راه کارگر نیوز
راه کارگر نیوز

سایت خبری راه کارگر
کارگری حقوق بشر و زندانیان سیاسی زنان دانشجویی ملی
کد خبر : 9586                   2018-10-27 11:12:45

تی یو سی (TUC ) دبیر کنگره اتحادیه های کارگری انگلیس به سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در مورد سلامتی معلم زندانی محمد حبیبی هشدار داد و خواهان آزادی بی قید شرط و فوری وی شد.تی یو سی (TUC ) دبیر کنگره اتحادیه های کارگری انگلیس به سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در مورد سلامتی معلم زندانی محمد حبیبی هشدار داد و خواهان آزادی بی قید شرط و فوری وی شد.
.آقای حمید بادی نژادسفیر
سفارت جمهوری اسلامی ایران
دروازه شاهزاده 16
لندن SW7 1PT
24 اکتبر 2018
جناب سفیر
درخواست آزادی فوری و بی قید و شرط آقای محمد حبیبی، عضو هیئت مدیره انجمن صنفی معلمان ایران را من از طرف کنگره اتحادیه کارگری (TUC)، که بیش از 5.5 میلیون کارگر در انگلیس را نمایندگی می کند، می نویسم و رفتار غیر انسانی با محمدحبیبی فعال صنفی، معلم فنی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران، محکوم می کنم . من از شما در خواست می کنم که از مقامات ایرانی بخواهید که محمد حبیبی را بلافاصله و بدون قید و شرط از زندان آزاد کند.
در خواست برای مراقبت های پزشکی تخصصی فوری محمد، که در دادگاه صرفا به دلیل فعالیت های صنفی، صلح آمیز و حقوق بشری خود به ده سال و نیم زندان محکوم شده است و سلامت وی در خطر است ، رد شده است. در اوت 2018 محمد، که اکنون در زندان اوین تهران زندانی است، برای مدتی کوتاه به یکی از بیمارستان های تهران منتقل شد، جایی که وی توسط یک پزشک معمولی معاینه شد و تخخیص داده شد که برای درمان کلیه هایش محمد باید فورا به یک پزشک متخصص معرفی شود. با وجود این در خواست، او را بدون دریافت مراقبت های تخصصی پزشکی مورد نیاز به زندان بازگردادند. محمد حبیبی می گوید که پس از دستگیری خشونت بار او در ماه مه 2018 درد شدیدی در قفسه سینه و ریه داشته است. با این حال، کلینیک پزشکی زندان به سادگی به وی اکسیژن تزریق کردند.
TUC بسیار نگران سلامت، سلامت و حقوق اولیه انسانی محمد است؛ زیرا زندانی کردن او نقض مستقیم چندین کنوانسیون بین المللی از جمله میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که دولت ایران هم به آن متعهد است. این میثاق ها مقامات ایرانی را متعهد می کنند تا به حقوق آزادی بیان، اجتماعات و تجمع صلح آمیز و همچنین حق تشکیل اتحادیه های کارگری و انتخاب اتحادیه های کارگری احترام بگذارند. اتحادیه های کارگری نیز تحت اعلامیه سازمان ملل متحد ومدافعان حقوق بشر محافظت می شوند، که نشان دهنده تعهد دولت به احترام به دفاع از حقوق بشر، از جمله حقوق اتحادیه های کارگری و حمایت از مدافعان حقوق بشر از آزار و اذیت است.
بنابراین ما از شما می خواهیم که از مقامات ایرانی در خواست بلافاصله و بدون قید و شرط آزادی محمد حبیبی را داشته باشید. او یک زندانی آگاه به حقوق خود و هم صنفانش است که فقط برای اعتراض مسالمت آمیز حقوق صنفی و مدنی خود، از جمله از طریق فعالیت اتحادیه کارگری خود، زندانی است. ما از شما درخواست می کنیم که اطمینان حاصل کنید که مقامات ایرانی به محمد امکانات دسترسی فوری به متخصصان مراقبت های تخصصی پزشکی برسانند. او به درمان پزشکی نیاز دارد.
امکانات خارج از زندان، مطابق با استانداردهای بین المللی و مقررات پزشکی، از جمله اصول محرمانه، استقلال و رضایت آگاهانه باید در هر موردی رعایت شود.
در نهایت، از شما خواسته می شود از تحقیقات در مورد اتهامات محمد حببی، درباره شکنجه یا سایر بدرفتاریها، هم در بازداشت در ماه مارس و می 2018 و هم در زندان اطمینان حاصل کنید و اطمینان حاصل کنید که مسئولین این اعمال دردادگاه های عادلانه محاکمه می شوند.
من منتظر شنیدن این هستم که تماس ما فورا به مقامات ایرانی منتقل شده است.
ارادتمند شما فرانسیس او گرادی دبیر کل
TUC Logo


The following Research & Analysis pages, matching your preferences, have been added to the TUC web site.


TUC writes to Iranian Ambassador to release teacher trade unionist Mohammad Habibi

Read the full article here.


If you would like to alter your preferences, or remove yourself completely from this service, go to the TUC change registration details page https://www.tuc.org.uk/mediacentre/change and enter your email and password.


Alternatively, please contact the TUC web site team:


Tel 020 7636 4030


Fax 020 7636 0632


Email alerts@tuc.org.uk


Please do not reply to this automated email.


Thank you.

Trades Union Congress

Congress House

Great Russell Street

London WC1B 3LS