راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 7346                   2015-02-01 14:06:13

اعتراض مردم چابهار به رفتار خشن در یک ایست بازرسی، با واکنش جنون آمیز مواجه شد!


فعالان در تبعید: اعتراض مردم به رفتار خشن نیروی انتظامی با سرنشین یک خودرو در یک ایست بازرسی در چابهار، منجر به درگیری و تیراندازی هوایی نیروی انتظامی و یورش خودروهای نظامی به سمت مردم معترض شد.
بنا بر اطلاع «کمپین صلح فعالان در تبعید»، روز جمعه ۱۰ بهمن ۹۳، ضرب و شتم یک راننده توسط نیروی انتظامی در یک ایست بازرسی در چابهار، منجر به تجمع مردم و درگیری شدید آنان، با ماموران متخلف شد.
وبسایت رسمی «کمپین صلح فعالین بلوچ»، با انتشار این خبر و به نقل از منابع مطلع، نوشت که واکنش اعتراضی مردم حاضر در محل، با خشونت بیشتر نیروهای نظامی در محل مواجه شد.
طبق این گزارش، ماموران پلیس پس از ضرب و شتم راننده ماشین قصد داشتند که خودروی وی را توقیف کرده و به پارکینگ ببرند که مردم با ایستادن در مقابل خودرو، مانع از آن شدند.
اقدامی که منجر به واکنش جنون آمیز نیروهای نظامی حاضر در محل مواجه شد، بطوریکه یکی از نظامیان حاضر با ماشین و به قصد زیر گرفتن جمعیت، به سمت آنها حمله ور شد.
این اقدام اما با واکنش مردم خشمگین مواجه شد، بطوریکه مامور پلیس را از ماشین بیرون آورده و مورد ضرب و شتم قرار دادند.
این درگیری نهایتا با رسیدن نیروهای کمکی و شلیک تیر هوایی، به پایان رسید اما پیش از آن خودرویی که پلیس قصد توقیف آن را داشت، توسط مردم از محل دور شد.
گفته می شود، این دومین درگیری از این نوع در ماه های اخیر بوده است.
طبق گزارش، شهریور سال جاری نیز در برخورد مشابهی از سوی ماموران انتظامی با یک جوان بلوچ موتور سوار به نام شکیل قادری، نیز با اعتراض و درگیری مردم با نیروهای نظامی مواجه شده بود. آن درگیری نیز چندین ساعت ادامه داشت تا آنکه با مداخله امام جمعه اهل ست چابهار و فرماندار چابهار مردم آرام شدند.