اعدام وترور جنایتکارانه فعالان سیاسی مدنی کردستان بی پاسخ نخواهد ماند!

۱۷ شهریور ۹۷، درست چهل سال پس از کشتار تظاهرکنندگان میدان ژاله در تهران، رژیم آدمکش اسلامی ، سه زندانی سیاسی کرد را در زندان رجایی شهر کشت. پس از شکنجه وآزار فراوان ، رامین حسین پناهی، زانیار مرادی و لقمان مرادی اعدام شدند. رامین حسین پناهی  در تیر ۹۶ و لقمان و زانیارمرادی در مرداد ۸۸ دستگیر شده بودند و در زیر شکنجه مجبور به اعترافاتی شدند که هرگز اثبات نشده بود. اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در کومه له ومبارزه مسلحانه علیه  رژیم اسلامی اتهام عمده آنها اعلام شده بود.

اعدام این سه زندانی سیاسی ،در شرایطی صورت گرفت که موج گسترده اعتراض به حکم اعدام رامین حسین پناهی  ودرخواست لغو اعدام  زانیار ولقمان مردادی در کردستان وایران بالا گرفته و در تظاهرات  سنندج و مریوان و اکسیونهای متعددی در داخل وخارج از ایران ، خواست لغو حکم اعدام این زندانیان  مطرح شده بود. کارزارهای بین المللی نهادها وجریانات بشردوست برا ی نجات جان این سه زندانی سیاسی، درکنار جمع آوری امضاها وطومارها ،این خواست انسانی را مطرح میکرد.  اضافه براین جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران و آگنس کالامارد، گزارشگر ویژه اعدام‌های غیرقانونی سازمان ملل، روز جمعه ۱۶ شهریور از مقام های ایران خواسته بودند تا رژیم اسلامی فورا اجرای حکم اعدام زندانیان سیاسی کرد،  زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی را متوقف کند.  در بیانیه انتشار یافته  گزارشگران سازمان ملل متحد آمده بود: ما از حکومت ایران می‌خواهیم براساس تعهدات بین‌المللی‌اش فورا اجرای حکم اعدام این افراد را متوقف کرده و حکم اعدام صادره علیه آن‌ها را نیز لغو کند.

همزمان با این جنایت ، رژیم اسلامی مقر مرکزی حزب دمکرات کردستان ایران را هدف موشک وبمباران قرار داده است. در این حمله جنایتکارانه ، که همزمان با پلنوم کمیته مرکزی این حزب صورت گرفت، بیش از یازده نفر از اعضا وکادرهای حزب دمکرات کردستان ایران کشته و دهها نفر زخمی شدند. در میان کشته شده گان مقر حزب دمکرات کردستان چهار تن از اعضای کادر رهبری این حزب دیده می شوند و آقای مولودی دبیرکل فعلی و آقای عزیزی دبیرکل قبلی حزب نیز جزو مجروحین این حمله موشکی تروریستی محسوب می شوند. علاوه براین تعدادی از مردم محلی نیز در این موشک پرانی جنایتکاران اسلامی زخمی شده وبه بیمارستانهای منطقه منتقل شده اند.  

سایت تابناک متعلق به محسن رضایی نوشته که موشکها از نقطه ای در اطراف ارومیه شلیک شده است اما گزارشات انتشار یافته حاکیست  که موشکها از جایی در داخل عراق شلیک شده است. در هفته های اخیر گزارشات متعددی از انتقال بخشی از موشکهای میان برد رژیم ایران به عراق و اعطای آن به برخی گروههای مسلح شیعی منتشر شده بود.

 مدتهاست که کردستان عراق محلی برای ترور وآدم ربایی ، اقدامات تررویستی ،نظامی وتبلیغاتی پاسداران رژیم اسلامی شده است. مدتهاست که این رژیم از موقعیت نظامی وامنیتی  شکننده درعراق استفاده میکند وپایکاههای جنایت وترور برپامیکند.  خصوصا در شرایطی که مردم مریوان وسنندج  در روزهای گذ شته در اعتراض به مرگ مشکوک شریف باجور و یارانش، اعتراض به حکم اعدام زندانیان سیاسی رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی به خیابان آمده بودند واعتراض  خود را اعلام داشتند.   جمهوری اسلامی در هراس از گسترش این اعتراضات، برای ایجاد رعب و وحشت و زهر چشم گرفتن از مردم کردستان به این جنایات دست زده است تا  شاید  با ترور فعالین اپوزیسیون و حمله به مقرات آنان و اعدام زندانیان سیاسی  ، مردم را بهراساند و از طریق نشان دادن زور وترور واعدام با نارضایتی و خشم و نفرت مردم مقابله کند.

سایت راه کارگر ، ضمن محکوم کردن این جنایات و تسیلت و همدردی با خانواده های اعدام شده گان و جانباختگان حمله وحشیانه به مقر حزب دمکرات ، خواهان ادامه پرشکوه اعتراضات وهمبستگی های بزرگ مردمان ایران علیه رژیم جنایت اسلامی است . د رعین حال اعلام میکنیم که حکومت اقلیم کردستان ، مسئول حفاظت از جان اپوزیسیون ایرانی مستقر در خاک عراق است وباید تمهمیدات لازم برای حفاظت از جان وزندگی وفعالیت  آنان را تضمین کند.  طبعا باید اپوزیسیون مستقر در کردستان عراق ، با هوشیاری ودقت ، مانع  از ترور افراد و امکان ضربه زدن به مقرات آنان از جانب جمهوری اسلامی و عوامل مزدور آن در کردستان عراق شوند.

یاد همه جانباختگان راه آزادی وبرابری گرامی باد

سایت راه کارگر

۱۷ شهریور ۱۳۹۷-۸ اوت ۲۰۱۸