی نجاتی:اعلام حمایت برای تعیین حداقل دستمزد 2 میلیون تومانی برای سال 93
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6507                   2014-02-24 11:46:13
اخباروگزارشات کارگری 3 و4اسفند1392
 خبر تکمیلی از وضعیت حسن رسول نژاد عضو کمیته هماهنگی
- هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی همراه با جمعی از کارگران با تجمع در محل وزارت کار خواهان پاسخ وزیر کار به خواست هایشان شدند
- علی نجاتی:اعلام حمایت برای تعیین حداقل دستمزد 2 میلیون تومانی برای سال 93
- امروز در دادسرای ماهشهر3کارگر پتروشیمی رازی محاکمه شدند
-6 ماه عدم پرداخت مزد، کارگران پروفیل ساوه را درشرایط معیشتی توانفرسائی قرار داده است
- تجمع ۶۰ نفر از کارکنان راه‌آهن در مقابل مجلس
- ..........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6496                   2014-02-22 02:48:57
اخباروگزارشات کارگری2اسفند1392
به داد زندانیان کارگری برسیم
- کمیته حمایت از شاهرخ زمانی :بازگشت شاهرخ زمانی و رسول بداغی از سلول انفرادی و پایان اعتصاب غذای آن‌ها
- اعلام همبستگی باکارگران ماهشهروکارگران دیگرمراکزکاروتولید،برای تعیین دستمزد 2000000 تومانی برای سال 1393
- کارگران معدن قربانی بی‌تدبیری
- صدوردستور بازداشت مقصران حادثه معدن کوهبان
- اعتصاب کارکنان امنیتی فرودگاه فرانکفورت دراعتراض به افزایش اندک دستمزدهایشان      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6492                   2014-02-21 09:08:35
اخباروگزارشات کارگری1اسفند1392
ناپدید شدن حسن رسول نژاد از اعضای کمیته هماهنگی
- اطلاعیه شماره ٥ کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد
- تجمع کارگران شهرداری قلعه‌گنج دراعتراض به عدم دریافت 9 ماه حقوق
- تجمع کارگران صنعت ماشین آلات تراکتورسازی تبریزجلوی فرمانداری تبریز
- حمله پلیس به تجمع کارگران کاشی کف تبریزوزخمی شدن 2کارگر
- بیکاری ۱۱۰ کارگر کارخانه پیشرو مصالح شرق بجنورد با دو ماه و نیم حقوق معوقه
- شرکت پیمانکاری نام آوران برج آبادان برای کارگران قراردادی فضای سبز پالایشگاه آبادان فیش حقوقی صادرنمی کند!
- جان باختن 3کارگر معدن زغال‌سنگ چشم‌پودنه منطقه پابدانا      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6489                   2014-02-19 13:31:48
اخباروگزارشات کارگری 29 و30بهمن1392
توهین و اذیت و آزار  بهنام ابراهیم زاده از سوی مقامات زندان اوین!
- احضار ۸ کارگر معترض پتروشیمی رازی به دادگاه
- تجمع  پرستاران بیمارستان امام خمینی جهت اعتراض به تبعیض در پرداخت کارانه و اضافه کار اجباری
- نئولیبرال‌هاو تعیین مزد
- وعده بازنشستگی کارگران نساجی کاشان محقق نشد
- اولتیماتوم کارفرمای تبد به کارگران: تا پایان امروز بازخرید شوید
- آوار مرگ بر سر کارگر ساختمانی
- .....      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6488                   2014-02-19 13:16:25
دو کشته در کارخانه ی ایران تایر - خودسوزی در برابر وزارت نفت
یک کارگر صنایع نفت هنگام بازدید روحانی از وزارت نفت خود را در برابر این وزارتخانه به آتش کشیده و در کارخانه ی ایران تایر دو کارگر به دلیل انفجار محزن گاز کشته شده اند ...      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6487                   2014-02-19 13:12:58
توهین و اذیت و آزار بهنام ابراهیم زاده از سوی مقامات زندان اوین!
کميته دفاع از بهنام ابراهيم زاده
>توهین و اذیت و آزار زندانیان سیاسی زندان اوین به دستور مستقیم علی‌ اشرف رشیدی رئیس زندان اوین صورت می‌گیرد ، توهین و تخریب شخصیتی زندانیان بیمار در کنار محدودیت‌هایی‌ دیگری چون نبود غذای خوب و کافی‌ ، نبود امکانات بهداشتی و از دسترس خارج کردن کتاب ، مجله و جزوات بخش‌های دیگری از اذیت و آزار مسئولین زندان اوین است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6484                   2014-02-17 16:01:25
اخباروگزارشات کارگری 27 و 28بهمن1392
شاهرخ زمانی و رسول بداغی در سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زدند
- کرامت عزیزی آرام گرفت...
- خبر تکمیلی از آزادی وفا قادری
- اتحادیه آزاد کارگران ایران: وفا قادری در میان استقبال گرم کارگران سنندجی از زندان آزاد شد
-      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6480                   2014-02-15 13:08:06
اطلاعیه شماره 64 کمیته ی دفاع از رضا شهابی
تأکید پزشک معالج رضا شهابی به لزوم عمل جراحی فوری کمر وی!
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6479                   2014-02-15 13:02:38
اخباروگزارشات کارگری 25 و 26بهمن1392
اطلاعیه شماره 64- تأکید پزشک معالج رضا شهابی به لزوم عمل جراحی فوری کمر وی!
- مقاومت شاهرخ زماني در زندان و تهديدات مقامات قضائي رژيم
- تجمع کارگران مجموعه ورزشی آزادی مقابل وزارت ورزش و جوانان
- اجحاف شرکت های پیمانکاری درحق کارگران در مناطق 15 گانه‌ شهرداری اصفهان
- از خرداد ماه امسال تاکنون هزینه‌های درمانی بازنشستگان ذوب‌آهن پرداخت نشده است
- خانواده قربانیان حادثه خیابان جمهوری:درخت کاشتند، صحنه را تغییر دهند
- گزارش کارگروه بررسی‌کننده وزارت کشوردرباره حادثه آتش‌سوزی خیابان جمهوری
- کرامت عزیزی کارگر شرکت  ایرانخودرو در زیر دستگاه پرس جان باخت
- دو جوشکار شرکت صدرا در زیر چرخهای چرتقیل معیوب کشته و زخمی شدند
- سوختگی 6  کارگر در حریق اتاق استراحت
- واکنش ها به مرگ مهاجران آفریقایی در آبهای اسپانیا      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6476                   2014-02-13 14:56:36
اخباروگزارشات کارگری24بهمن1392
دوخبر از سندیکای کارگران فلزکارمکانیک
* درباره کارگران ایران خودرو
* پیام یکی از نمایندگان فولاد زاگرس
- کارگران ایران، ۳۵ سال پس از انقلاب
- دستگیری فعالین کارگری را محکوم می کنیم! خواهان آزادی فوری وبی قید و شرط کارگران زندانی هستیم!
- مصدومیت 4کارگر در حادثه فرو ريختن سوله شهر صنعتی رشت      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6475                   2014-02-12 15:10:43
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ــ خارج از کشور
دستگیری فعالین کارگری را محکوم می کنیم! خواهان آزادی فوری وبی قید و شرط کارگران زندانی هستیم!
اعتراضات واعتصاب کارگری درماههای اخیرگسترش فزاینده ای داشته‌اند. کارگران پلی آکریل در اصفهان، معدن چادرملو دراردکان، کارخانه سیمان لوشان، ایران تایر، نساجی کاشان، فولادزاگرس، تراکتورسازی تبریز، سیمان آبیک، یخچال سازی ایران پویا، پتروشیمی فجر تنها چند نمونه اند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6474                   2014-02-12 15:10:19
اخباروگزارشات کارگری23بهمن1392
ادامه وتشدید سرکوب کارگران معترض دردولت یازدهم وهمدستی خانه کارگربا لاپوشانی!
- بیانیه کانون نویسندگان ایران :آن که باید پوست بیاندازد، حاکمیت است!
- کسی پاسخگوی مشکلات کارگران کارخانه لوله‌سازی خوزستان نیست!
عدم پرداخت قریب 3سال حقوق ومطالبات کارگران کارخانه لوله‌سازی خوزستان!
- کارگران برق منطقه‌ای خوزستان عیدی کارمندی می‌گیرند
- خبرهای کوتاه:      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6472                   2014-02-11 23:02:49
اخباروگزارشات کارگری22بهمن1392
 اعتراضات کارگران سدهای "داریان" و "هیروی"به عدم پرداخت چندین ماه حقوقشان!
- قرارداد مدت موقتی های مجتمع گاز پارس جنوبی :
سفر نوروزی به کیش پیش‌کش؛ لباس کار در پالایشگاه نداریم    
- مرکز آمار ایران :نرخ تورم روستایی دی‌ماه 40 درصد
- سوختگی شدید4کارگر بر اثر انفجار در دو شرکت کاشی و سرامیک میبد
- ده تا دوازده هزار نفر از کارکنان بانک بریتانیایی بارکلیزاخراج می شوند
- باقانون کارقطر تا سال ۲۰۲۲ بیش از ۴۰۰۰  کارگر جان خود را از دست خواهند داد!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6471                   2014-02-11 22:56:49
فراخوان برگزاری سمینار حول "اوضاع کنونی و جایگاه جنبش کارگری در ایران" در پاریس
برای پیشبرد گفتمان نظری و راهکارهای عملی در چارچوب نیروی بالنده ی اجتماعی یعنی طبقه ی کارگر، کمیته ی پاریس اینبار به تشکیل سمینار ی در چارچوب "اوضاع کنونی و جایگاه جنبش کارگری در ایران" می پردازد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6469                   2014-02-10 15:43:55
اخباروگزارشات کارگری 20 و21 بهمن1392
حمله نیروهای انتظامی به تجمع روزپنج شنبه (17دی)کارگران کارخانه تبریز کف مقابل استانداری وزخمی شدن چند کارگر!
- درباره انتخابات شورای اسلامی درمنطقه یک وهفت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
- برف  200 کارگر را در صومعه‌سرا بیکار کرد
- یک میلیون و 400 هزار فرصت شغلی ناگهان ناپدید شد- بی‌سابقه‌ ترین بیکاری فصلی
- بیکاری2500نفرازکارکنان تویوتا دراسترالیا      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6467                   2014-02-09 07:58:28
اخباروگزارشات کارگری19بهمن1392
 بازنشستگان شهرستان خاتم خواستار افزایش ۳۵ درصدی مستمری‌ شدند
- بدهی 5,5 میلیارد تومانی شهرداری خرم‌آباد به کارکنانش
- بیکاری400کارگرکاشی سازی بافق بدنبال تعطیلی کارخانه به خاطر هزینه بالای سوخت
- کار در خانه ، یا برده داری
- سقف افزایش حقوق و مزایای دولتی در سال ۹۳ توسط هیئت‌وزیران تعیین می‌شود
- حذف 5 قلم اصلی از سبد معیشت کارگران       ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6465                   2014-02-07 13:12:53
اخباروگزارشات کارگری 17 و 18بهمن1392
انتقال افشین ندیمی و مهرداد صبوری به دادگاه کامیاران
- عدم پرداخت 3ماه حقوق و2ماه حق بیمه کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریزواخراج 240نفر!
- بیست وششمین شماره مجله پیام سندیکا(بهمن ماه) منتشر شد!
-7کارگربدنبال ریزش یک ساختمان نوسازدرپاکدشت زیرآوارماندند
- یورش پلیس بوسنی به تظاهرات بیکاران و کارگران معترض به خصوصی سازی شرکت ها
- اعتراضات به افزایش هزینه حمل و نقل عمومی در ریودوژانیرو چندین زخمی برجاگذاشت      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6464                   2014-02-07 12:57:20
رهبر كارگری در كانادا به اعدامها و اذیت و آزار فعالین كارگری در ایران اعتراض كرد
به دنبال تماس نسرین بشارت با تعدادی از نهادها و شخصیتهای مترقی در كانادا برای اقدامی مثبت و واكنش نشان دادن به اعدامهای جاری در ایران، بروس آلن، یكی از رهبران شناخته شده اتحادیه های كارگری در این كشور نامه ای اعتراضی به حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران نوشت و اعدام فعالین سیاسی و اذیت و آزار فعالین و رهبران كارگری در ایران را قویا محكوم كرد.       ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6461                   2014-02-06 02:20:46
اخباروگزارشات کارگری 15 و 16بهمن1392
زبان تهدید و تشدید سرکوب و ستم بر کارگران ایران راه به جائی نخواهد برد
- اطلاعیه شماره 3 کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد( محمد مولانایی، واحد سیده، یوسف آبخرابات)
- تعویق۴ تا ۱۱ ماه حقوق و سرگردانی کارگران قند کامیاب در کارخانه بی برق و گاز
- طرح شکایت کارگران : عملی موثر یا امیدی واهی؟
- بدنبال برخورد2خودروی نمک پاش دراتوبان آزادگان3کارگرکشته وزخمی شدند
- اعتصاب 2روزه کارکنان متروی لندن دراعتراض به اخراج وبیکارسازی!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6445                   2014-02-04 15:54:20
تجمع کارگران معدان چادر ملو در یزد در اعتراض به بازداشت نماینده خود توسط پلیس امنیت
از مجموع ۲۸ کارگر بازداشتی معدن چادرملو که به تدریج از روز چهارشنبه (۹ بهمن‌ماه) تا شنبه به پلیس امنیت اردکان احضار و سپس بازداشت شده بودند، عصر روز دوشنبه ۱۴ بهمن ۲۷ نفر آزاد شدند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6444                   2014-02-04 15:49:34
یاد یداله خسرو شاهی گرامی باد
 چهار سال پیش، در 4 فوریه 2010 یداله خسرو شاهی از میان رفت. او در جنوب داغ و از دل کار و مبارزه بالید و در سرمای تبعید در حالی که تا آخرین روزهای زندگی همچنان  به راه رهایی کارگران می اندیشید و در این راه  مبارزه می کرد، به ناگاه خاموش شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6440                   2014-02-03 22:55:08
اخباروگزارشات کارگری14بهمن1392
 نمایشی بنام توزیع سبد کالا برای فرستادن کارگران دنبال نخود سیاه!
- همبستگی سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و حومه با کارگران چادر ملو
کارگران حق طلب معدن چادرملو را فورا" آزاد کنید
- فعالین کارگری و اتحادیه ای زندانی در ایران را آزاد کنید!
- اخراج و مرخصی اجباری گسترده کارگران فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی
- تجمع کارگران شرکت تبریز کف در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی در اعتراض به عدم پرداخت28ماه حقوقشان!
-27کارگر بازداشتی معدن چادرملو آزاد شدند
- تجمع کارگران آگاهان‌نیرو در مقابل دفترمجموعه برق تهران میدان شهدادراعتراض به تأخیر در پرداخت مطالبات قانونی
- پیام یکی از نمایندگان فولاد زاگرس قروه به سندیکای کارگران فلزکارومکانیک
- پایان اجتماع اعتراضی2روزه کارگران نساجی کاشان با وعده وزیرکار
-۱۴۰۰ کارگر معدن البرز شرقی بیش از دو ماه حقوق نگرفته‌اند
- اعتراض نگهبانان مزارع کشت و صنعت کارون به تعلیق یک ماهه نمایندگان شان و ۴ ماه تعویق حقوق!
- ویژه نامه‌ی جنبش کارگری و مسایل محیط زیست
- مرگ دلخراش کارگر شبکار در يکي از شهرک هاي صنعتي مشهد
- قطع پای کارگر جوان درحین کار با دستگاه مخلوط سیمان      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6439                   2014-02-03 15:26:51
همبستگی سندیکای کارگران شرکت واحد با کارگران معدن چادر ملو
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران  که خود برای حق طلبی کارگری و حق آزادی های سندیکایی بهای سنگینی همچون زندان، اخراج، تعقیب و تنبیه اعضاء خود را پرداخت کرده،ضمن همبستگی بادادخواهی این کارگران ، دستگیری کارگران معدن چادرملو را شدیدا" محکوم کرده و خواستار آزادی فوری وبی قید و شرط  دبیر واعضای انجمن صنفی و دیگر بازداشت شدگان، بازگشت بکار و پرداخت حقوق معوقه این کارگران شریف می باشد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6438                   2014-02-03 00:18:10
اخباروگزارشات کارگری13بهمن1392
یاد رفیق خسرو شاهی را با ادامه راه او در جهت متحد و متشکل کردن کارگران و ایجاد اتحاد  کارگری گرامی بداریم.
- شکایت از کارفرمایان و وزارت کار ایران به آی ال او به علّت خودداری و کوتاهی  در اجرای مقاوله‌های متعدد سازمان جهانی کار در رابطه مستقیم با ایمنی و سلامتی کارگران در محیط‌های کار
- شمار کارگران بازداشتی چادرملو به ۲۸ رسید
- احضار خانم شهناز سگوند به شعبه 13 دادگاه تجدید نظر اهواز
- برای دومین روز متوالی کارگران نساجی کاشان در مقابل وزارت کار تجمع کردند
- پرداخت حقوق ۲۲۰ کارگر «آجر جیل» ۸ ماه به تعویق افتاده است
- قانون کار برای کارگران شهرداری‌ لحاظ نمی‌شود
- عدم پرداخت چندماه حقوق کارگران شهرداری گرگان
- مرگ کارگرساختمانی بر اثر گازگرفتگي درمشهد
- تظاهرات مردم پرتغال علیه سیاست ریاضت اقتصادی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6437                   2014-02-02 14:12:58
سندیکای کارگران فلزکار و مکانیک ایران
جناب آقای گای رایدر، ریاست محترم سازمان جهانی کار (ILO)
سندیکای کارگران فلزکار و مکانیک ایران، اتحادیهٔ سندیکایی مستقلی که طبق قوانین کشور در سال 1339 با شمارهٔ 34 به ثبت رسیده است و از حقوق و منافع صنفی کارگران صنعتی ایران دفاع می‌کند، بدین وسیله مایل است شکایت رسمی خود را از کارفرمایان و وزارت کار ایران به علّت خودداری و کوتاهی  در اجرای مقاوله‌های متعدد سازمان جهانی کار در رابطه مستقیم با ایمنی و سلامتی کارگران در محیط‌های کار تقدیم شما کند،      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6436                   2014-02-01 15:31:09
اخباروگزارشات کارگری12بهمن1392
اطلاعیه شماره 2 خانواده فعالین کارگری دستگیرشده مهاباد
- ممانعت ازاعزام بهنام ابراهیم زاده به بیمارستان برای مداوا – محروم کردن وی از ملاقات با همسر و فرزند بیمارش
- دولت با مشروط کردن سبد کالا، صورت مسئله را پاک کرده است
- تجمع تعدادی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان مقابل استانداری زنجان
- جزییات تورم دی‌ماه - افزایش بهای خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها
- تهاجم همه جانبه ی نئولیبرالها به کارگران ایران
- معضل بی خانمانی و خیابان خوابی در اروپا      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6434                   2014-02-01 00:33:31
اخباروگزارشات کارگری11بهمن 1392
بازداشت بیش از30کارگرتوسط نیروهای امنیتی طی10روزگذشته وعدم اطلاع معاون اول رئیس جمهورازجزئیات ؟!
- گزارش تظاهرات در هیوستون- تگزاس
- گرانی مقدماتی بنزین، گاز و گازوئیل کلید خورد
- قیمت آب هم گران شد
- بانک مرکزی:تورم دی‌ ماه38.4درصد
- سقوط و مرگ کارگر قالب بند
- اعتصاب کارگران معدن پلاتین در آفریقای جنوبی برای افزایش دستمزدوارد دومین هفته شد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6431                   2014-01-30 23:05:54
اخباروگزارشات کارگری10بهمن1392
 اعتصاب ۲ هزار کارگر معدن چادرملوبرای 3روزمتوالی وبازداشت بیش از ۲۰ کارگر توسط نیروهای امنیتی با شكایت كارفرما
- پیمانکاران حتی چندرغازحداقل حقوق راهم به کارگران شهرداری اردبیل پرداخت نمی کنند؟!
- بدهی 10میلیاردتومانی پتروشیمی هگمتانه به کارگران بابت حقوق معوقه!
- بیکاری 600 کارگربدنبال تعطیلی معدن چاه ‌مرغی شهرستان خرم بید
- آسیب‌های شغلی کارگران فصلی!
- سوختگی 2 کارگردرتهران ودزفول      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6430                   2014-01-30 15:30:20
بیش از ۲۰ کارگر معدن چادرملو بازداشت شدند
 بیش از ۲۰ کارگر معدن چادرملو دستگیر شدند. فرماندار اردکان اعلام کرده است این دستگیری ها با شکایت کارفرما صورت گرفته است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6429                   2014-01-29 16:19:59
اخباروگزارشات کارگری9بهمن 1392
 تجمع کارگران فولاد زاگرس مقابل فرمانداری شهرستان قروه در اعتراض به ۷ ماه تعویق حقوق
- حق الزحمه اضافه کاری معلمان، دستمزدی که به تاراج می‌رود
- اخراج کارکنان شهرداری یاسوج بابیش از 11 ماه عدم دریافت حقوق!
- تاخیر در پرداخت حقوق کارگران مسکن مهر رامیان
- گزارش کارگر فلزکار از کارخانه نختاب فیروزان تبریز
- اعتراض دانشجویان ژاپنی به مشکل کاریابی
- اعتراض کارکنان سازمانهای کنترل ترافیک هوایی نسبت به خصوصی سازی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6427                   2014-01-28 23:03:31
اخباروگزارشات کارگری8بهمن1392
اعتصاب کارگران معدن چادرملو در اعتراض به اخراج همکارشان!
- تجمعات اعتراضی کارگران بیکارشده سیمان لوشان وبازداشت 5کارگر!
- تجمع کارگران اخراجی معدن رامیان (شرکت شمال شرق )مقابل اداره کار و رفاه
- اعتراض تعدادی ازکارگران کارخانه قند لرستان !
-10ماه کار، صدوهشتادهزارتومان دستمزد
- مرگ روزانه ۶ کارگر در حوادث کار طی ۹ ماه اخیر
- به دنبال افزایش مرگ و میر کارگران ساختمانی- کارگرانی که از بلندی ها، می افتند و بی صدا می میرند
- مرگ کارگرجوشکاردرحین کار      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6426                   2014-01-27 16:25:14
بیش از ۷۰۰ روزنامه‌نگار و فعال مطبوعاتی در نامه‌‌ای به رئیس جمهور؛
وعده بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران را عملی كنید
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6425                   2014-01-27 16:19:47
اخباروگزارشات کارگری7بهمن1392
گزارش‌های تازه ای از ضرب و شتم افشین ندیمی و مهرداد صبوری دو تن از فعالین کارگری
- نگاهي كوتاه به پيامدهاي دومين اعتصاب سنديكاي كارگران شركت واحد، براي جنبش كارگري كشور
- پایان موفقیت آمیز اعتصاب کارگران شرکت پتروشیمی فراورش برای افزایش مزد
- تجمع کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی مقابل استانداری آذربایجان شرقی برای چندمین باردراعتراض به عدم پرداخت 10ماه حقوق!
- تجمع ۱۵۰کارگر ایران پویا مقابل درب ورودی کارخانه در اعتراض به مشخص نبودن وضعیت سهام کارگران
- تجمع كارگران کارخانه سیمان آبیک در اعتراض به کاهش حقوق و سایر مطالبات در مقابل ساختمان اداری
- ........................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6423                   2014-01-27 15:50:22
کمیته همبستگی وپشتیبانی ازمبارزات مردم ایران-هانوفر
گرامی باد خاطره پیکار و مقاومت کارگران خاتون آباد
بهمن ماه امسال دهمین سالگرد کشتار کارگران معترض معدن خاتون آباد شهر بابک است. در دی ماه 1382 و در زمان دولت خاتمی، خبر اخراج 120 نفر از 250 کارگر معدن مس خاتون آباد اعلام شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6421                   2014-01-27 15:13:00
تجمع کارگران ایران پویا مقابل درب ورودی کارخانه
صبح امروز (دوشنبه۷ بهمن ماه) جمعی از کارگران کارخانه یخچال سازی «ایران پویا» در اعتراض به مشخص نبودن ۳ درصد از سهام ۲ هزار کارگر این کارخانه در مقابل درب ورودی این کارخانه دست به تجمع زدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6419                   2014-01-26 10:59:28
۱۳۰ کارگر دیگر اخراج شدند
هفتمین روز اعتراض کارگران ایران تایر
حدود ۶۰۰ نفر از کارگران قراردادی و روزمزد کارخانه ایران تایر در اعتراض به تصمیم کارفرما مبنی بر اخراج کارگران روزمزدی، برای هفتمین روز متوالی دست از کار کشیدند.       ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6418                   2014-01-26 10:54:12
تجمع بازنشستگان آموزش وپرورش در مقابل ساختمان مجلس
صبح امروز یکشنبه (۶ بهمن ماه) جمعی از بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش تهران در اعتراض به اجرا نشدن بخشی از مواد حمایتی فصل دهم قانون خدمات کشوری در مورد افزایش حقوق و مزایا، در مقابل درب شمالی ساختمان مجلس تجمع کردند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6416                   2014-01-25 14:49:10
اخباروگزارشات کارگری چهارم و پنجم بهمن1392
اعتصاب کارگران شرکت پتروشیمی فراوارش در مجتمع پتروشیمی بندر امام برای افزایش مزد و تشدید اعتراضات کارگران پتروشیمی فجر
- اعتصاب کارگران پتروشیمی فجر برای چهارمین روز متوالی در اعتراض به جلوگیری از ورود نماینده‌ شان
- تجمع 2000کارگرمقابل استانداری اصفهان در اعتراض به بیکاری یک ماهه
- اعتراض کارگران ایران تایربه اخراج همکارانشان توسط کارفرما وارد ششمین روز شد
- گزارشی کوتاه درباره مشکلات زنان کارگر
- پرداخت دستمزد دو ميلیون توماني – به مناسبت تعيين حداقل دستمزد براي سال 93
- سفرهیاتی از صندوق بین المللی پول روز شنبه به تهران!
- حادثه در ساختمانی در یزد كارگر ديگري را به جمع معلولان فرستاد
- مصدومیت ۳ نفر وموج گرفتگی2نگهبان در انفجار انبار کارخانه اکسیژن اخوان      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6414                   2014-01-24 03:58:00
اخباروگزارشات کارگری3بهمن 1392
اطلاعیه شماره 63- دکتر فریبرز رئیس دانا: به شفای عاجل رضا شهابی برسید.
- گزارشی از:اعتصاب و درگیری کارگران کیسون با پلیس سرکوب گر
- اثبات تخلف در برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار شرکت واحد
- اطلاعيه کانون نويسندگان ايران درباره جلوگيری از برگزاری جلسهٔ ماهانهٔ جمع مشورتی
- تاخیر6ماهه پرداخت حقوق کارگران شهرداري بجنورد- بدهکاري 9ميليارد توماني به تأمين اجتماعي
- نارضایتی معلمان از تعویق ۵ ماهه در پرداخت اضافه تدریس
- شعار و شوخی و خنده با نان کارگران 
- سودجویی با قتل عام کارگران
-اعتصاب هزاران نفر از کارگران معدن پلاتین آفریقای جنوبی برای افزایش دستمزد
- نرخ بیکاری در اسپانیا به رکورد تازه ای رسید      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6412                   2014-01-23 09:07:23
اطلاعیه شماره 63- دکتر فریبرز رئیس دانا: به شفای عاجل رضا شهابی برسید.
درخواست من این است که رضا شهابی را به بیمارستان یا برای مرخصی استعلاجی به منزلش بفرستید، پیش از آنکه واقعاً دیر شود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6411                   2014-01-23 08:58:52
اخباروگزارشات 2بهمن ماه1392
کارگران ایران تایر دومین روز اعتصاب خود را با اتحاد و همبستگی  پشت سر گذاشتند
- مراجعه تعدادي از نمايندگان سنديكايي جهت پيگيري تقلبات و تخلفات شوراهاي ضدكارگري در انتخابات سامانه يك اتوبوسراني به محل وزارت كار
- دومین روز اعتصاب کارگران پتروشیمی فجر- کارفرما کارگران روزمزد را جایگزین معترضین کرد
- تجمع کارگران پلی اکریل در اعتراض به ادامه اجرای سیاست کوچک سازی کارخانه و بازداشت موقت همکارانشان
- جلسه رسیدگی به مطالبات کارگران فولاد زاگرس از شرکت خان گل بر گزار شد
- تجمع متقاضیان مسکن مهر مقابل مجلس دراعتراض به افزایش چندین باره قیمت
- مرور همه اگرها و بایدها و نبایدهای حادثه جمهوری
- کارگران شهر صنعتی ساوه مسافر ناوگان فرسوده هستند
- جان باختن یک کارگر ساختمانی درحین کار
- توافق نهایی کارگران کارخانه گودیر در شمال فرانس      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6410                   2014-01-22 22:59:23
کارگران ایران تایر دومین روز اعتصاب خود را با اتحاد و همبستگی پشت سر گذاشتند

جلسه رسیدگی به مطالبات کارگران فولاد زاگرس از شرکت خان گل بر گزار ش      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6409                   2014-01-22 11:47:10
درخواست خانواده های کارگران کشته شده از رسانه ها
ما را تنها نگذارید
خانواده های کارگران جان باخته ی آتش‌سوزی خیابان جمهوری به روزنامه ی شرق گفته اند به جای رسیدگی قربانیان را مقصر معرفی می کنند!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6407                   2014-01-21 22:55:57
اخباروگزارشات کارگری1بهمن 1392
همراهی وزارت کار با تخلفات و تقلب اداره کار استان تهران در برگزاری انتخابات شورای اسلامی کاردر شرکت
- اعتصاب کارگران پتروشیمی فجر دست در اعتراض به تصمیم پیمانکار مبنی بر جلوگیری از ورود یکی از نمایندگان کارگران
- تجمع کارگران ایران تایر در اعتراض به اخراج ۸۰ نفر از همکاران‌شان
- اعتراض به اخذ وجه اجباری از اولیای دانش آموزان تحت پوشش مشارکت‌های مردمی!
- مهم‌ترین عامل افزایش حوادث کار در بخش ساختمان :در پیش گرفتن سیاست‌ ساخت و ساز بدون توجه به تمامی مختصات این حرفه خطرناک از سوی دولت      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6401                   2014-01-20 23:55:50
اخباروگزارشات کارگری30دی ماه1392
گرامی باد خاطره جان باختگان 4 بهمن1382 شهربابک
چهارم بهمن ماه یادآور روزی است که تعدادی ازکارگران مس خاتون آباد واعضای خانواده شان درراه احقاق حقوق حقه شان با گلوله های نیروهای امنیتی دولت هشتم(دولت اصلاحات)بخون درغلطیدند و4کارگر(جاویدی،ریاحی،مومنی ومهدوی) ویک نوجوان(پورامینی)جان باختند.یادشان گرامی باد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6400                   2014-01-20 13:44:01
اخراج سازی گسترده کارگران در شرکت ایران تایر و احتمال بروز اعتراضات حاد کارگری در آن
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، این اخراج سازی گسترده در کارخانه ایران تایر به بهانه عدم سود دهی در قسمت تایر نخی (بایاس) صورت میگیرد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6397                   2014-01-20 02:03:29
اخباروگزارشات کارگری29دی ماه1392
هزار کارگر «پارس جنوبی» خواستار برخورد با متخلفان تامین اجتماعی شدند
- تجمع رانندکان تاکسی در سازمان حمل و نقل شهرستان ابهر
- اسناد طلب ۱۲ میلیاردی کارگران از اتحادیه امکان منتشر شد
- هشداری درباره کارگران ساختمانی:گچ و سیمان سوزاننده‌تر از اسید برای چشم‌ها
- جان باختن 2کارگرزن درآتش سوزی کارگاه تولید پوشاک خیابان جمهوری تهران
- هر روز باید منتظر حادثه‌ای چون آتش‌سوزی جمهوری باشیم
- کارگر جوان پالایشگاه نفت بندرعباس خودکُشی کرد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6396                   2014-01-20 01:58:09
تظاهرات برای گرامیداشت یاد کارگران جان باخته خاتون آباد
در دهمین سالگردجنایت حکومت اسلامی علیه کارگران معدن مس خاتون آباد و برای دفاع از مطالبات و محکومیت کشتار کارگران توسط حاکمیت سرمایه داری جمهوری اسلامی،      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6395                   2014-01-19 12:55:42
مرگ دلخراش دو کارگر زن در تهران
بر اثر آتش‌سوزی در یک ساختمان ۵ طبقه تولیدی پوشاک در خیابان جمهوری تهران، دو نفر از کارگران زن این واحد تولیدی، از طبقه پنجم به پایین سقوط کردند و جان خود را از دست دادند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6394                   2014-01-18 15:09:56
اخباروگزارشات کارگری27و28دی ماه1392
شوی تلویزیونی مضحک شبکه یک سیما در مورد اضافه شدن دستمزد کارگران در سال ۹٣ با دعوت از سرکرده و سازمان دهنده حمله به سندیکای کارگران شرکت واحد
- عدم پرداخت 4ماه حقوق ومزایای کارگران شرکت لوله گستراسفراین
- مرکزآمارایران نرخ بیکاری تابستان امسال رامنتشرکرد
- مرگ کارگرجوان هنگام کار درپی سقوط بالابر ناایمن بر رویش!
- شلیک نیروهای نظامی در سردشت مرگ یک کولبر را درپی داشت
- وخامت وضعیت انسانی در سودان جنوبی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6391                   2014-01-17 09:15:15
اخباروگزارشات کارگری 25 و 26دی ماه1392
تجمع پرستاران ماهشهری در اعتراض به عدم دریافت حقوق 2 ساله!
- تهدیدبه اخراج20کارگر پلی اکریل اصفهان وتجمعات اعتراضی22و23دی ماه درمحوطه کارخانه!
- تجمع کارگران یک کارخانه دارویی در منطقه شمال غرب کشور در اعتراض به سو مدیریت
-800 كارگر شركت«بن رو»در آستانه بیكاری
-............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6388                   2014-01-15 07:57:38
1500 کارگر با معرفی هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی به عنوان نماینده، طرح اعتراض و شکایت مستقل کارگری بر علیه غارت و چپاول اندوخته های کارگران ایران در سازمان تامین اجتماعی را کلید زدند
 بدینوسیله ما کارگران شاغل و بازنشسته با معرفی جعفر عظیم زاده، پروین محمدی، شاپور احسانی راد، شیث امانی، شریف ساعد پناه و جمیل محمدی به عنوان نماینده های خود، به آنان اختیار میدهیم تا......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6387                   2014-01-14 14:27:34
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران - خارج از کشور
به یاد کارگران جان باخته خاتون آباد
  چهارم بهمن دهمین سالروز مبارزات درخشان کارگران مجتمع مس خاتون آباد از توابع شهربابک است      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6386                   2014-01-14 13:44:10
اخباروگزارشات کارگری23 و24 دی ماه1392
ممانعت از اعزام بهنام به بیمارستان و لغو ملاقات حضوری بهنام با خانواده ‌اش!
- رضا رخشان عضوهیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه به دلیل انعکاس مشکلات همکارانش تهدید به اخراج شد!
- اعتصاب کارگران شرکت روغن نباتی پارس قودراعتراض به عدم دریافت حقوق بمدت طولانی!
- تجمع جمعی از کارگران شرکت واحد در اعتراض به برگزاری انتخابات شورا
- چهارمین تجمع اعتراضی کارگران پیمانی پتروشیمی رازی هم‌زمان با سفرروحانی
- تجمع اعتراضی کارگران قند اهواز در مسیر عبور حسن روحانی
- .......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6382                   2014-01-13 11:14:24
اخباروگزارشات کارگری 20-21- 22 دی ماه1392
عدم پرداخت دستمزد کارگران نورد لوله صفا و پروفیل ساوه
- کارگران پتروشیمی رازی در اعتراض به وجود تبعیض برای سومین بار تجمع کردند
- توقف ساخت دومين كارخانه سيمان خراسان شمالي وبیکاری کارگران!
- با تصمیم دولت425 کارگر معدن البرز غربی بیکار می‌شوند
- ...............................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6375                   2014-01-09 23:05:16
اخباروگزارشات کارگری19دی ماه1392
 لغو دستور توقف برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی کار در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
- تعطیلی کارخانه های قندارومیه، پیرانشهر، نقده ،میاندوآب وخوی ازاوایل دی ماه وبیکاری کارگران
-.........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6374                   2014-01-08 15:33:18
اخباروگزارشات کارگری18دی ماه1392
بیست وپنجمین شماره ماهنامه پیام سندیکا منتشرشد!
-.......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6373                   2014-01-07 22:48:20
اخباروگزارشات کارگری17دی ماه1392
 اعتراضات کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران یک هفته راپشت سرگذاشت
- سلب کارت ورودبه کارخانه کارگران پتروشیمی بوعلی سینا توسط پیمانکار(شرکت فراصنعت)  درپی عدم امضای قرارداد ناعادلانه !
- تبعیض وتاخیر درپرداخت حقوق کارکنان پیمانکاری و قرار دادی صنعت نفت
-621کارگر در خراسان شمالی از کارفرما شاکی شدند
-........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6372                   2014-01-07 01:12:50
اخباروگزارشات کارگری16دی ماه1392
تجمع کارگران تراکتورسازی تبریز مقابل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در اعتراض  به عدم پرداخت 8ماه حقوق
- .............................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6371                   2014-01-06 11:22:34
اخباروگزارشات کارگری15دی ماه1392

- ناصرآغاجری:دلیل انفجار در پتروشیمی خرم‌آباد، نقض اصول ایمنی بوده است
- توقف کامل روند تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری دروزارت نفت!
-200نفر از 250 کارگر شرکت رانیران بیکار شدند
- تجمع  کارگران کارخانه قند کامیاب در مقابل فرمانداری خمینی‌شهر
- پیام یکی از نمایندگان کارگران فولاد زاگرس قروه به سندیکای کارگران فلزکارومکانیک
- ..........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6370                   2014-01-05 13:35:26
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی: نامه حمایت شاهرخ زمانی از رضا شهابی
مطلع شدم که وضعیت جسمانی رضا خوب نیست و احتیاج ویژه به پرستاری و مراقبت دارد و برگشتش به زندان برابر است با قطع نخاع شدن او!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6369                   2014-01-05 12:59:43
اطلاعیه اتحاد بین المللی در مورد بهبودی وضع سلامتی نسان بعد از بیماری
ما برای رفیق مان نسان بهبودی سریع و کامل آرزو می کنیم و امیدواریم که او هر چه زودتر بتواند با همان شادابی، انرژی و  پیگیری سابق، زندگی عادی و فعالیت های خود را از سر گیرد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6368                   2014-01-05 12:42:27
اخباروگزارشات کارگری14دی ماه1392
 پروین محمدی در واکنش به افشای تخلفات تأمین اجتماعی:سکوت سران تشکل‌های کارگری رسمی به دلیل بی‌نیازی به آراء کارگران است
- تجمع کارگران کارخانه روغن نباتی قو دراعتراض به محقق نشدن مطالبات واخراج یکی ازهمکارنشان!
- تأخیر ۷ ماهه در پرداخت حقوق کارگران کارخانه صنایع تبدیلی فن آوران اروندآبادان
- مرکز آمار ایران :نرخ بیکاری 10.3 درصد، تعداد کل بیکاران2.4میلیون نفر
- در آن دنياي ديگر
- چه کسی مسئول جان کارگران خدمات شهرداری است؟
- جان باختن 2کارگردرحادثه پتروشیمی خرم آباد
- ..........................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6366                   2014-01-04 03:00:46
اخباروگزارشات کارگری12و13دی ماه1392
مبارزه کارگران نیروگاه دماوند راهگشاست
- مرخصی اجباری کارگران استان‌های شمال، شمال غرب و غرب کشور درپی قطع گاز برخی از صنایع و واحدهای تولیدی
- حقوق آذرماه بازنشستگان فولادکرمان هنوزپرداخت نشده است
- اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها وافزایش قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل)
-..........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6363                   2014-01-02 00:23:06
اخباروگزارشات کارگری11دی ماه1392
 مرخصی اجباری600کارگربدنبال تعطیلی کارخانه نوری تازه به دلیل کاهش فشار گاز!
- بحران کاهش گاز در صنایع فولادی هرمزگان
- ضایع شدن حق وحقوق کارگران شهرداری بهبهان!
- عدم پرداخت حقوق ومطالبات کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان!
- قراردادهای 3 ماهه و قصه پر غصه کارگران قمی
-۴۰۰هزار کارگر نساجی کامبوج در اعتصاب‎      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6362                   2014-01-02 00:15:34
اخباروگزارشات کارگری10دی ماه1392
همه باهم برای آزادی برادران زندانی مان بکوشیم!
- ادامه اعتراضات کارگران ایران خودروبرای افزایش دستمزد
- پیام یکی از نمایندگان کارگران فولاد زاگرس قروه به سندیکای کارگران فلزکارومکانیک
- نقد نيروهاي كار پروژه‌هاي نفتي بر نئوليبراليسم و نئوليبرال‌هاي وطني
- اتصال سیم های برق، جان یک کارگر را در بخش رحیم آباد رودسر گرفت
- بی خانمان های ژاپن نیروی کار ارزان برای فوکوشیما
- گرسنگی جان میلیون ها تن از اهالی آفریقای مرکزی را تهدید می کند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6361                   2014-01-02 00:10:57
اخباروگزارشات کارگری9دی ماه1392
تجمع کارگران کارخانه روغن‌ نباتی قودر اعتراض به تاخیردرپرداخت حقوق ومطالباتشان
- تجمع کارگران سد گرین نهاوند مقابل فرمانداری دراعتراض به عدم پرداخت8ماه حقوق
- کارگران قند کامیاب اصفهان با ۴ تا ۱۱ ماه حقوق معوقه، بیکار شدند
- اعتراض کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران به عدم اجرایی شدن وعده‌های مسئولان مبنی بر عقد قرارداد مستقیم و حذف شرکت پیمانکار نیروی انسانی!  
- اعتصاب رانندگان خودروهای سنگین زاهدان وتجمعشان مقابل استانداری سیستان و بلوچستان
- تجمع راننده های تاکسی زابل مقابل فرمانداری دراعتراض به افزایش کارمزد
- تعطیلی کارخانه فارسیت دورود،بیکاری450کارگربا عدم دریافت9ماه حقوق وکارگرانی با مشکلات ریه و بیماری آزبستوس!
- بانک مرکزی:تورم آذرماه 39.3 درصد - مرکز آمار: نرخ تورم 35.5 درصد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6355                   2013-12-29 15:12:40
سندیکای کارگران فلزکارومکانیک
رضا مرزبان از پیشروان سندیکایی در گذشت
رضا مرزبان روزنامه نگار و از موسسان سندیکای خبرنگاران و نویسندگان مطبوعات در سال 1341 بود. او درمقام یک کوشنده سندیکایی از حقوق مادی و معنوی اعضای سندیکای خبرنگاران و نویسندگان مطبوعات سالها دفاع کرد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6354                   2013-12-29 15:08:38
اخباروگزارشات کارگری8دی ماه1392
تجمع بازنشستگان کمتر از 30 سال مقابل مجلس دراعتراض به کاهش حقوق!
- رضا مرزبان از پیشروان سندیکایی در گذشت
- کارگران نیروگاه دماوند ۲۰ درصد از مطالبات خود را دریافت کردند
- زیرپا گذاشتن حق و حقوق کارگران کارخانه پرستوی بهاران دیواندره
- وعده توقف اجرای سیاست کوچک سازی در کارخانه پلی‌اکریل؟!
- بیکاری کارگران کارخانه صنایع مهتاب با بیش از چهار ماه حقوق معوقه!
- تاخیردرپرداخت حقوق کارگران معادن کوهبنان واحتمال اخراج کارگران!
- مرکز آمار:تورم آذرماه 35.5 درصد
-......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6353                   2013-12-29 14:59:39
اخباروگزارشات کارگری7دی ماه1392
افشین ندیمی و مهرداد صبوری را آزاد کنید!
- اخراج جمعی از کارگران شرکت پیش تنیده
- تجمع کارگران نیروگاه دماوند در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه وتاخیردرپرداخت دستمزد
- ماه حقوق معوقه ی کارگران شرکت جهاد نصر
- تأخیر ۳ ماهه در پرداخت حقوق کارگران سه شرکت پیمانکاری پالایشگاه آبادان
- شهردار جدید رفسنجان قصد بازگرداندن پیمانکاران را دارد
- يک روز کاري با کارگران سر گذر- براي 10هزار تومان به آب و آتش مي زنند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6351                   2013-12-27 14:05:44
اخباروگزارشات کارگری6دی ماه1392
اهميت اولين اعتصاب سازماندهي شده زمستان 1384 سنديكائ رانندگان و كارگران شركت واحد اتوبوسراني تهران و حومه بعد از سه دهه
- ..................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6350                   2013-12-27 14:00:01
اخباروگزارشات کارگری5دی ماه1392
برگزاری جلسه ی دادگاهی افشین ندیمی و مهرداد صبوری- ٦ سال حبس تعزیری برای افشین ندیمی و ٨ ماه حبس تعزیری برای مهرداد صبوری
- کارگران نی بر کشت و صنعت هفت تپه دوباره دست به اعتصاب زدند
- اعتصاب کارگران شبکه آبیاری و زهکشی سد چمشیردر اعتراض به عدم پرداخت5 ماه حقوقشان
-............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6349                   2013-12-27 07:45:05
سمینار جنبش کارگری و محیط زیست
کانون مدافعان حقوق کارگر، مبادرت به برگزاری سمیناری با عنوان جنبش کارگری و محیط زیست کرد. دراین سمینار که موضوعات مختلف محیط زیست و تاثیر آن بر زندگی کارگران مورد بررسی قرار گرفت راه‌های پیوند جنش اعتراضی محیط زیست با جنبش کارگری و ضرورت آن از جانب سخنرانان مطرح شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6346                   2013-12-26 04:11:49
٦ سال حبس تعزیری برای افشین ندیمی و ٨ ماه حبس تعزیری برای مهرداد صبوری دو تن از کارگران فصلی و از اعضای کمیته هماهنگی
برگزاری جلسه ی دادگاهی افشین ندیمی و مهرداد صبوری      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6344                   2013-12-25 12:01:21
اخباروگزارشات کارگری3و4 دی ماه1392
تجمع همزمان کارگران مخابرات راه دور و کارگران تهرانی در مقابل مجلس شورای اسلامی
- ........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6343                   2013-12-25 11:14:52
شاهرخ زمانی و خالد حردانی : در پی حرکت قهرما نانه کارگران ایران خودرو و هفت تپه، فردا در تاریخ 3/10/92 در حمایت از هم طبقه ای های خود اعتصاب غذا خواهیم کرد.
چاره ما رنجبران وحدت و تشکیلات است.
در پی حرکت قهرما نانه کارگران ایران خودرو و هفت تپه، ما شاهرخ زمانی و خالد حردانی فردا در تاریخ 3/10/92 در حمایت از هم طبقه ای های خود اعتصاب غذا خواهیم کرد.
ما تک تک کارکران و زحمتکشان باید بدانیم و اگاه باشیم که تنها راه رهایی از بردگی، متحد شدن در تشکل های رزمنده و سیاسی خود می باشد.
زندان رجایی شهر کرج- 2/10/92
شاهرخ زمانی و خالد حردانی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6336                   2013-12-23 14:06:07
سازمان معلمان ایران خواهان لغو یک تفاهم نامه شد
طی یک تفاهم نامه میان اداره کل آموزش و پرورش تهران و حوزه علمیه تهران ، مدارس دولتی تحت پوشش این طرح ، به مدارس وابسته به حوزه علمیه تبدیل می شود .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6335                   2013-12-23 13:51:50
اخباروگزارشات کارگری2دی ماه1392
ادامه کارشکنی مقامات قضایی و امنیتی در جهت آزادی افشین ندیمی و مهرداد صبوری
- آیا چنین جامعه‌ای می‌خواهیم؟
- سندیکای کارگران فلزکار و مکانیک :گزارش اعتصاب در ایران خودرو
- کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری :دومین روز اعتصاب کارگران نیشکر 7 تپه
- اعتصاب مجدد کارگران شهرداری بهبان دراعتراض به تاخیر8ماهه پرداخت حقوقشان
- .......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6334                   2013-12-22 23:49:23
اخباروگزارشات کارگری1دی ماه1392
اطلاعیه شماره 62- اعزام مجدد رضا شهابی به بیمارستان جهت MRI
- کارگران ایرانخودرو با خواست افزایش مزد دست به اعتراض زدند
- اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه وارد دومین روز خود شد
- رضا رخشان از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه، از استمرار حرکت‌های اعتراضی همکاران‌اش خبر داد
- تجمع اعتراضی ۶۰۰ کارگر پلی اکریل اصفهان
- تجمع کارگران سیمان لوشان مقابل استانداری گیلان دراعتراض به تعطیلی کارخانه وعدم دریافت 5ماه حقوق!
- ...........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6333                   2013-12-22 13:51:01
اطلاعیه شماره 62- اعزام مجدد رضا شهابی به بیمارستان جهت MRI
به گزارش رسیده رضا شهابی روز شنبه 30 آذر جهت MRI مجدد از کمر به بیمارستان شهدا تجریش انتقال داده شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6330                   2013-12-22 01:34:10
اخباروگزارشات کارگری30آذرماه1392
اعزام رضا شهابی جهت عکسبرداری (ام آر آی) ستون فقرات
- اعمال تبعیض نسبت به کارگران پیمانکاری سنااندیشه در پالایشگاه آبادان به بهانه منطقه آزاد
- اعتصاب کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت هفت تپه دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ماهانه و دریافت پاداش سال گذشته!
- آغازدور سوم تجمعات اعتراضی کارگران پلی اکریل اصفهان!
- تجمع کارگران کارگران مجموعه صنعتی ماشين آلات صنعتی تراكتورسازى تبریزمقابل استانداری دراعتراض به عدم پرداخت 8ماه حقوق
- ......................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6329                   2013-12-20 15:53:35
اعتصاب کارگران پالایشگاه های نفت توتال درفرانسه برای افزایش حقوق وپاداش پنجمین روزرا پشت سرگذاشت!
کارگران چهارپالایشگاه توتال درفرانسه برای افزایش حقوق وپاداش از روزدوشنبه هفته جاری دراعتصاب بسرمی برند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6328                   2013-12-20 15:47:37
اخباروگزارشات کارگری29آذرماه1392
تعیین وثیقه 140 میلون تومانی برای افشین ندیمی و مهرداد صبوری
- جلسه محاکمه 5 فعال کارگری شهر بوکان
- بیکاری 700کارگرکارخانه اتوبوس عقاب افشان
- تبدیل وضع کارکنان پیمانکاری به قراردادی در صنعت‌نفت ممنوع شد
- ادامه ی اخراج کارگران شرکت سقز سازی کردستان(وَن)
- آیا کسی به فکر ما هست؟؟!!
- فوران و نشت نفت در اندیمشک وآلودگی محیط زیست!
- اعتصاب کارگران پالایشگاه های نفت توتال درفرانسه برای افزایش حقوق وپاداش پنجمین روزمتوالی را پشت سرگذاشت!
- رای منفی دادگاه قانونی اساسی پرتغال به کاهش حقوق بازنشستگان      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6326                   2013-12-20 10:27:23
اخباروگزارشات کارگری28آذرماه1392
تجمع کارگران کاشی سمند مقابل استانداری سمنان دراعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه ۹ ماهه
- اخراج30نفر از کارگران خدماتی شهرداری آبادان
- شیوع پدیده عجیب «کم اظهاری مدرک تحصیلی» در بین لیسانسه‌ها
- تغییرات قیمتی 11 گروه مواد خوراکی اعلام شد- گزارش بانک مرکزی از نرخ 42 قلم کالا
- کشتار وحشیانه کارگران جوشکار در شهر دیاله عراق      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6325                   2013-12-20 10:21:36
اخباروگزارشات کارگری27آذرماه1392
اعلام اتهام علیه مهرداد صبوری و افشین ندیمی دو تن از فعالین کارگری
- اخراج100کارگر شرکت پیمانکاری سازه‌های آبی درطبس
- خبری از افزایش حقوق و ساماندهی قرارداد کارکنان نفتی نیست !
- کاهش سقف اعتبارات خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی!
- مرگ 13ومصدومیت530راهدارطی سال گذشته درحین کار!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6323                   2013-12-18 08:00:38
گزارش کارگر فلزکار
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک
کارگران لاهیجان در 2 پلان "
لاهیجان ؛ شهر به اصطلاح توریست پذیر همانند شهرهای دیگر گیلان سالیانی ست که ظرفیت کشاورزی خود را از دست داده ، پرورش کرم ابریشم به خاطره ها پیوسته ، چایکاری بعلت ورود بی رویه چای توسط بخش تجاری با نفوذ نفس های اخر را می کشد. برنج نیز به علت عدم حمایت از کشاورزان و ورود بی رویه آینده ای مبهم دارد و ایستایی و عدم صنایع تبدیلی و کاشت و برداشت سنتی کم و کاست های زیر بنایی این ویرانی اند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6321                   2013-12-17 15:43:47
اخباروگزارشات کارگری26آذرماه1392
احضار مجدد شهناز سگوند به دادگاه
- خواست و تلاش ما لغو بی درنگ قوانین قابل سرزنش علیه کودکان ایران است
- رضارخشان عضوهیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه :کارگران پیمانی هفت تپه با مزد کمتر، بیش از سایرین خطر می‌کنند - گزارش کارگر فلزکار: کارگران لاهیجان در 2 پلان
- ...................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6319                   2013-12-16 14:29:34
اخباروگزارشات کارگری25آذرماه1392
گزارشی به نشست دوره ای اتحادیه های کارگری خودرو سازی جهان
- تجمع اعتراضی بازنشستگان پالایشگاه آبادان در مقابل وزارت نفت
- روز ما فرداست، فردا روشن است
- کارکنان آمازون در آلمان اعتصاب می کنند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6318                   2013-12-16 11:23:29
كانون مدافعان حقوق کارگر
از اين پس، در سايت كانون مدافعان حقوق کارگر، فايل‌هايي صوتي در دسترس علاقمندان به فرهنگ و هنر كارگري قرار خواهيم داد كه آرزومنديم با اقبال زحمتكشان روبرو شود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6317                   2013-12-15 23:00:17
اخباروگزارشات کارگری24آذرماه1392
مراسم قدردانی کارگران شهر سنندج از خانواده‌ی وفا قادری
- کارگران پلی اکریل اصفهان:درصورت عدم تحقق خواسته هایمان تجمعات اعتراضیمان راازسرمی گیریم!
- اعتصاب کارکنان وبسایت روزنامه تابناک
- حقوق آبان ماه بازنشستگان ذوب آهن اصفهان پرداخت نشده است! عدم تعهد ذوب آهن به مسائل درمانی بازنشستگان خود!
- اقدامات کارفرمای پتروشیمی فجر به قصد کنترل کارگران
- اعتصاب دانشجویان دانشکده نفت گچساران      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6316                   2013-12-15 01:01:06
اخباروگزارشات کارگری22و23آذرماه1392
بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران: این هفته در برابر شوراشهر تجمع خواهیم کرد
- به تعویق افتادن چندماهه پرداخت دستمزد و حق بیمه بسیاری از کارکنان و کارگران شهرداری های استان بوشهر!
- کارگران پيمانکار نيروي انساني شرکت سيمان داراب: برای تحقق خواسته هایمان جلوي فرمانداري شهرستان داراب تجمع خواهیم کرد
-      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6313                   2013-12-12 23:04:12
اخباروگزاشات کارگری21آذرماه1392
فراخوان براي اعتراض به غارت اموال كارگران
- دیدار جمعی از فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی شهر سنندج با خانواده‌های مهرداد صبوری و افشین ندیمی
- تجمع 2روزه کارگران آبهای عمیق (صدرا) مقابل ساختمان اداری شرکت دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوقشان!
- بیکاری 250کارگر ذوب آهن اسدابآد درپی تعطیلی کارخانه!
-.............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6310                   2013-12-11 22:47:57
اخباروگزارشات کارگری20آذرماه1392
انتقال مهرداد صبوری و افشین ندیمی به زندان مرکزی سنندج و همچنین تجمع خانواده های این دوعضو بازداشتی
-.........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6307                   2013-12-11 22:29:35
یاد کارگران جان باخته ی معدن مس خاتون آباد، جاودانه است!
در دی ماه ١٣٨٢ و در زمان حاکمیت دولت اصلاحات (بخوان دولت سرکوب) خاتمی، ٢٠٠ نفر از کارگران معدن مس نیروک در خاتون آباد شهر بابک از توابع کرمان به دلیل کار موقت و پیمانی و عدم دائمی کردن آنان، اخراج میشوند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6304                   2013-12-11 07:47:14
اخباروگزارشات کارگری19آذرماه1392
مراجعه مجدد جمعی از نمایندگان کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران به وزارت کار!
- .............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6301                   2013-12-09 15:33:04
اخباروگزارشات کارگری18آذرماه1392
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6300                   2013-12-09 15:22:09
اخباروگزارشات کارگری17آذرماه1392
سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و حومه:درگذشت مرد آزادی ،صلح و عدالت : ادای احترام به نلسون ماندلا - اعتصاب کارگران «نی بر» مجتمع کشت و صنعت هفت تپه دراعتراض به محقق نشدن وعده ها!
- اعتصاب کارگران و کارشناسان شرکت آبهای عمیق وابسته به صدرا دراعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوشان! تشدیدروند اخراج کارگران درصدر!
- اعتراضات کارگران آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو)ادامه دارد!
- تجمع کارگران کارخانه کارتن ایران باخواست تغییر مدیر امور اداری کارخانه !
-      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6299                   2013-12-09 15:22:08
اخباروگزارشات کارگری17آذرماه1392
سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و حومه:درگذشت مرد آزادی ،صلح و عدالت : ادای احترام به نلسون ماندلا - اعتصاب کارگران «نی بر» مجتمع کشت و صنعت هفت تپه دراعتراض به محقق نشدن وعده ها!
- اعتصاب کارگران و کارشناسان شرکت آبهای عمیق وابسته به صدرا دراعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوشان! تشدیدروند اخراج کارگران درصدر!
- اعتراضات کارگران آسفالت طوس (پیمانکار نیروی انسانی معدن چادرملو)ادامه دارد!
- تجمع کارگران کارخانه کارتن ایران باخواست تغییر مدیر امور اداری کارخانه !
-      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6293                   2013-12-08 04:33:48
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
درگذشت مرد آزادی ،صلح و عدالت : ادای احترام به نلسون ماندلا
ما نیز همچون ماندلا آرزو می کنیم هیچ آزاده ای در بند نباشد .      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6290                   2013-12-08 00:30:02
اخباروگزارشات کارگری16آذرماه1392
شصت سال از واقعه‌ی 16 اذر 1332 گذشت
- انسان والا یی، روی در نقاب خاک کشید
- بیست وچهارمین شماره (آذرماه)پیام سندیکا منتشرشد!
- کارگران شرکت آسفالت طوس (مستقر در معدن چادرملو)مجددادست به اعتصاب زدند!
- کارکنان شهرداری سوق 7 ماه است که حقوق نگرفته‌اند
- افزایش تلفات کارگران پارس جنوبی بدلیل فقدان بیمارستان مجهز
- مرگ کارگرجوان درپی سقوط به چاهک آسانسور
- مدفون شدن کارگری بدنبال ریزش آواردرمعدن شن و ماسه شهرستان قدس
- کشته و زخمی شدن سه کارگردر معدن کرمانشاه      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6289                   2013-12-07 08:20:11
اخباروگزارشات کارگری15آذرماه1392
سونامی بیکاری درپارس جنوبی!
- حمله نیروهای سد معبر شهرداری سنندج به دست فروشان
- خطر حوادث کاری در کمین 11.5 میلیون کارگر!
- اعتصاب کارگران رستورانهای “فست فود” در آمریکا      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6285                   2013-12-05 15:19:10
اخباروگزارشات کارگری14آذرماه1392
ادامه ی بازداشت افشین ندیمی و مهرداد صبوری محکوم می باشد
- پایان اعتصاب 2هزارکارگرنی بر کشت و صنعت کارون پس از3روزدرپی وعده مدیران!
- گزارشی درباره تجمع كارگران پيمانكاري شركت نفت و گاز پارس
- لیست پرداخت هایی که به غارت اموال کارگران شبیه است
- یک کارگرساختمانی درارومیه درپی سقوط ازارتفاع جانش راازدست داد!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6283                   2013-12-04 23:02:39
اخباروگزارشات کارگری13آذرماه1392
عتصاب کارگران پتروشیمی بسباران و خوارزمی با وعده افزایش مزد پایان گرفت
- تجمع کارگران کاشی تبریز کف در اعتراض به عدم پرداخت 28ماه حقوقشان!
- تجمع کارگران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مقابل استانداری دراعتراض به اخراج!
- کارگران مزارع نیشکر شرکت کشت و صنعت نیشکر کارون شوشترمصمم به ادامه اعتصاب!
-............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6279                   2013-12-02 23:54:30
اخباروگزارشات کارگری11آذرماه1392
اعتصاب کارگران شرکتهای پتروشیمی بسباران و خوارزمی با خواست افزایش مزد
- تجمع 2 هزار کارگرنی‌بر کارون‌ در اعتراض به افزایش نیافتن حقوق
- تجمع کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی در اعتراض به کاهش مزد
- علیرغم وعده ووعیدهامشکل بازنشستگان ذوب آهن اصفهان بیشتر شد
- تجمع کارگران مخابرات روستایی همدان در اعتراض به نحوه قرار داد کاری خود، مقابل ساختمان شرکت مخابرات استان همدان
- سه کارگر در منطقه عسلویه کشته‌ شدند- احتمال نادیده گرفته‌شدن اصول‌ایمنی در حوادث‌شغلی عسلویه
- ریزش آوار و مرگ یک کارگر40ساله
- مصدومیت شدید یک کارگر42ساله درپی سقوط از بالابر غیر استاندارد
- ادامه گسترده برده داری در پاکستان      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6278                   2013-12-02 23:46:53
اخباروگزارشات کارگری10آذرماه1392
ادامه اعتصاب کارگران قطار شهری اهوازوتجمع در داخل کارگاه
- اخبار فلزکار 2:
* درکارگاههای ساختمانی چه می گذرد؟
*گزارش کارگر فلزکاراز کارخانه پاکشوماکرج
- تجمع اعتراضی کارگران شرکت پویا غرب کرمانشاه مقابل استانداری
- ما همگی فرزندان مهاجر هستیم!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6274                   2013-11-30 14:00:07
اخباروگزارشات کارگری8مهرماه1392
دست از زنداني كردن كارگران معترض برداريد
- کارگران ایران خودرو، مانع خودکشی کارگر پیمانی شدند
- اسنادی از دریافتی میلیونی برخی از مدیران تامین اجتماعی!
- نرخ بیکاری بالا و نرخ تورم پایین در منطقه یورو      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6271                   2013-11-29 09:49:37
اخباروگزارشات کارگری7آذرماه1392
بی خبری از وضعیت افشین ندیمی ومهرداد صبوری
- احضار مجدد خالد حسینی به دادگاه
- کارگران معترض شرکت آسفالت طوس از پیمانکاران معدن سنگ آهن چادرملو در انتظار نتیجه جلسه شورای تأمین اردکان
- کارگران ساختمانی وخالی بندی تامین اجتماعی؟!
- بیمه100 هزار کارگر ساختمانی معطل پرداخت دولت
- به مناسبت25 نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
- اعتراض هزاران نفراز کارکنان شرکت تولیدکننده ایرباس در آلمان      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6270                   2013-11-28 23:02:28
کانون مدافعان حقوق کارگر
دست از زنداني كردن كارگران معترض برداريد
>كانون مدافعان حقوق كارگر، همچنين ضمن حمايت از كارگران معترض کارخانه پلی اکريل اصفهان براي خواست‌هاي به حق‌شان، خواستار همبستگي طبقاتي كارگران براي رسيدن به حقوق حقه‌ي خود مي‌باشد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6266                   2013-11-28 00:45:23
اخباروگزارشات کارگری6آذرماه1392
در شامگاه چهارشنبه،4 کارگر پلی اکریل آزاد شدند!
- اعتصاب کارگران پیمانی شرکت پیمانکاری آسفالت طوس معدن چادرملو اردکان!
- سکوت مطلق روحانی درگزارش صد روزه اش درباره مشکلات کارگران ووضعیت معیشتیشان!
- ریزش معدن در ساغند اردکان موجب مرگ 3کارگرومصدومیت یک کارگرشد!
- هزاران پرتغالی در اعتراض به بودجه ریاضتی سال ۲۰۱۴ وزارتخانه های بهداشت، اقتصاد، محیط زیست و دارایی را در لیسبون اشغال کردند!
- جان باختن حداقل 2کارگر در پی سقوط بخشی از سقف در حال ساخت ورزشگاه ایتاکرائوی برزیل!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6265                   2013-11-27 14:16:34
اخباروگزارشات کارگری5آذرماه1392
کارگران کارخانه پلی اکریل اصفهان به اعتراضاتشان ادامه می دهند-امضای طوماراعتراضی
- مصاحبه سایت اتحاد با جعفر عظیم زاده پیرامون تجمع کارگری سوم آذر ماه در محل وزارت کار و ضرورت سراسری شدن اعتراضات کارگری
- فراخوان مشترک سندیکاهای ترانسپورت سوئد، دانمارک و نروژ: زندانیان کارگری و سیاسی در ایران را آزاد کنید
- ................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6264                   2013-11-27 13:31:54
فراخوان مشترک سندیکاهای ترانسپورت سوئد، دانمارک و نروژ
زندانیان کارگری و سیاسی در ایران را آزاد کنید
سازمان جهانی کار ILO در نشست سال 2013، جمهوری اسلامی ایران را در ردیف سه کشوری مد نظر قرار داد که در آن ها شرایط زندگی، آزادی های فردی و فعالیت های کارگری شدیداً محدود بوده و فعالین کارگری دائماً تحت تعقیب، پیگرد قضایی، اخراج از کار و تهدید به زندان قرار دارند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6262                   2013-11-26 13:22:35
ادامه تجمع کارگران پلی‌اکریل : تا آزادی 4 همکار خود و خواستهایمان به اعتراض ادامه میدهیم
در ششمین روز از بازداشت چهار کارگر کارخانه پلی اکریل اصفهان، کارگران این کارخانه صبح امروز .......      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6261                   2013-11-25 16:19:21
اخباروگزارشات کارگری4آذرماه1392
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری :جای کارگران در زندان نیست
- صدورقراربازداشت دوماهه برای 4کارگرزندانی-ادامه اعتراضات کارگران پلی‌اکریل
- کانون مدافعان حقوق کارگر: مرگ کارگر17ساله درپی سقوط ازداربست وتجمع اعتراضی دانشجويان دانشگاه اميركبير!
- آینده مبهم شغلی 230کارگر قرار دادی بیکارکارخانه کاغذ سازی کارون پس از تغییر نام به گلریز
- ............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6260                   2013-11-25 16:11:40
اخباروگزارشات کارگری3آذرماه1392
علیرغم تهاجم پلیس امنیت دولت تدبیر، تجمع اعتراضی کارگران تهرانی در محل وزارت کار با قرائت قطعنامه با موفقیت به پایان رسید
- متن کامل قطعنامه تجمع کارگری امروز در محل وزارت کار
- حمایت سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و حومه از خواسته های به حق کارگران پلی اکریل اصفهان
- اجتماع کارگران کارخانه پلی اکریل اصفهان در حمایت از همکاران بازداشت شده!
- تجمعات کارگران مجتمع گاز پارس جنوبی در اعتراض به کاهش مزدشان!
- تجمع اعتراضی کارکنان اتحادیه شرکتهای تعاونی بهشتی اردبیل مقابل اداره کل امور عشایری استان!
- .......................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6259                   2013-11-25 16:00:56
قهرمانان گمنام جنبش کارگری ایران همیشه زنده اند!
علی انوشه کارگرزحمتکش خیاط درگذشت.اوکه برای بازگشایی سندیکای خیاط،همراه بزرگانی همچون محسن سجادی،هوشنگ زرین کلک،محمود حمیدی در سال 57 کوشید و به حق مورد اعتماد کارگران واقع شدوبه عضویت هیات مدیره سندیکای کارگران خیاط در همان سال از طرف کارگران خیاط انتخاب شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6255                   2013-11-23 17:08:44
حمایت سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و حومه از خواسته های به حق کارگران پلی اکریل اصفهان
با خبر شدیم چهار نفر از کارگران زحمتکش پلی اکریل اصفهان که به دلیل دفاع از حقوق صنفی و امنیت شغلی خود و دیگر کارگران اعتراض کرده بودند توسط نیروهای نظارتی بازداشت      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6254                   2013-11-23 17:05:56
اخباروگزارشات کارگری2آذرماه1392
کارگران بازداشتی کارخانه پلی اکریل می باید به فوریت آزاد شوند
- کارگران پلی اکریل اصفهان قربانیان جدید برده داری نوین
-700کارگر کارخانه پلی اکریل اصفهان خواستار آزادی همکاران دستگیر شده خود شدند!
- پیام یکی از نمایندگان کارگران فولاد زاگرس قروه به سندیکای کارگران فلزکارومکانیک
- اعتصاب کارمندان بخش وب‌سایت روزنامه تابناک
-.............      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6253                   2013-11-23 16:58:15
کارگران بازداشتی کارخانه پلی اکریل می باید به فوریت آزاد شوند
بدنبال تداوم اعتراضات بر حق کارگران کارخانه پلی اکریل در اصفهان، 4 نفر از کارگران این کارخانه به نامهای جواد لطفی، عباس حقیقی، کیومرث رحیمی و احمد صابری که از بامداد پنج شنبه هفته گذشته بازداشت شده اند همچنان در زندان بسر می برند و بنا بر برخی خبرها قرار است بزودی به دادسرای مبارکه منتقل شوند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6250                   2013-11-22 16:29:41
اخباروگزارشات کارگری1آذرماه1392
چهار کارگر پلی اکریل اصفهان بازداشت شدند
- دردولت یازدهم به‌کارگیری نیروهای شرکتی در قالب شرکت‌های پیمانکاری تعطیل نمی شود!
-علیرغم وعده ووعیدها30کارگر4 کارخانه نيمه تعطيل شهرک صنعتي قاين کماکان بیکارند!
- سوختگی دو نفر از کارکنان شاغل در پالایشگاه نفت تهران
- سه نفر در حریق کارخانه روغن نباتی شیراز مجروح شدند
- حال وخیم 2کارگر ودودگرفتگی یک آتش نشان درپی آتش سوزی مرغ‌داری گلبهارتیران!
- تلفات انفجار لوله نفت در چین افزایش یافت      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6249                   2013-11-22 16:25:05
اخباروگزارشات کارگری30آبان ماه1392
داوود رضوی در گفتگو با سایت اتحاد: در صورت تداوم رویکرد حال حاضر وزارت کار نسبت به حداقل مزد، کارگران دست روی دست نخواهند گذاشت
- به مناسبت 29 آبان، سالگرد تصویب قانون کار
- موافقت ناگزیرمرکل با طرح تعیین حقوق حداقلی در آلمان      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6244                   2013-11-19 14:54:19
اخباروگزارشات کارگری28آبان ماه1392
دیدار جمعی از فعالین کارگری با خانواده های "افشین ندیمی" و "مهرداد صبوری"
- ..........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6242                   2013-11-18 23:02:57
اخباروگزارشات کارگری27آبان ماه1392

-1500 کارگر پتروشیمی بسباران با خواست افزایش مزد دست به اعتصاب زده اند
- حضور نمایندگان سندیکایی در وزارت کار
- فراخوان اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون آغاز بکار کمیته های تعیین حداقل مزد
- تشكيل سنديكاهاي مستقل نيروي كار (كارگران صنعتي ، تكنسين ها و مهندسان) يك ضرورت روز
- آماده تلاشهای بیشتر برای تحقق خواستهایمان، بویژه افزایش حداقل مزد هستیم
- تجمع اعتراضی کارگران تاسیسات دانشگاه علم و صنعت
- .......................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6241                   2013-11-17 23:41:12
اخباروگزارشات کارگری25 و 26 آبان ماه1392
بازداشت مهرداد صبوری و افشین ندیمی توسط اداره اطلاعات شهرستان کامیاران
- از سرگیری تجمع اعتراضی کارگران پلی‌اکریل
- تجمع کارگران شهرداری هندیجان دراعتراض به عدم پرداخت 5ماه حقوقشان
- تجمع کارگران نکا‌سفال در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌
- ..........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6238                   2013-11-15 23:34:59
اخباروگزارشات کارگری24آبان ماه1392
در محكوميت حكم زندان وفا قادري
- اخبار فلزکار:
* گزارش از کارخانه لوازم خانگی نیک کالا
* گزارش از کارخانه های استان البرز
* پیام یکی از نمایندگان کارگران فولاد زاگرس قروه به سندیکای کارگران فلزکارومکانیک
- .........................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6236                   2013-11-15 16:33:09
تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه حرارتی دماوند
صدو پنجاه کارگر " نیروگاه حرارتی دماوند " در اعتراض به عقب افتادن اضافه کاری،عیدی،بیمه،بیمه تکمیلی،و حقوق پانصد و ده کارگر مشغول بکار در آن نیروگاه ، در جلوی در نیروگاه 5 روز دست به اعتراض زدند و خواستار جوابگویی روشن و شفاف از سوی مسوولین شدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6235                   2013-11-14 15:03:28
اخباروگزارشات کارگری23آبان ماه1392
ناپدید شدن افشین ندیمی و مهرداد صبوری دو تن از فعالین کارگری و از اعضا کمیته هماهنگی
- گزارشی از وضعیت شهرک صنعتی فلزکاران سنندج
- تکلیف بدهی دولت به تامین اجتماعی چه خواهد شد؟
- مرگ یک کولبر دیگردر بانه
- حداقل 4کارگرمهاجردرپی یورش پلیس عربستان سعودی جان باختند!
- اخراج 6750نفرازکارکنان شرکت آلمانی “ار وی ای” بین سالهای 2014 تا 2016 میلادی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6234                   2013-11-14 13:53:11
اخباروگزارشات کارگری22آبان ماه1392
شکایات اداره اطلاعات از خالد حسینی فعال کارگری وعضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد شکل های کارگری
- گزارش از نیروگاه حرارتی دماوند
- گزارش از کارخانه پاک شوما
- کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری :جان باختن 7 نفر از کارگران سد داریان پاوه در اثر سقوط ماشین
- سفرهیئتی از صندوق بین المللی پول به ایران جهت تبادل نظر با مقامات ارشد بانک مرکزی ، دولت و....برای کنترل تورم و اصلاح ساختار اقتصاد!
- سونامی اخراج کارکنان در شرکت هواپیمایی آلیتالیا ایتالیا درراه است!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6228                   2013-11-12 22:55:51
روابط عمومی سندیکای کارگران فلزکارومکانیک: گزارش از کارخانه پاک شوما
ساعت کاری در پاکشوما از صبح ساعت یک ربع به هشت است تا ساعت 6 بعدازظهر و بعداز آنهم کارگران می باید تا ساعت 8شب بصورت اجباری به اضافه کاری بپردازند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6226                   2013-11-12 14:51:02
اخباروگزارشات کارگری21آبان ماه1392
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده: دستگیری وفا قادری محکوم است!
- پیام یکی از نمایندگان کارگران فولاد زاگرس قروه به سندیکای کارگران فلزکارومکانیک
- اعتصاب کارگران شهرداری بهبهان به دلیل حقوق های معوقه
- .................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6224                   2013-11-11 14:12:26
اخباروگزارشات کارگری20آبان ماه1392
تجمع کارگران معترض در نیروگاه دماوند مدیر‌عامل را به پای میز مذاکره کشاند!
- تعطیلی کارخانه بزرگ صنایع غذایی ونگرانی کارگرانش
- اسامی 7کارگرجان باخته سد داریان!
- یورش پلیس بنگلادش به کارگران اعتصابی خواهان افزایش دستمزدمتناسب با تامین هزینه زندگی!
- اعتراض هزاران کارگر مهاجر به سخت گیری های اداره مهاجرت عربستان
- پرشدن زباله درخیابان های مادریدبدنبال ادامه اعتصاب کارکنان شهرداری      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6223                   2013-11-11 14:02:27
اخباروگزارشات کارگری19آبان ماه1392
تجمع اعتراضی کارگران جهاد نصر مشهد در مقابل استانداری
- نامه انتقادی کارکنان فنی شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی درباره وضعیت حقوق‌های پائینشان
- بررسی مطالبات کارگران قطعات بتنی گیلان در جلسه ویژه استاداری
- حقوق کارگران کارخانه صنایع غذایی اسپوتا ارومیه طی 9 ماه گذشته پرداخت نشده است!
-...................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6221                   2013-11-09 14:27:18
اخباروگزارشات کارگری18آبان ماه1392
تجمع و اعتراض کارگران نیروگاه دماوند
- پاسخ منفی وزرات کار به خواست کارگران برای افزایش حداقل مزد
- بیست سومین شماره ماهنامه پیام سندیکا-آبان1392- منتشرشد
- تجمع کارگران قطعات بتنی گیلان وارد پنجمین روز شد
- عدم پرداخت دستمزد کارگران پروژه تونل میدان نبوت سنندج
-..........      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6219                   2013-11-09 04:50:15
اخباروگزارشات کارگری17آبان ماه1392
اقدام فوری عفو بین الملل برای آزادی رضا شهابی
- وضعیت بیکاری در ایران طی سال های آینده
- کارکنان اخراجی تلویزیون «ای آر تی» یونان خیابان را تبدیل به استودیوی کار خود کردند      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6216                   2013-11-08 12:37:16
اخباروگزارشات کارگری16آبان ماه1392
سومین تجمع کارگران کارخانه قطعات بتنی گیلان در مقابل کارخانه
- اعتراض کارگران شرکت لبنیات کوهرنگ شهرکرد به عدم پرداخت 4ماه حقوقشان!
- یورش پلیس ضدشورش یونان به کارکنان رادیو و تلویزیون دولتی!      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6208                   2013-11-06 15:52:12
اخباروگزارشات کارگری15آبان ماه1392
اعتصاب کارگران «قطعات بتنی گیلان» برای دومین روز متوالی در اعتراض به عدم 4ماه حقوق
- تجمع کارگران سازمان پارک ها و فضای سبز و رفتگران شهرداری رشت مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر دراعتراض به تاخیردرپرداخت حقوقشان
- تلاش بی نتیجه کارگران جاده ابریشم (اطلس) مشهدبرای راه اندازی مجددکارخانه وبازگشت بکار!
- تعطیلی کارخانه سیمان لوشان وبیکاری150کارگر
-..........................      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6205                   2013-11-06 15:36:26
همبستگی با جنبش طبقاتی کارگری ـ پاریس : در حمایت از جنبش کارگری ایران
فراز ونشیب مبارزات اجتماعی ایران، به ویژه مبارزات کارگران تا روزی که نظام سرمایه داری در جهان و کشور ایران حکم می راند، ادامه دارد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6204                   2013-11-06 00:08:13
يك فاجعه‌ي انساني ديگر در عسلويه
ضمن ابراز تاسف و همدردی با خانواده‌ی این کارگر، اعلام می‌کنیم این گونه بی‌توجهی‌ها به زندگی کارگران باید جرم شناخته شود و عاملان آن مجازات شوند. تنها نظارت دائمی تشکل‌های مستقل کارگران می‌تواند مانع از تکرار چنین جنایاتی شود.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6203                   2013-11-06 00:02:46
اخباروگزارشات کارگری 12ـ13و14آبان ماه1392
ادامه تجمعات کارگران منطقه ویژه عسلویه دراعتراض به وضعیت نامبهم شغلی‌شان پس از تصمیمات اخیر وزارت نفت
- تجمعات اعتراضی کارگران پلی‌اکریل ادامه دارد
- عدم اعمال افزایش25درصدی مزدکارگران خبازکشورپس ازگذشت 7ماه ازسال
- تجمع متقاضیان مسکن ویژه تهرانسر مقابل مجلس در اعتراض به افزایش قیمت
................................ - تجمع اعضای تعاونی تولیدی روستایی مقابل مجلس      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6200                   2013-11-04 15:15:03
پیام مشترک رسانه ای
فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر
کانون مدافعان حقوق بشر
جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران
در روز 10 آبان، وکیل سرشناس حقوق بشری عبدالفتاح سلطانی (عضو بنیانگذار کانون مدافعان حقوق بشر) و سه زندانی سیاسی دیگر در اعتراض به خودداری مسئولان از ارایه خدمات مناسب و کافی درمانی به زندانیان بیمار در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6197                   2013-11-02 22:45:12
اخباروگزارشات کارگری11آبان ماه1392
- وفا قادری روانه ی زندان شد!

- نامه آی تی اف به ریاست جمهور برای آزادی رضا شهابی

- اعلام همبستگی فدراسیون اتحادیه های کارگری مصر با کارگران زندانی در ایران

- تجمع کارگران گرگان‌فلز مقابل استانداری گلستان دراعتراض به تعطیلی کارخانه،بیکاری وعدم دریافت15ماه حقوق

- تجمع ۸۰۰ کارگر پلی اکریل در اعتراض به سیاست کوچک‌سازی

- تجمع اعتراض‌آمیز بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل بیمه دی

- به بهانه 9آبان روزبازنشستگان!

بازنشستگان فولاد کرمان دو ماه، دو ماه حقوق‌شان پرداخت نمی‌شود!

- عدم پرداخت بیش از دو ماه حقوق و مزایای کارگران و کارکنان شهرداری کیانشهر

- گزارشی درباره مشکلات کارگران معادن ذغال‌سنگ کوهبنان!

- نرخ بیکاری تابستان 10.4 درصد شد!

- تجمعی اعتراض دانشجویان دانشگاه منابع طبیعی به مشکلات رفاهی      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 6195                   2013-10-31 16:01:15
اخباروگزارشات کارگری9آبان ماه1392
تبرئه فعالان کارگری را تبریک می گوییم
- عدم پرداخت دستمزد کارگران کارخانه های نورد پروفیل ساوه و نورد لوله صفا
- مطالبات بازنشستگان فرهنگی از سال 86 تاکنون پرداخت نشده است
- باتشکل های دست سازحکومتی بیشترآشناشویم!
...................      ... بیشتر بخوانید