راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 9527                   2018-09-04 12:29:38

کمپ نیوز - کارگران شرکت روغن نباتی جهان بار دیگر در مقابل استانداری زنجان تجمع کردند.تجمع مجدد کارگران روغن جهان
کمپ نیوز - کارگران شرکت روغن نباتی جهان بار دیگر در مقابل استانداری زنجان تجمع کردند.به گزارش خبرگزاری فارس، بیش از ۵۰ تا ۶۰ نفر جلوی استانداری زنجان ایستاده‌اند؛ همه آنها بالای ۴۰ – ۵۰ سال سن دارد و مشخص است که متاهل هستند؛ این افراد از دغدغه‌های خود می‌گویند؛ خواسته‌هایشان نه غیر منطقی است نه زیاد.


خواستار بازگشت به کارخانه و فعالیت مجدد مجموعه خود هستند؛ شرکتی که در این سال‌ها عرصه را برای کارگران خود تنگ کرده است اما هنوز آخرین سنگر سرپرستان خانواده‌هایی است که کار بد را به بیکار ترجیح می‌دهند.


خبرنگار فارس در جمع تجمع کنندگان حضور می‌یابد؛ آنها از مشکلات خود می‌گویند اما علاقه‌ای به قید نام خود در خبر ندارند؛ گویا ترس از دست دادن این شغل نیمه جان بر وجود همه آنها رخنه کرده است.


یکی از کارگران شرکت روغن‌نباتی جهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: مشکلات شرکت روغن نباتی جهان از سال ۱۳۹۲ و با واگذاری این شرکت آغاز شد.


وی که نخواست نامش در خبر قید شود با اشاره به اینکه تا به امروز هیچ کدام از مشکلات کارگران حل نشده است؛ افزود: مشکل اصلی ما این است که چهار سال است فقط وعده و وعید می شنویم.


این کارگر با اشاره به اینکه نتیجه وعده‌ها به کارگران هیچ بوده است؛ بیان کرد: شرکت به بهانه‌های واهی تعطیل و کارگران بیکار شده‌اند.


این کارگر با اشاره به اینکه این تعطیلی‌ها در سال چندین بار اتفاق می‌افتد؛ اضافه کرد: هیچ کس از قصد و هدف این تعطیلی‌ها خبر ندارد.


وی با اشاره به اینکه بار دیگر شرکت تعطیل شده است؛ اضافه کرد: کارگران این شرکت ۲۸ ماه است بیمه نشده‌اند و شرکت حقوقی پرداخت نکرده است.


این کارگر با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۲ تعداد کارگان این شرکت بیش از ۶۴۰ نفر بوده است؛ اضافه کرد: اکنون این تعداد به ۱۲۰ نفر رسیده است.


وی با اشاره به اینکه همه ساله و برای هزارمین بار است که مقابل استانداری تجمع کرده‌ایم در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد رفع مشکلات این شرکت با تجمع این افراد با تمسخر؛ عنوان کرد: مشکلات ما حل می‌شود چرا حل نشود البته اگر بخواهند.


دیگر کارگر شرکت روغن نباتی جهان نیز با اشاره به پیگیری‌های متعدد کارگران بیان کرد: برای حل مشکل بیمه خود به تامین اجتماعی می‌رویم می‌گویند ما اختیارات نداریم؛ برای حل مشکلات قانون کار خود به اداره کار مراجعه می‌کنیم که آنها می‌گویند موارد را به استانداری گزارش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه همه به فکر باز کردن ما از سر خود هستند؛ تصریح کرد: اداره ذی‌صلاح برای مشکل کارگران اداره کار و تامین اجتماعی است که بارها به آنها مراجعه کرده‌ایم قول داده‌اند؛ اما عمل نکرده‌اند.


این کارگر گفت: عدم تحقق وعده‌های مسؤولان موجب شده بار دیگر مقابل استانداری زنجان تجمع کنیم شاید صدای ما به گوش مسؤولان برسد.