راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 9569                   2018-10-14 14:21:27

گزارش روز اول تحصن_سراسری_معلمانحامی معلم:بنا بر اخبار منتشر شده و بررسی های تشکل ها و اعضای شورا، فراخوان تحصن با استقبال گسترده روبرو شده است. جمعی از دانش آموزان و والدین از خواسته معلمان حمایت کردند و دانشجویان برای حمایت از معلمان در دانشگاه تجمع نمودند.
در مدارس اکثر استان ها زنان در صف اول تحصن بودند. تحصن در حالی با شکوه برگزار گردید که از روزهای قبل نیروهای امنیتی و حراستی ها با تهدید و ارعاب کوشیدند فعالان صنفی و اعضای شورای هماهنگی را منکوب نمایند. اما معلمان مصمم به ادامه راه خود هستند.
این شورا #یکشنبه_22ودوشنبه_23_مهرماه را در اعتراض به تورم و گرانی و کاهش قدرت خرید معلمان روزهای تحصن اعلام نموده است آزادی #معلمان_دربند و مخالفت با پولی سازی آموزش از مطالبات اصلی دیگر معلمان است. انتظار می رود این تحصن فردا نیز بصورت گسترده تر ادامه یابد.
شورای هماهنگی در فراخوان خود نسبت به برخورد پلیسی و امنیتی با متحصنین هشدار داده است.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران که فراخوان این تحصن را صادر کرده است یک تشکیلات قانونی برآمده از ائتلاف تشکل های صنفی قانونی و مجوزدار است.
این شورا یک تشکیلات صنفی و آموزشی است و هیچ نسبتی با جریانات داخل و خارج ندارد و برای تحقق حقوق معلمان و دانش آموزان مصمم است.